Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infra távirányítós bemenetválasztó, és hangerőszabályzó
Lapozás: OK   17 / 20
(#) CHZ válasza szamóca hozzászólására (») Júl 3, 2016 /
 
Sajnos igazad van.
Szerintem sokunk érdeke lenne, hogy végre használni tudjuk.
Négy felhasználót tudok eddig aki megszívta.
Forráskód nélkül valóban senki nem tudja kijavítani.
(#) lóri válasza CHZ hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
"Megpróbáltam, elsőre segítő kész volt, már nem válaszol." Kár, pedig olyan rendes srácnak tűnt.
(#) dk1 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Szia, ugyan én nem Vicsys áramkörét építettem vagy vettem meg, hanem saját magam terveztem es programoztam az enyémet, de a pattanás nálam is jelentkezett. Leginkább 32es fokozatnál, ahol az ötödik bit vált: 011111-ről 100000-ra. A pattanást az én esetemben az okozta, hogy a relék meghúzási és elengedési ideje nem egyforma. Ezáltal egy pillanatra a feszosztó megszűnik osztónak lenni és az egész relés csillapító hálózat egy sima soros ellenállásá változik. Ilyenkor egy pillanatig maximális a hangerő, hiszen a sönt tag hiányzik.
Ezt úgy tompítottam, hogy a 0->1 és 1->0 átmeneteknél különböző időzítést használok. Ezzel minimálisra tudtam csökkenteni a kattanás nagyságát.
Tudom ez nem vigasztal Titeket, mert hiányzik a forrás, amit módosíthatnátok.
Anno én is kértem a forrást Vicsystől, de nem volt publikus. Ezért döntöttem úgy, hogy megírom magam.
(#) CHZ válasza dk1 hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Szia!

Köszönöm a magyarázatot!
Idézet:
„Leginkább 32es fokozatnál, ahol az ötödik bit vált: 011111-ről 100000-ra.”

Akkor nálad 64-ig megy a kijelzett érték, ebben 32 a vége, így 16 váltásánál koppan, ami itt is stimmel. Tehát az okát is tudjuk. Sajnos csak a programban lehetne javítani, ami jelen esetben
nem megoldható.
Azt megérteném, hogy a forráskódot nem adja ki, ha kijavítaná hibáit...
Tudom, itt sok segítőkész ember van, megoldanák, de így valóban nem lehetséges
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2016
(#) CHZ hozzászólása Aug 17, 2016 /
 
Feladtam, nem kísérletezek vele, reménytelen.
Átépítettem motoros potisra, hibátlanul működik.
HEX is ingyenes. Még az előlapot kell hozzáfaragnom.
(#) sandor1632 hozzászólása Nov 18, 2016 /
 
Sziasztok.

Én vettem a fáradtságot, és meg írtam a saját programomat a relés hangerőszabályzóhoz.
AZ időzésekkel a pattanás teljesen megszűnt.
Olyan problémába ütköztem, hogy egyes hangerőszinteknél túl nagy a hangerő különbség..
Az ebben a topic-ban megtalálható kalkulátor alapján válogattam be az ellenállásokat. (szerencsére még nem 0,1%-os tűrésűeket)
Valakinél jelentkezett ugyanezen probléma?
Ha igen és ki tudta kísérletezni az egyenletes változásokat, kérem megosztaná velem az ellenállások értékét az egyes reléken?
Ha igen előre is köszönöm!
(A programot amúgy ha teljesen el készül, közzé teszem cikk formájában az oldalon)
Arduino-val oldottam meg az egészet.
(#) CHZ hozzászólása Nov 18, 2016 / 2
 
Kívül, belül kész, mérések alapján jó. Kimenetén szkóp, 10mV érzékenység, nyitott és zárt bemenet . Meghallgatása következik.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2016
(#) szamóca válasza sandor1632 hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
Az Exceles program ad rossz értékeket?
(#) CHZ válasza szamóca hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
Az jó értékeket ad, vagy elkötés, esetleg program hiba lehet.
Szerintem!
(#) szamóca válasza CHZ hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
Én is abból készítettem a fokozatkapcsolósamat, és azt használom most is.
(#) zolee1209 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 18, 2016 / 1
 
Szia!

Olvastam a problémát. Én is építettem régebben egy relés hangerő- vezérlőt, ami hasonlóképp reccsent, nálam is 32-es fokozatnál. Bővebben: Link Azt már nem tudom, melyik topikban vetettem fel, vagy került elő (lehet pont itt), de kaptam egy olyan tippet, hogy a relék nem kapcsolnak elég gyorsan ki. És ennek megoldására is kaptam választ Katt-tól, miszerint a paralel védődiódát meg kell toldani egy megfelelő értékű zenerrel. Ennek értéke függ a relé tápfeszültségétől, illetve a relét kapcsoló tranzisztortól. Ennek kipróbálására építettem is anno egy próbaáramkört, ami mérte a relé kapcsolási idejét, és valóban gyorsabban kapcsoltak ki így a relék. Bővebben: Link 4 relét próbálok ki, előbb hagyományos módon, majd gyorsítottan. Ezt a kiegészítést alkalmazva nálam megszűnt a recsegés. Nem tudom, hogy van-e még kedved (vagy akárki másnak, aki hasonló áramkört épített) kipróbálni a módosítást.
Gyorsan rajzoltam egyet, hátha így érthetőbb az elmélet.
(#) Bakman válasza sandor1632 hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
MCP 41010 (vagy hasonló) típusú digitális potmétert nem próbáltad? 8 bites felbontása van, két mono IC esetén szerintem nem lenne áthallás. HEStore
(#) CHZ válasza zolee1209 hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Szia!

Jó ötlet, sajnos már nem tudom kipróbálni szétszedtem, kidobtam.
(#) sandor1632 hozzászólása Nov 19, 2016 /
 
Sziasztok.

Akkor rá lesek soros porton, hogy milyen értéknél mit kapcsol, lehet hogy csak fel cseréltem 2 ellenállást..

Köszönöm!
(#) sandor1632 válasza sandor1632 hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Hello.

Kicsit méregettem, valószínűleg ellenálláscsere volt a baj, mert a másik projektben másik relés panel ugyanezzel a programmal egyenletesen fut.

Köszönöm a segítségeteket!
(#) pjg hozzászólása Nov 20, 2016 /
 
Mondjatok már egy bevált kapcsolást 5.1-hez. Milyen minőségűek a digitális potméterek? Gondoltam egy infrás bemenetválasztóra és hangerő szabályozóra. Ha még hangszínt is tudna az még jobb. A motoros potit inkább kerülném.
(#) sandor1632 válasza pjg hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Szia.

Vannak viszonylag jó minőségű digitális potméterek, eddig próbáltam DS1669, DS1802, MAX5440-el, de egyik sem jött be.
Ezek pl. mind *******************************..

Viszont alacsony hangerőnél vagy torzít, vagy a mély hangot vágja, bár alapból lerontja a dinamikát.
Személy szerint a motoros potit ajánlanám, mert abból kapható 6 pályás, és egy menetben kész a hangerőszabályzód az 5.1-hez.
Én relékkel oldanám meg, mert mazoista vagyok
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2016
(#) sandor1632 válasza sandor1632 hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Megtaláltam a hibát, összeért a 4-es és 8-as bit relé vezérlő bemeneténél a forrasztás, így egyszerre működött..

Hamarosan felrakom a programot cikk formájában, csak legyen kész a teljes projekt.
(#) sandor1632 válasza sandor1632 hozzászólására (») Ápr 14, 2017 / 1
 
Kicsit megkésve de elkészült.

Teljes mértékben saját progi arduino megával.
Pattanás nincs, a programban kiküszöböltem.

Automata elalvás időzítő, ilyenkor lekapcsol minden zavaró fényforrást.
Beépített bluetooth, altató zenének tökéletes.
Kapcsolható kivezérlésjelző (kell is a kapcsolás, mert nagyon zavaró a fénye filmezéskor)..
Az LCD világítást egy PIR szenzor jelével kapcsoltatom, így nem bántja a szemünket film közben a kék fény.
Automatán kapcsolja a hozzá való erősítőt, aktív bemenet esetén a hozzá való külső DAC-ot is.
A némítást az erősítőben oldottam meg, az erősítő saját belső késleltető reléjét kapcsolja át, így nincs nagy kattogás ilyenkor sem.

Későbbiekben az erősítő által küldött hibaüzeneteket is feldolgoztatom majd, de ez csak opció, perpill nem szükséges.. (az erősítőben lévő másik arduino már küldi a szükséges adatokat, csak ez még nem törődik vele).

A teljes hangfrekis jel kapcsolás relékkel történik, digitális szutyi nincs a hangjel útjában.

Utólag is szeretném megköszönni a segítséget és ötleteket, valamint a buffer fokozat tervét CHZ-nak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2017
(#) sandor1632 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Szia.

Ne haragudj, el kerülte a figyelmem a hozzászólásod.

Digitális potméterekben csalódtam, többfélét is próbáltam, de mindegyik lebutította a kapott hangot.
(#) sandor1632 hozzászólása Máj 3, 2017 / 1
 
Újragondolva, kis átalakítás után... 2.0-ás verzió.
(#) sandor1632 hozzászólása Aug 10, 2018 / 1
 
Végül csak megszületett a 3-adik variáció.

Újragondoltam az egészet, egyedül az arduino vezérlő maradt a régi, no meg a doboz alapja.
A korábbi 2 soros lcd helyére 4 soros került, a gombokat az előlapról 2db rotary encoderrel váltottam ki, így egész csinosra sikeredett

A programot újraírtam, a relés szabályozónál játszani kellett nem keveset a kapcsolási sorrenddel, ez ugyanis shunt típusú szabályozó, így csak 1-1 ellenállás van a jelútban. A sokat emlegetett reccsenésre megtaláltam a tökéletes megoldást a programban, így már nem számít a relék kapcsolás ideje sem.
Csak a kapcsolási sorrendet kellett picit megvariálni hozzá.

Kikapcsolt állapotban a beépített RTC modulból kiolvasott időt mutatja a kijelző, csökkentett fényerő mellett. Beépült egy pir szenzor is, így nem világít állandóan a kijelző, csak ha mozgás van, filmnézéskor ez azért nagy előny.
(#) CHZ válasza sandor1632 hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Idézet:
„A sokat emlegetett reccsenésre megtaláltam a tökéletes megoldást a programban”

Gratulálok, ha valóban megoldottad!
Bizonytalan vagyok, egy éve is írtad már a megoldását.
Akkor ez mégsem volt tökéletes?
Én több relés hangerő szabályozót próbáltam, egyik sem vált be.
Mindnél volt hallható kisebb nagyobb reccsenés, lebutított shunt kevésbé okozott zavart, de nem tudta az 1dB lépéseket, még a 3dB sem teljesült.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2018
(#) sandor1632 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Nálam nem volt pattanás eddig sem, a relék kapcsolási ideje miatt, de olyan programot akartam csinálni, ami bármilyen minőségű relével normálisan működik, hogy ha ne adj isten valaki elkéri, ne kelljen szívnia miatta.
(#) sandor1632 válasza sandor1632 hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Ez a relés dolog amúgy mazoistáknak való, körülményes és hangos, sokkal jobb választás a motoros potméter. Van ahhoz való programom is.
A PP-ben mosotos potival van megoldva a shunt szabályozás.

Ebben ha már megvettem a reléket, már csak heccből is beépítettem.
Így legalább ezt is kipróbáltam
(#) CHZ válasza sandor1632 hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Idézet:
„Ez a relés dolog amúgy mazoistáknak való, körülményes és hangos, sokkal jobb választás a motoros potméter. Van ahhoz való programom is.”

Pedig hangminőség szempontjából ez lehetne az egyik legjobb megoldás.
(#) sandor1632 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Tetszik is a hangja, ezért nem cseréltem át morotos potisra, csak körülményes rendesen megcsinálni.

Sokat variáltam az ellenállás értékekkel és a kapcsolási sorrenddel, hogy egyenletes legyen a szabályozás.. első nekifutásnál össze vissza kapcsolt minden, mert a sima osztóst és a shunt-ot más sorrendben kell kapcsolni.

Amit egy éve feltettem az a sima osztós változat volt, ez a shunt teljesen új vezérlést kívánt..
(#) CHZ válasza sandor1632 hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Motoros potis megoldást használom kényszerből, már bevált ATMEGA 8515 jól teljesít.
Nincs szükségem óra és egyéb kijelzési funkciókra. Sajnos aki megírta a programot hozzá, nyomógombra tervezte az előlapi bemenetválasztás lehetőségét. Nyomógombos encoder-rel megoldható lenne a bekapcsolás és a bemenetek váltása (én így terveztem volna).
Sajnos a programba nem tudok belenyúlni, így készítettem egy segédpanelt, ami encoder használatával is lehetőséget ad a bemenetek váltására. VFD kijelzőt használok, sokkal jobb az LCD-nél, kontrasztos és jól látható, minden irányból....
Vonali erősítő, amit átterveztem, mérve és meghallgatva is nagyon jól teljesít. Sok csőtípushoz beállítható...
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2018
(#) CHZ hozzászólása Aug 12, 2018 /
 
Doboza is készülget..

ELŐLAP E.jpg
    
(#) CHZ hozzászólása Aug 23, 2018 / 3
 
Elkészült.
Következő: »»   17 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem