Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   101 / 192
(#) kaqkk válasza speedbump hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Idézet:
„nem olvasztotta meg rendesen az ónt (hibás lenne maga a páka?,”
Felpucoltad beónoztad a pákahegyet ?
(#) speedbump válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
A pákahegy szerintem rendben van. Adtam neki még egy esélyt, ugyanúgy katasztrofális az eredmény. Vagy én vagy extra béna, vagy a pákával van valami. Esetleg mindkettő. Azt vettem észre, hogy a páka középen (mármint a fém szár közepén) érzésre sokkal melegebb mint maga a hegy pedig az utóbbi be van csavarva rendesen. Fene tudja, de ezzel úgy látszik nincs szerencsém.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2016
(#) xNorbi hozzászólása Aug 11, 2016 /
 
Helló, van egy Metcal MX-RM3E pákám kaptam egy ajánlatot egy METCAL MX-W1AV pákatartóra. Biztos van itt valaki akinek van mindkettő (talán épp Zsora), kényelmesen illenek ezek egymáshoz?

Csak azért kérdem mert eredetileg az MX-RM3E pákához az MX-WS1 pákatartó szokott tartozni.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2016
(#) Zsora válasza xNorbi hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Idézet:
„kényelmesen illenek ezek egymáshoz?”
Nem. Bár bele lehet erőltetni ha nagyon kell, de én inkább egy WS1, vagy esetleg egy régi MX-WS4 pákatartót keresnék hozzá (ez utóbbiban nincs Auto-Sleep), azok tökéletesen passzolnak. Az MX-W1AV pákatartó a MX-H1-AV pákához van.
(#) Kovabe hozzászólása Aug 13, 2016 /
 
Sziasztok
Tervbevettem hogy vételezek egy solomon pákát (24v-os) és magam elképzelései alapján készítek egy álomást hozzá. A kérdés ami felmerült bennem: milyen érzékelő van a pákában illetve hogy érdemes mérni a hőfokot (fezültség vagy ellenállás), mikrokontrollerrel végezném a mérést és a programot már nekilátnék megírni illetve a vezérlőpanelt is tervezni.
Eőre is köszönöm
(#) BarnaPili válasza Kovabe hozzászólására (») Aug 13, 2016 /
 
Hőelem van benne. A Páka adatlapját kersd meg. De egyszerűbb,ha a neki szóló témát átrágod. Ott minden le va írva. Azt hiszem hogy JLT 02 ,vagy valami hasonló a címe a topiknak.
István
Szerk: A téma linkje.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2016
(#) Saradas hozzászólása Aug 14, 2016 /
 
Sziasztok!
Új forrasztó állomást szeretnék venni. Ki is néztem már kettőt, az egyik Weller WHS 40 15 000 Ft
a másik BAKU 878 13 480 Ft
Melyiket érdemes meg venni? A BAKU-t nem ismerem, valaki tud róla véleményt mondani?
A válaszokat előre is köszönöm
Csabi
(#) melorin hozzászólása Aug 25, 2016 /
 
Sziasztok.
Hakko 942 milyen kaliberű páka? Megér 10-et? Jók a hegyei?
(#) bbalazs_ válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 30, 2016 / 2
 
A multkori esztetikai ledorongolas szarnyakat adott es bar csak meg a foldon csapkodok vele, de talan ezt mar erdemes e szuk gremium ele tarni

Egy LCD monitor talpanak reszebol keszult a doboz.
Regi notebooktaprol hajtom, szabalyozas nincs, csak PWM vezerles egy potmeterrel. Az aprocska, 4 digites kijelzo OFF-on all, ha a paka a tartojan van. Az ablaka 3d-s printerrel keszult es szilikonolajjal tettem atlaszova, ahol kell. Filccel tettem ra a fekete szint.
Ha felemeled, 100%-ra all be nagyjabol 10 masodpercig, utana a beallitott ertekkel hajtja es ezt ki is irja 0-100 kozott.
Ha visszatettem az allvanyra, oldalt egy kis piros feny is jelez - ha levettem es mukodik, akkor zold feny latszik ugyanott. Erre azert van szukseg, hogy egy pillantasra is latsszon a jelenlegi allapota.
Az egeszet egy smd 18f2620-as kis PIC vezerli, es egy smd NPN-es FET kapcsolja a nagyaramu reszt.

Igen, szebb lenne, ha a potmeteren lenne gomb
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2016

DSCN1914.JPG
    
(#) kameleon2 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Szia! Az jó, ha az ember tanul. Az külön jó, ha gyártáskulturát is szív magába.. Egyikünk sem azért szól meg, ha készítesz valamit. Én is deszkamodellel kezdtem és még mindig van hová fejlődnöm. Sokszor én is csak tanulok. De jó pap is...
(#) jethro hozzászólása Szept 5, 2016 /
 
Sziasztok.

Érdeklődnék,hogy ónadagolós wellert használt már valaki,érdemes foglalkozni vele.
(#) Directors hozzászólása Szept 7, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy Fahrenheit 28001 állomásom és ehhez szeretnék egy forrasztópákát. Milyet tudnátok ajánlani ?
Ha minden igaz 24V 50W az állomás.
(#) Poli válasza Directors hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Szia! Nézd meg, hány vezeték van a páka nyelében, ha 2 akkor az analóg állomáshoz való pl.28103, ha 4 akkor hőelem is van a hegynél, digitálishoz való pl.28111 páka valószínűleg jó lesz hozzá, csak a csatlakozót kell kicserélni. Előfordulhat, hogy páratlan számú vezeték van, akkor a földelés is be van kötve.
(#) Directors válasza Poli hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Köszönöm a segítségedet! 5 vezetékes. 1 a földelés.
(#) Poli válasza Directors hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Szívesen, erre van a fórum. Azt még ellenőrizd, hogy az eredetiben PTC vagy NTC van-e és az alapján válassz másikat, még a Solomon is szóba jöhet.
(#) csavarkulcs hozzászólása Szept 10, 2016 /
 
Üdv
könnyű volt a pákatartóm, és folyton csúszkált amikor lehúztam a páka hegyét, most egy 1.3 kilós ólomtömbel már nem ugrál annyira


Az ólomgőz veszélyes! Ne lélegezzétek be, inkább szabad helyen csináljátok!
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
(#) Bakman válasza csavarkulcs hozzászólására (») Szept 10, 2016 / 1
 
Vagy használjatok egyszerű vasdarabot...
(#) csavarkulcs válasza Bakman hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
vagy vegyetek jó pákatartót
(#) rodrik hozzászólása Szept 11, 2016 /
 
Sziasztok!

Be szeretnék ruházni egy "komolyabb" forrasztóállomásra. Az ebay-t és egyéb webshopokat kutatva rábukkantam a következőre. Kínából is lehet rendelni éppen 20 és 45 eFt körül (free shippinnggel is!! ), de nekem fontos lenne, hogy valamiféle garancia is legyen rá, így magyar boltból szeretnék beszerezni egyet. Mivel árban és sokoldalúságban nagyon is megtetszett a fent említett állomás, ezért részemről kézenfekvőnek tartanám beruházni rá ( bár már kb. 3 hónapja le van értékelve 40 eFt-ról 30-ra...szóval kicsit gyanúúúús hirdetésnek tűnik).
Azért írok ide, mert mielőtt megvenném érdeklődni szeretnék, hogy valakinek esetleg van-e valamiféle vészjóslóan negatív tapasztalata a "852D+"-ra keresztelt állomással kapcsolatban?

Válaszotokat/segítségeteket előre is köszönöm.
(#) kameleon2 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Az enyém gyárilag öntvény, gumitalpakkal. Az nem ugrál A sima öntapis gumitalp is sokat segít.
(#) patkany hozzászólása Okt 2, 2016 /
 
Sziasztok!

Szeretnék venni valami kompaktabb pákát mint a JLT. A HAKKO-kat nézegettem, de annyi van belőlük mint égen a csillag. - Képet nem is rakok be, ebay-on aki rákeres, talál bőven. - Azonban a túlkínálat épp oly rossz, mintha nincs. Az alig 700HUF-os pákától egészen a több 10E HUF-os állomásig van belőle. Kapható külön vezérlő is mindenféle, a digitálistól, az analógig, a grafikus 3" LCD kijelzőstől a numerikus LCD/LED kijelzősön át a natúr potisig minden féle. Kinek milyen tapasztalata van ezekkel kapcsolatban? Vett már ilyet valaki az ebay-ről?
Nem profi szintre kell! Abszolút hobbi -bár az is lehet komoly, és elég széleskörű- amolyan egyszerűbb híradástechnikai forrasztgatáshoz, max nagyobb SMD-ékhez. Árban olyan 10E HUF körül szánnék rá, doboz nélkül.
(#) almaf1231 válasza patkany hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
HAKKO 907 klónokkal tapasztalat:
Kettőt vettem, összesen kb. 1300 jó magyar forintért. Hőelemesek, tehát egyszerűen építhető hozzájuk vezérlő, gyorsan felfűtenek, jól használhatóak, kényelmes fogásúak. VISZONT: amiket alapból adtak hozzá hegyeket egyből a kukába vághattam, ugyanis a bevonat mindkettőn sérült volt, ezért a hegy legtöbb részén kb. taszította az ónt. Vettem hozzá 10db hegyet egy ezres körüli árért és azok tökéletesek.
T12 klónokkal maximálisan meg vagyok elégedve.
(#) patkany válasza almaf1231 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
A SOLOMON vezérlője jó ehhez? Bár voltaképpen csak kalibrálás kérdése, ha magam építem...
K, vagy J hőelemesek ezek a klónok?
(#) Ge Lee válasza almaf1231 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Én még nem vettem hozzá pluszban hegyet mert az egész hakko klónt a kukába akartam dobni, de majd kipróbálom. A hozzá adott hegy úgy van ahogy írod, taszítja az ónt.
(#) Ge Lee válasza patkany hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Igen, egy ellenállás értéket kell csak hozzá módosítani. Ha teszel oda egy kapcsolót, akkor a kapcsolóval tudsz váltani a hakko és a solomon között, de a hőmérséklet értékek eltolódnak.
(#) patkany válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Akkor neked nem vált be? A hegy miatt akarod elhajítani, vagy úgy szemét az egész, ahogy van?
(#) Johnny0004 válasza almaf1231 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Üdv! A Hakko tudtommal termisztoros, a Solomon a hőelemes, ezt mindig keveritek.
(#) sector99 válasza patkany hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Nekem van mindkét féle(2028- T12-; 907), de én is a 907-es klónt javasolom. A tartalék hegyekkel egészen jól használható. Rendszeres tisztítás mellett rendesen "benedvesíti" a felületkezelt részt az ón. Másrészt nagyon könnyű hozzá szabályzót építeni. Nem kell hét nyelven beszélő digitális, hanem egy műv. erősítő meg pár alkatrész és kész. Az, hogy házilag fokra pontosan nem tudod bekalibrálni, annak a gyakorlati munkában semmi jelentősége nincs - szerintem.
De ha esetleg a hegyekkel nem vagy megelégedve, akkor úgy tudom, hogy valamelyik Weller hegy jó bele. (de ha a topikban rákeresel, biztos találsz infót) Még annyi, hogy ha sokat használod, akkor a vezetékét érdemes valamilyen hajlékonyabbra kicserélni, mert az eredeti kicsit vastag és merev.
Az FM 2028-ról(T12 tip) most nem írok, mert bár nekem az is bevált, de a hozzá kapható szabályzó klón használhatatlan.
(#) Csupasz válasza patkany hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Szia!
A 907 maximálisan használható, a topikjában találsz hozzá szabályzó rajzot (nem hőmérős).
Az eredeti hegyeket valóban cserélni kell, én azonnal rendeltem hozzá (drágábbat), azzal megfelelő. A kábelét szintén nem árt azonnal cserélni.
(#) sector99 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Igen ez így van ! Ezért az illesztése sem egyforma. A Solomonnál meg a polaritásra is figyelni kell.
Következő: »»   101 / 192
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem