Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   726 / 967
(#) Csupasz hozzászólása Júl 19, 2016 / 1
 
Sőt, ha valakit érdekel, másfél négyzetméteres, Dunára néző anyósomat is elcserélném kisebbre.
(#) bbatka válasza Szárnyas hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Bevallom mikor megláttam először csak néztem bambán. Kellett egy kis idő mire felfogtam miről van szó. Taxis blokád vagy mi?!
A rakás másik oldalán állítólag egy gödör volt. Délutánra már eltüntették a nyomokat.
(#) nagym6 válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Nekem csere sem kell, ingyen elvihető.
(#) sonajkniz hozzászólása Júl 19, 2016 /
 
Sziasztok!
Megosztanám veletek egy durva szívás történetét, hogy más már gondolhasson erre is, ne gyötrődjön rajta 7 órát, mint én.
Van egy saját tervezésű LCD meghajtó áramköröm, ami lekezel egy 2x16-os LCD-t, és egy 4x4-es gombmátrixot. Megnövelt sebességű 1-wire kommunikációval csatlakozik slave eszközként.
Első adatként megy neki egy kód, ami meghatározza az aktuális feladatát. Ezután mennek az adatok, majd egy FF, mint lezáró kód. A lezáró kód hatására az eszköz egy AA-t küld vissza nyugtázásként.
Eddig minden OK. Csakhogy, egy adatátírás során, amikor a kijelzőnek csak egy szakaszát kellett volna átírni, az adatküldési rutin ciklusba került, és bármit is küldtem a kijelzőre, belerondított, és az adás nem állt le.
Rövidre fogva: A master, tápfesz csökkenésre EEPROM-ba ment egy rakás adatot. Mint kiderült, az EEPROM egyik byteja hibás volt. Nem lehetett írni, csak olvasni. Ennek megfelelően a belőle kiolvasott érték az FF volt. Ezt küldte a master adatként, viszont a slave lezáró kódként kezelte. Így aztán a nyugtázás még akkor ment ki, amikor a master még javában adáson volt. Miután a hibás byteot kikerültem, minden működött szépen.
Ergo: Nem mindig a programban van a hiba.
(#) Szárnyas válasza bbatka hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Először azt gondoltam, hogy feltolathatott rá, de a képen úgy látszik, mintha a gödör a kocsi orra felől lenne és akkor azon is át kellett volna hajtania úgy, hogy nem esik bele. Így gondolom az történhetett, hogy este nem vette észre (vagy elaludt) a sofőr az úttesten a rakást és fölhajtott rá.
(#) proba válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Jönne el hozzánk, a csákány is visszapattan ha kedvezőtlen az időjárás.
(#) Kovidivi válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Szia.
Itt válaszolok, mert különben off lenne: Bővebben: Link.
(#) Csupasz válasza proba hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Ilyenkor kell megvenni a " túrkevei ásógépet".
(#) zsoltee0001 válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Eddig még nem is találkoztam hibás eeprom byte-al, föltételezem, hogy nem írtál bele több 100.000 x.
üdv
(#) zenetom hozzászólása Júl 21, 2016 / 8
 
Fizikusok bújócskáznak. Einstein a hunyó, úgyhogy eltakarja a szemét és elkezd visszaszámolni 50-től.
A fizikusok meg elbújnak. Egyedül Newton nem talál egyetlen szabad helyet sem, így leül a földre és rajzol maga köré egy 1x1 méteres négyzetet.
Einstein persze azonnal megtalálja:
- Megvagy,Newton!
- Nem, nem, drága barátom, tévedsz! Én egy Newton vagyok egy négyzetméteren, úgyhogy tulajdonképpen Pascalt találtad meg...
(#) 20sz Jófiú hozzászólása Júl 21, 2016 / 1
 
Az informatikus felesége elküldi a férjét a boltba.
- Hozzál margarint, és ha van tojás, akkor hozz tízet!
Hazajön az informatikus tíz margarinnal
- Volt tojás!
(#) eSDi válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
A tej már nem menő, vagy hogyan lett a tejből margarin?

Az "és" nem kell.

Érdekes, hogy én régről tejjel ismertem ugyan ezt, de google már csak margarinnal hajlandó találatot adni.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2016
(#) 20sz Jófiú válasza eSDi hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Ha átírnám a margarint tejre akkor meg csak a tejre adna találatot.
(#) zsoltee0001 válasza zenetom hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Ez ütős volt
(#) zsoltee0001 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Van még ilyen informatikusos vicc?
Az informatikus számolja a gyerekeit (feltölti a tömböt) :Ö
0-1-2........ basszus hol a harmadik?
(#) eSDi válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Akkor máshogy fogalmazok. A tejre is a margarinost adja találatnak. De igazából teljesen mindegy.
(#) mineral hozzászólása Júl 22, 2016 / 2
 
Az egész világ Pokemon Go lázban ég! Gondoltam, hogy én is kipróbálom. 10 percnyi "játék" után már van is egy Pokemonom.
(#) szucsistvan123 válasza mineral hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Mi a neve?
(#) Gafly válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 22, 2016 / 1
 
Idézet:
„Mi a neve?”

Ne rágd szét a légszűrőt te dög!
(#) mineral válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Squirtle / CP268. A kutyáé pedig Mása.
(#) szucsistvan123 válasza mineral hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
És a pokemonnak?
(#) mineral válasza Gafly hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Az én számból másképp hangzott akkor!
(#) szamóca válasza eSDi hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
(#) zsoltee0001 válasza mineral hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Most azt nézem, hogy oda photoshopoltad azt a képet, vagy szétszedted és beleraktál egy kis teló TV-jét?
Ilyen volt az első telefonom 1998 Yess
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
(#) mineral válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Ne viccelj már! Azt gondolod, hogy ez kamu? A Nokia 2110i simán viszi ezt az androidos játékot (is). Csak le kell tölteni a játék mellé még egy andriod emulátort.
Kinyomtattam egy 4cm x 3cm-es képet és beraktam a plexi és az LCD közé!
(#) mineral válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Felraktam a Facebookomra is. Az ismerősök még írnak is, hogy hová menjek Pokémonért.
Halovány lila fingjuk sincs, hogy milyen telefont tartok a kezemben. Ezen az SMS küldés 1998-ban mér "extrának" számított!
(#) zsoltee0001 válasza mineral hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Igen, emlékszek, hogy ezen ha írtam egy sms-t akkor a számot először föl kellett írni egy papírra, vagy séróból bepötyögni, mert hogy nem lehetett a telefonkönyvből betallózni.
És ha leesett, volt benne egy 470µF-os kondi (nem smd) ami kiszakadt a helyéről így hívás közbe volt, hogy kikapcsolt.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Júl 23, 2016 / 1
 
Mai cumi:
Egy napos munka (már eddig) ipari kapunyitó vezérlés javítás....öööö restaurálás, targoncás elintézte.
Melléklet. panel megúszta, kicseréltem a sérült alkatrészeket, faxa minden föltétel teljesül, de csak kattan egyet a relé de nem indítja a motort.
Eddig még de. eljutottam, 4 óra van.
Már kizártam minden lehetőséget, mikor véletlenül az indítás, ami egy indító impulzus folyamatos jelet adtam erre 5 sec után elindult a motor, ugyanez visszafele is működött, kezdett gyanús lenni a dolog.
Nézem a leírásba 3-as dip kapcsoló on= elővillogás, 5 sec késleltetés , 4-es on= emberi jelenlét funkció (azaz folyamatos nyomvatartás) ezek mind egy shift regiszterbe futnak be.
Na most az nem nagyon szokott tönkremenni, DIP kapcsolók jók, hmm nézzük már fesz értéket áram alatt és itt jött a döbb, ezek az értékek lebegtek, tehát a mellette lévő ellenállás háló nem húzte fel 5 v-ra, melléklet lehet látni egy nagyon halvány repedést.
Poén az ha e kettő közül csak az egyik sz*at be akkor nincs gond, hamar megfejtem, a kettő együtt volt az igazi cumi.
És egyébként az ellenállás háló nem kapott tackost.
Üdv
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2016
(#) szamóca hozzászólása Júl 24, 2016 /
 
Melyik az a gyümölcs, amelyik folyamatosan hang, és képjelet küld magából?
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2016
(#) kala1982a válasza szamóca hozzászólására (») Júl 24, 2016 / 4
 
AV-okádó?
Következő: »»   726 / 967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem