Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1798 / 2489
(#) reloop válasza djratnova hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Először csak kösd le, hogy megbizonyosodj az elméletem helyességéről.
(#) djratnova válasza reloop hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Lekötöttem, teljes csend, csak a normál sziszegés hallatszik a magas hangszórókból.
Amint csak egy szálat is odaérintettem rögtön zajolt.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
(#) reloop válasza djratnova hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Megpróbálhatod a poti közelében elhelyezni ebben a formájában, csak a jelenleg fehér árnyékolt vezetéket kell hosszabbra cserélned. Könnyen találsz olyan panel pozíciót mely semleges a külső zajra. Mindössze a felfogatással gyűlhet meg a bajod
(#) djratnova válasza reloop hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Köszönöm megpróbálom!
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Ugy néz kis sikerült a javitás. Nem tudom mi a fene történhetett, 1 lapon van az 5 darab egyforma erösitö, egy tápbol ellátva, s közülük egybe mintha a villám csapott volna minden félvezetö, féltucat ellenállás és egy kis rész a NYÁKon távozott a másvilágra.

Most már csak valahogy össze kell csavarni (mintegy 30 darab 3 fajta csavar...).
Remélem az ünnepek alatt nem ismétlödik a balhé.

Csak illusztrácio képen igy néz ki a szerkezet, és a legmélyén vannak a teljesitmény erösitök.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015

image.jpeg
    
(#) lóri válasza reloop hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Köszönöm. A 2n3055-öket innen venném az apróból, az MJ2955 az bolti lesz, de, hogy mekkora lesz a bétája, azt nem tudom. Törekedni kell, hogy mindkét tranzisztor bétája közel azonos legyen? Vagy mindegy? Ugye a boltinál nem tudok variálni, hacsak nem veszek egy marékkal.
(#) vass1024 hozzászólása Dec 21, 2015 /
 
Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy laptop fejhallgató kimenetére szeretnék erősítőt kötni csak az erősítő bemenet 300mv tud elviselni a fejhallgató kimenet meg rengeteget ad ki.
Kérdésem az lenne hogy egy sztereo potmétert kötök az erősítő bemenete elé az ugy járható út?
Vagy tönkreteszi a laptop hangkártyáját?

Köszönöm a válaszokat előre!

Üdv. Ádám
(#) steelbird válasza vass1024 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Szia. A laptop fejhallgató kimenete sem ad le sokkal többet 300mV -nál (általában 500mV körül van), és biztosan van hangerő szabályzó is azon a laptopon. A laptopnál az 500mV MAX hangerőn értendő, az erősítőnél pedig a 300mV valószínűleg a max. kimenő teljesítményhez tartozik.
Egyszerű, vedd lejebb a laptopon a hangerőt.
De ha írsz pontos erősítő és laptop típust, akkor hátha többet tudunk mondani.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
(#) vass1024 válasza steelbird hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Hát én MacBoo-nak 1,4V olvastam. Sterintem olyan 1V körül tolnak az ilyenek
(#) reloop válasza lóri hozzászólására (») Dec 21, 2015 / 1
 
A párbaválogatás lehetetlensége miatt azt kell elfogadni ami van. Ebben a kategóriában nincs magasan a mércét - szerencsére A hatalmas nyílhurkú erősítés korrigálja az eltéréseket, kisebb nagyobb torzítás kíséretében.
(#) lóri válasza reloop hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Köszönöm, akkor így gyártatom le.
(#) steelbird válasza vass1024 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Aha, jobban utánanéztem, mint az előbb... Általánosságban 31mW csatornánként 32 Ohm terhelésen, ami 1V RMS jelszintet jelent.
(#) vass1024 válasza steelbird hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Nem láttam hogy írjak pontos típust..
Orion se 260, a számítogépet még nemtudni
(#) steelbird válasza vass1024 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Nyugodtan rádughatod, nem kell semmilyen poti.
(#) djratnova válasza reloop hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Elkészítettem végül egy kétoldalas panelra a kis szub szűrőt, a korábban leírtak szerint. Az erősítő csendben jár, mindaddig amíg a sub kimenetre audio kábelt nem kötök..azonnal visszajön a zúgás, ha rákötöm az aktív szub bemenetére, akkor sem javul.
Viszont, ha megérintem a sub kimenet jelkábel testjét mérséklődik a zúgás.
(#) reloop válasza djratnova hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
A kifogástalan működéshez ezek szerint egy aktív impedanciaillesztő fokozatra lesz szükséged. Ezt azért is ajánlom, mert a jelenlegi jelösszegződ gyakorlatilag monósítja az erősítődet. Hallgasd meg hangerő középállásban az egyik bemenő RCA kihúzásával mennyi jel jön át arra a csatornára aminek némának illene lenni!
(#) nagysasy hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
A mai értékmentés szerintem sikeres volt.
Tanácsokat szeretnék kérni a restaurálásukhoz.
(#) szaka hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy DAP Palladium 1600-as végfokom.
Az "A" oldala hibátlan volt. A "B" oldalának a védelmével volt gond (relét kapcsoló tranzisztor).
Megjavítottam. Működik.
Ma összeraktam teljesen. Rákötöttem keverőre és a "B" oldal halk hangerőnél "mormogós, recsegős" hangot ad ki. Hangosan viszont nem észrevehető. Viszont ha csak telefonra kötöm rá akkor nincs ez a hang.
De az "A" oldal mindkét esetben hibátlanul működik.
Van ötletetek, hogy mi csinálja ezt?

Néztem a bázis áram állító potmétereket is, befújtam kontakt spray-el, valamint piciket mozdítottam rajta, de csak azt értem el, hogy másképpen adja ki a "recsegős" hangot.

Csatoltam egy rajzot, amit találtam róla (1200-es változatról)!
Várom válaszotokat!
(#) djratnova válasza reloop hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Köszönöm, erre nem is gondoltam, valóban szól a másik oldal is egy bedugott RCA-val is..kb. fél hangerőn, ahogy tekerem a potit úgy változik a hangereje. Eddig nem tűnt fel, mivel a tesztek idejére egymásra raktam a két hangfalat.
Tudsz esetleg ajánlani egy jó kapcsolást, nem szeretnék még egy zsákbamacskát.
(#) Trivium93 válasza djratnova hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Valószínűleg valami földelési hiba lehet. Védő föld össze van kötve a táp 0 pontjával? Milyen táp van hozzá, kapcsolóüzemű vagy sima 50Hz-es?
(#) djratnova válasza Trivium93 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Kapcsoló üzemű 24V 3A, nincs védőföld csak a tápnak.
(#) Trivium93 válasza szaka hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Helló!
Földhúrok lehet. Próbáld meg úgy, hogy valamelyiket föld függetlenné teszed. Ha jól fog úgy már szólni akkor földhúrok.
(#) Trivium93 válasza djratnova hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Mit csinál ha a földpontot a védőföldhöz kötöd? Ha megszűnik a hiba, akkor a táp belül nincs földelve.
(#) Trivium93 válasza Trivium93 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Amint itt is látszik hogy sehova nincs kötve a föld.

föld.png
    
(#) djratnova válasza Trivium93 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Az audió kábel (jack dugó) földjét hozzáérintettem a konnektor védőföldjéhez és teljes csend lett.
(#) Buvarruha válasza szaka hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
A B oldal gerjed, a zobel tagokat kellene csekkolni (ha van).
(#) Trivium93 válasza djratnova hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Akkor nincs belül földelve a táp és lebeg az egész. Le kell földelni a tápot és már jó is lesz, vagy az erősítő testjét kell a földre kötni.
(#) djratnova válasza Trivium93 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
A táp doboza zárt műanyag nem lehet rongálás nélkül szétszedni, az erősítőbe meg kevés a hely.
Hogyan lehetne test függetleníteni a sub kimenetet egyszerűen?
(#) midgardcoil hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
Sziasztok,

TDA2040-nel építek egy sztereó erősítőt a gyári dokumentációban szereplő kapcsolás alapján. A táp kb. 2x17V (2x12-es toroid). Kipróbáltam, működött mindkét oldal, ahogy kell, torzítás csak a felső teljesítménytartományban, csinálta, ami a doksiban le van írva. Még 1-2 dolog hiányzott (védőföld, hangerő-potik, stb.). Mióta összeszereltem, az egyik oldal csak búg (mérés után kiderül, hogy negatív táp van a kimeneten). A másik változatlanul működik. Mi lehet a gond? Kifogtam volna egy selejt 2040-et, ami 5 perc után megadta magát? A deszkát végigmértem, a NYÁK-on és a forrasztásokban nem találtam hibát.

Köszönöm előre is!
(#) reloop válasza djratnova hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Rajzoltam egyet.

Keverő.gif
    
Következő: »»   1798 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem