Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1346 / 1675
(#) balog válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Üdv.
Esetleg ha lehet közétennéd a kapcsolást mert szeretném megépiteni.
(#) lajos1969 válasza balog hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Szia!
Sajna rajz nincs itt a fórumra /keverők építése../ témába raktam fel a kiindulási rajzot de az át lett alakítva mert nem volt működőképes.
De itt vannak a sprint layout tervek ebből meg lehet építeni!
Ha valami nem tiszta akkor írj nyugodtan.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2015
(#) Szammer válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Szia! Elsőre nézetre nem rossz, de ha rám hallgatsz, kicsit visszaveszel a feliratokból. Szerintem túl sok (persze, ha neked így tetszik, lelked rajta). BUÉK: Zsolt
(#) lajos1969 válasza Szammer hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
BUÉK Neked is!
Amúgy ha még elmondanám, hogy teleszínes forgatógombok/piros, fehér, fekete, kék, zöld/ lesznek rajta akkor... /Majd arról is teszek fel képet/
Az igazság az, hogy a kisfiamnak/11 éves/ készítettem! Neki így tetszik, és gondolod már mennyi vissza lett véve!
(#) Szammer válasza Szammer hozzászólására (») Dec 31, 2015 / 1
 
Ja és most látom második nézetre: a 3 sávos hangszín szabályzónál, van egy kis felirat difi. A magasnál a violinkulcs stimmel, de a középnél és a mélynél nem jó.
(#) lajos1969 válasza Szammer hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Jó az oda!
(#) Szammer válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Bocs innentől fejet hajtok:
(#) lajos1969 válasza Szammer hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Királyság!
(#) lajos1969 válasza Szammer hozzászólására (») Dec 31, 2015 / 13
 
Ilyen lett!
(#) balog válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) kalmi.kalmi válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Precíz munka !
(#) lajos1969 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Köszi!
(#) DöG-1 hozzászólása Dec 31, 2015 / 8
 
WC ülőke fűtés

Sajnos Apu mostanában sokat bóbiskolt a hideg WC-n, de ezután már Télviz idején is egész kellemes lessz az ücsörgés!

Karácsonyi fiók project volt...
Fűtőszál d=0,5mm Kanthál (R~7,5Ohm), 0,5mm2 drót, 0,75mm2 érvéghüvely. Körülötte 1szál vékony zsugorcső, kerámia gyöngyök, szilikongumi csőbe tolva, WC-deszka bordáin átfűzve, majd PE csővel tovább növelve a hőleadó felület...
Fűtőszál krimpelt végei egy külső 2,5mm2 szigetelt érvéghüvely tartja -nyaka az utolsó porcelán gyöngyre rápaszirozva, illetve zsugorcsővel ráfogatva-... a kijövő drótokat 1-1 vékony szilikongumi csődarab fogja a tartó hüvelyekhez.
A tápegység 1db ~18VA×10VAC trafó, T200mA bizti, kapcsoló. a visszajelzést-háttérvilágitást 2db antiparallel kötött warmwhite 3528-as LED szolgáltatja (primer ~85mA áramával 1/4W).

utólag... Talán érdemesebb lett volna az ülőkének nem csak a belső oldalán vinni a fűtést, hanem a külső, visszatérő oldalon is -most kicsit hűvösebb a WC-deszka külső széle-. Amúgy a kb. 10-15Wattnyi fűtőteljesitmény éppen elég +18-20°C-on!
(#) Ge Lee válasza DöG-1 hozzászólására (») Jan 1, 2016 1 /
 
Mindig is érdekesnek találtam hogy sokan odajárnak újságot olvasni, mert én 2-3 percnél többet nem szoktam ott eltölteni. Azt meg ki lehet bírni akkor is ha hideg a deszka, de lehet olyan deszkákat is kapni amik eleve párnásak, így nem hideg.
(#) Marko Ramiusz válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 1, 2016 / 1
 
Én egy 40x20x2mm alumínium szögvasra - he,he - tettem rá 5 db 1W-os power LED-et és a 230V-os meghajtóját.
(#) Gafly válasza DöG-1 hozzászólására (») Jan 1, 2016 / 1
 
Hátul a vezetékeket odafogatnám a csőhöz, ne úgy a levegőben menjenek.
Hurkot is hagynék, hogy a gyakori hajtogatástól nehezebben törjenek el.

Tisztítással kapcsolatban lennének kérdéseim, szerencsére nem nekem kell majd
(#) miertcsak válasza Gafly hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Talán a műgyanta kiöntés segítene a tisztításban...
(#) kalmi.kalmi válasza miertcsak hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Legyen inkább kerámia !!!! Így a hőeloszlás is egyenletes lesz.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2016
(#) ktamas66 válasza nzozz hozzászólására (») Jan 1, 2016 / 2
 
Ilyen lett, 5 db 1W-os led kb. 220mA-rel hajtva.

DSC03067.JPG
    
(#) pjg válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Elég gyengének látszik. Nyomd fel az áramot 300mA köré.
(#) sanykaraj hozzászólása Jan 1, 2016 / 3
 
Simson elektronikus gyújtás vezérlő, és EVR egy év után átadja helyét az "újaknak" (amik még elképzelés alatt vannak)
(#) molnarf hozzászólása Jan 1, 2016 / 4
 
En AVR-s hőmérős órát építettem (karácsonyi ajándék) az óra pontos viszont a hőmérséklet kijelzése elmászik néhány fokot.Az órát két panelos, drótozásmentes kivitelezésben készítettem előlap: kijelző és nyomógombok / hátsópanel: vezérlés Atmega8 és DS1302.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2016
(#) kalmi.kalmi válasza molnarf hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Nem rossz ! Majd teszek fel hasonló dobozolási technikával képet. Én egy hőmérőt építettem, 7107-tel.
Nem akarom lelőni a poént, képek később....
(#) Tomi20 válasza molnarf hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Szia

Szép lett.
Én is építettem hőmérőt DS IC-vel, igaz, én kb 10m utp-n vittem ki az érzékelőt, nekem is csalt, a tápfeszt kellett hidegítenem, és egyből helyrejött. Előtte nem is gondoltam, hogy egy digitális hőmérőnél ez gondot okozhat, próbálj meg 100n-t tenni az IC lábaira.
(#) papus51 válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Szia!
Én is építettem már LM35dt-vel hőmérőt és kondi nélkül is pontos, pedig kb. 1,5 méter hosszú vezetékkel van bekötve, igaz sodrott érpárral, talán ezért.
(#) zoly15 válasza sanykaraj hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Ez az egész panel "csak" a gyújtás? Miféle gyújtás ez?
(#) enree válasza molnarf hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Tegyél 100n-t rá, ahogy előttem is írták és húzd fel a kimenetét pár K-val tápra az AVR-nél.
(#) sanykaraj válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Kalapács vezérelt elektronikus gyújtás. Pluszba van még rajta egy evr-r de az sajnos zárlat miatt gyorsan meghalt így került bele a másik kisebb panel mert egyszerűbb volt építeni egy másikat mint azt ami bent van kiszerelni.
(#) gabi20 hozzászólása Jan 2, 2016 / 8
 
Nemrégiben vásároltam egy EADOGXL 160 grafikus LCD kijelzőt és hozzá érintőképernyőt. Építettem hozzá egy vezérlőt ATmega8 mikrovezérlővel. Jelenleg touchpadon keresztül lehet rá "rajzolni".
'K' betű már nem fért ki
(#) siletto hozzászólása Jan 2, 2016 / 5
 
Üdvözletem!
Az én újévi alkotásom:
Egyszerű Solomon forrasztóállomás.
A belsejéről nem csináltam képet, mert eléggé kusza, éppen hogy befért minden bele.
A háza egy parkside lidl-ös forrasztópákáé, ebben van egy 19V-os laptop tápegység.
A szabályzásért egy egyszerűbb általam írt algoritmus felel Arduinoval és egy áteresztő FET-tel.
Szilikon csöves kábel került rá, így nagyon hajlékony,kezes.

Nem komoly alkotás, de én ezzel kívánnék minden fórumozónak boldog Új Évet!
Következő: »»   1346 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem