Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   729 / 1152
(#) Pagisz válasza Pioneer hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
elsőre egy diódahídra emlékeztetett de szerintem nem az mert ennek csak 3 lába van
(#) proli007 válasza Pioneer hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Hello! Vakupapucsban simán lehet tirisztor, illik az bele..
(#) zoly15 hozzászólása Márc 19, 2016 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy szép elektromos szekrénybe épített valamit....
A Képeken látható dologról lenne szó.
Úgy gondolom, hogy ez valamiféle motor fordulatszám szabályozó lehetne, vagy hasonló.
Van benne 2 Tirisztor modul Triac, ként alkalmazva, két mágneskapcsoló ami között van egy mechanikus elem, ami csak egy mágnes kapcsolót enged behúzni, a másikat reteszeli.
A két mágnes kapcsoló szerintem forgásirány lehet.
Létezik a 3 Fáziú asszinkron motoroknál ilyen fázis hasításos szabályozás?
Előre is köszönöm!
(#) kistee válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Szia,

Ez egy vibrációs adagoló vezérlőszekrénye. Egy elektromágnes van rákötve, a potival a rezgés erősségét lehet állítani.
(#) zoly15 válasza kistee hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Köszönöm a válaszodat!
Tehát egy 3 fázisú elektromágnest vezérel? Akkor már értem az "R min -max" és a "t min -max" trimmereket is
(#) kistee válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Itt nálunk (ahol dolgozom, sok ilyent használunk) csak "egyfázisú az elektromágnes. A szekrény betápja lehet 380-as, ami két fázist igényel.
(#) zoly15 válasza kistee hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Ez lehetséges, de ahogy nézegettem, a kimenetnél a mágnes kapcsolóhoz mind a 3 fázis be van kötve, viszont, csak 2 olvadó biztosíték van...
Ha te ismered a működését, mi a funkciója a 2 mágneskapcsolónak?
Mert elektromágnesnél polaritást fordítani, váltakozó feszültségnél?
(#) kistee válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Az itteniekben csak egy mágneskapcsoló van, az kapcsolja a mágnest az elektronikára. Viszont az IFE gyártmányai között van motoros hajtású vibrátor is, azoknak kellhet a három fázis. De azoknál közömbös a forgásirány...
(#) zoly15 válasza kistee hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Akkor ez valami más lehet, az adattáblán találtakból nem találok semmit róla, de lényegében mindegy is ,mert ez lényegében egy időzítő, ki és bekapcsolási tartomány állításával.
Jó dolgok menthetők belőle, köszönöm a válaszodat!
(#) kistee válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Mellékelek két rajzot. Nem pont az, ami neked van, de fogalmat alkothatsz róla, hogy mi van benne.
(#) zoly15 válasza kistee hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Köszönöm! Részben hasonlít, csak nekem "többet tud"
(#) kissattila88 hozzászólása Márc 19, 2016 /
 
Képen látható poti A-s vagy B-s?
(#) Bakman válasza kissattila88 hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Valószínűleg lineáris, huzalpotiból, tudtommal, nem olyan egyszerű logaritmikust csinálni.
(#) kissattila88 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Épen hogy meg mozdítom le megy a feszültség nullára az mitől van?
(#) pucuka válasza kissattila88 hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Szakadt. Ellenállás mérővel mérj.
(#) proli007 válasza kissattila88 hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Vicces kérdés. Miben mozdítod meg? Vagy milyen kapcsolásban? Mert lehet abban is hiba, vagy szakadt, vagy hibás a poti..
(#) kissattila88 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
(#) granpa válasza kissattila88 hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
"Éppen megmozdítva lemegy"; tán szakadt. Menj végig rajt műszerrel.
(#) proli007 válasza kissattila88 hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Itt a feszültség nem eshet nullára. Ha a poti ellenállása nulla, a kimenet 1,2V. Ha a poti szakadt, vagy túl nagy az értéke, a kimenet a maximálisra megy. Félő, hogy elkötötted az IC-t.
A potit pedig lehet ellenőrizni egy ohm-méréssel..
(#) kissattila88 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Eddig működött! Lehet hogy az áramkör tönkre ment. Mert másik 4k7 potival 1v maximális áram. Ezzel meg pont 10V aminek kellene lennije.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2016
(#) proli007 válasza kissattila88 hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Ennek így nem sok értelme van. Részben, mert "1v maximális áram". Az áram Amper, a feszültség Volt.
A poti értékét pedig a kimenti feszültség megválasztása szerint kell meghatározni. A bementi feszültségnek meg a maximális kimenetnél 2V-al magasabbnak kell lenni. A brumm feszültséget is figyelembe kell venni. A maximális terhelésnél, pedig a hűtőborda méretét.
(#) kissattila88 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
"1v maximális áram"=1v a maximális feszültség akarna lenni. másik potival annyi amit beraktam eredetileg 12v bemenő feszültségnél 10 a kimenő feszültség.
(#) proli007 válasza kissattila88 hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Itt leírtam neked, mi az összefüggés a poti értéke és a kimenti feszültség között.. Elolvastad?
De ennek a témának (LM317) van külön topikja, semmi esetre nem itt a helye.
(#) kissattila88 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Olvastam! Holnap átnézem a kapcsolást hogy nem az ment tönkre! Amúgy 24 volt kellene hozzá csak nekem nincs ilyen eszközöm ami biztosítani tudná. Lm350 topik meg van halva tavaly nyáron írtam bele és még nem kaptam választrá. Köszönöm a segítséget.
(#) proli007 válasza kissattila88 hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Ezt a badarságot mindig "megeszitek". Ha nem írsz valamibe, akkor mire legyen válasz?
(#) aatis7 hozzászólása Márc 20, 2016 /
 
Satlink SW-6912 tipusú műholdas parabola műszer tönkrement, nem ad ki a fejnek tápot.
S1F3y smd elszállt, tudna valaki okosságot mire cseréljem? mi a helyettesítő, mert a google nem találja.

Segítséget előre is köszönöm!
(#) aatis7 hozzászólása Márc 20, 2016 /
 
Bocsi
C1F3Y az smd
elírtam
(#) jdani hozzászólása Márc 20, 2016 /
 
Üdv. Hosszabb idők óta nem találok egy ICről adatlapot.
A kérdésem, hogy aksis furó gombjában milyen alaktrész lehet?
egyik odlalon 3 láb összekötve, de a másik oldalon nincs mind a 4 összekötve, mint mondjuk egy SO8 MOSFETnél.
Miféle regulátor lehet ez?
És aza fehér pogácsa, aminek csak a felét látni bal oldalt?
(#) Kovidivi válasza jdani hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Nem kell tudnod, hogy milyen alkatrész volt. Rajzold vissza a kapcsolási rajzot, és így ki tudod logikázni, hogy minek kellene ott lennie. Azt írod, akksis fúró. Ha ez a félvezető a motort kapcsolta, akkor keress egy FET-et, a lehető legkisebb csatorna ellenállással, a lehető legnagyobb csúcsárammal, és rakd be. Nem muszáj so8 tokozásúnak lennie, ha befér oda TO-220, rakd be azt.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza kistee hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Valamiről nem szóltatok, a felső részen két nagyáramú dióda (fekete hosszúkás 60A) van bekötve , nagy egyenáram kell valahova.
Következő: »»   729 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem