Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Öntözőrendszer időzítő áramköre
Lapozás: OK   4 / 5
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Rendben,(már elpakoltam mindent), holnap folytatom megmérem és megírom, a relé bontott nem tudom működik e vagy sem. Üdv.
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Megmértem a C2-nél 16,7V az egyen.
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Akkor a zénert kell megnézni 12V-os-e, mert az áramkörnek nem lehet akkora fogyasztása hogy ennyire lehúzza a feszültséget. (Esetleg ideiglenesen vedd ki a zénert, mert a 16V nem is árthat meg az IC-nek.) A relét viszonylag könnyű kipróbálni, 12V-ot kell neki adni, és megmérni a tekercs áramát. Hallani, mikor kattan.
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Rendben.,este meg is nézem, és majd megírom, kipróbálom a relé t is.,közbe találtam egy másik relé t is.(Ha véletlenül az lenne a ludas ).
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Tisztelt proli007! Köszönöm a sok segítséget!, ma sikerült életet lehelnem a kütyübe . Kipróbáltam a relet de közbe vettem másikat is meg másik zénert meg másik tranyot (ezek mind bontottak voltak). Újból összepakoltam a cuccot most nagyon jól csinálja a dolgát, igaz maradtam az R3 510 k ellenállással így 35 mp et megy. Most majd csak azt kell kimérnem hogy ennyi idő alatt mennyire locsolja meg a paradicsomot Ha mégis több idő kell akkor ezt az ellenállást növeljem vagy inkább a C1-et? És még egyszer köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2015
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 28, 2015 / 1
 
Szívesen! Inkább a C1-et növeld és törekedj arra, hogy ne párásodjon be az elektronika..
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Összeraktam, elsőre ment is A C1 foglalatát úgy csináltam, hogy cserélhető legyen a kondi kísérlet miatt.
Próbáltam 220 uf az 1,16 percet ment, próbáltam 470 uf de ott 5 és fél percnél kikpacsoltam mert az már amúgy is sok lett volna, nem tudom meddig ment volna, na majd élesben kiderül mikor már locsolni fog.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2015
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Helló! A kérdésem az lenne,hogy úgy vettem észre hogy amíg nem süt rá a nap a fotó ellenállásra,addig nem kapcsol be,tehát a fény nem elég neki. Lehet ezt valahogyan érzékenyebbé tenni? Üdv!
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Természetesen lehet, az R1-et kell növelni. De nagyon gyatra az a fotoellenállás, ha 100kohm nem elég számára, mert kb. 33kohm alá kellene csak csökkenjen az ellenállása.. Vagy ellenőrizd, nem-e 10kohm-ot tettél bele.
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Okés ellenőrizni fogom! Ennél a fénynél, ami most is van, ha letakarom a foto ellenállást (ujjammal vagy valami sötét dologgal) és utána elveszem, be kéne, kapcsoljon ismét ugye?
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Igen be kell kapcsoljon, de meg kell várni a késleltetési időt. Mert ez egy "nem újra indítható" monostabil. De az IC 11-es lábán is ellenőrizheted a logikai szintet, hogy jól kapcsol-e a fotó, a késleltetés nélkül is.
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Értem, csak rosszul raktam fel a kérdést. Kb 2 órával ezelőtt öntözött egyet, így holnap reggel kéne megint bekapcsolnia. Ha most letakarom és elveszem, akkor megint kéne neki kapcsolnia.
Sejtettem, hogy utána nem indulna megint újra, csak majd a késleltetés után.
Most letakartam egy fekete DVD tokkal majd elvettem be is indult.(persze most rásüt a nap). majd kipróbálom ezt még egyszer, ha majd nem süt rá a nap,és ha nem kapcsol be, akkor megnézem az R1-et amit említettél.
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Jaj! Hát beviszed a szobába, és ott nem süt be a nap..
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Azt csinálnám,csak már ki van telepítve az egész kóceráj a teraszra.
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Hello!
Haza érve két hét után, megyek ki nagy irammal a teraszra megnézni a zöldséges kertet Látom a cucc nem sokáig, mehetett, mert szárasság mutatkozott a palántákon.
Kikapcsoltam, majd újból be a herkentyűt hallom relé behúz, gondolom elektronikának nincs baja (igaz még nem méregettem), egyszerűbb volt azt kipróbálni, hogy direktbe kötöm a motort az adapterrel (mint amikor vettem). Meg se nyekkent. Mértem az AC adaptert de semmi élet nincs benne. A szivattyút nem tudtam még mással kipróbálni, mert nincs csak DC Adapterem.
Ha a kapcsolásra Bővebben: Link DC adaptert rakok, azzal nem megy.
Hogy a saját AC adaptere meghalt az biztos, hogy a motor is azt nem tudom mert még nem volt mivel kipróbálni.
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Ugyan úgy megy DC adapterről is, csak akkor a motornak is DC-nek kell lenni. De hogy pusztulhat meg egy AC adapter? Az csak egy trafó..
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Kipróbáltam DC adapterről és egy kis DC motorral,az elektronikának semmi baja. Az Ac adapter halott (hogy mitől?) passz. Most már csak az AC szivattyút kéne még valahogy tesztelni.
De lehet majd veszek egy 12V autó ablakmosó pumpát az még erősebb is.
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Szétkaptam az Ac adaptert,a trafón kívül semmi nincs benne.A multiméteren a szakadás vizsgálóval ha lecsipogtatom a trafó szekunder részén akkor csipog, zárlatos ?
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2015
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Szétszedtem az AC adaptert,a trafón kívül semmi nincs benne.
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Hogy egy szekunder "csipog", teljesen normális, kicsi az tekercs ohm-os ellenállás értéke.
Egy ilyen trafónak (meg másiknak sem) nem a szekunder oldala szokott tönkremenni. Általában van benne egy hőbiztosíték a primer oldalon, az szokott kimenni, túlterheléstől vagy zárlattól. Azt kell megkeresni. Sokszor a tekercs szigetelése alatt van egy fekete lapos "piszok"..
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2015
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
(Közben)-találtam egy hasonló trafót méretben,megmértem 11,2V-os (mértem azon is ezt a csipogást aztán rájöttem) Kipróbáltam a szivattyút-megy vele-közben is mértem akkor 10,3V ot mértem. Nem kevés neki a 12V-os szivattyúhoz? Igen egyszer régen cseréltem ilyen hőbiztosítékot egy trafón ,megnézem ebbe is hátha van.
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Nem kell mindenben csodát látni! Ha szállítja a vizet, akkor jó. Legalább nem melegszik majd annyira.
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Felvágtam az "ereit" nincs benne hőbiztosíték
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Akkor lehet szakadt a primer, vagy a kivezetése rosszul van beforrasztva.
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Bele rakom a régi dobozába amit találtam,méretre is ugyan akkora. (lényeg hogy működik minden). köszi az infókat.
(#) Iszkakof István hozzászólása Máj 26, 2017 /
 
A konyhapénz kiegészítésére uborkát termesztek, 500 folyóméteren. Minden rendben lenne, de a munkahelyemen vagyok 7 órától 15-ig. Ez idő alatt kellene menjen minden, mondjuk úgy, önvezérlőn.
A lényeg kurtán furcsán a következő lenne. Egy analóg időzítő kapcsoló az előre beállított időkben elindítaná a folyamatot, ami a következő: 1 kinyitja a vízcsapot, ami megtölti a keverőtartályt és beleborítja az előre kimért műtrágyát. 2. ahogy telik a tartály keveredik a víz a műtrágyával, ami elolvad és ha a vízszint eléri a felső határt, a beömlő csap elzáródik. 3. elérkezik az idő, valami kinyit egy szelepet és elindul a tulajdonképpeni öntözés. 4. a tápoldat kiáramlik a keverőtartályból, amikor elfogyott, a szelep elzáródik és kezdődik minden elölről.
A kútból a szivattyú egy ezer literes tartályt tölt meg, ami azért fontos, hogy ha a kútnak nem lenne elég a hozama, ez a mennyiség kipótolná. A szivattyú vezérlését már megoldottam egy áramkörrel aminek a fő eleme két 4093-as ic.
Ezt kellene tudja a rendszer. Eléggé őszülő fejjel nem látom át a logikáját, mi mit indít el és mit tilt le, hogyan kapcsolja a következő műtrágya adag beborítását a keverő tartályba, meg ilyenek. Reménykedek, hogy jó helyen kérdeztem. Ha nem, kérem adjátok meg a jó linket.
Minden segítséget előre is köszönök.
(#) nedudgi válasza Iszkakof István hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Amennyire én felfogom a problémát, meg kell barátkozni mikrokontrolleres vezérlés gondolatával. Főleg anyag okokból. Akkor még a kapcsolóóra is elmaradhat. Most sűrű az időbeosztásom, de vasárnap szívesen ragozom a témát. WiFi (internet) van 10-15m-es közelben?
(#) Iszkakof István válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 26, 2017 / 1
 
Minden tiszteletem a tied, de lehet azt egyszerűbben is. Nem akarom én online látni, mi történik odahaza.
(#) proli007 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Máj 26, 2017 / 2
 
Hello! Elsőként a mechanikát-érzékelőket-végrehajtókat kell megoldani. Megállapítani a szükséges vezérelendő villamos fogyasztók típusát teljesítményét, vezérlési sorrendet (időt vagy végállást pld, a műtrágya adagolónál) és ezen feltételek után lehet gondolkodni a villamos vezérlés hozzáillesztésén. És a biztonsági összefüggéseket. (A "mi van ha..")
A működés logikáját viszont neked kell kitalálni, ami megfelel az egész funkcióhoz. (Ez alatt nem a logikai áramkör értendő, hanem a vezérlés módja egyszerű szavakkal történő leírását, amiben nincs logikai bukfenc, vagy hazárd.)
(#) Iszkakof István válasza proli007 hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Tulajdonképpen a "mi van ha.."-hoz kérnék néhány jó ötletet, segítséget. Reggel, mielőtt elmegyek munkába, mindent ellenőrzök, amit kell feltölteni, feltöltök, de azután már mindennek működnie kell megbízhatóan. Ha szerencsém lesz, ma összeszerelem a mechanikát és jöhet a neheze. Este jelentkezek az eredményemmel, gondjaimmal.
Előre is köszönöm a segítséget.
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem