Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1821 / 2493
(#) steelbird válasza Gyozo92 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Szia.
Nem biztos, hogy jobb lesz bele a 640. Ha megnézed az adatlapjaikat, a 640 -nek nagyobb a G-S kapacitása, nagyobb töltés kell a vezérléséhez. A sok kicsi (eltérés) sokra megy alapon, jóval nagyobb kapacitív terhelésre kell dolgoznia a meghajtó fokozatnak, ami akár instabillá, gerjedékennyé is teheti a végfokot.
Látom, megelőztek...
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) BiG_Lui-Gee válasza Gyozo92 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Szerelték 640el is a régebbieket, én is nemrég cseréltem 630ról 640re.

2Lap.jpg
    
(#) johncutter hozzászólása Feb 21, 2016 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy Thomson DPL 500 házimozi erősítőm, és olyan problémája van, hogy időnként ha bekapcsolom, a bal első csatornáról elmegy a hang, illetve csak nagyon halkan szól. Viszont ha maximum hangerőre feltekerem, akkor helyreáll minden.
Szerintetek mit kellene átnézni rajta?
A válaszokat köszönöm!
(#) reloop válasza johncutter hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Szia! Cseréld fel a hangszórót egy másikkal, hogy kiderüljön hol a hiba.
(#) Gyozo92 válasza steelbird hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Köszönöm a válaszotokat, akkor maradok a 30nál. A szervizben simán beleszórták a 40eseket, ráadásul beleszakítottak egy csavart, amit nem cseréltek ki (1 csavar fogta a hűtőbordát) ez okozott rövidzárlatot a kimeneten, mert bele tudott érni egy csavarba. Akkora pörkenés volt a csavaron, alig tudtam kitekerni. Csodálkozott az egykori tulaj, hogy hibásan kapta vissza a szervizből. Így inkább megszabadult tőle 4 ohmra ad elvileg 50 voltot, az olyan 12-13 amper lehet, azt el kell bírja bőven 8-8db 30as fettel is.
(#) hapro hozzászólása Feb 21, 2016 /
 
Ebben a kapcsolásban a jobb fölső sarokban lévő tápcsatinál lévő FET+diódák+ellenállás összességnek mi a szerepe? Bővebben: Link
(#) reloop válasza hapro hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Polaritás védelem, kisebb veszteségű egy soros diódánál.
(#) johncutter válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Üdv!
A hangszórókat már felcseréltem, akkor is ez a probléma, elvileg azok jók. Egyébként 4 Ohm-os nevenincs hangszórók, kipróbálom Videotonnal, meglássuk, mit csinál.
(#) reloop válasza johncutter hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Akkor a hangszóró bekötőszál hibát kizárhatjuk. Innentől bonyolódik a helyzet. A vezérlő processzortól a hangszóró reléig végig kellene mérni a jelet.
(#) Gyozo92 válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Még egy kérdésem volna, a kapcsolási rajzon 0.33 ohmos ellenállások szerepelnek, míg a valóságban 0.47esek vannak benne fetenként a drainen. Van ennek valami jelentősége, vagy elenyésző? Én anno 0.33asokat raktam a source-ra, ha jól emlékszem.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) reloop válasza Gyozo92 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
A nagyobb értéknél kicsit több a veszteség, de előnyös a jobb terheléselosztás és a nagyobb helyi visszacsatolás miatt. Az áramkorlát gondolom most a 0,47Ω-hoz van hangolva.
(#) Gyozo92 válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Hát ez jó kérdés, hogy hova van hangolva... Ha nem utólag rakták őket bele, akkor biztos. Mondjuk eredetinek tűnnek.
(#) Gyozo92 hozzászólása Feb 21, 2016 /
 
Ez a dióda a kapcsolási rajzon a D7 illetve a D8? Ez 3.2v zéner akar lenni? Bal alsó, illetve felső sarokban a kapcs rajzon.
(#) reloop válasza Gyozo92 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
A 3,2V a táptól mért feszültség nyugalmi állapotban. A dióda 8-10V-os Zener.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) Gyozo92 válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Így már értem, köszönöm a segítséget. 10 voltos zénert raktam, tényleg annyit mértem rajta. És lőn zene... Egy marék fet, és a zénerdióda cseréje után.
(#) Klorid válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Persze akkor megépítem. Előre is köszönöm ha megosztod velem a terveket.
(#) konyak6 hozzászólása Feb 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy 700 W-os toroid trafóm. 2 x 35 V 10 A AC. A lágy indító már készül hozzá. Tudnátok ajánlani valami (stereo) végfokot hozzá 4-8 Ohmra? Nem tudom mennyi a max. ami kivehető belőle.

IMG00681.jpg
    
(#) zotya1983 válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Itt nézz körbe. 2X250-300w kényelmesen leszedhető róla.
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Nem lesz kevés a 2x35V ekkora teljesítményhez? Egyenirányítva és pufferelve is +-50V alatt lesz a feszültség.
(#) Buvarruha válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
De, ekkora tápfeszből 4 ohm 170W a max amit ki lehet pajszerolni, legfeljebb hidalva lehetne feljebb menni.
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Max teker a szekunderre még pár menetet,nagyjából írtam,de igen inkább 200-250 w a reális ekkora feszültségen. +- 50 v ról le lehet szedni 300w ot is ha például monóban akarja egy hídas erősítővel.Még a tda 7293 nak is vannak 350w os kitjei ekkora feszültségre kb...
tda 7293
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2016
(#) Buvarruha válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Az sem reális, a 200W már szintén nagyon plafon lenne.
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Azt feltételezem, ha valóban létezik a 300W ekkora feszültségről, akkor az biztosan nem 4R-on érik el, hanem kisebb impedancián (esetleg 2 R-on).
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Régóta nézegetem ezt a csatornát,és hát nem tudom...Videó.
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Alig értek valamit a videóból, de nem is értem miként kapcsolódik ide. Az elején valahol látni a 133 V-os tápfeszt.
Kár ezen vitázni, mert az ohm törvény makacs dolog. Vagy nagyobb feszültség kell, vagy kisebb impedancia ha nagyobb teljesítményt akarsz elérni. A kisebb impedancia csúnya nagy áramokkal jár együtt, ezért különleges kapcsolásokat kíván.
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
43v rms,és vagy 9.5 amper 4 ohmon.Oszcilloszkópos méréseket csinál az ürge,és egy kapcsolótáppal hajt meg egy AB osztályú végfokot.De nem vitázni jöttem,elfogadom azt amit írtatok.
(#) Buvarruha válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
50V-ból nem lesz 43V RMS. Ha belevesszük a tápfeszültség esését plusz a tranzisztorokon eső feszültségeket, akkor marad csúcsban 40V jó esetben amiből már csak 28V RMS jön ki ami 100W 8ohm-on, ha 4ohm terhelés van akkor még jobban esik a feszültség, így jött ki nálam a 170W 4ohm-on. Ha nem esne a tápfesz és a tranzisztorok is tápfeszig tudnának menni még akkor is csak 35V RMS lenne, tehát itt valami nem stimmel, gondolom az ürge nagyobb tápfeszről dolgozik, vagy hidal.
(#) konyak6 hozzászólása Feb 22, 2016 /
 
Szóval 120 W-nál többre ne számítsak 8 Ohmon.
Ehhez mit szoltok? Legalább tudja a 2 Ohmot.
Bővebben: Link
Zenélésnél (bassz gitár) párhuzamosan lehet kötni a hangfalakat. 1x15+4x10 A másik csatornát meg lehetne használni akármire (pl. ének)
Vagy lehetne belőle 5x100 házimozi, vagy labortáp.
(#) zotya1983 válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
+- 50 v nál lejön majd a 200w 4 ohm ra. Amúgy ehhez már illő lenne pláne ha sztereóban akarod legalább 1.2 kw toroid. 2X 45 v ac feszültséggel.
(#) konyak6 válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
A toroid adott, ebből akarom kihozni a legtöbbet. A 2x200 W 4 Ohm-al elégedett lennék. A toroid súlya 6,7 Kg .
Következő: »»   1821 / 2493
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem