Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   259 / 312
(#) Buvarruha válasza dkissza hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Felcserélve dugtad a multiméterbe a kábelt. A COM a fekete.
(#) dkissza válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Basszus tényleg Már azt hittem rosszul van megcimkézve
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2016
(#) FuZol81 hozzászólása Aug 19, 2016 /
 
Pár hónapig hanyagoltam a témát... tegnap vettem led szalagot, ki szereltem a fénycsöveket, bele e a szalag... az invertereket leválasztottam a tápról hogy ne kapcsoljon le az elektronika, a ledeket pedig meg tápláltam 12 voltról. Aztán jött a Heuréka pillanat!
(#) Buvarruha válasza FuZol81 hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Hát őő, igencsak látszódnak a ledek a kijelző alsó és felső részénél.
(#) zsoltee0001 válasza FuZol81 hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Én biztos nem mályednék bele ennyire, de lelked rajta, ha neked megérte...
Jó lesz ez, nyilván nem grafikai célra akarod használni.
Ne rahaszkodjunk már ennyire a google helyesírás ellenőrző tanácsaira, néha kín olvasni a szöveget
Üdv
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2016
(#) verwolf9999 hozzászólása Aug 19, 2016 /
 
Üdvözlöm a kedves fórumozókat .

Egy olyan problémával fordulnék hozzátok , hogy hozzám került egy ChiliGreen Vision L22FHD.0111 (LE22AW) LED LCD monitor . Hozzámkerülésekor azt a hibát produkálta hogy , ha bemeneti jelet kapott vagy ha az OSD menüjét előhívtuk akkor a kép előjött majd elfehéredett és pár másodperc múlva váltott egy képkockát . Viszont tegnapi bekapcsolás során történt vele az hogy bekapcsoltam és elfüstölt. Szétszedés után a képen jelölt elfüstölt alkatrészbe botlottam . Első szétbontásból ha jól emlékszem az Analog Devices volt a gyártója a megmaradt szám ami olvasható P5003 . Valaki esetleg meg tudná mondani hogy mi lehetett a teljes száma ?
(#) BlackForce válasza FuZol81 hozzászólására (») Aug 20, 2016 /
 
Milyen Led szalagot használtál (60led /méter vagy 120led/méter)?
Én itt irtam erről.
Azóta már jónéhányat átalakitottam igy.Mind tökéletesen működik (elfogadható minőségben)
(#) BlackForce hozzászólása Aug 25, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy beteg Benq monitor,aminek a képernyője csikos.
Esetleg van valakinek tippje,hogy mi lehet a baj?
Van egy olyan érzésem,hogy a képernyő hátoldalán a felső részén lévő keskeny panellal van a gond,de nem vagyok benne biztos.Itt egy kép (ami nem éppen jó minőségű),hátha segit.
Minden segitséget előre is köszönök.
(#) Buvarruha válasza BlackForce hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Ezen látszanak fekete foltok is, tehát meg is lett nyomorgatva a kijelző, szerintem ezzel nem nagyon lehet mit csinálni.
(#) BlackForce válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
A foltokra ne koncentráljon senki,mert az a telefon hibája (a védő lencse alá piszok került)
(#) Buvarruha válasza BlackForce hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Ettől a véleményem nem változik. Nem nagyon tudok elkézelni olyan hibát, ami a képen látható jelenséget produkálná és nem az LCD hibája lenne.
(#) BlackForce válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Igy már értem és köszönöm a gyors választ.
Ha LCD hba,akkor nincs mit tenni.
(#) airwalker hozzászólása Aug 28, 2016 /
 
Üdv!
Adott egy 10 év körüli HKC 17"-os lcd monitor ami egyik pillanatról a másikra ki be kapcsolgat és ezt halk csattogó és sípoló hang is kíséri. Primer puffer cserélve, szekunder diódák kimérve. Mi okozhatja?
(#) Buvarruha válasza airwalker hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Rövidzáras inverter, vagy kijelző.
(#) bbalazs_ válasza airwalker hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Szerintem tularam a hattervilagitasi reszen.
Vagy forraszd ki a biztit vagy szakitsd meg a 12-15V-os agat. Akkor ha igy bekapcsol (a led alapjan, hattervili nem lesz persze), akkor nezd meg a fo kapcsoloFETeket. Valoszinuleg az egyik zarlatos lesz. A masik gyakori lehetoseg a vezerloIC, ha az nyitva tartja a FET-et, a tunet ugyanaz.
(#) airwalker hozzászólása Aug 28, 2016 /
 
Kijelző nélkül sem indul.
(#) bbalazs_ válasza airwalker hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Nem a kijelzo lesz a baj, hanem a hattervilagitas aramkore, az a fo panelen van. Van ott egy nagyfesz resz es egy kisfesz resz a fo tapban. A kisfesz reszben szokott lenni egy magasabb (12-15V) es egy alacsonyabb, 5V-os ag. A kicsi viszi a logikat es a keprnyot, a magasabb a hattervilagitast.
(#) FuZol81 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Nem igazán zavaró. Persze jobb lenne ha a pöttyök nem látszanának de a képcsöves monitortól még mindig 100x jobb ez így.
(#) FuZol81 válasza BlackForce hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
A hideg feherből választottam. 60 led / m
(#) BlackForce válasza FuZol81 hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Hidegfehér, addig jó,de a 60led/m az kevés,120/m kell.Ekkor már megkapod az egyenletes megvilágitást.
(#) Laurox hozzászólása Szept 1, 2016 /
 
Helló Mesterek!

Csak egy kérdésem lenne, ami biztos volt már. Samsung inverter trafó lenne a téma. TM10176 helyett be lehet rakni TM0915-öt? Egy 24"-os Samsungba lenne. Pofára ugyanúgy néz ki mindkét trafó. Nem tudom mi lehet a különbség. Sehol nem lehet kapni az előbbi típust sajnos.

Üdv.
(#) Buvarruha válasza Laurox hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Nézd meg a primer menetszámot, ha kb ugyanannyi és ugyanolyan vastag, akkor igen, ha nem, akkor nem párhuzamsan, hanem sorba kell kötni a két primert egy kábellel.
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Ok, köszi. Ha megjött a trafó, összehasonlítom. Ha nagyon eltérő lenne (amit nem hiszek) akkor tönkre vághatja az áramkört? Üdv.
(#) Buvarruha válasza Laurox hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Nem valószínű, hogy tönkretenné, de, ha kevesebb a menet a primeren, abba akár bele is durranhatnak a fetek.
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Értem, köszönöm!
(#) FuZol81 válasza BlackForce hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Egyenlőre jól van így
(#) verwolf9999 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Közben találtam választ a kérdésemre , vagyis remélem hogy ez lesz az . Ez egy másik hasonló áramkör

Ezt az adatlapot találtam Adatlap

Már csak az lenne a kérdésem hogy tudna e valaki helyettesítő darabot mondani hozzá , mivel az én készletemben nem fordul elő
(#) tibike32 hozzászólása Szept 7, 2016 /
 
Sziasztok !

Egy 23 "-os Samsung monitorom háttér világítása szarakodik.
Milyen ledszalagot lenne érdemes belerakni, a CCFL helyett ? És hol érdemes megvenni ?

Tibi
(#) Buvarruha válasza tibike32 hozzászólására (») Szept 7, 2016 / 1
 
Inkább az eredetit kellene javítani, ha lehetséges, nem mindjárt megtákolni. Mit jelent az, hogy "szarakodik"?
(#) tibike32 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
ez már nem eredeti, úgy lett építve, csak az lcd panel az eredeti benne. Van egy két csöves inverter benne ami meghajtja a két CCFL csövet. Random lekapcsol , van hogy pár perc, de van amikor fél óra múlva.
Következő: »»   259 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem