Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   192 / 288
(#) vlezlee válasza Wegg hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Ez gyakorlatilag így, ahogy van működött kb 1-2 évet, de most valamiért nem indul el.

D7 lehet, hogy DIAC, polaritás ,meg van jelölve, kb úgy néz ki, mint egy 1N4148 csak kék színű, de tele van nyomva a környéke szilóval, így a típusszám olvashatatlan.

A motorindító kondin 63V egyenfesz mérhető és nagyon lassan, de folyamatosan csökken.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2015
(#) deak francis válasza vlezlee hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Szia.Bocs hogy bele vau.Probáld leválasztani a gy.trafót+ vele együtt a tirisztort meg a diakot.Mérd meg akkor a feszt a kondin(16u).
(#) pucuka válasza vlezlee hozzászólására (») Dec 28, 2015 / 1
 
A diak szimmetrikus elem, nincs polaritása, a jelölés a típusszám helyett van. Csak néhány típus létezik belőle, gyakorlatilag mindegy melyiket használod.
Bővebben: Link
(#) vlezlee válasza deak francis hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
A gyújtótrafót lekötöttem, triak maradt bennt, feltöltődik 70V-ra a kondi és kb 10mp-enként 1V-ot csökken a feszültsége.
Lehet, hogy nem is megy a rezgőkör?
(#) deak francis válasza vlezlee hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Szia.Valoszinű hogy nem műkődik a rezgőkör.Mêg azért mérd meg azt a két kondit a rezgőkör kimeneteléről.
(#) vlezlee válasza deak francis hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Melyik kettőt? Nekem ennél a kapcsolásnál az sem világos, hogy melyik rész a rezgőkör, nagyon rég nem foglalkoztam ilyesmivel, ezt is csak baráti szívességből csinálom
(#) erdgab válasza vlezlee hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Szerintem C3,C4-re gondolt (2x150pF,de minek oda?). Mérd ki először a BD243C tranzisztort,szerintem az van a hűtőbordán és az 1N4001 diódát valamint a tranzisztor két bázis ellenállását (2x180 ohm).
(#) vlezlee válasza erdgab hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Bd243 hidegen mérve jónak tűnik, diódák úgyszintén és a bd 2 bázisellenállása is rendben.
(#) deak francis válasza vlezlee hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Kapcsold le a kapcsolás második felét a két diodátol.Elvileg ott kell legyen elég nagy feszültség.( terhelés nélkül műkődik).
(#) kadarist válasza vlezlee hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Az a 70V vajon honnan megy oda? Csak az oszcillátorból mehet, ha meg onnan megy, akkor az jó.
(#) kila válasza kadarist hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Viszont ha a tirisztor-triac átvezet nem is lesz több...
(#) deak francis válasza deak francis hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Hali.Milyen fogyasztása van?hány miliamper?
(#) vlezlee válasza deak francis hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
400mA
(#) erdgab válasza vlezlee hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Ha minden félvezető,ellenállás és kondenzátor jó a gyújtótrafót is lekötötted,mégsem működik,akkor már csak a kis trafó lehet menetzárlatos az inverterben,mert más már nincsen,esetleg valami forrasztási hiba vagy vezetősáv szakadás.
(#) djuri válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Üdv, megépítettem ezt a pásztort, egyszerre 3db-ot is és villog a led, működik a fesz és az impulzusidő állítás is mégis ha ráteszem a gy.trafót akkor leseggel az egész. elképzelhető hogy a gy.trafó hibás? ha a vezérlő kimenetére (1-15) ráteszek próbára egy 12 voltos ledszalagot az halványan villog csak.
(#) zosza18 válasza djuri hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Szia!
Gondolom a kicsit csináltad meg, legalábbis a leírtak alapján... A kimeneten rövid impulzus van, nem hinném hogy a szalagot megvillantaná. A trafó valószínűleg rossz, mert annak mennie kell. nincs másik trafód?
(#) djuri válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
még nem tudom hogy milyent tegyek bele, kis quad trafót vagy lada trafót. még nem vettem meg gondoltam ez jó ami itthon van. Te melyiket ajánlod? a kis trafó tud annyit mint a nagy?
(#) zosza18 válasza djuri hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Megmondom őszintén, én mindig zsigulit rakok bele az összesbe, nem is próbáltam másokat nagyon, de a quad-al kapcsolatban nincs tapasztalatom. Szerintem azzal is megyen, bár ki kell próbálni, azokból is van kismillió fajta.
(#) djuri válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Rendben, Köszi a segítséget
(#) djuri válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Annyi kérdésem még lenne hogy zsiguli trafóval kb hány métert tud,és hogy kell-e belső szikraközt tenni?
(#) zosza18 válasza djuri hozzászólására (») Jan 7, 2016 / 1
 
Azzal kb.: 5-600m-t tud lefedni, de én nem teszek sose belső szikraközt ehhez. Nem volt még velük probléma sose, így nem is láttam szükségét.
(#) djuri válasza djuri hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Üdv, vettem két féle szamara trafót, egy régebbit és egy újat de egyikkel sem akar megszólalni.Valószínű hogy én vagyok még kezdő ezen a téren. a képek alapján így működni kéne? az impulzus led az villog,csak szikra nem jelenik meg
(#) zosza18 válasza djuri hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Jól látom hogy a + -tól vittél egy kábelt és a nagyfesz fölött van? Így soha nem fog menni az tuti! Max 4-5mm az ív, ehhez mérten tedd! Én amúgy a negatívhoz képest szoktam bekötni és úgy hogy a nagyfeszből áll ki egy drót és kb 2-3mm-re a - -tól. Akkor szépen megyen.
(#) djuri válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Azért raktam a + ra mert az lesz a föld és azt hittem akkor a föld és a nagyfesz között lesz szikra
(#) zosza18 válasza djuri hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Lesz, de csak max 4-5mm! Rakd kb 2mm-re és láss csodát.
(#) djuri válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
úgy tűnik működik bár vékonyka a szikra és 2-3mm-nél nem nagyobb, a fesz potmétert tekerve 70% alatt már nincs szikra. lehet ezen még valahogy tuningolni? vagy ez így normális
(#) zosza18 válasza djuri hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Annyi kb nekem is általában... ha leveszed a feszt, akkor értelem szerűen csökken az ív is. Azért állítható az erőssége! Ha tuningolni akarsz, akkor másikat építs, ez így jó ahogy van.
(#) djuri válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
rendben, köszönök minden segítséget
(#) zosza18 válasza djuri hozzászólására (») Jan 11, 2016 / 1
 
Mellékeltem azért egy erősebb változatát ennek, meg az inverteres újabb változatát...
(#) djuri válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Ó ez jól hangzik, csak sajnos nekem csak sprint 5-öm van, tudnál írni ezekről pár infót (nagyfesz kV, karámhossz stb.) csak nagyvonalakban
Következő: »»   192 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem