Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   654 / 1122
(#) Alkotó hozzászólása Szept 24, 2016 /
 
Ezzel kezdődött.
Ma nyomtatni akartam, a sok-sok éve meglévő HP1010-emre, ami vígan ment eddig a Win10-el. A nyomtató nincs a kiválasztható eszközök listájában. Külön rákerestem, és a hibaüzenet szerint nem kompatibilis az USB3-as csatlakozóval.
Most akkor mi van? Automatikusan frissül az operációs rendszer, és ettől látszatra töröl egy működő programot, és eltüntet egy aktív (alapértelmezett) nyomtatót?
Van megoldás? Kérek tanácsot, segítséget!
(#) Norberto válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Érdekes hibaüzenet. Esetleg nincs korábbi verziós USB port a gépeden, amivel kipróbálhatnád?
(#) belfi2 hozzászólása Szept 24, 2016 /
 
Sziasztok!
A napokban kaptam egy videokártyát 9400GT Galaxy . Lehet eddig nem figyeltem vagy a másik kártya nem csinálta , de a képtartalom változás belehallatszik az előlapi fülesbe. Ha a hátsót használom ami erősítőre van kötve ott teljes hangerőn enyhe mormogás halható de az nem zavaró.A frontpaneli fülesen nagyon zavaró az állandó mormogás annak függvényében hogy hogy változik a kép. PL reklámok felugró ablakok vagy ha görgetem.De ha pl a kurzort egy homogén felületen mozgatom akkor semmi baj de ha ráhúzom egy reklám tartalomra akkor már morog . Sőt azt is lehet hallani amikor kiírja az oldal hogy "Automatikusan mentve" Van valakinek javaslata?
(#) Norberto válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Esetleg ezeket az instrzkciókat kipróbálni.
(#) dave500 válasza belfi2 hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Szia!
Nálam ez azért volt, mert viszonylag olcsó házat használtam, és az USB GND-je meg a jack GND-je össze volt kötve az előlapi panelon, egyszerűen sniccerrel elvágtam, azóta néma csendben van.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2016
(#) Alkotó válasza Norberto hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Kipróblom.
(#) Buvarruha válasza belfi2 hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Volt már itt nem egyszer ilyesmi. Az előlapi kivezetésen különítsd el az USB és a hang GND-jét és abbahagyja.
(#) belfi2 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Azt már megcsináltam régebben. Most lecserélem a kábelt hátha .
(#) Alkotó válasza Norberto hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Kipróbáltam. Hibátlanul működik. Az alkalmazások látják, kiválasztható, tulajdonságai állíthatóak.
Köszönöm a tippet.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2016
(#) belfi2 válasza belfi2 hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Halkabb lett de nem tűnt el teljesen.
(#) Buvarruha válasza belfi2 hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Ez általában a rossz nyákterv miatt van, tippre gigabájt alaplapról van szó.
(#) belfi2 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Nos! Igen !
De találkoztam már ugyan ilyen hibával Asrock és ASUS lapoknál is ott csak akkor múlt el ha egy külön hangkártyát tettem be. Itt annyit javult az árnyékolással hogy ha konkrétan nem azt figyelem akkor nem zavaró.
(#) david10 hozzászólása Szept 25, 2016 /
 
Sziasztok,
A 64 bites Ubuntu-ra (ami évek óta nagyon jól ment) új kernelt fordítottam.
A régi 4.4.0-ás volt, az új 4.7.0-ás + Reiser4 támogatás.
A fordítás/telepítés rendben ment, de az újraindítás után nem tudok bejelentkezni. Amikor megjelenik az Unity bejelentkezőfelülete, beírom a jelszavamat, ugy csinál mintha elfogadná, a képernyőn 1 mp. feketeség utána megint kéri. Ha rossz jelszót írok be, akkor kiírja, hogy rossz a jelszó.

Ha megyomom az CTRL+ALT+F1-et, akkor hozzátudok férni a terminálhoz.
A .Xauthority fájlt törlését probáltam.
Szerintetek mit nem csináltam jól? Hogyan lehetne kijavítani?
A választ előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2016
(#) david10 válasza david10 hozzászólására (») Szept 26, 2016 / 1
 
Megoldottam:
  1. sudo apt-get purge nvidia-*

majd
  1. sudo reboot

További szép napot mindenkinek!
(#) Dani21 hozzászólása Szept 27, 2016 /
 
Sziasztok
Ha van 3 asztali gép egy (LAN) hálózatra kötve és a 3ból az egyiket fájl-szervergépnek akarom használni akkor melyik windows server kiadás a megfelelő nekem ha a másik 2 gép windows 7-es?
Úgy hogy a másik két gépről hozzá tudjak férni a szerveren tárolt fájlokhoz? Mert a server 2012-nél azt olvastam hogy a win7 és annál régebbi op rendszerek nem tudják kezelni a server 2012-t.
Előre is köszi
(#) Tomi20 válasza Dani21 hozzászólására (») Szept 27, 2016 /
 
Szia

Felraksz rá egy sima win7-et, megosztasz egy meghajtót, vagy mappát teljes hozzáféréssel, és már működik is minden.
(#) bbb válasza Dani21 hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Szia!

3 darab esetén bőven jó a win7 és fájlmegosztás erre a célra, ehhez még nem kell szerverkiadás. De ha emlékeim nem csalnak egyszerre 20 kliens fölé nem fogsz tudni menni vele.
(#) Dani21 hozzászólása Szept 28, 2016 /
 
Sziasztok
Ddr4-es ram-nak van valami értelme vagy teljesen jó ddr3 is?
És Fsp hexa+ 500w jó táp?
(#) Dani21 válasza Dani21 hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Hexa+ vagy raider (550w)?
(#) Buvarruha válasza Dani21 hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
A Hexa álítólag kicsit hangosabb, de jó az biztos. Ha ez még mindíg ugyanaz a DDR3 Vs. DDR4 mint ami a multkor volt, akkor azt kitárgyaltuk. Ha skylake-et veszel azt DDR4-el használt, ha régebbit, ne rágódj a DDR3 miatt.
(#) Dani21 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Nem is a teljesítmény a lènyeg hogy skylake-et akarok venni de ahhoz csak az 1,35v-os ddr3-at lehet használni
A ddr4 viszont drága mert akkor külön kell vennem memória mosult is mert most van ddr3-asom
(#) Dani21 válasza Dani21 hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Ddr3-as mosult és ddr3L-es modult is lehet rakni a ddr3-as foglalatba?
(#) gerleimarci válasza Dani21 hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Skylakhez csak DDR3L-t rakj, mert tönkremehet a procid.
(#) Buvarruha válasza Dani21 hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
El kell adni a DDR3-at és kell venni DDR4-et, pár ezer forint plusz, mivel szinte egyárban van már a kettő, tehát egyáltalán nem igaz az, hogy a DDR4 drága lenne. Ráadásul mivel meglévő ramokkal akarsz dolgozni, pláne zsákutca, mert ahogy a kolega írja a DDR3L bár fizikailag stimmel, nem rakható a helyére a sima 1.5V-os DDR3. Amit tervezel venni eleve nem egy olcsó megoldás, amellett a ramon spróolni párezer fornitot semmi értelme. De, ha már itt tartunk ahogy a multkor is mondtam, a haswell ára lassan megy lefelé, és az is elég erős és időtáló és akkor maradhatnak a ramjaid.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2016
(#) Dani21 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Nem, akkor inkább már veszek egy db 8gigás ddr3L-est
(#) Buvarruha válasza Dani21 hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Igazából azt csinálsz amit akarsz, de ne írd le, mert sírni tudnék tőle...
(#) Dani21 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Egyébként egy ilyen konfigot elbírna egy fsp hexa+ (500w)os táp?
Asus b150 pro gaming d3 (lap)
Asus strix gtx 950 dcII oc 2gb (kártya)
I5 6500 (skylake, processzor)
8gb (és akkor ddr3L)
Samsung 850 evo (256gb ssd)
1Tb hdd
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2016
(#) Buvarruha válasza Dani21 hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Bőven, ebből kettőt is elbírna. De ha faragni akarsz a költségeken akkor keress használt cuccokat, processzort például nyugodtan vehetsz használtat még garancia nélkül is lényegesen olcsóbban, mert nagyon ritkán döglenek az intel processzorok, memórát is vehetsz DDR4-et használtan, rengeteg garanciát adnak rájuk és a korukból kifolyólag eleve nem lehetnek öregek, ha tuningramot veszel azt regisztrálod a gyártónál (G.Skill) és kapsz 10+ év, vagy élettartam garanciát.

Ami az árakat illeti, nevetséges különbségek vannak. Bővebben: Link például ez és itt van amit én vettem DDR3-ból. Bővebben: Link

DDR3-as lapot venni és a DDR3L-el kínlódni 1151-en, egyszerűen félelmetesen nagy butaság, elhiheted, hogy nem rossz szándékból mondom!
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2016
(#) Buvarruha válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Vagy javaslom még, hogy nézz körül nála!. Jó árakon adja az új cuccokat és papíros garanciát ad! Lehet, hogy kicsit lassan válaszol, de nyugodtan vásárolhatsz nála.
(#) Dani21 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Akkor a fentebbi konfigot helyesbíteném ezekkel:
https://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/kingston/hyperx-fury-8...57500/
https://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/asus/b150-pro-gaming-p326701383/
A lap az ugyan az mint a másik csak ddr4-es változatban ugye?
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2016
Következő: »»   654 / 1122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem