Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   260 / 312
(#) Buvarruha válasza tibike32 hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Akkor gondolom áthúz a nagyfesz a csöveknél, vagy leszakadt a kábel a csövek végéről. Előbb ezt nézt meg, ha vissza kell csak rakni a kábelt, akkor ne ledezz.
(#) tibike32 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Teszterrel megnéztem mindkét csövet, azok jók
(#) Buvarruha válasza tibike32 hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Nem is mondtam, hogy a csövek rosszak. Látod az áramfelvételt is a teszterrel?
(#) tibike32 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Azt nem látom.
(#) tibike32 válasza tibike32 hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Megoldódott a probléma. Az inverter csatlakozója nem jól érintkezett a panelen.
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Ebből nagy galiba lehet? (Helyettesítés) Csak a bal oldali trafót sikerült beszereznem a jobb oldali helyére. A lábméret is más, de az a kisebb gond. (Egyszer már csináltam ilyet egy Syncmaster 932B-ben, azóta is megy! )

De most mégis el vagyok bizonytalanodva a beépítés előtt.

Sajnos a primer tekercs eléggé eltérő.
(#) Buvarruha válasza Laurox hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Most nézem, hogy ez gyárilag párhuzamosítva van, így nem valószínű, hogy jó lenne.
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Azóta már betettem.... kb. 6 órája megy vele a monitor, gond nélkül. Szerinted?

Ha reggelig kibírja, akkor megtartom! (Ha nem, akkor ez is megy a lecsóba.)
(#) Buvarruha válasza Laurox hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Azt azért megnézném, hogy mennyire melegednek a fetek.
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Hány celsius-ig elfogadott?
(#) Buvarruha válasza Laurox hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
60-70 talán, ne legyen amperszaga azért, sem a trafónak.
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Igazad van, mint mindig. Sajnos "amperszaga" van, persze nem nagyon. Egész nap megy persze így is. De gondolom akkor ez nem lesz egy hosszú életű játék, igaz? ...
(#) Buvarruha válasza Laurox hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Igen, kicsit túl van gerjesztve így a trafó.
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Tehát ha így használom, el fog füstölni a fetekkel együtt? Na nem baj, majd rendelek Kínából belevaló trafót, mert nálunk sehol nincs ilyen.
(#) Buvarruha válasza Laurox hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Ha a fetek bírják is, a trafó biztosan megsínylené idővel a túl nagy meleget.
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Köszönöm a tanácsokat. Majd úgy járok el, ahogy írtam. Addig nem nyúzom sokat. Üdv.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Szept 9, 2016 1 /
 
Segítséget kérek, ugyanis szereztem egy Samsung SyncMaster 910 mp monitort, amnek jelenleg mindössze annyi az életjele, hogy villog a LED, de nem tud elindulni! (Pontosabb hibaleírást nem tudok adni.)
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 9, 2016 / 1
 
Kezdődik újra. Szedd szét, vizsgáljad meg, mérj. Senki sem fogja helyetted megtenni. Már egyszer eljátszottuk ezt egy másik monitorral.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2016
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Szept 9, 2016 1 /
 
Mit mérjek (multiméterrel) és hogyan ? LCD monitort még nem szedtem szét...
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2016
(#) Buvarruha válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 9, 2016 / 1
 
Vidd szervízbe!
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 9, 2016 / 1
 
CRT monitort sem. Ha így teszed fel a kérdést, akkor marad az a megoldás, amit "Buvarruha" javasol. A tudásodat messze meghaladja ez a feladat.
(#) Udvari Zsombor válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 9, 2016 1 /
 
Én ki akarnám mérni! Szóval hol kezdjem (miután szétszedtem)?!
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Mindannyian jobban járunk, ha nem folytatjuk ezt. Töltsed le a szervizkönyvét és ha tudsz rajzot olvasni indulj ki abból. Itt a link:
Samsung_910mp
De kérlek ne írjad, hogy ez angolul van és egyéb kifogásokat.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2016
(#) Moderátor hozzászólása Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 9, 2016
 
Ez már kezd nonszensz lenni! Egy alap tudásszint mindenképp szükséges egy ilyen jellegű hibafeltáráshoz, amivel hozzászólásaid alapján Te láthatóan nem rendelkezel jelenleg. Ehhez társul, hogy gyakorlatilag nem is fogadsz meg egyetlen tanácsot sem, intettől viszont kezd trollba fordulni dolog. Kérlek ezért ilyen jellegű problémádra máshol keresd a választ, ne itt.
(#) wbt hozzászólása Szept 10, 2016 /
 
Egy 23"-os csöves TFT jobb felső részén cicergést hallottam, enyhe ózon szag és lekapcsol. Ez csőcserét jelent vagy a csatlakozást meg lehet javítani (már hogy pontheggesztett-e vagy forrasztott)? A dupla cső kiszedéséhez teljesen rommá kell szedni?
(#) Buvarruha válasza wbt hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Valószínűeg csak leszakadt a kábel a cső végéről és vissza kell forrasztani. Ehhez rendesen szét kell szedni.
(#) wbt válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Köszi! Tehát forrasztható. A cső oldalra egy kicsit mozog, de nem akarom erőltetni, gondolom nem kihúzható. Akkor még jobban szét kell kapni A végeken valami fehér gumiszerű anyag van, azt roncsolni kell? (bocs a lámaságért, nem vagyok bizalmas viszonyban a TV-kel meg monitorokkal, majd a harmadiknál csak-csak belejövök.)
(#) Andr3wJ válasza wbt hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Nem feltétlen kell roncsolni, le tudod óvatosan húzni forrasztás idejére. Vannak esetek amikor rá van égve az már viccesebb, én volt hogy megvágtam tengelyirányban hogy a csövet ki tudjam venni, de ugyan ezt vissza is raktam, csövön még van zsugorcső a forrasztásnál.

Valamelyik samsung monitorban nem is a csőnél húzott, hanem a bevezető vezeték a testre...
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
És akkor mit lehet tenni, ha a cső végére nem lehet visszaforrasztani a vezetéket? Hiába kentem be fluxszal, egyszerűen nem fogta meg a forrasztás. (Rajta maradt, de könnyen levált) Bár ahogy utólag visszagondolok, biztos oxidáció lehet az oka. Tehát ha megcsiszolom a cső végét, akkor még jó lehet?
(#) Laurox hozzászólása Szept 10, 2016 /
 
Sziasztok!

Tápegység panel "felezése" ügyében szeretnék segítséget. Adott egy jól működő táp/invrerter panel (20" Samsung) amin ugye 4 db ccfl csatlakozó van. Na de nekem olyan kijelzőm van hozzá amiben csak 2 db ccfl cső van. Hogyan lehetne a tápot úgy megbabrálni, hogy csak 2 csövet hajtson meg és ne tiltson le az elektronika? Valahol olvastam, hogy a csövek helyére ellenállást kell forrasztani, stb. Tegyük fel, hogy nem szeretném szétszedni a kijelzőt, hogy a dupla csöveket belerakjam. Elférne benne, de nem szeretem ezt csinálni, mert mindig kockázatos a kijelző szétszedése, ugye.
Következő: »»   260 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem