Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   420 / 580
(#) gszabo1 válasza uniman hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
akkor csak szereljem össze és jó lesz? mi volt akkor a lehetséges hiba?
(#) uniman válasza gszabo1 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Idézet:
„"mi volt...a...hiba?"”

Sajnos a "jósnőm" a szabadságát tölti..
(#) gszabo1 válasza uniman hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Hibája: nem indul meg a mosógépből a víz ürítése, szájjal megszívva a kimenő vízcsövet elindul az ürítés...
(#) uniman válasza gszabo1 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Hello!
Ezt olvastam...de én "szívogatás" helyett inkább a vízszintszabályozóját meg a "légcsapdáját" vizsgálgatnám közelebbről...
(#) gszabo1 válasza uniman hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
hát Uram én ehhez nem tudok hozzászólni érdemben...
(#) uniman válasza gszabo1 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Az itt látható rajzon a "18"-as számú cső alsó vége csatlakozik a "légcsapda" nevű részegységre, az is akár el lehet dugulva.
De így távolról nehéz ügy pontosan "megsaccolni" a hibát...
Persze a lúgszivattyúval is lehet gond, vagy annak a 230V-os megtáplálásával...
Ezenkívül, ha jól sejtem elektromechanikus a programkapcsolója, abban is lehet érintkezési hiba, de akár az azon lévő kapcsoló üzemű tápegység is "döglődhet"...(úgy hirtelenjében több ötletem nincsen)
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2016
(#) gszabo1 válasza uniman hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
na az lehet, a nagy műanyag öntvény tele volt fekete szmötyivel....
(#) gszabo1 válasza uniman hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
rátettem 220-ra a fotón lévő szivattút, ami a vizet nyomja ki. sokszor nem indul el és forgása sem stabil, lassú és zörögve erőtlenül forog. tisztítható a forgórész vagy csere? (5 e Ft az új ára, olasz Askoll gyártmány)
(#) uniman válasza gszabo1 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Akkor azt tényleg ki kellene cserélni...de sokkal olcsóbban is beszerezhető.
(#) gszabo1 válasza uniman hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
kipucolgattam és most jó...
(#) Tityi válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Szia Palkó!
Elnézést,hogy belekérdezek,de mi a szerepe,hogy az LNK304-et, LNK306-ra célszerű cserélni? Nagyobb áramot tud kapcsolni,terhelhetőbb?
Üdv:Tityi
(#) Dino71 válasza Tityi hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Szia! Bocs hogy én írom de igen.Többet bír.
(#) Tityi válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Szia Dino71!
Gondoltam,hogy terhelhetőbb.Köszönöm a válaszodat!
Üdv:Tityi
(#) Temela hozzászólása Máj 31, 2016 /
 
Sziasztok!

A BTA... triak ugye a főmotort (dob forgató) vezérli? Kérdésem az lenne, hogy általánosságban ez a triak mitől megy tönkre? Most a családban a wirpúl w... akármi géppel küzdök és a triakot hazavágja. Mosnak vele néhányat és kész. Van számos vezérlő panelem bontott és szinte mindben ez a triak rossz ( szerettem volna hirtelen bontani belőlük). A motor helyes vagy hibátlan működését mi módon lehet próbálni, tesztelni? Bocsánat, ha véletlen már szó esett volna róla, néha beleolvasgatok a topicba.
Előre is köszönöm a hozzá szólásokat.
Üdv: Laci
(#) renegat74 hozzászólása Jún 1, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
A képen látható Fagor elektronikát keresek!!!
Sajna csak ilyen képen van róla.

Köszi aki tud segíteni!!!

fagor.jpg
    
(#) Dino71 válasza renegat74 hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Szia! Az ok,hogy keresel de nem lehet rajta segíteni?? Mi a gond vele?
(#) feketevonat hozzászólása Jún 2, 2016 /
 
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Eurotech EW 5514 mosógép vezérlőpanel elszállt. Ennek pótlásában, vagy szakembert, aki a panelt megtudja javítani. Itt meg lehet találni:
http://www.apart4u.co.uk/parts/546021601/electronic-module-servis-m3012w

A segítséget előre megköszönöm.
(#) botesz válasza feketevonat hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Mi a baja a gépnek?
(#) feketevonat válasza botesz hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Egyszerűen nem megy. Nem megy az kapcsoló órája sem. Én nem szerelő vagyok hanem a gazdája. Tuti biztos vagyok benne hogy a zavarszűrő kondi is elszált benne. Szerelő nézte 18 napig nála volt, de nem tudta megjavítani.
(#) stevepapa hozzászólása Jún 2, 2016 /
 
Candy C2 145. Mos, leengedi a vizet majd kiáll hibára, utána semmit nem hajlandó csinálni. Ki be kapcsolva is hibát jelez, max szivattyúz. Ha várok vele kb fél órát, ismét minden programon indítható. Kondikat cseréltem, motor , fűtés, ptc jó. Viper 12 okozhatja, vagy agyilag zokni?
(#) renegat74 válasza Dino71 hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Szia!Sajnos a proci zárlatos
(#) botesz válasza feketevonat hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Ebben nem is megy mindig a programkapcsoló csak fűtést kapcsolja emlékeim szerint.Ajtózárat azért nézd.
(#) stevepapa válasza feketevonat hozzászólására (») Jún 3, 2016 /
 
Hi!

Majdnem biztos, hogy a processzora szált el. Ha tudsz mérni ellenállást, mérd meg az elkókat beforrasztva. Az 5 voltos része zárlatban van, van egy 5v-s stabiltok esetleg még az. De igen ritkán, sajnos....
(#) feketevonat válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Köszi hogy foglalkozol bánatommal! A processzor bemeneti áramellátás tökéletes, de a kimeneti parancsoknál.....? Külön rövid zárral próbaként megy az időóra, műxik a vízszelep, a zavarszűrő átenged, ajtózár tökéletes, tehát külön-külön minden rendben van. Bekapcsolásnál panel relé műxik-ajtó reteszel-lámpa világít, de az időóra nem kap parancsot.
(#) stevepapa válasza feketevonat hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Szerintem, a proci körül kell matatni. 5 voltja megvan ? A stabiltokra csatlakozó kondit cseréld ki.
(#) atika 0475 hozzászólása Jún 6, 2016 /
 
Üdvözlök mindenkit. Egy bosch maxx, vagy bosch avantixx tipusú mosógéphez keresek bontott ajtózárat. Előre is köszönöm..Így néz ki...
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2016
(#) atika 0475 hozzászólása Jún 6, 2016 /
 
Üdvözlök mindenkit. A másik problémám egy indesit elöltöltős mosógéppel van. Az on/off gomb nem működik.A gép mos centrizik szépen de a végén nem birom kikapcsolni az on/off gombal. Ha valaki tud segítsen...Előre is köszönöm...
(#) májkrobi hozzászólása Jún 7, 2016 /
 
Sziasztok! lnk364 kiváltható tny264-el?
(#) Tityi válasza waterbear hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Szia!
Kicseréltem mérés nélkül a két táp kondit,a gyanúsnak vélt csatlakozásokat megtisztítottam. Azóta a gép sokadszorra is hibátlanul működik. A probléma pontos okát nem tudom. Talán bekoptak már a kefék,gyenge volt a kondik kapacitása,kontakthibák? A lényeg,hogy jó lett...
Köszönöm a segítséged! Üdv: Tityi
(#) Tityi válasza botesz hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Szia Botesz!
Kicseréltem mérés nélkül a két táp kondit,a gyanúsnak vélt csatlakozásokat megtisztítottam. Azóta a gép sokadszorra is hibátlanul működik. A probléma pontos okát nem tudom. Talán bekoptak már a kefék,gyenge volt a kondik kapacitása,kontakthibák? A lényeg,hogy jó lett...
Köszönöm neked is a segítséget! Üdv: Tityi
Következő: »»   420 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem