Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   753 / 837
(#) gabi20 válasza killbill hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Szia Igen pontosan így kell ahogy írtad, így már teljesen jól működik
Köszi
(#) Sanyesz5 hozzászólása Nov 30, 2016 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, egy Attiny 2313-at szerettem volna programozni, beállítottam a biteket a leírás szerint, azóta nem érem el. Elméletileg a belső oszcillátort használja, mellékelem a bit beállításokat.

avr_gm_b.png
    
(#) pont válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Ha a fuse bitek állítása után nem éred el, akkor valószínű, hogy vagy külső órajel lett beállítva vagy le lett tiltva az 5v-os programozhatóság. Adj neki külső órajelet és ha úgy sem lehet elérni akkor fuse bit doktor....
(#) Sanyesz5 válasza pont hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Mint utólag rájöttem én nagy hibát csináltam, először belőttem a biteket, valószínűleg jól, utána szerettem volna programozni, ami már nem ment. Itt a kapcs rajz, kimenetre állítottam azokat a lábakat ami a programozáshoz is kell, na ilyenkor mi van?

avr_gm.png
    
(#) pont válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Csak a reset láb számít, az pedig szabadon maradt...
(#) Sanyesz5 válasza pont hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Akkor lényegtelen hogy csak a bitek vannak állítva, program nincs benne? Ismerős szerint kimenet lett az összes láb ami most a programozáshoz kellene az a baj.
(#) pont válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Az nem baj, csak gondolj bele egy 8 lábúnál nem is nagyon van olyan láb ami ne kellene a programozáshoz is. A reset a lényeg, ha ez alacsony akkor programozó lábnak használja őket, ha magas akkor meg portoknak. Viszont mint írtam le lehet tiltani a reset lábat is, hogy azt is portnak használja, viszont akkor csak 12v-os programozóval lehet hozzáférni.
(#) Sanyesz5 válasza pont hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Értem, akkor esetemben mi lehet a baj? A kapcsolás leírása szerint a belső órajelet használja, próbáltam tenni rá, továbbra is semmi.
(#) rascal válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Az apróságok is rendben vannak? Pl. tápot kap a programozáskor, ha igen a programozó logikai szintjei és az AVR tápja is azonos (3.3V, 5V)? Kiszeded az IC-t a programozáshoz, vagy az áramkörön belül programozod? Utóbbi esetben nem terhel be az áramkör többi része? Ellenállásokat megpróbálhatod kiszedni addig. Amikor külső órajellel próbálkoztál megvolt a megfelelő arány az órajel és a programozási órajel között? Ha jól emlékszem minimum 4-szeres különbségnek kell lennie, de a programozók ezt pontosan odaírják.
Ha rájössz, akkor ezután, ha nem, akkor már most érdemes megépítened a fusebit doktort, az pont ilyen eseteknél hasznos, mert visszaállítja az elrontott fuse bites AVR-eket gyári értékre. (Lehet, hogy a felprogramozás csinált valamit rosszul, nem te.)
(#) monxla hozzászólása Nov 30, 2016 /
 
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.
Melyik az a Dupont male és female csatlakozó amely male része belefér az ATMEL-ICE BASIC hez adott kábel 1.27mm Pitch 5x2 Pins Female csatlakozójába?

Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2016
(#) Sanyesz5 válasza rascal hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Szia, tápot nem kapott programozáshoz, egy próbapanelben programoztam, willem programozóval.
(#) Sanyesz5 válasza rascal hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Fusebit doctor-ról ha van működő kapcsolás, esetleg oldal ahonnan éedemes megépíteni megköszo.
(#) rascal válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Ha úgy érted, hogy a programozó adott tápot, akkor ok, de ha az sem, az baj. A willemet nem ismerem. Azt is nézd meg, hogy az adatlap szerint 8MHz-hez mekkora táp kell minimum, és hogy azt megkapja. Az a biztos, ha 5V-ra állítod.

Azt hiszem ez az eredeti oldala: Fusebit doctor. Arra figyelj, hogy az áramkör verziószáma és a firmware verziószáma azonos legyen.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Dec 1, 2016 /
 
Szia, 5 voltra volt állítva, szépen fel is ismerte a programozó. Míg a bit írás halálba nem küldte Köszönöm meglesem az oldalt, az oké hogy megépítem, de hogy mi volt a baj arra rájönni....
(#) rascal válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
A SUT1, SUT0 bitekhez hozzányúltál, vagy azok gyári értékek? Úgy láttam, hogy azok a jelenlegi beállítás szerint az egyik legrövidebb idő alatt próbálják indítani a procit bekapcsoláskor. Én azt a leghosszabb időre állítanám, az is csak párszor 10 ms.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Dec 1, 2016 /
 
A mellékelt kép szerint, visszább, lőttem be, sut0 van kipipálva, ahogy a szerző ajánlotta.
(#) rascal válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Sajnos több ötletem nincs, talán a rutinosabbak még tudnak mondani valami okosat.
(#) Sanyesz5 válasza rascal hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Köszönöm az eddigieket!!
(#) zombee válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Egyes programozók(pl. LUFA-s mkII) esetén az SCK láb programban való kimenetre állítása bezavarhatja a programozást. Elég abszurd mert IC-típustól is függ, de pl. ATTiny13 és ATTiny2313 biztosan érintett, ezeknél többször meg lehetett ismételni a jelenséget. Először próbálj "Erase Device"-t tolni, ha elsőre nem megy akkor többször egymás után. Akkor "kimegy" az SCK-t kimenetre állító programrész is, és lehet programozni.
(#) Sanyesz5 válasza zombee hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Szia, akkor is ha nem látja? Tegnap próbálgattam, de de csak a hibaüzeneteket dobálta mintha nem látná.
(#) zombee válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Ugyanazt a hibát produkálja, mintha nem látná az IC-t. De ha többször egymásutáni "Erase Device" műveletre sem reagál akkor nem ez lesz a probléma, hanem tényleg kizártad magad.
(#) Sanyesz5 válasza rascal hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Megrendeltem, atmega88-at kaptam csak hozzá, de azzal is megy. Annyi hogy az avr típusa után mi a -doc? Egy darabig így kerestem, de nem találtam, doc, mint doctor?
(#) kapu48 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
(#) Sanyesz5 válasza kapu48 hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Szia köszönöm, látnom kellene valamit?
(#) kapu48 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Automatikusan elidul a letöltése: ATMEGA88-20AU_EN.pdf ?
(#) Sanyesz5 válasza kapu48 hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Igen meg van az adatlap, atmega88-20pu amit venni tudtam, azért kérdeztem hogy van valami konkrét amit az adatlapon akarsz mutatni?
(#) kapu48 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Úgy értelmeztem, hogy ezt keresed!

Különben fogalmam sincs, hogy melyik IDET használod?
(#) rascal válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Hol van leírva ez a -doc? Talán a környezetből rájövünk.
(#) Sanyesz5 válasza rascal hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Nézd meg a fusebit doctor leírását ott, atnega8-doc
(#) rascal válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Szerintem csak annyit, hogy oda kerül a doktor programot tartalmazó mega8(x), mert van foglalat a gyógyításra váró mega8-asoknak is.
Következő: »»   753 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem