Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DC-DC konverter
 
Témaindító: Placi84, idő: Nov 10, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   98 / 131
(#) 13_Balu50 hozzászólása Szept 16, 2016 /
 
Köszönöm ,mindenkinek a segítséget, itt a fórumon és privátban is, a kapcsolás a 2db tranzisztoros módosítással müködik és szinte alig melegszik, következik a terhelés, aztán esetleg nyákra is megépítem. Ja és BYV96 diódát raktam bele és 2db BC556 tranyót, ami otthon volt.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2016
(#) elektoonikus hozzászólása Szept 17, 2016 /
 
Lehet tranzisztorral 1.2V ból 5V ot csinálni?De tekercs nékül.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2016
(#) Buvarruha válasza elektoonikus hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Nem..
(#) elektoonikus válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
De 555 el lehet?
(#) Buvarruha válasza elektoonikus hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
A tekercs mindenképpen kell hozzá.
(#) Balabmw válasza elektoonikus hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Mi a baj a tekerccsel?
(#) _BiG_ válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Akkor a töltéspumpáról nem hallottál...
(#) elektoonikus válasza Balabmw hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Mert kondenzátorokat kapcsolgattam volna,pl.:5V bemenő fesz-10V kimenő fesz.
Feszültség kétszerezőt tranyókkal vagy 555 el.
(#) _BiG_ válasza elektoonikus hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Ez a töltéspumpa. Működik
(#) elektoonikus válasza _BiG_ hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
És egyszerű is.
(#) Buvarruha válasza elektoonikus hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Ne mond, hogy egyszerűbb, mint egy kapcsolóelem, egy dióda és egy tekercs... A töltéspumpához, vagy cél IC kell, vagy külön galvanikusan leválasztott kapcsolóelemek... Egy sima boost konverter ezekhez képest százas szög.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2016
(#) elektoonikus válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Mind a kettő, a tekercses is a töltéspumpás is jó kapcsolás.
(#) ktamas66 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Én pl. PIC-kel hajtottam meg negatív tápnak az alábbi ábra alapján. Nem nevezhető bonyolultnak.
(#) elektoonikus válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
MSP-430 kártyával megprobálom. Csak én PIC helyett Msp-t használok.
(#) cua válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Charge pump.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2016
(#) Buvarruha válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Ja, hogy így, valóban működik, csak azt nem értettem, miért félt a kolega a tekercstől.
(#) elektoonikus hozzászólása Szept 18, 2016 /
 
Megoldódott a probléma. Töltéspumpát csináltam,és 3.7V li-ion akksi táplálja. 3.3V os stab kocka kell hozzá, így a töltéspumpa áramkör 6.6 V körüli feszt állít elő ez elé egy 5V stab kockát forrasztottam
be és lehet vésztöltőnek használni.
(#) dB_Thunder válasza elektoonikus hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Úr isten.... ésszerűtlenség határtalan.
Egy alap stabilizált boost dc-dc konverter mindent megcsinált volna, persze abba kell tekercs, ami a boltban kapható...
(#) elektoonikus válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Igazad van.Hány menetes tekercs kell hozzá?
(#) dB_Thunder válasza elektoonikus hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Az kapcsolási freki függő! Ic-ek van gyári ajánlása, főleg erre a feladatra biztos, vagy ad számolót a gyártó.
De megvenni egyszerűbb, nem kell szórakozni a vassal, menetszámmal...
Amit most csináltál tűzoltásnak elmegy (még annak se mert nem napi használatú eszköz), de hosszútávon csak egy kályha.
(#) elektoonikus válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Akkor rendelek ebay-en egy dc dc kovertert .
(#) Buvarruha válasza elektoonikus hozzászólására (») Szept 18, 2016 / 1
 
Vannak online kalkulátorok is. Bővebben: Link Bővebben: Link Ilyen tekercset szinte bármiből lehet bontani.
(#) elektoonikus válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Köszi az infót.
(#) Kovidivi hozzászólása Okt 1, 2016 /
 
Sziasztok!
Érdekes dolgot vettem észre, ami adatlapban sem szerepel, csak az egyik kínai ebay-es oldalán: Bővebben: Link, mégpedig: a bemenő és kimenő feszültség összege nem lehet 60V-nál nagyobb (terheletlenül), ezt leteszteltem, és terhelés mellett még kisebb lehet ez az összeg. Konkrétan ha 40V-ot szeretnék a kimeneten 500mA mellett, akkor 15V-nál nem lehet nagyobb a bemenő feszültség. Ha növelem, akkor esik a kimenő feszültség. Ezt a kitöltési tényező korlátozza be, vagy az IC-ben lehet valami védelem, nehogy átüssön a kimeneti félvezető? 40V 1A-nál már csak 12V-ot adhatok a modulnak, 32V 1A-nál 20V-nál kisebb feszültség jöhet csak szóba. A linken le van csiszolva az IC típusa, de az LM2577 kínai klónja van alatta, valami XL6009 szerűség. Amit én teszteltem, az egy XL6009-es sepic modul, az adatlap büszkén említi a kimeneti maximális 60V-ot. Csak nem tudom, hogy milyen körülmények között lehet ezt elérni... Hallott már valaki ilyenről? Köszi.
(#) ferci válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Szia!
Nem tudom, a linkelt oldal alján elolvastad-e a Description és Explain szövegeket, mert ott leírnak néhány adatot, amit be kell tartani, egyidejűleg figyelve az áramkorlátra ( beállításra ), a felvett / felvehető teljesítményre és ha vmelyiket túlléped, nem figyelsz rá, korlátozni fog esetleg a kimeneten..
(#) Kovidivi válasza ferci hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Elolvaatam, teszteltem is, a kérdés, hogy ez a félvezető védelme, vagy a kitöltési tényező maximalizálva van mondjuk 90%-nál (adatlapban van max. érték), és ezért nem tudja stabilan tartani a 40V-ot 20V bemenő feszültségnél?
(#) ferci válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Szerintem ezt csak egy táblazattal tudnád megállapítani, amiben kb. 10 variációt tesztelnél és talán kijönne, mire háklis. Nagyon valószínű, hogy a kimeneti power több akarna lenni, mint a bemeneti a fesz és az áram miatt, vagy a bemenő áram határol már kis bemenő fesznél.
Nyilván a kitöltés követi az eseményeket és ott jön ki a határolás.
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Sziasztok !
Újra elővettem,ugyanis sikerült egy használt kétcsatornás szkópot vennem, most már értem amit a tüskékről írtatok feljebb. Áttekertem újra a trafot kevesebb menettel, de beterhelt állapotban a szekunder oldalon akármit csinálok megvannak a tüskék és a kimeneti feszültség is lejjebb esett kb 2x24 V-ra. A két fet egyáltalán nem melegszik, a trafó primer oldalán, nincsenek vagy alig láthatóak a tüskék. Viszot a fetek Drain lábán lévő 100nF -os kondenzátor utáni 10 R 2W-os ellenállás melegszik. Az optó jó viszont, mintha nem szabályozna. Eredeti áttekerés nélküli ATX trafóval sípol.
(#) ferci válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Okt 3, 2016 / 1
 
Természetes, hogy melegszik a 10 R, hiszen az eszi meg a tüske nagy részét. Valamit valamiért.. vagy csökkented a 100 n-t, vagy növeled a 10 R-t 22....33-ra, így csökken a melegedés, viszont nagyobb lesz a tüske.
A szekunder oldalon is rakhatsz a diódákra RC tagokat, pár nF kondi- 47-100 ohm értékben.
(#) 13_Balu50 válasza ferci hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Végre sikerült egy megfelelő trafót találnom, az a lelke a kapcsolásnak.
1kép terheletlenül, 2 kép beterhelve, 3 kép az alkatrészek egy ATX táp nyáklapjára lettek felpakolva, az Ic-k trafó stb helye adott volt, így kritikát ezzel kapcsolatban kérem mellőzni.Összesítve maga a kapcsolás jól működik a két tranyós kiegészítéssel.
Következő: »»   98 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem