Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   159 / 292
(#) Lucifer válasza akos114 hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
0. pont: összes elkó csere.
(#) VIM válasza akos114 hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Szia! Hibajelzés nincs (piros led nem ad hibajelzést)? A "reset" sem segít? A motoros váltószelep motorja működik? Nincs megszorulva a háromutú szelep amit a szervómotor működtet?
(#) akos114 válasza VIM hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Szia!

Nincs hibajelzés, az az érdekes, hogy előfordul, hogy elindul, narancsárga is lesz a led de általában max 5-10sec amíg megy.

Egyszer előfordult, hogy fel is fűtött normálisan, meleg fűtőtestek stb, de utána ugyan ez.

95%ban viszont még a led is csak zölden világít.
(#) akos114 válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Hétvégén nekiesem, köszi!
(#) akos114 válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Most megmértem a mérhető színkódos ellenállásokat, ott az egyik az elvi 820Ohm helyett 760, nem hiszem hogy ez lenne a probléma, a kondikat is kimértem, nincs nagy kapacitásbeli különbség a megadottakhoz képest, bár itt a mérés is pontatlanabb szerintem.
(#) mucsa hozzászólása Okt 30, 2015 /
 
Sziasztok urak és fórumtársak! Következőkben kérném javaslatotokat(rövidre veszem ha sikerül):
A Saunier Duval Thermafast F 25 H-MOD gázkazánunk csak langyosra fűti a melegvizet(HMV).
Reggel van egy kis forró, de ha az kifogy csak langyosra melegíti azt fel. Ha nem tlejesen nyitom a csapot akkor pár fokkal melegebb,de fürödni nem elég. Hibát nem ír, látszólak rendesen működik, láng gyullad, fűt ahogy kell(majdnem,ugy-e).
Következőket képzelem el javításnak:
HMV hőérzékelő ellenőrzés (ez egyszerűbb) - egyelőre nem láttam, típus és adatokat majd keresek róla.
HMV hőcserélő átnézése, tisztítása.
Egyéb általatok javasolt megoldások.
Most költöztünk be, karbantartásról nincs infóm, viszonylag új a kazán(kb 5 éves).
Pénzem természetesen költözés után nagyon minimális, sógorom szakértő, de messze lakik, de látatlanban csak érzékelő csekkelést javasolt, ha bonyolultabb a meló akkor vele csináltatom. Ha nem akkor nekiesek, nem vagyok technikai analfabéta, ami nem gázról szól azt meg merem csinálni.

Képen csatolom a hibádzónak tippelt részt.
Köszi előre is.

kazan1.jpg
    
(#) Koncsar hozzászólása Nov 1, 2015 /
 
Sziasztok! Valaki már találkozott a Bosch Therm 4000 S átfolyós vízmelegítő hibájával?
Bővebben: Link
Ezzel a hibával küzdök. A kollégánál is pont ez volt.
Sajnos Ő sem kapott több segítséget és a fórumon elakadt a dolog.
Nincs sok alkatrész benne. 2 db csiptetős NTC, 1 db korlátozó klixon forráspont ellen, presszosztát, viz áramláskapcsoló, ion elektróda, gázszelep a vezérlőn kívül. A vezérlő kivételével mindent kimértem, NTC ket egy próbára ki is cseréltem. De semmi javulás. Már csak a vezérlő hibájára gondolhatok.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2015
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
A lényeg, hogy ki-be kapcsolgat, a végén meg kiáll hibára. Ez nincs időhöz kötve.
(#) Lucifer válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Tegyél fel képet a vezérlőről.
(#) zoszka válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
EPH-ja rendeben van?
Földelőszonda összekötése nincs eloxidálódva?
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2015
(#) Koncsar válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Sajnos most nem tudok visszamenni a címre. Képet meg nemtalál a Google.
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Az igazság, hogy azzal nem foglalkoztam. Szerinted mit csináljak? Tegyek egy 40W os izzót a konnektornál lévő föld és fázis közé? Nem kértem EPH jegyzőkönyvet.
(#) adapter válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Ha Fi-relés a rendszer az rögtön megszólal.....
(#) Koncsar válasza adapter hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Igen azt tudom. Ha nincs Fi, akkor ha jó a föld, a 40W izzónak meg világítania kéne.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2015
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Zoli! Csináljak esetleg egy olyan próbát, hogy a kazán földelését összekötöm a vizcsövekkel, hogy ne legyen a készüléken belül potenciál eltérés.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2015
(#) zoszka válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Kéne kérni rá egy terheléses EPH-t. Múltkor nálam hasonló hibát a földelőszonda korróziója okozta. Jellemzően mindig este ált ki hibára, mikor lehült a levegő és a szonda összekötése kontaktos lett. Megpucolták, új saru, hiba megszűnt. 3x cseréltem panelt gariba, egyszer se kellett volna.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2015
(#) csfejes hozzászólása Nov 1, 2015 / 3
 
Sziasztok!

Kaptam már több e-mail-t is egy teljesen azonos hibajelenséggel kapcsolatban ami kifejezetten a Bosch gyártmányú Therm 4000S típusú turbós gáz vízmelegítőt érinti. Ezzel a hibával már 3 szerelő próbálkozott nálunk, többek között a Bosch hivatalos szervízese is minden eredmény nélkül. Illetve úgy meg tudták volna oldani hogy az egész elektronikát cserélik (70.000-90.000 Ft-ért). Nekem sikerült megoldanom kb. 1000 Ft-ból.
Tehát:

Mellékeltem a képeket, sárgával bekarikáztam azt a 4 kondit amit kicseréltem és rosszak voltak. A három elektrolit kondit is kicseréltem, de utólagos méréssel kiderült, hogy azok jók (érdekes, meg mertem volna rá esküdni, hogy azok lesznek a rosszak).
Valamint a kék egy varisztor az "szűri" az elszívóventilátor "zaját". Valószínű az volt a baj fő okozója, a saját ventilátora zavarta.

A fesz stabilizáló IC ha jól emlékszem 7824, ami a hűtőbordán van, az volt az első próbálkozásom, kicseréltem és hűtőbordára tettem, eredetileg rá van forrasztva a nyákra és valószínű kicsit már meg is barnította a nyákot mindenkinek mert gyárilag hűtőborda nélkül van (no comment). De mint utóbb kiderült annak nem volt baja.

Mellékeltem még egy képet a vízmelegítő típusáról és egy képet a trafóról azt csak le kell húzni róla, ki lehet venni és akkor könnyebb szerelni.

A varisztorból nem kaptam pont olyat mint amilyen benne volt, kisebb "lekapcsolási" feszültségűt tettem bele, de tökéletesen működik legalább hamarabb "határol".

Ha kérdés van szívesen válaszolok!
(#) csfejes hozzászólása Nov 1, 2015 /
 
Ha már átkerült a gázkazán témakörbe (bár ez a készülék nem kazán) a hiba röviden, amire megoldást írtam (Bosch Therm 4000S a típus):
kezdetben csak este véletlenszerűen kikapcsol vagyis hibát jelez ami csak újraindítás után szűnik meg, majd egyre gyakrabban reggel és napközben is, végül használhatatlan lesz mert kb. 30 másodpercenként áll le.
(#) Lucifer válasza csfejes hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Respekt amiért részletesen leírtad a hiba gyökérokát és a javítási módot is!
(#) csfejes válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Köszi!
(#) cleo07 hozzászólása Nov 2, 2015 /
 
Ötletet várok, hátha valaki már találkozott ezzel a problémával. Vaillant vcw kazán, már elég régi. A termosztát bekapcsolja a fűtést, de ha eléri a kívánt hőfokot nem kapcsolja ki. A kazán folyamatosan megy, csak annyi időre áll meg amíg a beállított vízhőfok visszahűl. Azt hittük a termosztát rossz, ezért vettünk másikat. De az Új termosztáttal is ezt csinálja. Mi lehet a probléma? Köszönöm a válaszokat.
(#) mineral válasza cleo07 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Nem ismerem a típust. De azt gyanítom, hogy a keringtető szivattyú vezérlése lett zárlatos. A szivattyú folyamatosan megy. Ezért a víznyomás nyitja a gázszelepet... A szivattyú vezérlőpaneljét kellene átnézni. megnézni a triakot, hogy nem-e ment át zárlatba. (Ha nem szakember kedves Ildikó inkább hívjon szakembert a javításhoz)
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2015
(#) zoszka válasza mineral hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Nem Fég, hanem Vaillant... Teljesen más a működése. És egyébként kikapcsol, amíg visszahül a víz.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2015
(#) Angiegina válasza toro hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
Segítséget szeretnék kérni! Kb. 6 éves Buderus GB022-es kazánunk ( karbantartás után) IC hibajelet ír ki néhány órás működés után. Ma éjszaka is leállt. Azt szeretném tudni, hogy milyen alkatrészeket kell takarítani, hol kell keresni a hibát? Tud-e hozzáértő Csömör környéki megbízható szerelőt ajánlani?
Köszönettel: Angie
(#) zoszka válasza Angiegina hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
Túlmelegszik füstgáz oldalon.
Idézet:
„Zavar: A füstgáz biztonsági hőmérséklet-határolója (STB) vagy az égőtermosztát túl magas hőmérsékletet mért és ezért nyitva van.”

Valami dugulás van az égőtérben, füstgázelvezetésben, vagy alkatrész hiba. Házilag nem javaslom a javítást.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2015
(#) kisfer hozzászólása Nov 4, 2015 /
 
Sziasztok!
Köszönettel venném a tanácsot a következőben.
A hiba nagy ritkán az előző évben is fellépett, de most hirtelen gyakori lett.
A hiba a következő:
A fűtés leáll, villogó hibajellel: a gázfűtőn lévő magyarázat szerint: "vízhiány vagy blokkolt szivattyú helyreállítása nyomású kazán ha nem megvilágít , call center támogatás"(olaszból google fordító.. )
Ez pár napja éjjel 2-3 fele teszi, nehogy tudjak aludni..
Hiba után: főkapcsoló gomb indítás, a szivattyú rögtön indul, víznyomás elégséges, a vízkörben lévő szelep nyit egy kapcsolót, valami relé kattan....aztán semmi. Nincs gyújtás.
Valamikor többszöri próbálkozásra indul, van, amikor nem. Ma például szabit vettem ki, meredt szemmel néztem, tökéletesen működött. este elmentem a gyerekért, közben leállt..
remélem, nem lesz szerviz, két éve volt panelcsere és gázszelep csere, kb. 100 k-ba kerül a javítás. Jó lenne nem lenullázni megint anyagilag magamat...
(#) kisfer hozzászólása Nov 4, 2015 /
 
Ja, elfelejtettem:
Baxi Luna 1.240i-B11Bs cirko
(#) Angiegina válasza zoszka hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Köszönöm! Amióta írtam, működik. Ma visszajön a szerelő, megnézi. Tanácstalan vagyok, nem szeretnék alkatrészt cseréltetni, ha nem muszáj.
(#) Kovidivi hozzászólása Nov 13, 2015 /
 
Sziasztok!
Olyan hibám van, hogy a kimenő füstgáz hőmérséklete maximum 70fokC-os, és 130-nak kellene lennie. Már le lett porolva az egyik része (gondolom a hőcserélő), ezzel csak javult néhány érték, azok már jók, de a füstgáz hőmérséklete még mindig túl alacsony. Lehet ezt állítani valahogy?
Vaillant AtmoTec Classic kazánom van. Lehetséges, hogy ha a fő gázcsap nincs teljesen kinyitva, hogy ezt okozná? 1 éve lakok itt, azóta nem lett a kazánnal semmi csinálva.
Ez egyébként hatásfok szempontjából jobb, vagy rosszabb? Gondolok itt arra, hogy esetleg direkt lett ilyen alacsonyra állítva, hogy minél kevesebb meleg menjen ki a kéményen? Lehet butaság.
(#) zoszka válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Attól is nagyban függ, hogy milyen hőmérsékletű a visszatérő vízhömérsékleted.
Következő: »»   159 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem