Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   159 / 259
(#) botesz válasza Peter11 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
ha a motor meg akkor az biztosan jó.Azt nézd meg hogy nincsen e széthullva a lapát illetve nem forog el a tengelyen.
(#) Peter11 hozzászólása Szept 23, 2016 /
 
Sikerült a kamerás felvétel létrehozni. Az derült ki, hogy a felső csatlakozó egy kicsit levált, így sok víz szökött el. Szétszedés, újra összerakás után a szivárgás (ömlés) megszűnt, kezdtem örülni.
Este mosogatás indítás, reggel eredmény megtekintése. Az eredmény: sok koszos edény. Időhiány miatt csak vissza b...tam az ajtót, így nem tudom, hogy a csatlakozó jött-e megint szét, vagy csak dafke nem működik a gép. Próbáltam képet feltenni, de az se jött össze (legalább is az előnézetben nincs).

Mosogato1.JPG
    
(#) Peter11 hozzászólása Szept 23, 2016 /
 
Na elküldés után van kép. Akkor felteszem a javítás utáni képet is.

Mosogato2.JPG
    
(#) Dino71 válasza Peter11 hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Na akkor jó helyen keresgélünk. Már csak meg kell oldani a problémát.
(#) samu81 hozzászólása Szept 24, 2016 /
 
Sziasztok,

Egy elég fura megoldása lett a vizet eresztő mosogatógépemnek.
Mellékelem a képet. (a kép közepén az a pici, tűhegynyi luk a ludas)
HOgy a fészkes fenébe folrdulhat ez elő egy rozsdalmentes cuccban?
A sótartó nyílása mellett kilukadt az üst.

És a másik kérdés, milyen megoldással lehet próbálkozni? fúrjam fel és valamiféle dugót tegyek bele? Forrasztani szerintem nem tudom... vagy igen?

Üdv,
Sam
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2016
(#) granpa válasza samu81 hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Ez gyártási hiba, túlnyúlt anyag, vagy zárvány. Csak tisztítsd meg, és ragaszd be valami műgyantával, az a hőt bármelyik elviseli. Bár be is forraszthatod, ha jól megpucolod.
(#) botesz válasza samu81 hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
FBS-el kend be.
(#) samu81 válasza granpa hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
köszönöm a tanácsokat.
Forrasztani sima ónnal lehet? Rozsdamentes acélt még sose próbáltam... viszont nincs nagyon lehetőségem próbálgatni (nincs ilyen anyagom), tönkretenni meg nem akarom.

Valszeg marad a ragasztás inkább. Ez a vékony lemez iszonyat jól vezetheti a hőt, képtelenség lenne
jó minőségben megforrasztani, ha az ón meg is fogná.
(#) Magda hozzászólása Szept 25, 2016 /
 
Sziasztok! Whirlpool APD232 s wh tipusú mosogatógépem nem fut végig, és egyes hibakóddal villog. NTC/Thermistor hibát írják de nem tudom mit jelent. Köszi előre is a segítséget. Üdv. Mindenkinek Béla
(#) Dino71 válasza Magda hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Szia! Ez figyeli a hőmérsékletet.
IGY néz ki
(#) Magda hozzászólása Szept 25, 2016 /
 
Elég drága. Valaki Próbálta már az ellenállást cserélni benne? Hány ohmos lehet? Ilyenre gondoltam.
(#) Magda hozzászólása Szept 25, 2016 /
 
Vagy innen még gyorsabb. Bővebben: Link
(#) Dino71 válasza Magda hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Nem sima ellenállás! Ez változtatja az ellenállását a hőmérséklet változására. Ami benne van az Kb 44kohm szoba hőmérsékleten. Ja és nem biztos,hogy jó bele más 44kohmos mert van egy bizonyos karakterisztikája és az lehet eltér más hőfokon. Ott veszed meg ahol a leg szimpatikusabb az ára. Mérd ki ha van műszered, ha 44kohmot mérsz kb 20cfokon akkor jó.
Én most kb 19Cfokon 51komot mértem.
Találtam valami gyári adatot:
20° = 58,1KOhms
25° = 47,1KOhms
30° = 38,2KOhms
50° = 17,2KOhms
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2016
(#) Peter11 válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Újabb kamerázással kiderült, hogy az alsó lapát nem forgott. Kiszedtem, átfújtam levegővel, és kiderült, hogy a szálső luknál valami elzárja a víz útját. Hosszas küzdelemmek sikerült kipiszkálni két darab cellux szerű anyagot. Ezek után ismét átnéztem mindent tüzetesen, az összeillesztett csatlakozó ép maradt. Már vagy öt mosogatás ment le azóta, és (kop-kop-kop) minden edény tökéletesen tiszta!!
Köszönöm a segítségeket, támogatást!
(#) zolika60 válasza samu81 hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
A rozsdamentes acél jól forrasztható ónnal, de persze a ragasztó is megoldás.
(#) samu81 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Köszönöm, megjegyzem. Végül minden esetre kétkomponensű ragasztó lett belőle. Egyelőre jól működik.
(#) stevepapa hozzászólása Okt 7, 2016 /
 
Üdv!

Egy Samsung mosogatógép (DMS 300TRW) rajzára lenne szükségem. Illetve egy robbantott ábra is megfelelne. Hiányzik belőle egy alkatrész, kettő vezeték megy rá a fűtés környékén van, valószínű, hogy valamilyen nyomáskapcsoló volt. Alul a kismotor feletti csőre csatlakozott, a tulaj szerint egy mikro kapcsoló esett szét. Természetesen nem tudja hová lett Köszönöm!
(#) Tidun hozzászólása Okt 7, 2016 /
 
Sziasztok!Segítségeteket szeretném kérni.Elromlott a Bosch mosogatógépem és sajnos zárlat miatt elfüstölt a panel.Nincs valakinek alkatrésze az SGS4302/07 tipushoz?Válaszokat előre is köszönöm.
(#) botesz válasza stevepapa hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Rajzot nem fogsz találni mert nincs(ritka ha van). Fotózd le hogy honnan mi hiányzik megpróbálok segíteni.
(#) botesz válasza Tidun hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Mi füstölt el a panelon? Lehet hogy javítható.
(#) stevepapa válasza botesz hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Köszi, holnap lefotózom
(#) Tidun válasza botesz hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Sajnos nem értek hozzá.2 helyen is érte zárlat és a szerelő azt mondta,nem lehet tudni,meddig tette tönkre a panelt.Szerinted javítható?
(#) botesz válasza Tidun hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Igen de ehhez látni kéne hogy mi sérült.Utána pedig érdemes azon is gondolkodni hogy zárlat magától nem lesz.Valami a gépben is rossz.
(#) Tidun hozzászólása Okt 9, 2016 /
 
Megpróbálom szétszerelni és lefényképezni.A szerelő azt mondta,hogy elképzelhető,hogy a zárlatot az aquastop okozta,de nem nézte meg.A motor hibátlannak tűnik.
(#) miro132 hozzászólása Okt 10, 2016 /
 
Sziasztok!

Bosch SKT5102EU mosogatogepem egyet kattant, majd leverte a biztositekot, azota nem mukodik. Semmi eletjelet nem mutat. A futoszal rendben van. Van benne valahol olvadobiztositek ?

Koszonettel

Miro
(#) botesz válasza miro132 hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Nincs benne biztosíték.Ha szerencséd van akkor lehet hogy csak a zavarszűrő pukkant el ha mégse akkor bentebb van a hiba.
(#) miro132 válasza botesz hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
A zavarszuro az ami kozvetlenul a 220 bemeneten van ugye ? azon nem latszik semmi kivulrol, a 230 at megy rajta, a kapcsolon is mertem még ott is megvan
(#) botesz válasza miro132 hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Ajtókapcsoló átad?
(#) miro132 válasza botesz hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
meg kell azt még néznem. koszi
(#) brumbrus hozzászólása Okt 14, 2016 /
 
Üdv!
Vettünk egy Bosch smv58l60eu mosogatógépet és az ajtaja nem marad nyutva mindig visszacsukódik súly nelkül. Be lehet valamir állítani?
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2016
Következő: »»   159 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem