Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   100 / 141
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
A kimeneten (teljesen mindegy, hogy az áramgenerátor milyen belső felépítésű) úgy változtatja a feszültséget, hogy a beállított áram alakuljon ki. Ha egy áramgenerátorról leveszed a terhelést, annak kimeneti feszültsége felugrik a maximumra és addig ott is marad, amíg a terhelőáram kissebb, mint a beállított. Nem a feszültség alakul ki az áram hatására. Egy ceruzaelemnek is van feszültsége, nem kell, hogy fogyasztó is legyen rákötve.
(#) nedudgi válasza nagytom14 hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
A PT4115 és MC34063 csak bizonyos határok között képes működni, feszültségveszteség mindenképpen keletkezik rajtuk. A PT4115 esetén 2V, a másikra nem emlékszem.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Még mindig nem érted.
LED esetén az átfolyó áramot szabályozzuk, korlátozzuk. Nem feszültséget állítunk be.
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Szerintem te nem érted. Te áramot állítasz be az áramgenerátoron, viszont az áramgenerátor úgy szabályozza a kimeneti feszültséget, hogy megfelejen a beállításodnak. Fizikailag az áram alakul ki, nem a feszültség.
(#) proli007 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 1, 2016 / 1
 
Már bocs, de Ti mind ketten tudjátok miről van szó. De ezzel a parttalan vitával, csak megtévesztitek a kérdezőt!
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 2, 2016 1 / 1
 
Nedudgi csupán arra célzott, hogy egy áramgenerátornak fogalma sincs arról, hány volt van a LED-en, nincs is feszültség visszacsatolás, semmi. Csak az áramot tudja mérni. Addig növeli a feszültséget, amíg a beállított áram nem folyik. Tehát szerintem mindkettőtőknek igaza van.
(#) bbalazs_ hozzászólása Feb 2, 2016 /
 
Es az egeszet megfejeljuk azzal, hogy a kivant aramot ugy merjuk, hogy egy kelloen kicsi ellenallason eso feszultseget merunk, erositunk es ez fogja szabalyozni a rakapcsolt feszt )
(#) zenebolond hozzászólása Feb 2, 2016 /
 
Ne vitatkozzatok, inkább nekem segítsetek. Ehhez a PT4115-s rajzhoz milyen induktivitás kell (Amper). Tudok-e én gyártani ilyet, s ha lehet instrukciót kérek.

2_1(21).jpg
    
(#) hotib válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
A PT4115 adatlapján a 11. oldalon találod Iout számítását. A rajzodon található adtokkal ez ~770mA, így nem követsz el hibát, ha 1A körüli induktivitást teszel be.

Azt én nem tudom megmondani, Te tudsz-e gyártani ilyet.
(#) qvasz2 válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
A 3W-os LED 700 mA körül kér, ez fog a tekercsen is csorogni. Egy 1A-es tekercs már jó lehet.

Tudnál ilyet gyártani, ha lenne hozzá vasmagod, és induktivitás mérőd. De mivel ez kérdésként felmerült, gondolom egyik sincs.
(#) zenebolond válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Igen egyikem sincs, ezért kértem instrukciót. p.l. mint TESLA: végy 6 tonna x szilíciummal szennyezett x vastagságú lemezeket, tekerj rá 10mázsa 0,5 mm átmérőjű, mittomén milyen szigetelésű vezetéket, és kész a tesla tekercsed.
(#) hotib válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Nos az instrukció: végy 10db 68uH 1,6A induktivitást ~600,- Forintért postával.
Ennyiért biztos nem állnék neki vacakolni vele.
(#) zenebolond válasza hotib hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Nekem nincs ebay regisztrációm, sem kártyám, egy pár alkatrész beszerzésében is RoliNyh segített. A családi folyószámla adataimat meg nem adom ki a párommal kötött kölcsönös megnemtámadási szerződés keretében.
(#) qvasz2 válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Ha egyik sincs, akkor ne is erőlködj ezzel, sajnos ha egy M4-es csavarra tekersz pár 10 menetet, az valószínűleg nem lesz jó, lévén ez az IC több 100 kHz-en ketyeg. El kell ballagni egy megfelelő áruházba és kb 100 Ft-ért adnak neked megfelelőt.
(#) zenebolond válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
"szeretett" városomban sajnos nem találtam. De köszi az instrukciót.
(#) hotib válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Eddig két tippet is adtam, de miért nem dobsz fel az apróban egy hirdetést, hogy ilyesmit keresel. Biztos lesz valakinek a fiókjában.
(#) zenebolond válasza hotib hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Köszi megteszem.
(#) RoliNyh válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
100 µH 1A van ha érdekel...

Meg skothky (SR1100) is és IC (PT4115) is, anno berendeltem, de nem használtam fel...
(#) RoliNyh válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Egyébként meg ha bemész Pápaihoz, lehet van neki...
(Persze én már nagyon meggondolom mit vásárolok nála, mert elég magas árai vannak...)
(#) zenebolond válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Szia Roli!

Pápainál jártam, de nincs neki. Az árakról meg annyit, ha a mamával tudok beszélni mindig van kedvezményem.
(#) RoliNyh válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Hát igen, nála még lehet alkudni, főleg ha többet veszel valamiből...
(#) mucden hozzászólása Feb 11, 2016 /
 
Sziasztok!
Biztonságos követési távolság betartásának figyelmeztetésére ill. levillogás reakciójára szeretnék egy piros figyelmeztető lámpát/villogót építeni. A jogi hátterét kérem ne itt tárgyaljuk ki!
Követelmények:
a, hasonlítson egy pótféklémpára
b, fényereje minimum egy szabványos ködzárfélynek feleljen meg
c, nyomógombos aktiválás

Az a, pontot úgy képzeltem el, hogy veszek e-bayről egy pótféklámpát, amit kibelezek, csak a lámpaházat (búrát, foncsort ha van, stb...) tartom meg. A b, pontból kifolyólag nagyteljesítményű LEDekre gondoltam. Az utolsó c, pontra még nincs ötletem.
Ha már a pótféklámpát az e-bayről veszem, ráérnek onnan jönni a LEDek is. Utóbbit kicsit zsákbamacskának érzem, annyire pontatlan és össze-vissza leírásokat adnak meg a kínai eladók. E-bay-ről rendelt pár száz forintos 1-3-5W-os piros ledekkel kapcsolatban milyen tapasztalatok vannak?
Nincs még tapasztalatom nagy teljesítményű LEDek használatával, vezérlésével kapcsolatban, de gyanítom, hogy egy 20*20*200 mm-es zárt térben a folyamatos működés túlmelegedéshez vezetne. Ezért a c, pont nyomógombos követelménye, nehogy túl sokáig legyen aktív a lámpa (illetve egyébként sem szeretnék sokáig hátrafele vakítani, csak jelezni). Ez így egyáltalán nem kifinomult megoldás. Tehát olyan vezérlést keresek, ami meg tud hajtani 3-5db 1-5W-os LEDet és valamilyen túlmelegedés elleni védelemmel rendelkezik (természetesen a védelem az élettartam megörzését is szolgálja). Milyen meghajtási módot javasoltok?
(#) zenebolond válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Ez a kapcsolás nem működik!
(#) nedudgi válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Megépítetted, hogy ilyen biztosra állítod?
(#) zenebolond válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
igen.
(#) hotib válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Igaz a gyári ajánlásban nem szerepel a C2 (10uF) de egyébként ua. És működik, több példányban otthon nekem (is)
(#) BI-AMP hozzászólása Feb 12, 2016 /
 
Sziasztok! Lenne egy gyors kérdésem.
Egy 10 Wattos LED et meglehet hajtani egy pc táp 12 voltos ágával? Vagy az már sok neki? Természetesen hűtéssel.
(#) RoliNyh válasza BI-AMP hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Ez a led nyitófeszültségétől függ, hány voltos?
(#) BI-AMP válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Nemrég rendeltem az oldalon 9-12V írnak. 8.4 volt ról beindul.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2016
(#) RoliNyh válasza BI-AMP hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Beindulni valószínüleg be fog 12V -ról is, csak épp az nem megfelelő üzemi körülmény egy lednek.
A ledeket áramgenerátorról szokás megtáplálni...

Arra hogy kipróbáld jó a pc táp, csak épp lehet hogy így fele életű lesz, ha sokáig arról üzemelteted...
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2016
Következő: »»   100 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem