Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós adó-vevő modulok
Lapozás: OK   38 / 52
(#) Gromit válasza brazdas hozzászólására (») Dec 2, 2015 / 1
 
Szia!
Br@y++ Terminal.
(#) brazdas válasza Gromit hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Szia!
Köszönöm a gyors választ, kipróbálom.
A modult kipróbáltam két PC között, meglepetésemre minden rendbe megy, igaz 2m-re egymástól, PowerTerm terminal emulatorral, vezérlés nélkül, szöveg átvitelre.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2015
(#) mark.budai hozzászólása Dec 3, 2015 /
 
Sziasztok!
Újabb fejlemények az RFM22 modullal kapcsolatban:
Az írás működik, ezt úgy ellenőriztem, hogy beírtam két regisztert, méghozzá hogy az órajel kimeneten legyen 2MHz (1Mhz az alapértelmezett), majd pedig azt, hogy ezt az órajelet a GPIO2-re adja. A GPIO2-es lábra frekimérőt kötve szépen megjelenik a regiszterek beírása után a 2MHz-es órajel. Ez alapján elkönyveltem, hogy a beírás működik.
Viszont megpróbáltam ezeket kiolvasni, pontosabban csak a 0A regisztert, mert abba 05-öt írtam be, a másikba pedig 00-t. Viszont a 0A regiszterből is 00-t olvas ki a 05 helyett. Debuggerrel lépésről lépére haladva látszik, hogy a modul SDO-ja mindig nullában marad. Miért lehet ez? Mellékelem a kiolvasás kódot.

  1. unsigned char spi_read(unsigned char address) //read value from register
  2. {
  3.         unsigned char result;
  4.  
  5.         send_read_address(address);
  6.         result = read_8bit_data();
  7.         nSEL = 1;
  8.  
  9.         return(result);
  10. }
  11.  
  12. void send_read_address(unsigned char address)//When reading register,
  13. {                                                                           //write address of register
  14.         unsigned char n=8;
  15.  
  16.         address &= 0x7f;
  17.  
  18.         nSEL = 1;
  19.         SCK=0;
  20.         nSEL=0;
  21.         while(n--)
  22.         {
  23.         if(address&0x80)
  24.                 {
  25.                 SCK=0;
  26.                 NOP();
  27.                 SDI=1;
  28.                 NOP();
  29.                 SCK=1;
  30.                 NOP();
  31.             }
  32.         else
  33.                 {
  34.                 SCK=0;  
  35.                 NOP();
  36.                 SDI=0;
  37.                 NOP();
  38.                 SCK=1;
  39.                 NOP()
  40.             }
  41.  
  42.                 address = address << 1;
  43.         }
  44.         SCK=0;
  45. }
  46.  
  47. unsigned char read_8bit_data(void) //read the 8bit value of the register
  48. {
  49.         unsigned char Result,j;
  50.  
  51.         SCK=0;
  52.     SDI=0;
  53.     nSEL=0;
  54.         Result=0;
  55.         for(j=0;j<8;j++)
  56.         {                    //read fifo data byte
  57.                 Result=Result<<1;
  58.                 SCK=1;
  59.                 NOP();
  60.         NOP();
  61.                 if(SDO==1)
  62.                 {
  63.                         Result|=1;
  64.                 }
  65.  
  66.                 SCK=0;
  67.                 NOP();
  68.         }
  69.         return(Result);
  70. }
(#) foxi63 válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Szia!
read_8bit_data
Sajnos ez a programrész is hibás, ugyanis a függvény végén elfelejted az eszközkiválasztást megszüntetni. ( nsel=1) ezt minden parancs végén ki kell adni, hisz a clk és sdi lábak változása már fals adatbitek beírását okozzák.
(#) foxi63 válasza foxi63 hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Bocsi!!
Az nsel=1 a másik függvényben van csak később vettem észre. Viszont akkor is rögtön le kéne választani a modult.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2015
(#) mark.budai válasza foxi63 hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Beírtam ide is a leválasztást, ezen gondolkoztam én is, hogy nincs ott annyira jó helyen. Sajnos így sem működik az olvasás.
Kezdek aggódni, hogy valami gond a PIC beállításával lesz. Két regisztert állítottam be, ez a belső RC oszcillátor beállítása, és az analóg bemenetek letiltása. Mi okozhat még gondot? CCP regiszterek reset után 0-n állnak adatlap szerint.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2015
(#) Takibaki hozzászólása Dec 21, 2015 /
 
Sziasztok

Kérdezném töletek hogy hogyan lehet megnövelni az adó hatótávolságát a nyákon van egy " kukac " antenna . pontosan a készülék " INTERTECHNO PAR-1000 " A jelenlegi hatótávolság max 10 méter .

A készülék fotója

Amit csináltam vele gomb elem helyett külső AAA méretű elemet tettem ( 2 db 1,5 V )
Köszönöm válaszotok , kezdő vagyok
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
(#) csibai hozzászólása Jan 28, 2016 /
 
Tisztelt itt fórumozó Társak!

Az infra vezérlős topikból irányítottak ide tanácsért.
Lányoméknál szeretném a kapukat és a világítást "komfortosabbá" tenni.
Külön-külön építették a kapukat (ahogy pénzük volt), és így különböző rádiótávirányító működteti.
Arra gondoltam ha egy ilyen:
Bővebben: Link
négycsatornás irányítóval ki tudnám váltani az eddigieket, plusz esetleg még a világítást is hozzá tudnám kötni. A világításhoz is csak impulzus kell, (lépcsőházi automata)
Felvázoltam a helyszínt, tisztelettel kérném javaslaitokat, véleményeteket.
Nem a kényelem miatt van elsősorban, hiszen a kocsibehajtó 38 méter.

Üdv: csibai

VAZLATx.jpg
    
(#) JZoli válasza csibai hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Több megoldás is létezik erre. Ha egy frekvencián mennek a távkapcsolók akkor egy négy gombos adóval megoldható, mert az egyik gombot az egyik kapura- a másik gombot a másik kapura rá lehet tanítani és már mennek is a kapuk. A világításhoz kell egy két csatornás vevő és az meg a két világítási részt kapcsolja! A másik megoldás hogy veszel egy négycsatornás "rendszert mint amilyet linkeltél és egy központi helyre vezetékezel minden rendszert és ott a vevő elvégzi a négy csatorna vezérlését! De ez a vevő elég drága! Létezik kínai megoldás ennek az árnak a töredékéért!
(#) csibai válasza JZoli hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Köszi Zoli a választ!

Én az utóbbi javaslatodat gondolom megvalósítani, össze kell egy központi helyre vezetékelni sajnos, mert a meglévő rádiós kapu nyitók külön-külön frekin működnek.
Plusz így még hozzá tudom tenni a világítást, és elég lesz egy távirányítót hordozniuk.
És Te milyen eszközt javasolnál, ha kérhetlek?
Amit belinkelten valóban elég drága, de megbízható eszközt szeretnék mert 100 kilométerre lakunk egymástól.
Amit belinkeltem azzal lehet 230 v-os "lépcsőházi automatát" kapcsolni?

Üdvözlettel, és méegyszer köszönettel: csibai
(#) JZoli válasza csibai hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Nálam ezt úgy oldottam meg, hogy van négy darab négygombos adó és két helyen van két csatornás vevő. Az egyik vevő nyitja az utcakaput meg kapcsolja (ha megnyomom a gombját) a kapunál lévő lámpát. A másik vevő meg nyitja a garázskaput meg kapcsolja(szintén külön gobbal) az ott lévő lámpát! Így nem kellettem nagyobb távolságból összevezetékezni mindent, na meg lett távkapcsolója az összes családtagnak!
(#) uniman válasza csibai hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Nem sikerült igazán jó helyre "irányítódni" a kérdéseddel. Lenne ehhez jobb hely is, ha már kapunyitókról van szó: Bővebben: Link
(Mellesleg rengeteg multifrekvenciás univerzális "tanítható" távirányító létezik, amelyek pontosan ilyen célra lettek kitalálva.)
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2016
(#) nedudgi válasza csibai hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Sok választ láttam, de azért egy kérdés mocorog bennem. Mind a két távirányító ugyanolyan rendszerű?
(#) Dokikaa hozzászólása Jan 30, 2016 /
 
Üdv!

FSK jelet szeretnék DC jelre szuperponálni. Célja az lenne, hogy a modellvasút sínén lévő Dc jelre rászuperponálni a digitális jelet a kommunikáció kialakításához. Tudom, hogy van sok digitális vezérlő a vonatokhoz, de jobbszeretném házilag megoldani.

Esetleg tudnátok ajánlani valamiféle moduláló IC-t, amivel soros porton tudok mikrovezérlővel kommunikálni?

(Bocs, ha rossz helyre írok)

Előre is köszi.
(#) Kera_Will válasza Dokikaa hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Bármilyen frekvencia generátor jó erre a célra ... Te kitalálhatod milyen frekihez milyen L/H szint felel meg.
A végfoknak bármilyen erősítő elem megteszi ami viszonylag kis impedanciás terhelésre rátudja illeszteni a generátorból érkező FSK frekiket,kapacitívan leválasztva.
(pl.: LM386 ~ 0,5 W tud 8 ohmon)
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) pucuka válasza Dokikaa hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Nem igazán kell oda nagy teljesítmény. LM567 -el már 20 mV -tól tudsz dekódolni, ehhez meg elég egy pár µF -os kondi leválasztásnak, ha a frekik 1 kHz felett vannak. Az FSK generátort LM566 -ból meg tudod csinálni.
Ha nem szabványos frekvenciákat választasz, akkor ügyelj arra, hogy a frekvenciák ne legyenek harmonikus viszonyban egymással.
(#) Dokikaa hozzászólása Feb 7, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) Dokikaa válasza pucuka hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek.

Tehát ha jól értelmezem, akkor a szuperponálandó jelet előtudom állítani az 566-os feszültségvezérelt oszcillátorral, és dekódolni pedig az 567-es dekóderrel. Ez a dekóder a modulált frekveciából visszanyeri nekem a megfelelő logikai 0-át és 1-et.

Már csak az a kérdés maradt, hogy mivel nem a mikrovezérlő soros portjára kerül rá a fogadott adat, illetve küldő oldalon nem az rx tx láb van használva, az adatok küldését és fogadását hogy lenne célszerű megoldani.

Köszi még egyszer.
(#) Dokikaa válasza Dokikaa hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Bár ha jobban belegondolok, meglehet oldani, hogy az Rx lábat használjam az adatok fogadására a mikrokontrolleren. Viszont a válaszhoz újabb jelmodulálás szükséges a kétirányú kommunikációhoz.

Esetleg jobb megoldás lehet, ha rádiós kommunikációt alkalmazok.
(#) pucuka válasza Dokikaa hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Tökmindegy, milyen komunikációt választasz. Ha pl eltérnek a frekvencia párok, akkor akár duplex üzemet is tudsz létrehozni, amit rádiósan nem nagyon lehet.
(#) Kera_Will válasza Dokikaa hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Saját protokolt alkothatsz ... és így nem csak a fizikai réteget hanem a felsőbb rétegeket is felépíted az átviteli láncban.
(#) csibai hozzászólása Feb 11, 2016 /
 
Kedves ide látogató Társak!

Három eszközt szeretnék a képen látható rádiós vevővel vezérelni.

1. Bejárati elektromos kapu.
2. Garázs elektromos kapuja.
3- Udvar és a kocsi behajtó világítása.

A két kapuhoz csak kontakt kell ami rendben van.
A kérdésem az, hogy ennek az adónak a reléjéről merjem e vezérelni a "lépcsőházi automatát"?
Összesen kb. 200-250 wattnyi izzó lesz rákötve.
Ha nem javasoljátok, kérlek adjatok tanácsot.

Előre is köszönöm.

Üdv: csibai
(#) gerenk válasza csibai hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Szia !
A bal oldali képen a vevőmodul látható ?
(#) csibai válasza gerenk hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Szia "gerenk"!

Igen az a vevő modul.
(#) gerenk válasza csibai hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
A relé az áramot elbírná, de a feszültségtűrése kevesebb, esetleg megoldás vezérelni velük egy másik relémodult amiben megfelelő relék vannak.
Megnéztem a relé adatlapját, a GOLDEN több típust is gyárt. Lehetne keresni ugyanilyen relét
nagyobb feszültségtűrésű érintkezőkkel, és cserélni a vevőmodulban.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2016
(#) csibai válasza gerenk hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Köszönöm szépen!
Sajnos én is erre gondoltam, hogy erősebb relére kellene az egyiket cserélni.
(#) gerenk válasza csibai hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Nem az "erősséggel" van probléma , a szerkezete olyan hogy a gyártó a behúzótekercs és az érintkezők közötti kis távolságok miatt az érintkezőkre adható feszültséget 120 V AC -ben maximálja.
(#) csibai válasza gerenk hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Valami ilyesmire gondoltam én, csak rosszul fogalmaztam. Lehet van is a lim-lomok között valami ilyen méretű 12 voltos, 230-at kapcsoló relém.
(#) gerenk válasza csibai hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Az a legjobb megoldás, meg kell nézni a vevőmodul tápja a stab. ic elbirja e a plusz relé áramát.
Minél nagyobb a relé tekercsének ellenállása annál jobb, annál kisebb a meghúzó árama.
(#) mikoszabolcs hozzászólása Ápr 16, 2016 /
 
Sziasztok! A Tisztelt Hobbielektronika Fórumának segítségét szeretném kérni. Szeretném megvalósítani, hogy meglévő (és megtartandó) 8V hagyományos csengőmre egy relés RF modult szeretnék kötni, ami a 8V megjelenésekor egy RF vevő modult működtet, melynek kimeneti reléjén egy másik, szintén hagyományos csengő csücsülne. Hogyan lehet ezt kész, gyári megoldásokkal megvalósítani? Nem a méregdrága megoldások érdekelnek, hanem az, hogy ne kelljen vezetékkel és vezeték csatornával telenyomni a családi házat, mégis a meglévő csengőt meg lehessen duplázni. A vezeték nélküli csengő megoldása sajnos nem járható út egyéb okok miatt. Van valakinek ötlete, hogy hol lehet kapni erre megfelelő rádiós adót és vevőt ami erre a célra megfelelhet? Légvonalban nincs nagy távolság, és a falak rádió-adó vétel szempontból is megfelelőeknek bizonyulnak, ilyen téren nincs nagy kikötés. Köszönöm szépen előre is a válaszokat !
Következő: »»   38 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem