Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1097 / 1269
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Szkóppal nézd meg, hogy kap-e vezérlést az IC.
(#) IQNUKU válasza kadarist hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Megértem az álláspontodat. Viszont van amikor egy kerülő út gyorsabb. Ha az indulás után a tévé panasz nélkül üzemel, egy kis módosítással ösztökélni lehetne a biztosabb indulásra.
Idézet:
„"A gyári megoldás miért nem működik?"”

Eredeti tranyóval talán menne... De az sem biztos. Lehet, van még ott valami más "gebasz".
Cseréltem volna még a DZ812 ;D809; D810; D811 diódákat. Huncut dolgokat tudnak okozni!
Oka lehet még maga a táp IC is. Egyáltalán mi a típusa? Mi a Tv típusa?
Tutira jó a cserélt C851; C852? Kicsi rá az esély, de nincs eltévesztve a C852 polaritása?
Az R807 nem nyúlott?
Innen csak találgatni lehet.
(#) Mircsof válasza eyess hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Bázis emitter mérési eredményemben nem vagyok biztos. Na mind egy is R804 kapott egy fix 47K ellenállást.
Így egyelőre elindul a TV, jelenleg tesztüzem van.
Multiméterrel mérve a tranyó hűtőbordája 70 fokos, nem tudom ez mennyire normális.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Nincs szkópom :/
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Forrasztásokat, csatlakozót ellenőrizd! Ha minden jó, akkor cserélj IC-t.
(#) vladcepes válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
A Fet-et mindenképp ki kell forrasztani és úgy ellenőrizni?(mérni)?
(#) BarnaPili válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Igen. Csak úgy tudod a csatornát kinyitni a multiméterrel.Beforrasztva csak azt tudod megnézni,hogy zárlatos-e .
István
(#) vladcepes válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Rendben,köszönöm!
(#) vladcepes hozzászólása Nov 8, 2015 /
 
Sziasztok!
Kiforrasztottam a Fet (RJK 5010)-et és mértem Skori által leírtak szerint.
1 "ohm mérő állásba G-S ill. G-D közé"- mindkettőnél 12,8 ohm tehát a gate átütött.
2 "ohm mérõ (dióda állásban) D-S közé G-S rövidre zárva"- mindkét irányban szakadás van.
3 "ohm mérõ D-S közé, G-S közé pl egy 9V-os elem, a gate a pozitív,ekkor D-S között mindkét irányban vezetnie kell"- na itt viszont mértem 04,7 ohm és másik irányba 01.3 ohm.
Gondolom kuka. Ezt a RJK5010 et mivel lehet helyettesíteni? ami még itt nálunk is kapható?
Az egyik boltban találtam RJK5010 et 2.400 ft Ha van helyettesítője ami jó és olcsóbb jó lenne.
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) zumbam hozzászólása Nov 9, 2015 /
 
Sziasztok!

Lenne egy olyan problémàm,hogy van egy Samsung lcd tv-m ,amit kb 5 éve vettem, de ebböl a 2 évig abszolut nem volt hasznalva (az utobbi 3evben hasznaltam rendszeresen).

Az utobbi két hétben mikor bekapcsolom ,nem tudom se a hangeröt valtoztatni,se csatornat valtani,semmi. A Tv oldalàn lévö gombokkal sem.
Csatorna vàltàs csak ugy lehetséges, ha kikapcsolom a tvt a tàvirànyitoval és egy màsik szàm megnyomàsàval ùj csatornàra kapcsolom be.....magyaràn 1töl 9ig tudok csatornàt vàltani és ehhez mindig ki-be kell kapcsolgatnom a tv-t (a többi funkcio egyaltalan nem müködik a tàvirànyiton. Viszont barmely gombot ,ha megnyomom a kis piros led érzékeli a tv aljàn ,csak semmi nem történik.)
A tv oldalàn pedig csak a menü gomb illetve az a gomb müködik, amivel a hdmi-re tudom kapcsolni, de a menüben nem tudok lépkedni....a hdmi pedig csinal olyat hogy a szamitogépre kapcsolva filmet nézek és automatikusan visszaugrik a tv-re.

Van erre valami megoldas vagy uj tvt kell beszereznem?
Köszönet minden vàlaszért!!
(#) Buvarruha válasza zumbam hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Húzd le a gombsort, de az infra maradjon, ha akkor reagál a távirányíóra, akkor valamelyik gomb döglött.
(#) spgabor válasza eyess hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
Szia!
Most volt időm újra foglalkozni a plazma tv-vel. Kicseréltem a három általad javasolt kondit újra, de sajnos nem változott semmit. Egy pillanatra bejön a kép, majd kikapcsol és gyors piros villogásba kezd.
(#) eyess válasza spgabor hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
OK a további lépés ez lenne , hogy le kellene mérni a Z-sus modul kimenetét, a fóliákon, hogy nem e zárlatos. ugyanúgy az Y-sus modul kimenetét is . Itt szoktak leggyakrabban zárlatosak lenni és magukkal viszik a FET-teket is az Y- modulon , illetve a z- modulon
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2015
(#) spgabor válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Ezt tudnád nekem pontosítani, mert nem teljesen értem. Csatoltam két képet az Y panelről. Az X majdnem ugyanígy néz ki az ellenkező oldalon. Hol kellene ezeken a zárlatot keresnem?
(#) eyess válasza spgabor hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Kiragadtam a középső képet azon feliratoztam , hogy melyik mi , és természetesen a kimenetet kell mérni , ha valahol zárlat van , akkor a borda alatti fetek , vagy hibryd is tönkre van.Mindkét modulnál , tehát az y , és a z modulnál is ugyan ezeket kell átméregetni .
Nyilván ha gond lesz vele , akkor nem lesz egyszerű leszedni a bordás részt , de nem lehetetlen.

modul.PNG
    
(#) spgabor válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Akkor jól sejtettem, hogy arra gondolsz. Viszont itt elég sok láb van, azért is kérdeztem. Van rá valami szisztéma, vagy mérjem végig mindegyik kimenetet a többihez képest, hogy nincs-e zárlat?
(#) eyess válasza spgabor hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Ezt végig kell mérni , de egyszerűbb , ha a csatlakozón mérsz .
(#) Teveteteye hozzászólása Nov 13, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy olyan problémában szeretném a segítségetek kérni, hogy van egy Thomson 37mh40e típusú tévém és kicsit rakoncátlankodik a képe. Pontosabban egyszer homályos egyszer nem, bekapcsolom a tévét akkor minden szép és jó, de egyszer csak homályos lesz az egész, aztán megint éles, majd megint homályos 5-10 perces váltakozásokkal, de az is előfordul hogy mind addig homályos marad amíg ki nem kapcsolom majd be újra.... Ha valaki tud segíteni hogy ilyenkor mi a teendő az kérem írjon, köszönöm.
(#) hobbyboby válasza Teveteteye hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Van a sorkimenő közelében - (de lehet, hogy magán a sorkimenő trafón rajta) - egy fókusz elnevezésű trimmer-potenciométer. Lehetséges, hogy egy kissé KH-s lett, így többnyire érintkezési gondok okán az rosszalkodik.
Ha még jól emlékszem, az egy eléggé speciális - kerámialapra gőzölögtetett fémréteg trimmer, kicserélni sajna csakis magával a trafóval együtt lehet (miután valami műtrutyival össze van öntve az egész).
Meg lehet persze próbálkozni a megmozgatásával avagy egy kontakt spray-s kezeléssel.
(Bár azt igazából nem ajánlom tiszta szívből, mert utána esetleg valamerre áthúz a nagyfesz ...)
(#) _MyG_ hozzászólása Nov 16, 2015 /
 
Sziasztok !
Barátnőm vett Vateráról egy Panasonic th-42ps10ek típusú plazma kijelzőt.
A gond az vele, hogy a gyári távirányítójával (Ezt adta hozzá, utána néztem ugyan így néz ki, elvileg a típus is ugyan az) nem lehet irányítani a kijelzőt, ezt úgy értem, hogy bekapcsolom a főkapcsolón a kijelzőt és a standby jelző zöld színű, ha nyomok valami gombot a távirányítón akkor villog a zöld jelzés viszont a kijelző nem csinál semmit.
Univerzális távirányítón a hangerő meg 1-2 funkciót érzékel.
Elem csere is megvolt.

Szerintetek mi lehet a gond vele ?

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2015
(#) Lali24 hozzászólása Nov 17, 2015 /
 
Sziasztok!
Hoztak nekem egy tévét amiben PT90-es saszi van, sorvégtanyó hibája volt. Csere után most nincs készenlét. A primer oldalon megvan a 330 volt, a szekunder oldalán pedig semmi, sehol nincs áram. A primer oldalon lévő TDA 16846 tàpja is ingadozik 10-12 volt között. Valaki hallott már erről a hibáról?
(#) kadarist válasza Lali24 hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
Szia!
Zárlat nem terheli a tápot? Sortápfeszültségen mekkora ellenállást mérsz?
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2015
(#) spgabor válasza eyess hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
Méricskéltem. Az Y panel-ről csináltam egy képet. Itt igazából nem jutottam semmire, mert ahogy a képen is látható, a csatlakozó forrasztott lábainál nem látható a több rétegű nyák miatt, hogy esetleg melyik lábak lehetnek összekötve. Ez alól a negatív kivétel, mert az jól látható. Így több olyan lábat találtam, amik vagy egymás mellett, vagy kicsit távolabb, de sípol a multiméter rajtuk.
Viszont az X panelen, ott tényleg lehet, valami nem kóser, mert a látható negatív kivételével az összes láb rövidzárban van egymással.
Y esetében hogy tudom kizárni, hogy hibásan mérek, vagy valamelyik lábak esetében a rövidzár nem normális? Illetve X esetében akkor jön az, hogy a nagy hűtőbordát le kéne vadásznom?

DSC_0448.JPG
    
(#) eyess válasza spgabor hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
Hát igen , de a bordát , csak úgy tudod leszedni , hogy a nyák hátuljáról a forrasztási pontokat felszabadítod az óntól , és úgy kijön. Ugyanis az egész bordástól meghajtókkal együtt fog kijönni. Jó lenne egy kép arról a részről ahol a borda van , de a forrasztási oldalról nézve.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2015
(#) gabikabika hozzászólása Nov 18, 2015 /
 
sziasztok! van egy hagyományos tvm az a gond vele mikor bekapcsolom hllatszik h bekapcsol, de kb bekapcsolás után1-2mp mulva kikapcsol igy használhatatlan, ebben szeretnék segitséget kérni, hátha tud valaki segiteni.köszönöm
(#) kadarist válasza gabikabika hozzászólására (») Nov 18, 2015 / 1
 
Szia!
Valamilyen egysége nem működik rendesen, például a függőleges végfokozat és ezért kikapcsol.. Mi a készülék típusa?
(#) gabikabika hozzászólása Nov 18, 2015 /
 
szia! grundig st 55-908 dolby
(#) gabikabika hozzászólása Nov 18, 2015 /
 
én meg már áttforrasztgattam a paneljét hátha elfáradt valahol a forrasztás
(#) kadarist válasza gabikabika hozzászólására (») Nov 18, 2015 / 1
 
A függőleges végfok IC-je (TDA1771) az indítás pillanatában megkapja a 24V-os tápfeszültségét (9-es láb)? Rajz: Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2015
(#) gabikabika hozzászólása Nov 18, 2015 /
 
megnéztem, nem kapja meg, de nem ez a neve az ic-nek
Következő: »»   1097 / 1269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem