Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1858 / 2486
(#) Primary hozzászólása Máj 18, 2016 /
 
Ha bemenetválasztáshoz használnék egy 4 állású 3 áramkörös forgó kapcsolót. A két jelt kapcsolná. Ha a 3. áramkör visszajelző ledeket kapcsolna, az okozhat bármi problémát?
(#) steelbird válasza Primary hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Ha kisszintű jeleket kapcsolsz nagy impedancián és a ledet direktben kapcsolod, akkor elektromosan zavarhatja jelet, pattoghat. De próbáld ki és kiderül.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2016
(#) Primary válasza steelbird hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Tehát jobb lehet, ha egy tranzisztorral kapcsolom őket?
(#) steelbird válasza Primary hozzászólására (») Máj 18, 2016 / 1
 
Zavar szempontjából az a legjobb, ha minél kisebb áramot kapcsol a kapcsoló, de lehet, hogy annál a pár 10 mA -nél még nem fog áthallatszani, ki kell próbálni. Kis áramokat akkor tudsz kapcsolni, ha minden ledhez teszel még egy tranzisztort, amit a kapcsolóval vezérelsz.
Bármelyik megoldást választod, a ledes áramkörnek ne legyen kapcsolata a jelút áramköreivel. GND -t is, meg tápfeszt is teljesen a tápegységtől vigyél a ledes áramkörnek.
(#) Peet19 válasza reloop hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Köszi, olvasgatom.
(#) donn hozzászólása Máj 19, 2016 /
 
Sziasztok beszereztem egy dynacord eminent 2 est működött szépen de egyszer csak fűstölni kezdett és a bisztositék is kiment .
A bisztositékot kicseréltem de már a hang nem ment a csővek világitonak de hőt csak minimálisan nem tudom mi lehet a probléma kérem ha valaki találkozott evvel a problémával vagy ha tudná hogy mi lehet kérem irjon
Köszonöm előreis
(#) krisz69 hozzászólása Máj 19, 2016 /
 
Sziasztok .kicsit újra lett, gondolva a nyák terv. Kérlek titeket pillancsatok rá. És ha valamit észrevesztek ,vagy változtatnátok még. Kérlek jelezétek . Köszönöm .
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 19, 2016 / 1
 
Szia!
A BD139 nem fért volna a bordára?
A nagyjelű erősítő nagyon szét van húzva, félő sok zavart szedhet így össze. Egyszerűbb volna bevinni a tápot.
A test miért nem csillagpontos?
Előbb legyen a szűrőkondi a vezetősávon mint a fogyasztó!
(#) Buvarruha válasza reloop hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Az a gáz, hogy maga a kondi is megrángathatja a földet, én is így szoktam kötni a nyákon a kondikat és ez így rendben van.
(#) pucuka válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Pont azért kell előbb a kondi, hogy a rángatás ne vezérelje az előtte levő fokozatokat.
(#) Buvarruha válasza pucuka hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Az egyetlen ami rossz helyen van itt, az a bemenet földpontja, azt ugyanúgy középre kellene rakni és rendben lenne.

Csak most nézem, hogy a tápot fentről kapná a tranzisztorok felöl és a tápág végén lennének a kondik. Így viszont már brummgenerátor lesz az biztos.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 19, 2016 / 2
 
Bár a csatolt NYÁK-terv bipoláris végtranzisztorokhoz készült, számtalan tervezési fogást elleshetsz belőle, érdemes tanulmányozni!
Egyúttal ide rakom valamennyi kapcsolódó ábrát, mert sokan érdeklődnek ebben a teljesítmény kategóriában és legyen már alternatívája az ST151-nek.
(#) ozpecs válasza reloop hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
A kimeneti ZOBEL tag nagyon furcsán van benne a kimenet 150nF-al közvetlenül földelve? Ebben sincs túláramvédelem sajnos Pedig olyan szép doksi
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016
(#) voodoo válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 19, 2016 / 1
 
Kimeneti LR tag sorba kapcsolása a müködésnek nem feltétele, de mindenképp előny. Én dobnék rá egyet...
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016
(#) reloop válasza ozpecs hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Az induktivitás után elmegy így a kondi.
A 4 db MJL nullátmeneti rövidzárnál is különösebb megrázkódtatás nélkül roppantja el az 5A-es biztosítékot - gondolhatta a költő
(#) tothbela válasza donn hozzászólására (») Máj 19, 2016 / 2
 
Vegyes érzelmekel írok neked. Ez az erősítő annyira egyszerű, hogy ha nincs trafózárlat, akkor elvileg nem nagy falat megjavítani. Viszont a közel 800 V-os anódtáp miatt egy tescós multival nem is ajánlom hogy belenyúlj. Legvalószínűbb, hogy összeroskadt benne valamelyik cső, ezért lett zárlatos. Csak akkor érdemes felújítani, ha tényleg kötődsz hozzá. Csak a csőcsere 15000. Ha rászánsz ennyit, még mindig érdemes rábízni egy tapasztaltabbra. Ez a tápfesz, több mint életveszélyes!
(#) Buvarruha válasza reloop hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
KB a zene is elmegy az induktivitásba és kondiba. Ha ennyire le kell "folytani" azt az áramkör, nagyon stabil lehet.
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
És ehhez mit szóltok?

fet.png
    
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Szia! Szépen alakul. Az általam leírt többi szempont is megvalósításra vár.
(#) donn válasza tothbela hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
szia igen én imádom az erősitőmet de a csövek világitanak 3 van benne 2x EL 34 és 1x ECC81 es az erősitom bekapcsol de hang nincs
(#) tothbela válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Szia. "Alkotó" rakott fel képeket új szerzeményéről. Kicsit hasonlít a "D" osztályú fóliavezetésre. A két hidegítő elkó közös pontja majdnem egy helyen van. Szerintem sem hátrány, ha nem méteres vezetősáv köti össze a szűrőkondikat. A szememnek bár jobban tetszik ez az "in line" elrendezés, viszont a "quadkopter" forma lehetővé teszi a táp, a föld és az emitter (source) ellenállások csillagpontos elrendezését. Jelzem kicsit csúnyának tartom, de sok előnye lehet. Akár az is, hogy nyák gyártatáskor 10X10 cm alatt sok helyen hatalmas kedvezményt adnak.
(#) voodoo válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 20, 2016 / 1
 
1. Szerintem, ha nincs értelme akkor akkor ne használjunk potyára 17.5-ös lábkiosztást a pici ellenállásoknál. Csomó helyen ez végett növekednek meg a vezetősávok és kell még nagyobb kanyarokat tenni.
2. Raknék a tápágakba egy-egy üvegbiztosítékot. (Persze amennyiben, ha lesz a puffer-parknál, akkor ide rakni felesleges).
3. Source lábaknál is azt a rövid sávot kb ugyan olyan vastagra húznám, mint amilyen a kimeneti gyűjtősáv.
(Súg: illetve az egyiknék be sincs húzva)
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2016
(#) krisz69 válasza voodoo hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
17.5ős ellenállások ott 2w osak !
(#) krisz69 válasza tothbela hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Nyákot magamnak gyártom így a méret nem érdekes .
(#) voodoo válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Szia!

Először is nagyon ügyes vagy, ezt meg kell hagyni! Tényleg látni, hogy a dolog nincs össze csapva, többszörösen átgondolt, és kivitelezett gépről van szó. Röviden: jó ránézni!
Tetszik ez a moduláris elrendezés, viszont éppen csak az előnyét nem tudod érvényesíteni. Azt látom, hogy sacc 70-80mm magas ha nem több így bordástúl... Amihez pedig szerintem feleslegesen szellős (nagy) lenne egy 3U gépház. Gondoljunk bele, a levegőt el is kell tudni hajtani közüle. Majd éles tesztnél rájövünk, hogy nem is olyan könnyű dolog ezt megbízhatóan összehozni. A 8 centissel az a baj, 4 centissel meg az lesz a baj... a radiális meg egyenetlenül tekeri át levegővel a lamellákat.
Én mindenképp kapcsolóüzemű tápban gondolkoznék. Pici, (alacsony) könnyű és nagyon jól terhelhetőek. Nem utolsó sorban: ekkora teljesítményekhez -kizárólag- azt érdemes csinálni főleg, ha megadnak készíted kb 5000-ből kivagy vele, de amint látom már megvetted az elkókat így arra se kell +költeni szóval max ~2...3000Ft, ahhoz meg bőven elég a 2x4700uF, még sztereóban is.
(#) krisz69 hozzászólása Máj 21, 2016 /
 
Ismét változtatva lett. remélem minden rajta van. kérlek véleményezzétek.
(#) Alkotó válasza voodoo hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
A "méret" kétélű fegyver. Végfok témában pedig sok esetben kulcskérdés mekkora is az akkora.
De a tervezéskor ennek ellenére kimondottan gondoltam az alacsonyság opcióra is. Ha speciális hűtőelemet használunk, akkor a végtranzisztorok állhatnak a panel hátoldalán merőlegesen is, és ekkor már 6-7 cm a teljes magasság. Illetve a két panelt sem szükségszerű egymás fölé tenni (habár ez nagyon kézenfekvő).
Ha lesz kedvem, majd firkantok ilyen ajánlást is, hátfa valakinek ez kelti fel az érdeklődését.
A jelenlegi kialakítás az aktív hangszóró dobozokba való beépítés szempontjából ideális, ahol nincsenek "U magasságok".
(#) djcaveman válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
A két belsó fet lába nincs összekötve.. A egyiknél a gate, a másiknál a source láb hibádzik.
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
A negatív tápról elveszett a 100nF?
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Igen azt észre vettem ,az javitva lessz.
Következő: »»   1858 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem