Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   154 / 259
(#) botesz válasza 7kaz hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
pedig nem olyan nehéz az....nekem max 15 perc..
(#) 7kaz válasza botesz hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Harmadik nekifutásra már nekem is annyi volt.
Kivettem a panelt, de mára ennyi. Majd kiforrasztom azt a 1,5µF-os kondit, kimérem, aztán meglátom, merre tovább.
(#) Georg74 hozzászólása Júl 21, 2016 /
 
Üdv!
Most lett véve első mosogatógépem és két hét után nem tudtam bekapcsolni (pedig volt már használva 4 alkalommal). Mivel az ajtóban van a bekapcsoló elektronika füleltem és halk morgást halottam, majd miután megnyomtam az ajtó közepét hallottam kapcsolt belül valami az ajtóban és a vezérlő panelen kigyulladtak a fények.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek rosszalkodik a kapcsoló elektronika az ajtóban, vagy csak valamelyik tálca rosszul volt a gépben és ezt érzékelte a gép?
(Szerviz rögtön vagy várjak megismétlődik-e a hiba)

Ha lenne építő hozászolása valakinek azt örömel veszem
(#) botesz válasza Georg74 hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Ez így borzalmasan kevés....Mégis milyen géped van?
(#) pertu hozzászólása Júl 22, 2016 /
 
Sziasztok.
Van egy Candy Future 322 mosogatogepem(7ev koruli).
Problema.rogram kezdese utan 11 percet működött és leállt hibára mindig..kiveve a ha a 65fokos programot inditottam...ez igy mukodott is par hetig..majd ez sem akart mukodni..
Ami most hibat eszre veszek..hogy a vizet kinyomja de viszont szivattyu nem all meg..es utana fut hibara es meg all a gep hangos szagatott csipogasal...masnap reggel megint proba ekkor viszont elindult..de mar utana akartam egy tisztitast csinalni es megint meg allt ugyan ezzel a hibaval..egy-ket napig hagyom es megint jo...utana azonnal megint nem..lehet hogy valami beazik valahol?a gep korul nem latok folyast sehol....
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
(#) 7kaz válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Kimértem a kondit, kb. 300nF a kapacitása, vagyis kuka.
Széttúrtam a fiókokat, de csak 2,2µF-osat találtam, és az is 250V-os. Ami benne volt, az 1,5µF-os, 275V-os.

Amíg nem szerzek ilyet, a 2,2µF-osat beletehetem?
(#) Dino71 válasza 7kaz hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Én nem tenném bele. Most már megvan a hiba vegyél belevalót.
(#) 7kaz válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Itt, "vidíken" ez nem beszerezhető. Amit webshopban találtam, 1,5µF/400V-os, de ez aligha lehet probléma. Viszont a mérete pontosan akkora, mint az eredeti.
(#) Dino71 válasza 7kaz hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Az teljesen jó lesz.
(#) pertu hozzászólása Júl 23, 2016 /
 
Sziasztok...jobb oldali tartályba mi az a sárga anyga?Valami szűrő?

Candy.JPG
    
(#) pertu hozzászólása Júl 23, 2016 /
 
Még valami...van két vipoláncső egy piros és fehér..szivattyúzáskor a fehér fel keményedik a piros nem...az baj?
(#) botesz válasza pertu hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Nem az a vízlágyító gyanta.Ne piszkáld.A motortérben nem áll alul víz?
(#) majatom hozzászólása Júl 24, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
Arra lennék kíváncsi, hogy ha a mosogatógép befolyó csövét kiveszem, rákötöm a vízhálózatra, majd a végén lévő két csatlakozóra direkt rákötöm a 230 v-ot, akkor kellene jönnie a víznek?
Köszi előre is.
(#) pertu válasza botesz hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Nem ,csont száraz..
(#) tibibalogh520 válasza majatom hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Szia!
Igen. De azért mérj rá az ellenállására a szelepnek, nehogy valami törpefeszültségű típussal legyen dolgod... Általában 230 Voltosak, de az ördög nem alszik.
Ha néhány kohm-ot mérsz, akkor tuti 230-as.
(#) majatom válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Köszi a választ! Rá van írva, hogy 220 v, meg hogy 50 Hz, ezért is mertem direkt rákötni, és nem jött a víz, úgyhogy arra tippeltem, hogy az romlott el, csak nem tudtam, hogy pontosan úgy kell-e működnie, és megerősítést vártam.
(#) tibibalogh520 válasza majatom hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
A bemeneti szűrője nincs véletlen eldugulva? Mert tud ám olyat is.
(#) majatom válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Nem, kivettem azt is, de tiszta volt.
(#) tibibalogh520 válasza majatom hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Akkor biztosan szakadt a behúzótekercs.... Mérted az ellenállását?
(#) sesztee hozzászólása Júl 27, 2016 /
 
Sziasztok!
Használtan vettünk egy Bosch mosogatógépet, amit már lassan fél éve használunk.
Korábban néhányszor, de az elmúlt pár napban azt csinálta, hogy amikor elindítom a programot, kiírja, hogy ugye kb. 68 perc van vissza. Megy a program szépen, amíg el nem érünk az első szivattyúzásig, elszívja a vizet és várom, hogy szívja az öblítést, de nem megy tovább, csak ilyen halk kerregő hangot hallat folyamatosan, viszont a visszaszámlálás megy tovább.
Tehát a program kvázi elakad, de ezt nem jelzi a gép semmilyen módon (sípolás, hibaüzenet, stb.)

Mi lehet a baja?

Köszönöm előre is! Eszter
(#) botesz válasza sesztee hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Ehhez tudni kéne hogy milyen bosch. Ha a régi akkor lehet hogy leragadt egy szelep és nem tudja oldalról leengedni a vizet.Egyébként üríteni ürít?
(#) majatom válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Bocs, de csak most értem rá megint foglalkozni vele. Szóval az ellenállása 1, úgyhogy szakadás van valahol. Rendeltem hozzá másikat. Köszi a segítséget.
(#) sesztee válasza botesz hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Szia!

Igen, a vizet kiüríti teljesen, onnantól van "gond", hogy az öblítővizet fel kellene vennie.
A pontos típusát most nem tudom megmondani, de sztem minimum 10 éves, mert nagyon nehezen találtam használati útmutatót hozzá a neten.

Köszi
(#) botesz válasza sesztee hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Az gyakorlatilag bármi lehet.Szelepek dugulás..stbLátni kéne.
(#) maxisa hozzászólása Júl 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy whirlpool adg6240/1-es mosogatógépem, ami elindulás után megy egy ideig aztán F6-E3 hibával kiáll. Az lenne a kérésem ha valaki találkozott már ilyen hibával, légyszi segítsen mi lehet a baja. Már régebben csinált ilyet, akkor többször elindítottam tettem bele mosogatógép tisztítót aztán egyszer csak megjavult, egy hónapig tökéletes volt, most újrakezdte.
Előre is köszi a segítséget.
(#) zolika60 válasza maxisa hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Itt erről azt írja, (9. oldal) "szennyezettek a szűrők, vagy a lefolyó rosszul van bekötve, illetve magas belül a hab szintje." Tehát nézd meg a szűrőket.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2016
(#) maxisa válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Igen, ezt tudom megvan a gyári papírja, az alsó szűrő tiszta, a bejövő az aqua stop szelep előtti is, ezeket már megnéztem, és kitakarítottam. Esetleg más ötlet?
(#) zolika60 válasza maxisa hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Azt is szintén írja, hogy előfordulhat a hiba attól is, ha nem jó a kimenő cső elhelyezkedése, vagy a szifon. Ha ezek a részek is rendben, akkor a légsűrítő tisztaságát is megnézném. De majd jön botesz barátunk és megmondja a tutit.
(#) maxisa válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
A kimenő cső rendben, lekötöttem, beletettem egy edénybe szépen nyomta ki a vizet, de akkor is kiállt, azért a szifont is kitakarítottam a biztonság kedvéért. A légsűrítőt hol találom? Lehet az lesz a hunyó.
(#) Kryper hozzászólása Júl 29, 2016 /
 
v. Volna egy olyan problémám, hogy adott egy mosogatógép vezérlő panel, amin egy R45 jelőlésű ellenállás megadta magát, szeretném pótolni, de aajnos nem tudom, milyen kell a helyére. Hogyan tudnám ezt megtudni? Kapcsolási rajzot nem találtam hozzà sajnos. Előre is köszönöm!

Típus: Elektrolux ESF63012W
Következő: »»   154 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem