Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1424 / 1674
(#) granpa válasza Remci hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Igen, mert 3 rétegű.
(#) GmS hozzászólása Márc 14, 2017 / 6
 
Egy kisebb habvágó készült ma az Asszonypajtásnak , dekoráció vágáshoz !

Bemutatom itt is .
1db 12V 1A kazettás magnóból bontott trafó hajtja , lábkapcsolóval szabályozható !
(#) sandor1632 hozzászólása Márc 15, 2017 / 11
 
Sziasztok.
Én is megosztanám veletek munkám eredményét.

Tegnap készült el az első hibrid erősítőm CHZ mester tervei és instrukciói alapján, amit sose fogok tudni teljesen meghálálni. Fölötte egy sztereo DAC csücsül, CS4344C-vel, csöves bufferrel.
A harmadik része a bemenetválasztó még építés alatt, az majd később

SAM_2234.JPG
    
(#) Attila86 hozzászólása Márc 15, 2017 / 5
 
Elkezdtem megírni egy függvénykönyvtárat a Quectel M66-os GSM modulhoz és nagyon hamar rájöttem hogy a Quectel GSM moduljainak van egy olyan képessége, hogy a modul mobilneten keresztül elküldi a Quectel szerverére azt hogy épp most milyen GSM adótornyokat lát és azokat milyen jelerősséggel, ebből pedig a Quectel kimatekolja hogy nagyjából hol tartózkodik a modul. Ezt a funkciót „QuecLocator”-nak nevezi a Quectel és elvileg a többi GSM moduljuk is tudja.
Némileg tulajdonképpen hasonló a dolog mint a GPS, csak ez a GSM adótornyok jeleit használja fel. A GPS-el szemben persze jóval pontatlanabb, a Quectel állítása szerint 100m és 5km közt van a pontossága. Cserébe viszont ehhez nem kell rálátás, ez egy teremgarázsban vagy épületen belül is működik!

Kipróbáltam (gyakorlatilag csak egyetlen AT parancs az egész), és rögtön az első koordináta amit adott az 95 méterre volt a valós pozíciótól! Olyannyira megtetszett a dolog hogy az időközben majdhogynem el is készült függvénykönyvtáramat felhasználva gyorsan írtam egy programot amely a koordinátákat a GSM modul által szolgáltatott mobilneten keresztül 10 másodpercenként elküldi egy szerverre ahol is egy SQL adatbázisba kerül bele. Rádugtam a fejlesztőpanelomra egy Quectel L76-os GPS+Glonass modult is és annak az adatait is beleloggoltattam az adatbázisba.
Kíváncsi vagyok ugyanis hogy ez a QuecLocator dolog a gyakorlatban mekkora pontosságot ad. Ezért a szerkezetet ha megyek valahova kocsival akkor odarakom az anyósülésre, hagy loggolgasson magának. Aztán az adatbázist kiexportálva Excelbe lesz egy szép grafikonom a pontosságról.

Persze a legjobb az lenne ha a két koordináta-tömbböt két külön színnel meg lehetne jeleníteni valahogyan egy Google térképen, de ahhoz már sajnos én nem értek. Az SQL adatbázist is már egy barátom dobta össze nekem.
Ha van esetleg itt valaki olyan aki mondjuk a munkájából adódóan össze-vissza járja az országot autóval, akkor szóljon! Lehet hogy odaadnám neki pár napra a szerkezetet hogy legyen jó sok adat.

A szerkezet működéséről itt egy videó:
Bővebben: Youtube
(#) teszti válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Attila, az országházban laksz?
(#) Attila86 válasza teszti hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Lehet! Vagy kapott egy kis offsetet.
(#) Istvanpisti válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Szia!
Küldök mellékelten egy zip fájlt, amiben van néhány fájl, talán sikerül adaptálnod a térképes megjelenítéshez. (Bővebben: Link)
A tartalma:
- excel fájl: ebben vannak dátum, idő, adatok GPS koordináták, magasság, akkumulátor áram, akkumulátor feszültség, valamint a gyorsulás érzékelő Z irányú adatai (max, min, átlag) másodperc felbontással. Ezek éppen mai adatok, kerékpárral végigjártam az utat, és az útegyenetlenségekre voltam kíváncsi. A lényege, hogy az "export->accdata.js" gomb megnyomásával kiexportálja a teljes track adatait, és a végére odateszi azokat az adatokat, ahol az "M1" cellában beállított limiten felüli volt a gyorsulás. Ezeken a helyeken jelölő jelenik meg, amire, ha ráviszed a kurzort, akkor megmutatja a koordinátákat és a gyorsulást (a makró jelenleg a "c:\AVR\ACC_TO_WEB\" könyvtárba teszi az adatokat, ezt módosítani kell!)
- "accdata.js" ebbe a fájlba kerülnek az adatok
- "accMegjelenito3.html" ez jeleníti meg az adatokat a böngészőben.

Ahhoz, hogy ki tudd próbálni a megjelenítést, ki kell csomagolni valahova és a "html" fájlt kell elindítani!

Neked az excel makrót és a megjelenítő programot kellene majd átírni saját elképzelésednek megfelelően, ebben tudok segíteni, ha szükséges.
(#) skimen válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Attila,

A kijelzőhöz is saját könyvtárat használsz? Rendeltem
egy hasonlót xMegára szeretném rákötni..

Nagyon szép munka, gratulálok!
(#) jani1987 válasza GmS hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Szóval félkész állapotú.
(#) Attila86 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Szia!
Köszönöm, ez nagyon szuper lesz!
(#) Attila86 válasza skimen hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Igen, saját függvénykönyvtárat használok a TFT-hez. Mindenhez saját könyvtáraim vannak, kivéve az SD-kártya kezelést.
(#) jocko hozzászólása Márc 18, 2017 / 1
 
Sziasztok! A saját hangrendszeremen elkezdtem zenélgetni.A gitárerősítő a beag mag102 végfokjára épül,de új trafóval, az effekt pedál az gyári , a dob alap az is egy beag mag 102-ről szól ,ami kisebb módosításokon ment át ,és egy szintén módosított JVC hifi hangsugárzó teljesen átépítve, erről szól a dobalap amit a netről szedtem.A gitárláda az videoton-monacor "házasság"-ból született.A (hang)felvétel egyetlen fényképező géppel készült.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2017
(#) Ferkógyerek hozzászólása Márc 18, 2017 / 45
 
Sziasztok!
Sikerült bedobozolnom az új, műhelybe szánt tápegységemet.
Nem tökéletes, de az előtte szolgálónál így is sokkal használhatóbb.
Attila86 SMPS labortápjára épült, kiegészítve egy digitális vezérléssel.
A dupla tápegység számára az egyenfeszültséget egy kapcsolóüzemű táp szolgáltatja.
Egy kis videó a működéséről: Videó

1.JPG

2.JPG
   
(#) Gabó válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Cikket, vagy egy kisebb írást kaphatunk belőle?
(#) Firefighter1 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Szia! Nagyon tetszik a tàpegysèg... de a 2 on-off gomb mègjobban! tudnàl rola linket adni, mert eddig èn csak egyszinűt talâltam!
(#) StefuPeti válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Szia. Húúú ez nagyon szuper lett. Szerintem leszünk egy páran akik szeretnék megépíteni a tápegységedet.
(#) Ferkógyerek válasza Gabó hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Igazából mint írtam, az alapja Attila SMPS tápja, így nem volna ildomos cikket írnom belőle, Ő amúgy is megtette már ezt. A megváltoztatott kapcsolási rajzot, valamint a programokat viszont feltehetem az SMPS labortáp topicba amint egy kicsit rendbeszedtem.
(#) Ferkógyerek válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Köszi!
Ezek a nyomókapcsolók is eredetileg egyszínű LEDdel érkeztek.
Már a vásárláskor felmerült, hogy kétszínű LEDekre cserélem őket. Viszont amikor szétszedtem elhatároztam, ha lúd legyen kövér, így SMD RGB LEDeket kaptak. Kellet rajta egy kis mechanikai munkát is végezni, hogy beférjen a LED, bár ez volt a kisebbik probléma. A nagyobb kihívást a szétugrott kapcsoló mechanika öszzeszerelése jelentette. Az arretálásért felelős kis fém drótot kidobtam belőle, így nyomógombot kaptam eredményül.
Arra azért nem árt készülni, hogy sem nagyobb feszültséget, sem áramot nem képes kapcsolni. Nálam is csak egy PIC lábát húzza alacsonyra.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2017
(#) Gabó válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Igazából a tápegység táp részére meg a digitális vezérlő részére gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2017
(#) Ktulu válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Szia. Nagyon jó lett a táp. Billentyű/LCD zár funkciót én hiányolnám belőle, ha nem volna.
(#) Ferkógyerek válasza Ktulu hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Köszi!
Nincs benne ilyen funkció, nem is igazán látom értelmét neki.
(#) Zoli_bácsi válasza jocko hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
"A (hang)felvétel egyetlen fényképező géppel készült"

De minek? Nagyon gyatra a hang. Élőben biztos hogy szebben szól.
(#) Zoli_bácsi válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Nem semmi projekt! Nagyon tetszik. Szép az előlap kialakítás, letisztult, semmi fölösleges dolog. Gratulálok, elismerésem.
(#) fastaction hozzászólása Márc 19, 2017 /
 
Sziasztok! Elkészült a szulfátoldó - töltőm , amit a cikkekből néztem ki . Nagyon köszönöm a leírást a Szerzőknek ! A dobozolás , hagy némi kívánnivalót maga után sajnos , de
(#) fastaction válasza fastaction hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Működik. Bocsánat 3\4 része lemaradt... Most egy 5ah-s , fél éve nem tölthető aksit püföl. 6,9 v ról kezdte , most 13 v . A kristályok, szemmel láthatóan eltünedeznek . A doboz egy pc házból lett kialakítva. Trafót kicsit át kellet tekerni . Tanulásnak nagyon jó volt . Üdv.
(#) fastaction válasza fastaction hozzászólására (») Márc 20, 2017 / 3
 
A képek :
(#) jocko válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Üdv! "ÉLőben" is kb. így szól.Itt pont ez a mosott ,de velős hangzás a lényeg,maga az effekt így lett kitalálva.Persze csöves fej lenne a megfelelő,néztem is egy peavey 6505mh-t.Talán a Noise core a stílus amihez a legközelebb áll amit játszottam.Most nézegetek egy külső hangkártyát, Creative Labs Audigy Sound Blaster SB0110 a típusa,de ehhez kellene még mikrofon is.Igazából a legegyszerűbb ,legolcsóbb megoldás érdekelne most.A hangkártyát használtam 5e ért tudom.USB-s keverőpult nem tudom jó-e ilyen célra,mert ha lehet akkor szeretném a szoftverek használatát a minimálisra csökkenteni,egyelőre idegenkedem ettől a világtól,hiszen alig értek valamit.Pengetni szeretek.
(#) killbill válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Szép. Ez érintőképernyő vagy mindent az enkóderrel kell beállítani? A CH1-nek nincs ON/OFF-ja?
(#) Ferkógyerek válasza killbill hozzászólására (») Márc 20, 2017 / 2
 
Mindent az érintőképernyőn lehet beállítani, az enkóder csak a folyamatos feszültség és áram állítást teszi lehetővé. A "főkapcsoló" egyben a CH1 tápegység bekapcsolója. Úgy gondoltam, hogyha bekapcsolom akkor dolgozni szeretnék vele, így az egyik csatornára biztosan szükség van és az induljon be azonnal, ez fixen a CH1. A kimeneteket természetesen külön le és fel lehet kapcsolni a képernyőről.
(#) killbill válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Ertem, igy mar vilagos.
Következő: »»   1424 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem