Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió javítás
 
Témaindító: Jancsika, idő: Jan 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   31 / 68
(#) pucuka válasza Kari55 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
A recsegés hangerejét változtatja a balansz? Csak a hangerő poti tologatása esetén recseg? (üres, vagy rövidrezárt bemenet esetén)
A hangforrás hangerejének változtatása (nem a hangerő poti tologatásával) esetén hogyan változik a recsegés/torzítás?
(#) Kari55 hozzászólása Szept 21, 2016 /
 
Idézet:
„A recsegés hangerejét változtatja a balansz? Csak a hangerő poti tologatása esetén recseg? (üres, vagy rövidrezárt bemenet esetén)”

igen változtatja, és a balanszra is recseg (de inkább csak sistereg) a hangerő potira viszont nagyon recseg és csak a bal oldal.
Idézet:
„(üres, vagy rövidrezárt bemenet esetén)”
ezt nem értem.
(#) pucuka válasza Kari55 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Ne rádióról, hanem külső bemenetre kapcsolva. Lemezjátszó, magnó bemenet.
De úgy tűnik, tényleg a poti kontakthibás.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2016
(#) Kari55 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Nincs olyan eszközöm amit rá tudnék csatlakoztatni (tuchel aljzat) a kimenetekre.
Holnap megpróbálom megtisztítani valahogy a poti(ka)t.
Köszi a tanáncsokat.
(#) pucuka válasza Kari55 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Mobiltelefon? (jó, kell gyártani egy adapter kábelt a fejhallgató kimenet, és a DIN közé)
De ha csak átkapcsolod erre a bemenetre, üresen, vagy a bemenetet rövidre zárva (testelve) az is mond valamit.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2016
(#) Kari55 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Na szőval, csak simán,terhelés nélkül átkapcsoltam az erősítő kimenetre (magnó/lemezjátszó), akkor is recseg a hangerő poti.
(#) pucuka válasza Kari55 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Akkor veselkedj neki, csak óvatosan, körültekintően.
(#) Kari55 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
...szóval a potinak?
Vagy az erősítőnek? Van még egy-két régi TBA810AS IC-m.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2016
(#) pucuka válasza Kari55 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
A potinak, először. A leírtak alapján az a leggyanúsabb. Ha végfok probléma lenne, az a potméterek állásától független hangerejű lenne.
(#) Kari55 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Köszönöm szépen, holnap nekiveselkedek.
Legyen szép napod.
(#) abraham96 hozzászólása Nov 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Valakinek van esetleg egy kapcsolási rajza a HAUSER 9202 rádióhoz?
(#) erdiboni hozzászólása Nov 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy olyan lérdésem lenne, hogy egy superstar360 cb rádió fordított polaritást kapott, az milyen károkat tudott okozni, mekkora munka a javítása?
(#) erdiboni válasza erdiboni hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Most néztem a kapcsolását, van a bemenetnél "öngyilkos dióda". Az a gond, hogy nincs még nálam a készülék, mert egy komplett cb készlettel vásároltam, nem a rádió miatt.
(#) pucuka válasza erdiboni hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Ezt ugyan a CB -s topikban kellett volna kérdezned. A hang, és az RF végfok közvetlenül kapja a tápot, azok igen hamar megszenvedik a mutatványt. Megeshet az öngyilkos dióda ellenére is. A szerencsét csak remélni lehet. Az RF végtranzisztor elég húzós áru, ha egyáltalán tudsz szerezni. Más típussal helyettesíteni eléggé körülményes, gyakorlatilag újjá kell építeni a végfokot.
(#) erdiboni válasza pucuka hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Köszönöm a választ, remélem nem füstölt le az egész. Bocsánat, hogy rossz topikba írtam.
(#) pucuka válasza erdiboni hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Az egész nem tud, azt megvédi az RF végtranzisztor. Az zárlatba szeret menni, és elég gyors is, az megvédi a többit.
(#) erdiboni válasza pucuka hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
A kapcsolásból kiderült, hogy a 2sa1012 tranzisztor kapja direktbe a tápot, tehát rossz esetben akkor az füstölt el. A hq elektronikán néztem ilyen tranyót, de az ára csak 150ft. Ez nekem egy kicsit gyanús. Szerinted érdemes azt megvenni, vagy biztos, hogy másolat?
(#) pucuka válasza erdiboni hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Nemsok választásod van. Igen valószínű, hogy nem eredeti, de nincs más. Még jó, hogy lehet kapni.
(#) abraham96 hozzászólása Nov 3, 2016 /
 
Teljesen süket a rádióm. Mi lehet a probléma? Meghalt valamelyik tranzisztor vagy az IC? Úgy néz ki a hangszoró része működik. Kipróbáltam a fülhallgató részét de az is halott.
(#) vargaf válasza abraham96 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Komolyan gondolod, hogy a "rádió" elegendő információ a készülékről? Az a probléma, hogy ennyi adat alapján csak egy biztos, a rádió süket, de a hangszóró része működik ( szerinted ).
(#) abraham96 hozzászólása Nov 3, 2016 /
 
Az oldal tetején már egyszer felírtam a rádió típusát HAUSER 9202.
(#) vargaf válasza abraham96 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Milyen oldal tetejére? Ott kapcsolási rajzot kerestél, honnan tudjuk, hogy ez a rádió az a rádió?
(#) abraham96 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Igazad van nem volt teljes az információ, mellesleg onnan tudom ,hogy működőképes a hangszóró ,hogy átraktam egy másik készülékbe.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2016
(#) vargaf válasza abraham96 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Egy rádiót ( de semmi mást sem ) nem úgy javítunk, hogy az alkatrészeit egyenként áttesszük egy másik készülékbe. A rádióban, az eredeti helyén hagyva mindent mérünk, keressük a hibát. Te semmit nem írtál arról, hogy mit mértél, merre kerested a hibát.
(#) abraham96 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Lemértem a 6V tápfeszültséget amit megkap a panel, lemértem pár kondenzátort szakadásban, mert nem akartam kiforrasztani őket. IC-t nem tudom mivel mérjem mert nincs otthon szkópom sem IC teszterem. Tranzisztorokhoz még nem jutottam el. De így olyan ,mint tűt keresni a szénakazalban
(#) vargaf válasza abraham96 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
És miből gondolod, hogy mi a távolból el tudjuk indítani a "mukoggy" varázsszóval? A hibakeresés sokszor olyan mint tűt keresni a szalmakazalban. Ezért kell hozzá némi szakmai tudás és gyakorlat, megfelelő felszereltség.
(#) abraham96 hozzászólása Nov 3, 2016 /
 
Tudnál támpontot adni mit mérjek akkor meg még DVM-mel? Amúgy ezeknek a rádió kapcsolási rajzoknak nem kéne publikusnak lennie?
(#) vargaf válasza abraham96 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Mivel még egy rossz fényképet sem láttam a belsejéről, rajzot pedig nem találtam, nem találgatom mi romolhatott el. Rég volt már amikor a rajzokat adták a készülékhez.
(#) abraham96 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Ennél jobb képeket nem tudtam.
(#) vargaf válasza abraham96 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
A potméter kapcsolója működik? A hangszóróból hallani kattanást a bekapcsoláskor? A potméter közepét megérintve csavarhúzóval hallasz búgást a hangszóróból? Mi az IC1 típusa? Most már nem mondhatom, hogy egy rossz képet sem kaptam róla, hiszen négy rosszat is kaptam.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2016
Következő: »»   31 / 68
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem