Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2674 / 3949
(#) exabit válasza exabit hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
A példát azt rosszul írtam, de a többi a kérdéses.
(#) proli007 válasza exabit hozzászólására (») Nov 23, 2015 / 1
 
Hello! Egyszerű műszereknél a pontosságot a méréshatár végértékre adják meg, nem a mért értékre.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2015
(#) sunside válasza jdani hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Ha szakadt vagy nincs bekötve a GND akkor gyakorlatilag a teljes bemenő fesz (minusz az eszköz vesztesége) megjelenik a kimeneten. A kamera-halál ilyenkor sajnos jogos.
(#) jdani hozzászólása Nov 23, 2015 /
 
Üdv. Már egy jóideje szórakozok ezzel, de nem tudom megoldani, nem csináltam még ilyet:
Aott egy IC, kimenetén 5V. Adott egy LED sor, ami 6Val működik. Milyen tranzisztorral tudnám megoldani, amin bemenne +12V, és kijönne csak +6V?
(#) sunside válasza jdani hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
A stab.IC GND lábára tegyél egy-két diódát a kép szerint: KÉP Két dióda kb. 1,2 Volttal emel.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2015
(#) tutegal357 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Szia! Mivel 11,5V-ot mértem rajta úgy gondoltam, hogy már fel van. Nem így van?
(#) tutegal357 válasza dudzsi hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Köszi a segítséget. Hol találtad, hogy mennyit tud leadni? És a csavarbehajtónak vajon mennyi kéne? Talán futok még egy kört. Hátha másodikra megfelelő akupacket szerzek hozzá.
(#) tutegal357 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Ha vennék még egy ilyen packet és úgy ahogy van sorba kötöm ezzel (nem szívesen belezném szét, ha nem szükséges bár biztosan érdekes ) , akkor is még kell hozzá 30A es védelem? Nem is gondoltam, hogy ennyi kell a motornak induláskor. Az jó soknak tűnik nekem. 10db sorbe kötött NiCd ennyivel többet tud leadni?
(#) dudzsi válasza tutegal357 hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Itt van. Amugy az akos furok inditásnál kb 8-10A vessz fel ha terheled akkor akár 30A is lehet. Ebbe az akku pakba meg olyan akkuk vannak mint a telefonba. Eléggé gagyik. Én ilyet raktam be 2db-t párhuzamosan plussz egy kis elektronika ami figyeli a pak feszültségét. De csak közelitöleg. Figyelni azért neked kell. Vagy veszel ilyet vagy ilyet vagy ilyet.Az első kettö még nekem is uton van. Ezek kimondottan furoakksi védök. A harmadik meg még teszt alatt van.
(#) Kovidivi válasza tutegal357 hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
A 10db 1.2V-os akksival sorosan nincs védelem, ezért megy vele a fúró.
Nem sorosan, mindenképpen párhuzamosan kell kötni, így egy cellának fele akkora áramot kell leadnia, jobban ki lesz kímélve. A töltő elektronika maradhat, amit kaptál hozzá, dupla annyi ideig tart a töltés. Egyszerűen csak minden cellával párhuzamosan kell egyet rakni. Egyébként kipróbálhatod, hogy védelem nélkül mit csinál. Leégni nem fog semmi elvileg, de nézni kellene, hogy teljesen feltöltött akkupakknál mennyit esik vissza a feszültség, mikor forog a fúró, és amikor normálisan használod, akkor is. Ha ez az érték nem túlságosan nagy, tehát pl. (3db 4V-os cella=) 12V-ról 10V-ra esik le induláskor, normál használatkor is 10.5V körül van, akkor védelem nélkül is használhatod. Viszont ha biztosra akarsz venni, vegyél hozzá való védelmet. Ez egy sokváltozó probléma, milyen erősek az akksik, mennyi a belső ellenállásuk, a motor mennyi áramot kíván, stb.
(#) CsemanAttila hozzászólása Nov 24, 2015 /
 
Urak. Elnèzèst ha rossz helyen van, de nem igazán tudom eldönteni hova kène berakni.
Èrdekes kis videó, várok tippeket, vagy megfejtèst.

https://youtu.be/Q4BTpJv6hoo
(#) bbalazs_ válasza CsemanAttila hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Ha megnezted volna a rakovetkezo masodik videot
itt leirja. Irigylem az idejet.
(#) ttindian hozzászólása Nov 24, 2015 /
 
Szép napot!
Segítséget kérnék, hogy hogyan tudnám követni a lányom okos telefonját egy asztali gépről. Van benne Google térkép és GPS is.
Nem találtam topikot az oldalon , ezert ide tettem fel a kérdést , remélem nem tévedtem.
Köszönöm!
(#) bbalazs_ válasza ttindian hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Egyszeru a valasz: sehogy.

Illetve ha o is beleegyezik, akkor a telefonra irni kell egy appot, ami folyamatosan (mondjuk 5 percenkent) kuld egy sms-t a GPS koordinatakkal. A telefonnak ilyenkor folyamatosan mukodnie kell.
(#) ttindian válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
A telefont én vettem neki, és egyelőre kiskorú, én döntök
Valamikor olvastam valahol hogy "sharelni" kell a benne levő helymeghatározást és akkor lehet követni. Nem találom azóta.
(#) cupika97 hozzászólása Nov 24, 2015 /
 
(#) ttindian válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Átnéztem több linket, de ezek nem jók nekem: 1- nekem nincs okos telefonom , nem is kell. 2- havonta egyszer vagy kétszer van szükség rá , például ha megkerüljük egymást és a gyerek nem tudja leírni pontosan hol van, esetleg elmennek csoportos kirándulásra és varjuk a buszt órákon keresztül és a gyerek nem tudja elmondani hol van mikor érkezik , mennyit kell várni a hidegbe rá.
Olyanra gondoltam , ami ingyenes , nem kell meg egy kütyüt hordoznia, és asztali gépről működik.
Hasonlót láttam a "google earth" gépi alkalmazáson ahol hajók,stb gps jele látható , éppen merre jár.
(#) pucuka válasza ttindian hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Azt nem tudom, hogy minden okostelefonnál van-e, de a Microsoft (Nokia) Lumia telefonoknál létezik nyomonkövetési funkció, sőt interneten keresztül lehet zárolni, törölni a készülék memóriát.
Ugyan nem gyerekkövetési céllal, hanem biztonsági okból, a készülék elvesztése, ellopása esetére.
(#) MikulaSan hozzászólása Nov 24, 2015 /
 
Hello az LM317-est mely IC-kel tudom kiváltani? Ez a fajta LM 317 !
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2015
(#) pucuka válasza MikulaSan hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Kicsit bővebben, ha lehetne. Miért, és mit szeretnél kiváltani?
Az LM117/317 az egy állítható feszültségű szabályozó család. Többféle tokozásban létezik, ennek megfelelő a disszipációja is, a hozzá tartozó max árammal. Annyira általános, hogy kaphatók is többféle változatban.
Az LM117 az széles hőmérséklet tartományban működőképes, nem valószínű, hogy szükséged lesz rá. Drága is, meg a többi áramkörödnek is ilyen széles hőmérséklet tartományúnak kell lenni, különben semmi értelme.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2015
(#) MikulaSan válasza pucuka hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Számomra a 1.5- 10v-os határon lenne rá szükségem maximálisan 0.3A terhelés esne rá!
(#) kendre256 válasza ttindian hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Van az Eset-nek egy ingyenes mobil alkalmazása. Ez igazából vírusvédelmi szoftver (ami különben sem árt...), de van egy lopásvédelem funkciója is. Egy SMS "kérdés" hatására válaszol, és SMS-ben küldi a telefon GPS adatait. Ha lenne okostelefonod, akkor azon rögtön meg is lehetne nézi a pozíciót. Ha nincs, akkor marad a kézi begépelés az asztali gép térképszoftverébe. Nekem okostelefonnal így működik, hasonló okok miatt kell, ha "elveszne" a gyerek.
Van olyan szolgáltatása is, ahol egy webhelyen lehet figyelni a készülék aktivitását és térképen megnézni a helyét. Ezt a funkcióját nem próbáltam, mert nekem akkor van rá szükségem, amikor én is mozgásban vagyok.
Szerk: Bocsánat, most utánaolvastam, a webhelyen figyelés csak a fizetős verzióban van. Az SMS-es az működik az ingyenesen is.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2015
(#) pucuka válasza MikulaSan hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Akkor miért nem jó az LM317K ? Bőven tudja. Vagy LM317T ?
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2015
(#) MikulaSan válasza pucuka hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Mert nincs itthon :/
(#) Kovidivi válasza MikulaSan hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Ez nem olyan, mint egy tranzisztort, hogy kb. 1000 másikkal lehet helyettesíteni. Az LM317 egy integrált áramkör, speciális belső kapcsolással. Ezt csak másik LM317-tel lehet helyettesíteni, vagy ha kiméred, mekkora feszültségre stabilizál, akkor ha szerencséd van, másik stabilizátorral helyettesíthető. De ha ez így lenne, akkor a gyártó is másik IC-t használt volna LM317 helyett!
(#) morgo válasza MikulaSan hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Szia! Jó lehet pl. az AMS1117 ADJ, vagy hasonló típus.
(#) pucuka válasza morgo hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Miből gondolod, hogy van ilyen otthon a fiókjában?
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2015
(#) morgo válasza pucuka hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Azt én nem tudhatom, de nem is azt kérdezte, hogy mi van a fiókjában.
(#) pucuka válasza morgo hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Mert, hogy az a gondja, hogy nincs otthon az LM317. Ha az sincs, akkor honnét veszed, hogy egy drágább típus van?
(#) MikulaSan válasza morgo hozzászólására (») Nov 24, 2015 1 /
 
Van itthon 2 féle 1117 is
Következő: »»   2674 / 3949
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem