Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   30 / 199
(#) szucsistvan123 válasza HERC hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Köszi a választ!
(#) HERC válasza brumbrus hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Én wall-e szerűt építgetek.
De minden alkatrész úgy van tervezve hogy a 200mm-nél bőven beljebb legyen.
(A 200mm is csak álom jó az inkább 170-160mm-nek, ugyanis szélére már annyira nem
tapad bármilyen anyag is legyen.)
(#) kameleon2 válasza brumbrus hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Tetszik a projekt. Melyik résszel indítanál? Milyen messze vagy? Én Biatorbágyon.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2016
(#) robrol hozzászólása Júl 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy tantillust építek, és lenne a kérdésem, hogy mekkora a max. tűrése annak, hogy amikor az extruder pont középen áll, tehát ahol a tengelyeknek a legnagyobb a terhelésük, mekkora lehet a max lehajlás? 6-os hordozó tengelyeket tervezek beépíteni, durván 288g a hordozott teher, és a max lehajlás 0,0147 mm lesz. Ez elfogadható, vagy nagyobb tengelyeket kéne, hogy vegyek?

Köszi!
robrol
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016

lehajlas.JPG
    
(#) kameleon2 hozzászólása Aug 4, 2016 /
 
(#) Medve válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
És a malterrel mi lesz???
(#) kameleon2 válasza Medve hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
(#) szucsistvan123 hozzászólása Aug 6, 2016 /
 
Üdv!
Lenne egy kérdésem:
Nema 17 1.7A léptetőmotort lehet hajtani kisebb áramról is? pl 1-1,5A? (A4988 a meghajtó)
Még egy kérdés: Úgy kell beállítani az áramkorlátot hogy rá van dugva a motor, vagy anélkül is lehet?
Előre is köszi!
(#) KBal76 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
Lehet kisebb áramról is járatni, úgy kevésbé melegszik, és arányosan gyengébb lesz. Sokkal erôsebb motort azért nem szokás feltenni mint amekkora árammal hajtjuk, mert nagyobb motornak nagyobb a tehetetlen tömege, ami gyorsuláskor/irányváltáskor gond.
Motor legyen rajta amikor állítod, de ne hajtsad.
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
És ahol 2db motor van párhuzamosan (Z tengely) ott több vagy kevesebb áramot állítsak? (motor 1,7A)
(#) szucsistvan123 válasza KBal76 hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
Köszi a választ!
A meghajtó max 2A-tud, de az már csak hűtéssel, és ideiglenesen amíg nem szerzek hűtőbordát rá addig akarom kisebb áramról járatni. (1A-ig nem kell hűtés)
(#) KBal76 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
Két párhuzamosan kötött, azonos típusú motor között az áram megoszlik, mindkettôn a mért (kiadott) áram fele folyik át (azaz mindkettô "gyenge" lesz). A meghajtó jobban fog melegedni valamivel, ugyanis a belsô ellenállásuk felezôdik együtt. Oda én erôsebb meghajtót raknék, ha mindenképp így akarod hajtani.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2016
(#) szucsistvan123 válasza KBal76 hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
AZ elektronika RAMPS 1.4 A meghajtó doksija a mellékletben.
A nyomtató egy Prusa i3 rework. A leírásában is párhuzamosan vannak kötve a motorok.
Egy-egy 5-ös menetes szárat hajtanak.
Tehát akkor csak elégnek kéne lennie.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2016
(#) szucsistvan123 válasza KBal76 hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
Még egy kérdés:
A program legyen benne az arduinoban, vagy az sem szükséges a beállításhoz?
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
Sikerült beállítani, és mint kiderült nem kell hozzá a progi.
Na de amikor beállítottam a config fájl-t, és fordítottam volna le, akkor ezt a hibaüzenetet kaptam. (kép) Mi lehet a gond?
(#) HERC válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Szia!

A választ megkaptad már FB-n.
Azt se feledd a microstepp beállítás is "függvénye lesz " a motorteljesítménynek.
(#) szucsistvan123 válasza HERC hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Probléma megoldva!
1.6.10- ről 1.6 ra visszaváltva semmi gond nem volt
(#) Robkadett hozzászólása Aug 15, 2016 /
 
Sziasztok,
van tapasztalatotok, megvalósításotok olyanra, hogy egy tablettel kiváltani az LCD-t esetleg? vagy egyszerűbb módon tablet-USB kapcsolattal vezérelni a nyomtatót? OTG kábeles megvalósítást találtam, csak konkrét szoftver és kivitelezés megoldását nem találom.

ilyenre gondolok:
OTG
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2016
(#) Georgee válasza Robkadett hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Nekem a monitor helyett van tablet. VNC vagy Team Viewer. Tudod róla kezelni az asztali gépet, érintő felülettel.
(#) Robkadett válasza Georgee hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Az is jó ötlet köszönöm, gondoltam rá, csak szeretném kiváltani a gépet helytakarékosság miatt.
Ezt találtam:

gcodeprintr

használtátok már?
kipróbálom hamarosan hátha nem akad mint a raspberry-n az astroprint
(#) HERC válasza Robkadett hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Szia!

???
Gépet kiváltani ? SD kártyáról is lehet nyomtatni.
(#) Robkadett válasza HERC hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Szia,

igen tudom, de néha a hőfokba, ventibe bele kell nyúlnom ABS-nél, és ráadásul szeretem látni a folyamat állását, nem csak a magasság állapotát. Az LCD akarom kiváltani vele.
beruháztam azt a kis összeget és megvettem a progit. 7végén meglátjuk mit tud.
(#) HERC válasza Robkadett hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Azokba LCD-ről iks be lehet nyúlni.
Az lenne az igazi ha pl raspi lenne közvetlen a vezérlés.
Vagy raspi pl és mellé egy + board mint az arduionóknál.
(#) Elektro.on hozzászólása Szept 1, 2016 /
 
Sziasztok!
Én is barátkozok a gondolattal, hogy 3D nyomtató tulajdonos legyek. Bár most sok minden egyéb van előtte. Néztem cégeket akik vállalnak nyomtatást. Hát igen "jó" áron. A 3D modellezésről nem is beszélve. Felmerült bennem a kérdés, hogy akinek van saját nyomtatója, azok közül hányan készítenek saját modellt és azt mennyire precízen. Én úgy érzem ez nem olyan bonyolult feladat, hogy a nyomtatós cégek ennyit kérjenek érte.
Nektek mi a véleményetek, illetve tapasztalatotok?
(#) KBal76 válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Mit értesz modell készítése alatt? Hogy maguk tervezik meg amit nyomtatnak? Szerintem csak ennek van értelme, a béka meg fogas (stb..) nyomtatását hamar meg lehet unni. Az hogy mennyire precízen, azt mire érted?
Pl. dobozoláshoz percek alatt meg lehet rajzolni pár formát, amivel használhatóbbá vagy esztétikusabbá válik a kreálmányunk. Én épp most csináltam ezt (a zöld részek a nyomtatottak).

2bazis.jpg
    
(#) Elektro.on válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Igen arra gondoltam. Nem értem, hogy a nyomtatást vállaló cégek miért kérnek annyit a modell tervezésért. Volt ahol 6000 Ft/óra volt a tarifa.
Precizitáson azt értettem, hogy mondjuk egy összetetteb szerelt szerkezetnél figyelembe veszik -e a gyártási (nyomtatási) és szerelési toleranciákat.
Egyébként te melyik szoftvert használod modell tervezéshez?
(#) HERC válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Hali!

Egy idő után rájössz milyen paraméterekkel működik a nyomtatód
és már azok szerint rajzolod a tűréseket.Ja meg hát persze anyagfüggő.
De itt nem a cégek ellen beszélek mert azért azt is meg lehet érteni.
(#) KBal76 válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Nyomtatáshoz minden nyomtatónak sajátos mérettorzítása van, tehát a pont 10mm lyuk az pár tizeddel eltér, jellemzôen szûkebb, stb, ezt otthon tervezéskor figyelembe kell venni, vagy ha nem, akkor fel kell készülni fúrógéppel, sniccerrel reszelôvel való illesztésre. Század pontos tervezésnek ennél a technikánál nincs értelme.
(#) Elektro.on válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Értem. Való igaz, nem gondoltam bele. Ilyen kis méretű daraboknál és 1-2 darabos szériánál nincs értelme komoly tolerancia számításnak. Én kicsit nagyobb darabokhoz és szériához vagyok szokva, és ott fontos a toleranciák figyelembe vétele. Kár, hogy privát darabokat nem tudok legyártatni. Pedig mekkora buli volna...
(#) Szebence hozzászólása Szept 10, 2016 /
 
Sziasztok!

Milyen tervező programmal lehet készíteni 3D alkotásokat? Lehet pl Autocad-ben tervezni és a dxf/dwg file-t importálni, vagy átkonvertálni, stb? Milyen lehetőségek vannak?
Következő: »»   30 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem