Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   391 / 489
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
Á dehogy van kész....Nincs hozzá anyagom. 10es kazánlemezt darabolni sem egyszerű. Nézek inkább valami kész cuccot. pl tescos súlyzó tárcsa vagy valami ilyesmi. ajtótámasz. valami....
(#) Hp41C válasza Arsenic hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
It is an option to make communication form base to rotor.
(#) kly hozzászólása Aug 11, 2016 /
 
Csak nem hagyott nyugodni a kisördög. Megforgattam kézben tartva.
Első forgatás:

Bővebben: Link
(#) Zoli1974 hozzászólása Aug 23, 2016 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem , hogy a mellékelt bázis rajzán a J3-as és J4-es kivezetések mi célt szolgálnak?
Olvastam a kész doksit róla és az alapján további perifériák csatlakoztatására tippelek de javítsatok ki ha tévedek.
Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2016
(#) attika válasza Zoli1974 hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Hol találtad ezt a rajzot??
A J3 az a Dcf77 modulé a J4-el meg ne foglalkozz mert nem használatos.
(#) Zoli1974 válasza attika hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Itt van a topikban mellékletként, Hp41C vezetett el hozzá.
Szóval az egy rádiómodul csatlakozója?
Ha nem teszek rá semmit akkor is működik?
(#) attika válasza Zoli1974 hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Igen a Dcf77 nélkül is működik, én is sokáig anélkül használtam.
(#) Zoli1974 hozzászólása Szept 1, 2016 /
 
Sziasztok!
Igaza volt Vicsysnek a cikkben, tényleg két nap a légmagos trafó elkészítése de megérte pofásra sikeredett.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2016
(#) KKobra válasza Zoli1974 hozzászólására (») Szept 1, 2016 1 /
 
Mi tartott 2 napot? Egy délelőtt készen lett az enyém és ez sem rossz
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2016
(#) Zoli1974 válasza KKobra hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Maga a tekerés. Eléggé kezdetleges módszert alkalmaztam, aztán a forgórészről állandóan lecsúszott a huzal a széleinél, ezért soronként nagyon vékony kétoldalas ragasztószalagot alkalmaztam ami bevált. Nem tudom a működés szempontjából ez jelentős-e.
A tiéd nagyon szép munka, az enyém se rossz csak látszik rajta, hogy régen tekertem kézzel trafót.
(#) KKobra válasza Zoli1974 hozzászólására (») Szept 1, 2016 1 /
 
A módszer Patexati álmodta és valósította meg. Az ő tanácsai alapján készítettem el.
Forgórész : szépen gondosan feltekertem az első menetet és pillanatragasztóval rögzítettem majd feltekertem az első sort közben ha úgy éreztem nem spóroltam a pillanatragasztóval tettem oda ahol rögzíteni kellett majd a második, sor pillanatragysztó ha kellett került rá nem sok csak annyi hogy a helyén maradjon. És a harmadik sor ugyan így gondosan rögzítettem. Mikor végre lelehetett tenni szépen belemártottam lakkba Kb igy órát száradt a napon. Majd rátekertem vastagabb papirt az elkészült forgó részre és és arra tekertem fel az állórészt pillanatragasztós módszerrel és elsőre ilyen lett a végén az álló rész is lakkba lett mártva
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2016
(#) attika válasza Zoli1974 hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
A működésben nem befolyásolja a szalag. A legelső órámat én is úgy csináltam mert másképpen nem akart megmaradni a helyén. Nem használtam se pillanatragasztót se szigetelő szalagot.
(#) kly hozzászólása Szept 13, 2016 /
 
Elkészült a motor felfogatása. Elsőre egy darab deszkára csavaroztam fel.
Jó látszik a videón hogy remeg a rotor vége. Ez a kiegyensúlyozás miatt van, vagyis a ki nem egyensúlyozás miatt. Ahogy haladunk befelé jó látszik hogy a két lapát led-jei szinte tökéletesen fedik egymást alig van pár tized mm hézag. Nagyon jól sikerült a pozíciónálásuk.

Most elkezdem kinyerni a gyro szenzor adatait. Kíváncsi vagyok rá nagyon . Hamar ki kell egyensúlyoznom mert most még az asztal is remeg ami van.

VIDEO
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Szia! Itt valamiféle "pillangó effektus" alakult ki mely a wand óránál is fellépett! (az egy 8-ast rajzolt ki itt valószínű kis ovális kört ír le oldalról nézve) Nem megy az a rotor oldalirányban egy csapásban és a centrifugális erő meg próbálja stabilizálni szerintem azért remeg be..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Igen jó látod tényleg 8 as ír le . Nem fekszik fel az ocsi panel a közdarabra. Nemsokára javítom.
Nem semmi hogy rájöttél csak a videóból....ügyes
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Csak a fordulattal vigyázz! Hamar megszakad valami ha ilyen erők lépnek fel. Lassabban pörgesd a teszek alatt..
(#) kly hozzászólása Szept 14, 2016 /
 
Megcsináltam már nem imbolyog de nem ez az alapvető baj.

Következő történik. Van ugye a két lapát , ha a ledek nem pontosan ugyanazon a elfordulási szög értéken gyulladnak ki hanem kicsit eltolva egymástól akkor a szem ezt villogásnak vagy inkább valamiféle mozgásnak remegésnek érzékeli. Ez elég zavaró. Az okra még nem jöttem rá. Elég érthetetlen mert egy IRQ kezeli a két palát regisztereinek feltöltését. AZ az érdekes hogy a kör felénél kezd csak elcsúszni. Ez egy nyom de még nem vezetett sehova......És az is érdekes még hogy nem egy teljes pozícióval csúszik csak egy féllel vagy picit nagyobbal. Elsőre azt gondolná az ember hogy offset hiba a két lapát közt de nem az.
Itt valami logikai baj lesz a VRAM címzéssel de akkor meg miért nem egy teljes pozíciót csúszik?
SZivat.....

Bővebben: Link

A jobb alsó piros csík a nulla pont (infra led) , a bal felső a 120-adik pozíció. Teljes kör 240 oszás.
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Megvan a hiba. Egyértelműen mechanikai és a rotor sebessége okozza. Nem ugyanaz a sebessége a két rotornak ugyanazon a ponton. Tehát lassul és gyorsul egy körön belül de a köridő állandó. Érezni is a remegést az asztalon.
Nagyon pontosan ki kell egyensúlyozni és jó lesz. Ez a fajta hiba nem is észrevehető 1 lapátos rotornál pedig ott is előfordul.

Lehet hogy mégiscsak fontos szerep jut a gyro szenzornak.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2016
(#) patexati hozzászólása Szept 14, 2016 /
 
Az offset szenzor is lehet ludas mivel elég közel van a középponthoz így kis íven megy és a legcsekélyebb vibráció is okozhat némi eltolódást..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Igen de akkor szinkronban lenne a hiba. Itt lecsúszás van. Az időzítés halál pontos de azonos hosszúságú körcikkeket feltételez. Na ezekben a hosszakban van eltérés a nem azonos sebesség miatt. Meg teljesen analóg a hiba az egész kicsitől az jelentősig váltakozik. Gyro adatokon is ez látszik majd.
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Ma játszottam kicsit.
Gyro adatok sajnos nem érnek semmit , rossz volt az elgondolás. A szenzort nem a rotorra kellett volna tenni hanem a bázisra vagy az állórészre. Szegény teljesen meghülyül a forgatástól. Értékelhetetlen adatokat ad csak. Marad a régi jól bevált módszer........
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Szia!Szerintem ki kéne egyensúlyozni úgy,hogy nincs rajta a rotorpanel mivel az szinte teljesen szimetrikus.Maga az öcsipanel,illesző,stb ami eggyütesen nagy tömegű és "üt".Ha megy teljesen rázkódásmentesen akkor tedd rá a rozor panelt.Lehetne abba az illesződarabba blemarni kis "vállyukat" egymástól 120 fokban és kis csapágygolyókat ténni bele majd lezárni így centírozná magát.Cd meghajtókban is így volt legallább is régebbiekben.Persze ezzel csak az apróbb rezgés oóvosűlható.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2016
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Szia

Á most nincs kedvem ezzel vacakolni. Inkább írom a PI be a SW-t. Azért szántam rá 5 percet és összeraktam rendesen a felfogatást úgy ahogy kell 4 csavarral és sokkal jobb lett hogy felfekszik az öcsi nyák a közdarabra és nem ferde mint ahogy két csavarral volt. Így már tesztelhető.
Egyébként csak úgy látszik mintha baromira gyorsan forogna de a valóság kb 600 RPM körül van, semmi szélzaj nincs.

Ez az óra már fullra a PI-ben jár és csak a VIDEO RAM-ot küldöm WIFI-n a rotornak. Elég jól működik. Néha látszanak adatátviteli hibák (itt ott megjelenik egy egy kóbor pixel) , Ezt még javítani akarom , beteszek egy CRC ellenőrzést.

Már nem kell sok és kész vagyok látszik hogy úgy működik ahogy ki lett találva.

VIDEO
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Szept 27, 2016 /
 
Szia! Igen a felfogatás nagyon fontos és az ,hogy teljesen merőleges legyen a tengelyre.. A szoftver részével biztos jobban boldogulsz én abba nem igen tudok sokat beleszólni Már jár a PI-ből ez a lényeg,hogy működik ez egy nagy lépés Felmerült bennem az a dolog,hogy az egyenletlen járást akár a sok pólusú videófej motor is produkálhatja,lehet mégsem jó ötlet a tápfeszültség csökkentése mert lehet amiatt nem stabil a fordulat..Nincsenek sajnis tapasztalataim mert én nem alkalmaztam ilyen motorokat csak pc ventiket..
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2016
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Igen simán lehet igazad. A motor driver 4.8 voltnál kezdi a forgatást. Alatta meg se moccan. Jelenleg 5.5V on jár a rendszer így jön ki a 600 RPM. Feljebb nem tekertem mert akkor a wpower is megugrik és 20V fölé menne a sekunder. A led drivernek meg 20V a max amit bír. Hajthatnám két tápról de a cél a 600 rpm. Drasztikusan nő a fordulat ha növekszik a fesz.
Másrészt okafogyott a dolog. Annyira minimális lett a renegés , nem ez a jó szó inkább elcsúszás hogy már nem zavaó. Azert nézett ki remegésnek mert 600 rpm-en a szem simán észrevette hogy két lapát van és egyszer ez egyszer az villan kicsit elcsúszva nem teljesen fedve egymást. És azt az érzetet kelti mintha remegne a cucc. Nyilván 1200 rpm nél nem lenne ilyen dehát nem az a cél.
(#) Epichydra hozzászólása Szept 29, 2016 /
 
Üdv!
Nemrég megépítettem a pic16F690-es propellert ami működik is egy dolgot egy dolog kivételével.
Ha kihúzom a tápot akkor a pcf nem jegyzi meg az adatokat akkor sem ha a külső kört ki majd be kapcsolom. Mi lehet a probléma? A pcf-et már cseréltem.
(#) attika válasza Epichydra hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Gomb elemet is bekötötted?
Anélkül nem jegyez meg semmit.
(#) Epichydra válasza attika hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Igen be van kötve.
(#) attika válasza Epichydra hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Azt is megmérted, hogy a PCF kap is tápot a gomb elemtől?
(#) Epichydra válasza attika hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Az volt az első amit megnéztem és megkapja.
Következő: »»   391 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem