Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Óriás LED kijelző
 
Témaindító: joco81, idő: Aug 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) joco81 hozzászólása Aug 25, 2008 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy órára óriáskijelzőt kapcsolni.
A kijelző szegmenseit normál ledekből (szegmensenként kb.5db) építeném.
A vezérlő IC adott SC8560
A kijelzőnél közös az anod.
Az illesztéshez szeretnék segítséget kérni
(#) joco81 válasza joco81 hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
JAVÍTÁS!!!

A kijelzőnél közös a catod
(#) Action2K válasza joco81 hozzászólására (») Aug 25, 2008 / 4
 
Szia ebben a kapcsolásban láthatsz megoldást a ledek meghajtására.
(#) joco81 hozzászólása Aug 26, 2008 /
 
Öt darab (szegmensenként) piros normál ledhez milyen tranzisztor és ellenállás kell?
(#) joco81 hozzászólása Aug 26, 2008 /
 
Öt darab (szegmensenként) piros normál ledhez milyen tranzisztor és ellenállás kell?
(#) Zenner válasza joco81 hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Szia joco81!

Action2K megoldotta a gondodat!
a LED-ek előtt lévő tranzisztorokat rakod be a bázis ellenállásokkal együtt!

Üdv!
(#) jdani hozzászólása Okt 20, 2009 /
 
Hali. én most egy A4-es lap méretű LED kijelzőben gondolkodok. méghozzá 4 darab. (tornateremben, eredményjelzőhöz) Az lenne a kérdésem, hogy milyen ötleteket adtok, hogy mibe tegyem a LED-eket? nyákot erre használni, nagyon nagy pazarlás lenne. esetleg valami más anyag, ami hasonló egy nyákhoz?
(#) kobold válasza jdani hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Jó az a nyák, csak ne A4 méretben gondolkodj, hanem vágd ki belőle a szegmensek vékony csíkjait.
Vagy, ha a ledeket fixen, stabilan tudod rögzíteni, akár vezetékkel is összekötheted a lábakat.
(#) jdani válasza kobold hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Nemértelek, vagy talán nem értjük egymást. azért értem, hogy a nyákból vágjam ki a szegmenseket, de ezt valahova rögzíteni kell?... azt hova? valami léc? így lesz ez szerintem megoldva.. msot találtam rá
Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Egy fehér műanyag lap : elég merev ahhoz hogy , képkertbe helyezve megálljon a falon , de nem nehéz
a ledeket egyszerűen a lábtávolságnak megfelelő furatokba tolod elhajlítod a hátoldalon majd vékony vezetékkel összeforrasztgatod (a ledek előtét ellenállásai is elférnek itt . és egy másik lappal lezárhatod a hátulját .
(#) Tturpi válasza Zenner hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Sziasztok!
Nagy gondban vagyok. Megvettem a drága kijelzőket közös katódos 12cm-es és kiderült, hogy nem tudja a cd4511 meghajtani. Tudtok erre valami megoldást, hogyan tudnám ezt a közös katódos kijelzőt meghajtani? Nagyobb feszről, vagy valami IC-vel?
Kösz előre is !
Tturpi
(#) gabi20 válasza Tturpi hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Hello! A 4511-es kimeneteire köss tranzisztorokat és azzal erősítsd fel az áramot.

Használhatnál ULN2003-as IC-t,ez 7 darab teljesítmény meghajtót tartalmaz,ezzel csak az a gond,hogy a bemeneti feszt invertálja.
(#) Tturpi válasza gabi20 hozzászólására (») Jan 4, 2010 / 1
 
Kösz a gyors választ!
Nos az ULN2003 és 2004 nemcsak invertál de közös a Gnd-re menő Emitterek kivezetése, de még megnézem addig. Arra is gondoltam, hogy cd4049 inverterrel meghajtok valamilyen PNP tranyót.
(#) gabi20 válasza Tturpi hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
4543-as dekóder IC-t közös anódos kijelzők meghajtására lehet használni.Ha ennek a kimeneteire rákötöd az ULN2003-at,akkor tranzisztorok nélkül meg tudnád hajtani a kijelzőt (szimulátorban működött).
Csak az ULN2003-as kimeneteire felhúzóellenállásokat kell kötnöd,mivel OC kimenetei vannak.
(#) _JANI_ válasza Tturpi hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Mekkora feszültség / áram kell a kijelzőnek ( Az egyes szegmenseknek? ) ?
Mekkora tápfeszültséggel használod a 4511-et?
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 4, 2010 / 1
 
Egy lehetséges rajz a nagy áramú illesztőfokozatra, 5V / 12V- os feszültség illesztéssel. Lásd mellék.
(#) Tturpi válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szervusztok!
Kösz a segítséget ma építem rá a kijelzőket egy nagy bakelit lapra és a mellékelt rajz alapján a szegmensekre a meghajtást. Egy szegmensre az este felépítve jól működött. Majd meglátjuk üzem közben amikor gyorsan ki kell aludni a multiplex üzem miatt a lijelzőknak...
Üdv Tturpi
(#) _JANI_ válasza Tturpi hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
OK!
Várom (várjuk) az eredményeket!
(#) Tturpi válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 13, 2010 / 1
 
Sziasztok!

Tehát mostmár felépítve múködik a meghajtó ám a PNP tranyó táp felől a felhúzó 10K míg a bázisára 1 K kellett mert a rajz szerint nagyon halványan világított.

Üdv. Tturpi
(#) Dempsey hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Adott a képen látható eredeti kapcsolás. Én 10V nyitófeszültségű 160mA-ert fogyasztó 7 szegmenses kijelzőket szeretnék használni. Jó e az általam készített kiegészítés, ha a LED kijelző közös anódos? Előre is köszönöm mindenkinek a választ!
Üdv: Dempsey!
(#) _JANI_ válasza Dempsey hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szia! Szerintem a _74LS47_ kimenetére szintillesztő fog kelleni. PL: _UDN2981_ és _ULN2003_.
Lásd mellék.
(#) _JANI_ válasza Dempsey hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Ha kitudnád váltani a 7447-est egy 4511-essel akkor jó pár tranzisztor ki lehetne hagyni az áramkörből...
4511-es kiegészítése (Link).
(#) szabics válasza Dempsey hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
A tranzisztor fölösleges mert azon csak annyi áram fog folyni mint ami az icből kijön..
Az ic kijelzése az órajelhez van szinkronizálva ( 50 Hz - hez )A két dióda a félperiódusokban kapcsolja a digiteket. Így ha tisztán egyeneáramra van kötve a kiejelzés szét fog esni. A kimenőáramot külső pnp tranyókkal kell megoldani. De az adatlap szerint tudja a kiemőáramot elégrendesen. Mekkora a nagy kijelző szegmensénkénti áramfelvétele?
(#) Dempsey válasza szabics hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szia!
Hát elvileg az van írva hogy 160mA, de úgy gondolom hogy digitális ponttal együtt 8 szegmens van és 20mA lehet szegmensenként. Szóval szerintem csak hülyén van megadva. Arra gondolnak hogy az egész kijelző fogyaszt 160mA-ert.

JANI neked is kösz a linket!
(#) djsms hozzászólása Jan 22, 2016 /
 
Üdv!

Szétkaptam egy timestar világmárkájú ledes órát, mert nem igazán működött. SC8560-as ic volt benne a meghajtó meg közös katódos zöld duplex led kijelző. Arduinoval már megcsináltam a kiváltását. A ledeket egyelőre direktbe kötöttem a fejlesztés idejére, de így ugye viszonylag kevés a fényerő. Részben mert az arduino sem bírja igazán (nano) plusz a multiplexelt kijelzés is eleve nem 100%-os fényerőt ad. 2db uln2003-ra gondoltam meghajtásnak (14 led) illetve 2db fet a két közös katódhoz. 1kHz-en megy a kijelzés, ezt gondolom még külön driver nélkül meg tudom oldani két kis fettel
Viszont a kijelzőről semmi adatot nem találtam googleban. Gondoltam megnézem az sc8560 adatlapját, ott 18mA-et ír H állapotban szegmens kimenetnek. sc8560 datasheet
Az arduino miatt is 5V-ról tervezem az egész tápját, akkor ha jól számolom 150Ohm kell minden led elé? Vagy csináljam úgy, mint az eredeti megoldásnál, hogy a közös katódhoz tegyek be 1-1db ellenállást? Egy katódon egyszerre minimum 0, maximum 4 led világít 1/8-ad ideig.
(#) kegyetlen19 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Nem sok a jelentkező, de engem azért érdekelne. Ha végleges formát öltene, biztos lenne rá érdeklődő.
Épp tervbe van véve egy stopper építése, nagyobb méretű kijelzővel (saját készítés, LED szalaggal) és sokkal „vagányabb” ez a kijelző forma.
Viszont a 7db szegmensből itt 13db lesz, annak a vezérlését, hogy képzelted el? Egyszerű és olcsó megoldás kellene.
(#) killbill válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Idézet:
„Viszont a 7db szegmensből itt 13db lesz, annak a vezérlését, hogy képzelted el? Egyszerű és olcsó megoldás kellene.”
Egy 16 byte-os prommal meg is oldhatod. Vagy par kapuval es diodakkal. Esetleg egy 4->10 dekoder plusz a diodak.
(#) pont válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Mikrovezérlő+shift regiszter a legolcsóbb megoldás
(#) kameleon2 válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Nyilván egy olcsó mikrokontrollerrel, de még agyalok a konkrét megoldáson, mert nagyon kicsinek kell lennie. Igaz - akár egy sima eprom is elég lenne meghajtónak. Akár i2c-s vagy spi-s változat is lehetne belőle.
(#) kegyetlen19 válasza pont hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
A shift regisztereket nem ismerem, azzal hogy valósítható meg?
Az Atmega2560 –nak, 54 kimeneti pin-je van, egy az egyben le tudná kezelni a 4 x 13 szegmenset, (bár a kommunikációs kimeneteleket nem tudom lehet-e használni erre a célra).
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem