Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kábeli zűrzavar, avagy a drótok, alkatrészek hatása a hangra
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   39 / 79
(#) gaborbela válasza gaborbela hozzászólására (») Aug 12, 2014
a legjobb (legtobbet hasznalt audio celra) orosz Teflon a kepen, kar hogy draga es igazi meretes darabok
(#) gaborbela válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 12, 2014
Nemi info azokrol az orosz kondikrol
Bővebben: Link
kar hogy angolul van, igy sajnos nem mindenki .......

Udv
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2014
(#) Tonybacsi válasza gaborbela hozzászólására (») Aug 12, 2014
Nálam EZEK váltak be annak idején keresztváltókban.

Fontos kiemelnem, a "jó hang" ott, akkor, abban a rendszerben (saját építésű doboz, Videoton és Orion motorokkal) működött ezekkel a kondikkal. Nem tudtuk miféle kondi ez, nem volt infó róla, nem volt internet, egyszerűen ezt találtam a lomok között.

És mégis. Egy látszólag egyszerű rendszerben...valahogy ez tetszett a legjobban.

...és ez csak egy kondi...
(#) 6C4C hozzászólása Aug 14, 2014
Sziasztok! Két csatolókondenzátor van a rendszeremben, a K42У-2 a DAC kimeneti csatolója, a КБГ-МП 2 pedig a vonalerősítőé... Lehet hogy az utóbbi helyre is bepróbálom egyszer a K42У-2 -t... Szerintem kiváló alkatrészek
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2014

kondik.jpg
    
(#) klaczy hozzászólása Aug 14, 2014
Üdv Mindenkinek!

Kábelekkel kapcsolatban nekem pozitív tapasztalatom van. Sima 2,5mm2 noname kábellel volt szerelve a rendszerem, amit CAT5-ös vezetékre cseréltem. 6 merev vezetéket sodortam össze, amiből 2 pár a mélyre 1 pár pedig a magasra van kötve. Sokkal dinamikusabban,szellősebben és részletgazdagabban szólnak a hangdobozok. kb 500Ft volt a költség, egy próbát megér alapon vágtam bele és nem bántam meg. Nyugodt szívvel ajánlom bárkinek. Az ötlet innen jött.

Olvastam a kondenzátoros hozzászólásokat és ezeken felbuzdulva megnéztem a hangdobozom váltójában mi is van. Mellékelek róla képet. Az SPT kondikról eddig még nem hallottam, és nem is találtam semmit. Szerintetek milyen típussal lenne érdemes kísérletezzek? Nincs túl sok tapasztalatom ez ügyben. A hangdoboz típusa Wharfedale Crystal 2-30.

IMAG0057.jpg
    
(#) Orbán József válasza 6C4C hozzászólására (») Aug 14, 2014
Persze, most direkt fájdítod a szívemet még te is...
(#) Szpisti válasza klaczy hozzászólására (») Aug 14, 2014
Nem egészen értem hogy jött ki az 500 Ft...
Ha a leírás szerint készítetted a kábeleket, akkor mondjuk 2x3m-hez kell 2x3x3=18 méter cat5.
Az baráti áron is 1600 Ft.
Ebből, és a leírásodból (6 merev vezetéket sodortam össze.......) arra következtetnék, hogy egy szál utp ment hangsugárzónként (jól írtam?) , és az azon belül található 4x2 érből felhasználtál 3x2-t teljesen eltérő módon, mint a leírásban szereplő 3-as fonatnál alkalmazott elosztásban.
Így aztán a mélyet a 2,5 mm2 helyett elvitted 0,2(24AWG)x2=0,4 mm2 keresztmetszeten, amitől szerinted jobban szólt. A magasnak meg maradt a 0,2-es érpár. Gratulálok!
Ezt nevezik placebó hatásnak, kollega!
(#) pinyó39 válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 14, 2014
Szia,
kpróbáltad már a CAT5-ös kábelt? Vagy csak mondtál valamit?

Üdv: Zsolt.
(#) gaborbela válasza klaczy hozzászólására (») Aug 14, 2014
Azok BP elkok es nem folia kondik.
Sajnos az a legolcsobb (neha a legroszabb) amit hangvaltoba hasznalhato. Mindenkep erdemes folia kondira lecserelni, meg a legolcsobb is javulast hoz.
Ha pedig van ra keret erdemes legalabb kozep minosegu kondikal kihelyetesiteni.
Amre vigyazni kell hogy a folia kondi meg ha ugyan az az ertek mint az eredeti ami most van a valtoban hangzasbeli eltolodast okozhat, lehet nemi utan igazitasra lesz szukseg.
Azt tanacsolnam hogy egyenkent erdemes kicserelni oket, minden csere utan hallgatni a dobozokat par napig.
(#) Szpisti válasza pinyó39 hozzászólására (») Aug 14, 2014
Kipróbáltam. Pár kilométert meg is szereltem belőle hálózatnak anno.

De röhögni fogsz, a két Swans M1-em épp azzal van bekötve, mert ez volt kéznél és százméterszámra a műhelyben. Igaz a flex patch anyagból , nem a faliból. Nem mert jobban szól hanem mert ez volt kéznél, és csak 2x2 méterre kellett elvinni a jelet 8-10 W-nak.
Cseréljem vissza 2,5-ös rézkábelre és csináljak vaktesztet?
(#) Doncso válasza gaborbela hozzászólására (») Aug 14, 2014
Az igen, milyen tróger kondik vannak egy neves dobozba, azért most lestem egyet......
(#) 6C4C válasza klaczy hozzászólására (») Aug 14, 2014
Hmmm... Sajnos egy NEM noname hangfalkábel az "elromlásával" úgy megvezetett, hogy majd háromnegyed évnyi DC-csatolt csöves végfokokkal való kisérletezést "kidobhattam az ablakon"...
Valamiért a "hang" egyre vállalhatatlanabb, rosszabb lett a rendszeremben. Egyszercsak betettem PRÓBÁRA CAT5 kábelből, saját elgondolás alapján összehozott kábelt, és újra tudtam ZENÉT hallgatni a rendszeremen... A régi kábelt aztán megvágva jól látszott, hogy valamiért a vezetőanyag külső felülete érdekes zöldes-feketés dologgal vonódott be Mindez vagy 8-10 évvel ezelőtt történt , most CAT6 "alapanyagból" van a hangfalkábelem
(#) klaczy válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 14, 2014
kollega! Lehet nem fogalmaztam egyértelműen, de mindent ugyan úgy csináltam, ahogy leírásban szerepel! Szerinted kihúztam a 8-ból egy pár vezetéket és 6 cérna vékonyságút 4-2 elosztásban kötöttem a hangfalakra...???? A kábelt sok évvel ezelőtt csináltam és 500Ft körül volt a 18m kábel, bocs ha nem vagyok naprakész vezeték árát illetően...

A következtetésedhez én is csak gratulálni tudok!
(#) Szpisti válasza klaczy hozzászólására (») Aug 14, 2014
Idézet:
„CAT5-ös vezetékre cseréltem. 6 merev vezetéket sodortam össze, amiből 2 pár a mélyre 1 pár pedig a magasra van kötve”

Ezt másképp hogyan lehetne értelmezni?
A leírásban 3 darab utp kábelt sodortak össze copf-fonással , és ezeket úgy párosították, hogy : mindegyikből a zöld jelölésűeket (3x4 szál) összecsavarták mint egyik vezető. és 3x4 szál a piros jelölésűekből a másik vezetőként.
Vagy nem tudsz fogalmazni, vagy ...
Egyébként 5 évvel ezelőtt is 60-70 Ft volt métere (tudom mert én szoktam rendelni), de ha azt nézzük, még tényleg jóval olcsóbb mint a 11000 Ft/m ezüstkábel.
De ha Neked szebben szól így, hát lelked rajta!
(#) klaczy válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 14, 2014
Az UTP vezeték alatt te egy szálat értesz a 8-ból??? És a topik címe sem a "mennyibe kerül 1 m kábel" De igazából többre nem méltatom az okoskodó hozzászólásaid...
(#) lukacsp hozzászólása Aug 14, 2014
Már nagyon sokszor olvastam, hogy az erősítőt hangsugárzóval összekötő vezeték nagyban befolyásolja a hangzást, ezért szerintem a legésszerűbb megoldás az lenne ha csak aktív hangusgárzókat használnánk, lehetőleg aktív hangváltóval.

(Sok studio monitor ilyen felépítésű, biztosan van oka.)

Mi a véleményetek?
(#) dB_Thunder válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 15, 2014
Idézet:
„aktív hangusgárzókat használnánk, lehetőleg aktív hangváltóval.
(Sok studio monitor ilyen felépítésű, biztosan van oka.)”


Igen van, de nem a hangszóróvezeték, hanem a passzív váltó és a hangszóró korántsem ideális viszonya az ok !
(#) GPeti1977 hozzászólása Aug 15, 2014
Van valami tudományos magyarázat ezekre a jelenségekre? Pl a csatolókondi fajtája, tudom van neki parazita induktivitása stb de nem hinném hogy ez az ok amiért a hang szubjektív érzete megváltozik. Talán a vékony vezeték szebb hangjára az lehet a magyarázat hogy az ellenállása miatt a hangszóró nem annyira 0 impedanciás feszültség generátor kimenetről van meghajtva mint amilyen a félvezetős erősítők.
(#) Szpisti válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 15, 2014
Idézet:
„Talán a vékony vezeték szebb hangjára az lehet a magyarázat hogy az ellenállása miatt a hangszóró nem annyira 0 impedanciás feszültség generátor kimenetről van meghajtva mint amilyen a félvezetős erősítők.”

Ellenkezőleg.
Minél nagyobb impedanciát lát egy hangszóró az erősítő felől, annál jobban érvényesülnek a kisebb sönt érték miatt a hangszórók nemkívánatos válasz-tranziensei. Ha az erősítő kimeneti impedanciáját még megnöveled egy nagyobb ellenállású vezetékpárral, akkor még rosszabb a helyzet.
(#) GPeti1977 válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 15, 2014
De a csöves erősítőknek is nagyobb a kimeneti ellenállása mégis jobb.
(#) dB_Thunder válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 15, 2014
Ha jobb... de hogy nem a nagyobb kimeneti impedanciától az biztos!
Én a helyedben óvatosan bánnék az efféle megfogalmazással, mert semmi műszaki tartalma sincs. Az hogy neked meg még jópár embernek tetszik a hangzása, hangképe, az még nem jelenti hogy műszakilag jobb. A hangzás erősen divat és ízlés kérdése
(#) akos11 hozzászólása Nov 17, 2015
High-End audo rendszerek hálózati elosztója és kábele sok százezer ft ba kerül.
Azonban elkészíthetjük magunk is a 10 edébe kerülhet.Ezt a a témát szeretném ki tárgyalni.
Ki milyet készített és hogyan és hogyan szól ez a legfontosabb.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2015
(#) KBal76 válasza akos11 hozzászólására (») Nov 17, 2015
Jól értjük, az a kérdés hogyan szól egy hálózati kábel?
És előtte a falban hogyan jön az a vezeték, az nem számít?
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2015
(#) akos11 válasza KBal76 hozzászólására (») Nov 17, 2015
Üdv tulajdonképen igen. Dehogynem a villany órától ki kell cserélni a kábelt is.
(#) zolika60 válasza akos11 hozzászólására (») Nov 17, 2015
Az erőműtől a villanyóráig megfelelő?
(#) akos11 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 17, 2015
Ne viccelődj! A villany óráig vastag erős 6négyzet milliméteres kábel van az megfelelő.
Utána van a probléma gyenge 1.5mm vékony drót.
(#) abcdabcd válasza akos11 hozzászólására (») Nov 17, 2015
Mit jelent a "gyenge"? Feszültségesésre, vagy teljesítményveszteségre kevesled? De lehet venni vastagabbat ám, "rendes" drótból is...
pl: első találtara, ennyiért:
2x6-os: Bővebben: Link
4x2,5-es: Bővebben: Link
3x4-es: Bővebben: Link
4x10-es: Bővebben: Link

És ez a legeslegelső bolt volt a "villanyszerelési bolt" kulcsszóra keresve...

Hasonlóképp a "falba való" kábelek/vezetékek ára is hasonló, egy hasonló helyen

A "megfelelőség" meg "hasraütés szerűen", legalábbis, ahogy a hozzászólásodból hirtelen lejött, valószínű nem működik... ahol szükséges ott méretezik a vezetékek keresztmetszetét... pl: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2015
(#) mineral válasza akos11 hozzászólására (») Nov 17, 2015
Ez csak úri huncutság... A földelő szondának is Ródium bevonatúnak kell lennie, hogy jobban szóljon a kábel?
(#) (Felhasználó 116638) hozzászólása Nov 17, 2015
Én ZENÉT szoktam hallgatni, nem kábelt meg elosztót.
De most kipróbálom, hallgatok kábelt is.
Elég nehéz lesz a csövestől elvinni Paksig a "drótot", de biztos megéri
(#) akos11 válasza mineral hozzászólására (») Nov 17, 2015
Üdv nem butaság. Most voltam a TREND audio video hi-fi show és vittem magammal egy
500ft os a szokásos 1.5 méteres táp kábelt. És megkértem az egyik strandot. teszteljük.
Neki egy márkás 80.000ft volt. beültem meghallgattam a kedvenc cd met amit szintén vittem
és utána ki cserélte a kábel az enyémére és az ö kábele sokkal jobb tér szebb magasak jobb mély hangok voltak. Ezért most mivel nincs pénzem 80eft gondoltam magam is készítek kábel helyett egy jobbat. a képeket a 2db kábel.
Következő: »»   39 / 79
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem