Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   133 / 163
(#) Geri86 hozzászólása Nov 5, 2015 /
 
Sziasztok. Az alábbi rajzot ha +-39-40v-al szeretném üzemeltetni, kell az alkatrészeken módosítanom valamit? Plusz TL071-el helyettesíthetem az IC-t? Köszi.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2015
(#) kistee válasza Geri86 hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Szia!

Én is ezt építettem meg. Nekem reloop kolléga R11 és az R19 értékére 2k2-t mondott +-40V-ra.
(#) Geri86 válasza kistee hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Mennyi nyugalmi áramot állítottál élesztésnél?
(#) kistee válasza Geri86 hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
80mA-t állítottam be. A tapasztalataimat a 129. oldalon írtam le.
(#) kistee válasza Geri86 hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Ja igen: betehetsz TL071-et is, de az zajosabb.
(#) Geri86 válasza kistee hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Elolvasgattam a hozzászólásaidat, de te nem pont ezt építetted meg hanem ezt.

rajz.pdf
    
(#) reloop válasza Geri86 hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Szia! A műveleti erősítő tápáramát kell a tápfeszültséghez igazítani, mely azonos mindkét kapcsolásnál.
(#) Geri86 válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Szia! Nekem is az alábbi alkotós változat tetszik annyi, hogy akkor az általad javasolt R11 és R19 ellenállás értékét megváltoztatnám 2k2-re és a fetek helyett IRF9540-IRF540 párt használnék.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2015

Névtelen.png
    
(#) reloop válasza Geri86 hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Szerintem rendben lesz.
(#) Geri86 válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Köszi szépen.
(#) misi93 válasza Anden hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Rendben (gondolom erre gondoltál ) utána nézek a trafós dolognak és a tápnak köszönöm a segítséget.
(#) Anden válasza misi93 hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Igen, erre!
Ez tökéletesen működik.. Annyi hogy érdemes az ic-ket cserélgetni más típusokra.. Nekem egy BB Opa van, volt benne, azokkal is érdemes kísérletezgetni, más hang karaktereket adnak a különböző ic-k!
(#) misi93 válasza Anden hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Rendben akkor ezt fogom megépíteni. Sajnos botfülű vagyok, de majd próbálok kisérletezni
(#) frissadam hozzászólása Nov 14, 2015 /
 
Sziasztok.

GF400 erősítőnél a kiírt ponton (MJE tranyó kollektora) 80V körüli feszültséget kellene mérnem viszont tápfesz közeli értéket mérek. Mi lehet ennek az oka új diódák és tranzisztorok esetén? A rajztól annyit tértem el, hogy a diódák és az ellenállás fordított sorrendben van beforrasztva de helyes iránnyal. Elvben ez nem lehetne probléma. Annyi még, hogy a BC tranyokhoz nincs berakva az összekötő 100 ohm.

Köszi a segítséget előre is!
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2015
(#) Ge Lee válasza frissadam hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Ha minden alkatrész jó, akkor mást nem tudok elképzelni mint azt hogy kihagytad a BC bázisáról az ellenállást, ami így a 18k-n keresztül kinyit.
(#) gajdossmd hozzászólása Nov 14, 2015 /
 
Sziasztok!

A 400W-os Monster dokumentációira lenne szükségem ha valakinek megvan akkor azt nagyon megköszönném! (Nyák-beültetési-kapcsrajz, stb...) Esetleg a GF400 is érdekelhet!

Köszi a segítséget előre is!
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2015
(#) frissadam válasza frissadam hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
A BC-k kollektorán ugyan úgy tápfeszt mérek. Kérdés, hogy az áramkorlát hogy működik? Ott pár voltos értéket kellene kapnom. A BC-k bázisa most nem is kap vezérlést. Lehet hogy pont ez a baj?
(#) frissadam válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
A 18 K a táp függvényében hogyan variálódik?
(#) Ge Lee válasza frissadam hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
De kap. A BC640-nek mivel PNP, a kinyitáshoz az emitteréhez képest negatívabb feszültség kell, és a 18k-n keresztül oda van kötve, mivel a 100 ohmot ami zárva tartaná kivetted. Rakd vissza és rendbe jön.
(#) Ge Lee válasza frissadam hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Nem nagyon tudom értelmezni a kérdést. Ha arra gondolsz hogy kisebb tápfeszültség esetén kell-e változtatni rajta, akkor igen. Hogy a tranyó bázisán mekkora feszültség van, az a 2 ellenállás (feszültségosztó) 18k/100ohm arányától függ. A rajz szerinti esetben olyan 400mV körül, az emitteréhez képest. Ehhez adódik még hozzá terheléskor a 0,22ohmon eső fesz, meg bonyolódik a kivezérléssel, mert ugye olyankor a kimenet pillanatnyi értékének megfelelően alakul a 18k alsó fele. De nem fogom újra leírni az egészet meg számolgatni, keresd vissza ha érdekel. Talán reloop még grafikont is tett fel régebben az ilyen (visszahajló) karakterisztikájú áramkorlátról valamelyik topikba.
(#) frissadam válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Bekötöttem a 100 Ohmot. A kimeneten megjelent +10v , a nyugalmi áramom 30mA. A nyugalmi áram nem változik a poti tekerésével viszont a feszültség a poti lábain igen.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Úgy válaszd meg ebben a kapcsolásban, hogy 4mA folyjon rajta. A 100 ohm-on esik így 0,4V, ha a 0,22 ohm ellenállásokon esik még 0,2V (ez kb. 4A kimeneti áram a nullátmenetnél) akkor indul a korlátozás.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
Ok a 4 mA. De mekkora fesszel számoljak a kimeneten? Tápfesz -4v? Vagy hogy tudom szkóp nélkül, hogy mennyi a kimeneti feszültség?

Egyébként ennek a védelemnek a működésének a leírását nem tudnád belinkelni? Állítólag valahol te ezt a védelmet már kivesézted valamelyik fórumtémában.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2015
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
A tápfeszültségből levonhatod a 4V-ot, de az ellenállás értékével azért nem lőnek nyulat
A kimeneti feszültség effektív értékét 1kHz-ig közönséges multiméterrel is megmérheted, szinusz esetén a csúcsfeszültség ennek 1.4-szerese.
(#) Ge Lee válasza frissadam hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
Le lett írva a Quad-os témában, éppen neked, 2 oldallal ezelőtt. Ugyanez, csak ott az A osztályú meghajtás meg a kvázikomplementer vég miatt van némi eltérés.
(#) frissadam válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
Szerintem kicsit félreértjük egymást. Most egy GF400-ast próbálok 2-2 tranzisztorral (minden tranzisztor IR) +-60V feszültségre "hangolni". Kivettem a BC tranyókat és a nyugalmi áram állítható lett. Kezdetben ugyan azzal a +-84V táppal próbáltam mint a már egy másik működő végfokban van. A kérdés hogy mit kellene még a feszhez és a kevesebb tranyókhoz módosítani? Jelenleg 100mA nyugalmi árammal működik a végfok Ha nincsenek bent a BC tranyók, csak -25V van a kimeneten. Ez mitől lehet?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
Utolsó hozzászólásomhoz tudsz esetleg valamit hozzáfűzni?

A Gate ellenállásokat nem kellene nagyobbra cserélnem?
(#) Alkotó válasza frissadam hozzászólására (») Nov 15, 2015 / 1
 
A panel minősége riasztó. Sok kockázatot rejt magában.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
A BC tranzisztorok túlzott kimenőáram esetén, melyet a 0,22 ohm-on eső feszültség alapján észlelnek, korlátozzák a MOSFET-ek vezérlését. Normál üzemben a jelenlétük, vagy hiányuk semmilyen hatással sem szabad legyen az erősítő működésére. A jelenleg üresen hagyott bázis-emitter lábaik között most mekkora feszültség mérhető?
Hol van a bemeneti csatoló kondenzátor? Hogyan zárod le a bemenetet a nyugalmi áram beállítsa alkalmával? Milyen műveleti erősítőt használsz?
Az alacsonyabb tápfeszültséghez a párhuzamos 15k ellenállásokat cseréld 10k-sakra!
Jók a vezetősávjaid? Nem lettek nagyon alámaratva? A képek alapján nagyon rosszul néz ki
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2015
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
0.66v a bázis emitter láb között a kivett BC tranyó helyén. A csatoló kondi tényleg hiányzik , kérdés mekkorát tegyek és okozhat e ez ilyen problémát? A bementet egy ellenállás lábbal zárom rövidre.

A panel teljesen át lett azóta ónozva. Vasalással gyártok panelt, és ennyire rossz minőségű filmet csinál a nyomtatóm. Az után gyártott tóner ennyire képes sajnos. Ónozás után már használható.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2015
Következő: »»   133 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem