Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   93 / 252
(#) oszitrek válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Az Aliban én nem bízok meg úgy mint az Ebay-ben.
Nekem több mint 600 vásárlásom/eladásom van Ebay-en, de még én is beettem ezt-azt a kínaiakkal. Ott a probléma az időkorlát kifutásából lehet, ahogyan én vettem észre.
(#) RoliNyh válasza oszitrek hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Pedig kb tökugyanaz mind a kettő...
(#) Digitalpimp válasza oszitrek hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Az Alin van olyan lehetőség, hogy kérhetsz idő hosszabbítást, ha úgy látod, nem fog megérkezni a cucc a 60 nap alatt.
(#) Melphi hozzászólása Márc 11, 2016 /
 
Sziasztok!
Hallatom egy olyanról hogy az AliExpress-nek van valami üzenőfala ahol az eladóknak lehet ajánlatot tenni hogy van x forintom ezt keresem akit ennyiért érdekel attól megveszem , és az lenne a kérdésem hogy az eBaynek nincs ilyene, nem tudtok róla?
(#) Melphi válasza Melphi hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Akkor ezek szerint nincs.
(#) nedudgi válasza Melphi hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Nem az AliBaba az, amiről hallottál?
(#) Melphi válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
De könnyen meglehet, mert ott tényleg van ez a funkció?
(#) kadarist válasza Melphi hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Az Alibaba egy nagykereskelemmel foglalkozó piactér és ott mi nem rúghatunk labdába.
(#) Melphi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Aha, értem.
(#) bbb válasza kadarist hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Pontosabban, ha ott üzensz az eladónak, akkor nagy eséllyel az aliexpress oldalára fog irányítani... Szóval van esély rá, hogy az alibaba oldalon felteszed a nagy kérdést, hogy neked ez kellene, aztán aki jelentkezik, előfordul, hogy az aliexpressre irányít
(#) lanti válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Nem tök ugyanaz az Ali és Ebay. Az Alin erősen bizonyítanod kell ha szemetet kaptál fotóval azonosítóval, videofelvétellel és utána is alkudozni fog az eladó erre készülj! Az ebay ilyan szempontból sokkal gördülékenyebb.

Az ali nyomkövetése kiváló ha az eladó rendben adja fel a csomagot és olyan szállítóval, hogy korrekt, de Magyarország egy fekete lyuk itt minden eltűnik borzalom, de tényleg.

Egy hét mire az ali oldalán frissül hogy megérkezett hozzád a termék, és utána máris cseszeget hogy értékeld ! Egy telefon kijelzőnél ezért nem megy ez így.
(#) RoliNyh válasza lanti hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Nálam erősen bizonyítást nyert, hogy átvertek.
És ezt nem csak én állítottam amolyan "hasamra ütöttem módon", a supportos mondta.
Mégsem kaptam vissza a termék vételárát, 5EFt -ot...
Szóval erről ennyit...
(#) lanti válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Volt olyan velem is, de az ebayen sajna ha valami túl szép hogy igaz legyen az nem is igaz. Nekem 6e Ft bánta.

És olyan trükkösek voltak hogy előbb 30 napot várattak utána pedig mivel lejárt a 30 nap ezért sanyi.
(#) RoliNyh válasza lanti hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Hát az a helyzet, hogy amit én rendeltem, az nem a "túl szép, hogy igaz legyen" esete volt.
Megrendeltem ugyanazt a tételt egy másik eladótól három-négy (pontosan már nem tudom) $ eltéréssel, és az megjött úgy ahogy kell...

Csak úgy gondolom, ha már elismerték hogy nem az én hibám, akkor bizony nem nekem kéne futnom a saját pénzem után...

Elvártam volna (úgy gondolom jogosan) egy ilyen háttérrel rendelkező weboldaltók, és ami mögötte van, hogy egy két hét alatt simán elintézik az ügyemet, és visszautalják a pénzem.

De nem így történt...
(#) niedziela válasza lanti hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Kivételek mindig vannak.
Vásárláskor mindig nézd az eladó pozitív százalákos arányát 98.7% alatt ha lehet ne vásárolj.
Nézd meg az elmúlt 6 hónap forgalmát és arányát is.
Nekem 60-ból 60 vásárlás sikeres volt eddig, egyszer kaptam egy kicsit hibás LCD kijelzőt, lefényképeztem és 2 nap mulva visszautalták a vételár 70%-át.
Ha többször ugyan azt vásárlod, vagy ha keresel valamit, mindig nézd meg annak van-e akitől már vásároltál. Szóval lehet szűkíteni a kört, annál biztosabb a sikeres vásárlás.
(#) oszitrek válasza Melphi hozzászólására (») Márc 20, 2016 / 1
 
Szia,
Ilyen nincs, de olyan van ahol ajánlatot lehet tenni egy eladó cuccra.
A németen "oder Preisvorschlag" az angolon meg "Make offer" a neve.
De szoktunk privátban alkudozni...
(#) oszitrek válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Neked lehet, de én legalább 15 éve ebay-ezek, hidd el a kínaiak rosszabbak...
(#) kameleon2 válasza lanti hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Az Aliexpress védelmében... A múltkor lekövettem egy csomagot. 3 nap alatt érkezett meg hozzánk. Magyarországon dekkolt 3 hetet. Akkor rájuk telefonáltam - csak akkor mozdult a vám. Azaz a fekete lyuk nálunk van. Bámulatos volt látni, hogy a megrendeléstől számított fél napon belül Észak-Európában volt a csomag, a másik fél nap alatt nálunk. De lesújtó, hogy országon belül ennyire lassan megy minden. Kínában sokszor nem is értik. Egy Gamer egérnél volt egy harcom emiatt, mert igaza volt a feladónak is - nálunk állt a csomag - de én mégsem kaptam kézbe. Akkor most mit csináljon szerencsétlen a tengerentúlról? Mégis visszaküldte a pénzt. De mivel megkaptam a végén - inkább becsülettel elküldtem megint. Még egy eset. Szemérmetlenül olcsón kínáltak (50$) top kategóriás notebookokat. Már csak a rendszer ellenőrzése végett is rendeltem egyet. 3 napon belül értesített az Aliexpress, hogy csaló hirdető volt és még aznap visszautalták a pénzt. Mindezt úgy, hogy panaszt sem tettem. Ja igen... túl vagyok 170 sikeres tranzakción. Van eladó akitől többször is vásároltam már. Eddig mindig korrektek voltak.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2016
(#) Melphi válasza oszitrek hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Köszi.
(#) Dragan1 hozzászólása Márc 20, 2016 /
 
Sziasztok ezt az üzenetet kaptam email címre ,de a spam-ok között,érdemes ezt komolyan venni?
Beléptem a paypal-omra de nem volt abban az időpontban belépés mint amit állít és pénz sem hiányzik róla annyit csináltam hogy megváltoztattam a jelszavamat.
Paypal mennyire biztonságos?

"Hello Dear ,


Check your recent activity by logging in now. we have detected different logins to your account from different country



Ip logging : country: Statement Date:
87.93.251.55 Russia 18 Mars 2016
What you do?

Open your account by clicking to "login" button, and remember to update your informations after logging in.
We will give you 3 days to update your informations or we will suspend your account.



Login and update your informations"
(#) Bakman válasza Dragan1 hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Idézet:
„Paypal mennyire biztonságos?”
Nagyon.

Valószínűleg adathalász levelet kaptál. Próbálkoznak, az nekik nem kerül szinte semmibe, hátha valaki belép az oldalukon a PayPal felhasználónevével és jelszavával. Ki a feladó? Már az elárulhatja, hogy hamis, nem véletlen landolt a levélszemét mappában. Ha megnézed, hova mutat a "Login" gomb, az már tuti nem a PayPal oldalára.
(#) niedziela válasza Dragan1 hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Neked címzem, de mondom mindenkinek.
Senki ne próbáljon emailben kapott link alatt belépni se paypal-re, se ebay-re.
Ha kapsz egy bármilyen tartalmú levelet ezektől, nyiss egy új lapot és lépj be közvetlen.
Ha akarnak valamit, ott is látni fogod.
Sok eszeveszett kattintgatás után jönnek sokan, hogy jaj ez történt meg az.... mit csináljak.
Válasz: légy észnél az oldalak biztonságosak, csak használd őket biztonságosan.
(#) Dragan1 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Szia csak a levelet nyitottam meg megnéztem hogy ahonnan jött fent a fejlécen az nem a paypal-tól jött

nem a levélen keresztül léptem be ,hanem a paypal.com-ról egy másik böngészővel és megváltoztattam a jelszavamat,ez elég így elkerültem hogy ellopják az adataimat?
(#) Dragan1 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Arra már nem mertem kattintani ,azt levágtam egyből.Kiléptem és másik böngészővel új lapon megváltoztattam a jelszavamat.

Honnan szerezték meg az email címemet ?Rohadt komplikát email címem van.
(#) niedziela válasza Dragan1 hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Az, hogy honnan szerezték az email címed egy dolog, de hogy hozzá tudtak kötni a paypal-hez egy másik dolog. Na ezen gondolkodj Valamikor ezt az infót te adtad át szerintem az adathalásznak.
(#) Dragan1 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Paypal-on vásárolok mindig és minig minden meg jött ,sosem volt semmi probléma :O foggalmam sincs,de gondolom nem csak az enyémet szerezték meg hanem több ezret......

Megváltoztattam a jelszavamat új lapon a paypal-on az elég ,megnéztem a számlám is ez az üzi két napja jött nem tünt el lóvé,minden ok..csak hát elég para...
(#) Dragan1 válasza Dragan1 hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Annyira hülye nem voltam hogy a spam-on lévő levél login -ján keresztül belépjek.....

Csak maga a levelet néztem meg hogy mi lehet ,amúgy spam-ot mindig autómatice törlöm meg sem nyitom.
Csak hát eleve ez volt a levél címe paypal somebody logged in yor account from stb....csak ezért nyitottam meg ,de csak a levelet tovább már nem mentem.
(#) Bakman válasza niedziela hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Nem feltétlen. Kaptam már olyan levelet, hogy lépjek be ilyen-olyan oldalra a felhasználónevemmel és jelszavammal ilyen-olyan okok miatt, holott nem is voltam regisztrálva az adott oldalon. Sőt, egyszer egy itthoni bank "kért meg", hogy lépjek be adatellenőrzés miatt. Az életben nem volt ügyen az adott bankkal.

Egyszerűen próbálkoznak, ennyi. PayPal regisztrációja viszonylag sok embernek van, nem nehéz kiküldeni pár levelet.
(#) proba válasza Bakman hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
A paypal email cím alapján azonosít, ha veszel bárkitől bármit, már megvan az email címed neki. Ettől kezdve bárkit feltörtek akivel volt kapcsolatod, már ismernek. ( legalábbis így gondolom)
(#) kegyetlen19 hozzászólása Márc 20, 2016 /
 
Sziasztok.
Ebay-röl rendeltem egy pár tételt, (egy kicsit én is bebambultam mert egy időben több rendelésem is volt) és az eladó 20 nap után sem adta postára még a csomagot. Azt írta, hogy nem volt minden tétel raktáron és ő is várja, (időközben megegyeztünk hogy ami nincs ahelyett mást küld). De még most sincs postára adva.
Még régebben olvastam itt, hogy van valami maximális időkorlát, amíg lehet reklamálni a csomag meg nem érkezését? Az ebay-nél van ilyen? Ha van, az hány nap? Ha egy pár napon belül nem adja fel a csomagot mit érdemes csinálni?
Következő: »»   93 / 252
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem