Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   651 / 1121
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Szept 1, 2016 /
 
Valaki tud SOS segíteni? Ugyanis a Power DVD 11 azonnal leáll, miután elindítom, így hiába regisztráltam, nincs esélyem használni!
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2016

Untitled.png
    
(#) Buvarruha válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Használd a media player classic-ot, vagy a VLC bólyalejátszót, azok működnek. A powerd DVD egy bugos hulladék és mindíg is az volt.
(#) Udvari Zsombor válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Ezt honnan veszed? Nekem ugyanis korábban évekig jó volt a Power DVD 9 a Windows XP rendszeren!
(#) Udvari Zsombor válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Ezt tudom ajánlani, ha egyszerű DVD lejátszás a cél! Hasonló a felülete, mint a VLC-nek!
(#) Gombszem válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Tanácsot adtak, ha nem használod, az rajtad múlik.
Én melegen ajánlom a Media Player Classic Home Cinema BE -t. Minden médiafájlt lejátszik. Nem kell hozzá semmilen Codec. Telepítve kb. 30 MB. Ha kell, még magyarul is tud. Nekem még sosem volt vele problémám.

Egy próbát megér.
(#) Udvari Zsombor válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 1, 2016 1 /
 
Persze működik az is, amit én találtam, miután a hangerő és a menü-navigáló gombokat átállította az ember! (Persze telepítés közben figyelni kell, hogy ne telepítsen mindenféle szemetet...) - kép -
(#) Buvarruha válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Nem kértem ajánlást, én tudom, hogy mit használjak és miért.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2016
(#) Udvari Zsombor válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Oké, de ez "fapados" ugyan (éppen, hogy a menüt kezeli), de nekem most ment le rajta egy egész DVD, tehát ha nem kellenek parasztvakító extrák, akkor ez garantáltan működik Windows 8 rendszeren! :-- Pont. Téma vége.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2016
(#) steelbird válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Azok az érdekes karakterek valami vírusos, crackelt programra utalnak. Ne csodálkozz rajta, ha valami oknál fogva nem ment.

Untitled.png
    
(#) Buvarruha válasza steelbird hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Úgy tűnik jó ötlet volt nem rányomni a linkjére sem...
(#) Dióda válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Ha kell akkor még tudok egy alternatívát az pedig a Potplayer keress rá. Az megbirkózik a 3d-s filmekkel is.
(#) Udvari Zsombor válasza steelbird hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Áh, nem kell kiakadni, azok csupán a Cameleon Window Manager program gombjai: position window at the left / right of the screen; transparency; always on top; minimize to tray!
(#) steelbird válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Ja, bocs... Elég sz... néznek ott ki.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2016
(#) Szabi1 hozzászólása Szept 4, 2016 /
 
Sziasztok! Nem igazán témába illik, de volna egy fontos kérdésem: Adott egy 15,6 inch átmerőjű Glossy kijelzővel megálldott laptop, elég sokat használom, és sajnos nagyon zavar a képernyője hogy csillogós, és viszaveri a fényeket. Találtam a youtube-on olyan megoldásokat a problémára, hogy egy bizonyos antiglare film protector-t alkalmaznak, nem tudjátok hol tudnák ilyet beszerezni belföldön, minél hamarabb?
(#) tomicka87 hozzászólása Szept 5, 2016 /
 
Sziasztok.
Van egy jópár éves pc-m, ami olyat csinál, hogy egyszerüen kikapcsol(tehát mintha kihúznám a 230V-ból) és bekapcsoláskor, a táp elindul, de nem is pittyen az alaplapi hangszóró (feltételezem a bios sem indul el). Néha használható, de inkább nem, de nem találtam rendszerszerűséget, hogy mi okozhatja. Első hibakeresés a memóriára irányult, egyesével kipróbáltam, és láss csodát elindult, végülis visszakerült mind a 4GB működik boldogság, aztán megint jelentkezett a hiba, üzemelt eggyesével is RAMokkal, de jelentkezett a hiba úgy is. Memtest végig ment hiba nélkül így ezt kizárnám. Valaki hozzá értőtől szivesen vennék ötletet a javításra.
(#) Buvarruha válasza tomicka87 hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Kevés az infó, ismerni kellene a hardvereket. Amúgy nem lepődnék meg, ha a táp lenne hibás és nincs power good jel amikor nem indul.
(#) vargaf válasza tomicka87 hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Elsőként egy megbízható tápegységgel indítsad el, nagyon valószínű, hogy az a csökkent terhelhetőségű.
(#) yo_annesz58 hozzászólása Szept 5, 2016 /
 
Sziasztok!Cserélt már valaki HP6450 notiban P4500 procit Core i5-520M-re?
Csak kicseréled és megy,esetleg BIOS-t kell frissíteni vagy egyéb teendő?
(#) Buvarruha válasza yo_annesz58 hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Változó, valamikor simán kicseréled és megy, valamikor át kell írni a BIOS-t egy gyárilag i5-tel szerelt gépről.
(#) yo_annesz58 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
köszi!kaptam egy használt i5-t azzal-ledek világítanak,venti pörög de kép nincs
(#) Buvarruha válasza yo_annesz58 hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Viszont van olyan is, hogy sz átírt bios hisztizik a nem stimmeli PCH sorozatszáma miatt. Konkrét tipusokat nem tudok mindani, de szokták variálni rendesen.
(#) yo_annesz58 hozzászólása Szept 7, 2016 /
 
a BIOS-t frissítettem,de nincs változás.P4500-al megy,i5-520M-el kép nincs.Lehet hogy ez a proci hulla?
(#) Buvarruha válasza yo_annesz58 hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Nincsenek letörve a sarkai, vagy szélei? Ha sima "gyári" BIOS frissítést csináltál, az nem frissíti a bootblock-ot és még hasonló hardveres adatokat, így nem feltétlenül elég. Ezért is írtam korábban, hogy egy másik gépről kell átírni a BIOS-t, ehhez ugye programozó kell és le kell szedni az IC-ket.
(#) yo_annesz58 hozzászólása Szept 7, 2016 /
 
A gép egy alap változat-DVD sem volt benne-és a BIOS-a is elég régi volt.Az utolsó előtti gyárit küldtem rá. A procin nem látszik semmi,legjobb lenne egy tuti jót belepróbálni.Netán tudnál segíteni ebben?
Nem gondolnám hogy létezne csak celeron-os BIOS,külön integrált(UMA) és diszkrét/dedikált már inkább.
(#) yo_annesz58 hozzászólása Szept 8, 2016 /
 
néztem már a kapcs.rajzot is,de azon sem vettem észre celeron-nem celeron változatra való utalást
(#) Sam Seed hozzászólása Szept 9, 2016 /
 
Sziasztok!

Ezt az egy darab 330µF polimer kondenzátort szerintetek cserélhetem Hitano EXR tipusu kondenzátorra?
(#) Ktulu válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Esetleg nézz körül a táp IC adatlapjában mit ajánlanak.
(#) sgsnote3 hozzászólása Szept 9, 2016 /
 
Üdvözletem mindenkinek!

Előre is elnézést ha rosz helyre írok.
Lenne pár ram, meg egy videokártya ami egy kiégett szobában volt. Vga(asus gtx 660ti dc2) burkolata picit megolvadt, illetve tiszta egyadta korom az egész. Ramok is kormosak, de azokon a papírok is sértetlenek.
2 kérdésem lenne:
-Hogyan lehetne eltávolítani a szennyeződést az alkatrészekről?
-Eröltessem én ezeket az alkatrészek tesztelését (kárt tehet-e a gépben)?
(#) Buvarruha válasza sgsnote3 hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Denaturált szesszel, izopropil alkohollal, vagy hasonlóval kell jó alaposan átmosni. Érdemes kipróbálni őket, ha egy 200+ fokos reflow-t kibírnak, akkor talán a kiégést is. Esetleg kezd azzal, hogy a tápcsatlakozón mérsz rövidzárat, illetve az expressz sloton is (3.3, 5V, 12V), ha nincs rövidzár, mehet a próba. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
(#) Sam Seed válasza Ktulu hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Szia!

Melyikre gondolsz?
Következő: »»   651 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem