Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   145 / 259
(#) csepsz970 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Üdv botesz!
Igen keringeti ,a kar is el kezd működni majd kb:5mp múlva kiereszti a vizet!
(#) botesz válasza csepsz970 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Az szerintem fűtéskör lesz.De lehet hogy csak simán nem kapcsol a nyomáskapcsoló benne.
(#) csepsz970 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Üdv botesz!
Köszönöm,majd a jövőhéten lesz időm megnézni!
(#) ciw hozzászólása Ápr 10, 2016 /
 
Sziasztok!

Candy CDP 4609 mosogatógépünkben keringtető szivattyút cseréltem, mivel a megbontott gyári bilincseket awab bilincsre cseréltem volt egy kis szivárgás amitől a gép hibajelzést adott 2 program lejárta után.

Gondoltam kiviszem az udvarra, felrakom a gépet két kecskebakra és alulról megnézem hogy pontosan melyik csatlakozásnál szivárog.
Kancsóval töltöttem bele vagy 2l vizet és láttam is, hogy az egyik csatlakozásnál kicsit szivárog.
A bilincset meghúztam és a szivárgás megszűnt.
Gondoltam letesztelem a vízkört és a szivattyú elektromos csatlakozóját lehúztam a gépről és közvetlen csak a szivattyúnak adtam tápot (a gép nem volt áram alá helyezve), hogy keringtesse a vizet, kiderült nincs sehol máshol szivárgás.

Ezután letakarítottam egy kicsit a külsejét és az oldalára fordítottam (nem tudom, hogy ez baj e) amíg visszaraktam az alját.
Majd visszavittem a helyére de az a lényeg, hogy nem működik rendesen. A program megkezdése után beengedi a vizet, majd egy idő múlva az öblítés led (az a kis vízsugár piktogramm)gyorsan villog, ezzel egy időben pittyeg és kiszivattyúzza a vizet.

Nem tudom mi történhetett, de az udvarra való kivitel előtt még jó volt, most mi lehet a baja?
(#) Dino71 válasza ciw hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Szia! A gép aljában van egy úszó kapcsoló ami kiakadhatott a forgatáskor.Vagy ahogy vissza raktad az alját. Próbáld meg kicsit megrázni ütögetni a gépet hátha vissza áll a helyére.Ha nem akkor lehet beszorult valami alá.
(#) ciw válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Szia, sajnos ezt ellenőriztem elsőnek és nincs felakadva az úszó, meg azt hiszem akkor másik led villogna.
Valami más baj lehet, hóbakódokat természetesen nem találtam hozzá, tehát nem tudom megfejteni a hibát.
(#) Dino71 válasza ciw hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Víz beengedés után elindítja a víz keringetést?Vagy egyből ürítő szivattyú megy?
(#) ciw válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Ha mosogatás programot választok, akkor beengedi a vizet ahogyan kell, vár egy kicsit, majd beindul egy pár másodpercre a keringtetés és azonnal hibára áll és kinyomja a vizet.
Ha öblítésre állítom, akkor engedi a vizet, és nyomja is kifelé kb 2 percig, majd leáll az ürítő szivattyú és tovább engedi magába a vizet míg normál vízszint nem lesz. Itt nagyon sokat vár, a (feleségem szerint itt nem szokott várni) aztán vagy 4-5 perc múlva beindul a keringtetés és mintha a mosás program futna elkezd mosogatni, majd egyszer csak kiáll hibára és kinyomja magából a vizet.

Nem tudom mi lehet, de biztos, hogy az oldalra billentéstől van, mert előtte jó volt, csak szivárgott.
Nem tudom nem e a sótartályban zagyválódott e össze valami.
(#) Dino71 válasza ciw hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Ellenőrizted a mikrókapcsolót amit az úszó mozgat. Nem csak csipogásra hanem ellenállásra. Rendesen nyit zár? Ha ez jó végig kell menni mindenen nyomás kapcs, fűtés test zárlatra is, NTC, stb.Végül a Candyknek elég sűrűn beszarik az x2 tápkondi.(bár hirtelen nem tudom miféle elektronika lakozik benne) Az is tud érdekességeket csinálni.
Miért cseréltél szivattyút? Bizti az volt csak a baja?
Ha segít itt egy service man. :Bővebben: Link
(#) ciw válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Új fejlemény:

Öblítésnél (refresh) most elkezdi kinyomni a vizet kb 10 sec-ig, majd kiáll hibára.
Jó lenne ha lenne valami hibakód lista mert közölné a gép, hogy mi a baj, csak nincs a leírásában sem normális hibajegyzék.

A szivattyúcsere azért kellett, mert a régi elkezdett szivárogni és tönkrement a csapágyazása. Egyébként semmi baj nem volt eddig vele, mondom az új szivattyúval is műküdött, csak kivittem az udvarra és valami lett vele.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) Dino71 válasza ciw hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Nincs hibakód listám A víz beeresztő csap nyitva van rendesen? A bejövő víz szűrő nincsen eltömődve? Lehet nem kap időre megfelelő vízmennyiséget.
(#) Dino71 válasza ciw hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Kód: Frissítés program jelzőfénye villog.
Jelentése: hosszabb futási idő
Lehetséges okok: a vízcsapot (teljesen) nem lehet megnyitni.

Kód: Eco-mód jelző villog.
Jelentése: zsúfolt.
Lehetséges okok: túl sok a víz bevitel.
De lehet labirintus dugulás is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) dampfl hozzászólása Ápr 10, 2016 /
 
Tisztelt fórumtársak, Botesz! Szeretnék segítséget kérni a lentebb vázolt problémában, egyik napról a másikra, a készülékünk nem hajlandó mosogatni. a hibajelenség a következő: bármilyen program indításakor elkezd szivattyúzni mintha lenne benne víz, (pedig nincs) aztán pár perc után(10 percen belül) a szokásos sípolós hibajelzéssel leáll, próbáltam rakni bele vizet, amit utána szépen ki is ürít, de nem áll le... Tip. Candy CDI3515 9 éves gép.
(#) ciw válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Köszönöm, holnap szétszedem és ellenőrzök minden apróságot, kontaktot. A csap egyébként teljeset nyitva van.
Jelentkezem amint a szűrőt, stb átnéztem.
(#) mester istvan válasza botesz hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Hali botesz! Az említett tömítést, hol tudom beszerezni.Gondolom, nem kerül ezrekbe. Üzem közben, hogyan tudom ellenőrizni, megnézni, hogy forog e egyáltalán a kar? Üdv.Köszi.
(#) mester istvan válasza botesz hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Hali botesz! Igen régebben hallottam erőteljesebb kar hangot,amikor a lapát dolgozott,és forgott.Az a hang, mostanra megszünt.Szivattyu javító készlet lett benne cserélve. Nem lett jobb.Hiányolom azt az erőteljes "dübörgő" hangot.Felül ott hagyja mosatlanul a mosogatni valót.Légyszi, írdd meg nekem, mit, és hol keressem az ajánlott tömítést.Vagy rendeld meg nekem az én címemre. 6000.Kecskemét. márvány.u.38.Mester István-istvanmester77@gmail.com-+36 70 3220771 Üdv.
(#) stevepapa válasza dampfl hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Szia!

A gép alján van egy tálca amibe a rendellenesen kifolyt vizet gyűjti össze. Nézd meg van e benne víz, ha igen akkor valahol folyik és ezért kapcsolja rögtön a szivattyút.
(#) csepsz970 válasza csepsz970 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Üdv botesz!
Elfelejtettem a legfontosabbat,hogy a gép fektetve volt szállítva,akkor elvileg a nyomáskapcsolót
nézzem meg?Ill hol találom?
Köszönöm
(#) dampfl válasza stevepapa hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Ok, köszi ellenőrizni fogom, tegnap este még beleborítottam vagy 10 liter vizet, így hát ha folyik valahol akkor annak nyoma lesz....

Üdv.
(#) stevepapa válasza dampfl hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Félreértetted a dolgot ! Az a víz amit beleöntesz jó helyen távozik, általában. A nagynyomású szivattyúnál szokott ereszteni. Ha nincs beépítve billentsd meg a gépet, ha víz folyik alóla akkor ott a gond. 2-3 nap használaton kívül idő elteltével lehet, hogy elindul, a tálcáról elpárolog a víz.
(#) ciw válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Nos szétszedtem a gépet, hogy minden mozdulatát lássam, és a köcsögje hibátlanul működik.
Mst ilyenkor mi van?

A labirintus tartály közepe egy kicsit mintha vízköves lenne de ennyi.
(#) ciw hozzászólása Ápr 11, 2016 /
 
Csaknemjó

Gyors programnál beereszti a vizet majd kiszivattyúzza ezt ciklikusan ismétli vagy 5ször, majd kiáll hibára a refresh led villog.
Megőrülök
(#) dB_Thunder válasza ciw hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Ismerős!

Nálam a nyomáskapcsoló megszakította a töltőszelep áramkörét, így a vízszint nem érte el kívánt, feltöltött szintet. Ezért leszivattyúzott majd újratöltött, mint neked, meg ki is állt hibára.
Persze ezt csak néha játszotta el.
Mióta átkötöttem tökéletes.
Kövesd végig a mágnesszeleptől a vezetékeket, a vezérlőig. Útközben találkozni fogsz a nyomáskapcsolóval, szerintem.
(#) ciw válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
A képen látható szilikoncsőbe ha belefújok kattan a barna kapcsoló és megáll a vízfeltöltés, ha nem fujom, akkor megint tölt. Mellé hajoltam és üzem közben nem kattan a kapcsoló, mintha nem lenne nyomás ami megnyomja.

Ahonnan jön ez a kis cső a szelepre, ott két ilyen kis csonk van az egyikre ez a szilikon cső van rádugva, a másik szabadon van. Nem lehet, hogy az le volt dugózva, csak míg kirángattam az udvarra leesett?
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2016
(#) Dino71 válasza ciw hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Akkor zárjál a bejövő víz csapon ,hogy ne menjen be hirtelen annyi víz. Ezt is le írtam tegnap. Mert ez is lehet a probléma!
(#) ciw válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Szép lassan kikapcsolt állapotban elkezdtem vödörből vizet tölteni, már majdnem kibuggyan de a kapcsoló még mindíg nem kapcsol, a nyomás megvan mert ha lehúzom a csövet akkor jön a levegő. Mennyi víznél kéne kapcsolni? Lehet amikor oldalra forgattam víz ment a kapcsolóba? Kitakarítsam?
(#) Dino71 válasza ciw hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Szét ne szedd!Hány vezeték megy rá? Lehet rossz érintkezőt nézel? Azért ezek ritkán döglenek.
Ha a cső rajta volt nem hiszem, hogy bele ment a víz . De ha bele ment az se feltétlen nagy gond, rázd ki belőle.
Zárjál a csapon félig legalább és úgy próbáld! Ne öntögess!
(#) ciw válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Rendben próbálom, pár csepp vizet kiráztam belőle, most nézem, de az tuti, hogy nem kattan!

A z érintkezők jók kimértem, szakít ha megfújom. A vezeték jó helyen van, mert nem szedtem le eddig.
Hajszárítóval kiszárítottam, most sokkal könnyebben jár. Mostmár kapcsol a helyére téve is. Futtatok egy programot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2016
(#) ciw válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Nemértem.
Beereszt, kattan mostmár a szintszabályozó, megáll a betöltés, majd 2-3 sec csend és kinyomja a vizet, majd ezt a ciklust ismétli és szerintem ki fog állni hibára.
Nincs valami agyresetje? Lehet a programja van eltévedve?
Mi a különbség a program és a refresh program között? A refrest végignyomta, de azért megpróbálom megint.
Most pl. A refresh sem megy. Folyamatosan nyomja ki a vizet, majd néha ereszt hozzá.

Már kezdem azt hinni, hogy valami üzemóra számlálóval szándékps a hiba, mert az látszik, hogy a tervezésnél a nemjavíthatóságra több energiát fordítottak mint a többire.

Bár azért sokáig tette a dolgát csak most vettem 30 rugóért bele egy szivattyút, csak nem hagynám veszni.
Közben az öblités is kiállt hibára.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2016
(#) Dino71 válasza ciw hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Na akkor mérd ki az elektronikában van egy x2 táp kondi /azt hiszem kék kocka/. Sőt egyből cserélheted is. Meg az elko kondikat is. (a polaritásukra figyelj) reset azt hiszem a bekapcs gombot hosszan kell nyomva tartani
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2016
Következő: »»   145 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem