Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1440 / 1674
(#) yodee hozzászólása Júl 4, 2017 / 21
 
Üdv Mindenki!

Hosszas bütykölés, gondolkodás és rengeteg segítség után végre teljesen kész a nixie órám
(#) mikldesign hozzászólása Júl 5, 2017 /
 
Nem is Neked írtam.
(#) H2opok válasza yodee hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Gratula, tetszik. Habár az ezüst talpak helyett ehheza designhoz valamilyen réz, vörösréz talp illene.
(#) mikldesign hozzászólása Júl 5, 2017 /
 
Nagyon szép, igényes munka.
(#) l48 válasza yodee hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Szia! Szép munka! Vizipók kortársunkhoz hasonlóan az a láb Kinai beütést ad.( A zebracsikos meg gyözikést). A megitélés az szubjektiv bárkinek bármi bejöhet még az ellenkezője is.
Ezt feloldandó a helyedben én egy polrozott rézszövetet ragasztanék rá. Vagy konzervdoboz palást kötéssel.
(#) kocsgab002 válasza yodee hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Nagyon szép lett, gratulálok hozzá, de egyet értek H2opok barátommal, fekete vagy réz lábak jobban illenének rá. Szerintem.
(#) szebee hozzászólása Júl 5, 2017 / 20
 
Sziasztok!

Készült egy karóra, leginkább csak után építés, igaz a töltő részét én tervezem és kiviteleztem. Nagyon sok köszönet érte sooty-nak Köszönöm!!!
(#) yodee válasza kocsgab002 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
A feketét eleve elvetem, mert festett és kophat. A réz jól hangzik, megnézem majd hogy mutat. Viszont ezek a tömör alu lábak sem rosszak
(#) don_peter válasza yodee hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Gratulálok, nagyon szép lett a kivitelezés..
(#) don_peter válasza szebee hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Ügyes kis szerkezet.. Nagyon ötletes.. Ügyes vagy..
A hátulsó felén mi van, hogy ennyire fénylik?
Lakk? Vagy vizes? Mert, hogy mellette a szövet is kapott belőle, úgy látom..
(#) MikulaSan válasza szebee hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Szia Szebee! Vállalsz ilyen óra gyártását megvételre esetleg? Csak 1db-rol lenne szó.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2017
(#) Moderátor hozzászólása MikulaSan hozzászólására (») Júl 11, 2017
 
Ezt privátban intézzétek, legyetek szívesek! Nem tartozik a fórumra.
(#) bbalazs_ hozzászólása Júl 11, 2017 / 5
 
Sziasztok!
Osszekotottem egy digitalis tolomerot egy PIC-el. Egy szintattevo is kellett hozza, ket NPN tranyo, ami a masfel voltbol csinal TTL jelet, persze invertalva. A PIC egy 18f45k50-es, a tetejen egy kis ili9341-es LCD. Ez a tolomero kb 100ms-onkent ad jelet, 24 bitnyi adatot. Semi mast. Az utolso bitek kozott van az elojel. Nem komplemens, a minusz egy is egy, csak az elojel mas. Ha inchbe atvaltok, azonnal mas szamot kezd sugarozni.
Ez a tolomero automata ki- es bekapcsolasu, amit ugy old meg, hogy allandoan be van apcsolva, csupan a kijelzot kapcsolja ki-be (mondjuk azzal is megtakaritja kb a felet az aramfogyasztasnak.
Az adapteren levo kis visszahajtott drot a PIC feloli taplalast hivatott megvalositani, de most gombelemrol ment.
Egy esztergahoz szeretnek ilyen jellegu merot kesziteni, csak felek,hogy az ujabb Banggoodos rendelesnel valami egeszen mas protocolut kuldenek - mint ahogyan a 2.4-es LCD-kkel megszivtam annak idejen. Nem tudtak ket egyformat kuldeni, mas chippel, mas protocollal es mas kiosztassal mukodtek...
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2017

DSCN1997.JPG
    
(#) pinyó39 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Kinézetre pont olyan mint amit a Lidl vagy Aldi forgalmaz(ott).
(#) kameleon2 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Csak egy gyors kérdés... Most, hogy van egy pontosnak mondható etalonod, miért nem készítesz teljesen sajátot? Az legalább nagy eséllyel ugyanolyan lesz. Gondolom valami hasonló a cél. Ennyiért már megéri görcsölni Egyszer elgondolkodtam egy hasonló mérőeszközön, de egészen más alapokon. Én arra jutottam, hogy olcsóbb lenne levilágítóval fóliára elkészíteni egy csíkmintás vonalzót és azt kifeszíteni. Az ugyanis 6000dpi mellett már szép felbontást adna egy olyan 0,004 -es pontosságot.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2017
(#) bbalazs_ válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Pinyó39:
Ezek MIND ilyenek. Ami nekem kinabol jott, annak annyira ocsmany volt a vaza, (kidolgozatlan, nyers, pontatlan illesztesekkel, sorjas, durva felszinnel - soha nem szoktam reklamalni, de most megtettem), hogy szetkaptam es beleneztem, mi van benne, mind ugyanaz van benne, csak a firmware lehet mas es mas.

kameleon2: Nem, a cel egyszeruen az, hogy a mi kis aprocska esztergankon ne a tekerolant noniuszat kelljen szorozgatni. Optikai elven mukodo cucc nem is rossz (bontott optikai szalagjaim vannak nyomtatokbol),, de szerintem ebbe a kornyezetbe nem szabad ilyet tenni. Lehet,hogy ez a kapacitiv cucc sem lesz jo ide.
(#) kameleon2 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Utólag jutott eszembe, hogy mondjuk pont erre szolgálnak a jeladók (enkóderek) , amiket a motorokra tudsz szerelni, ráadásul a Mach3 ezeket is tudja kezelni, kalibrálni. Az bírja a gyűrődést.
(#) pinyó39 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Azért említettem e kettőt, mert ide indok nélkül visszaviheted akár ha több darabot bevásárolsz , meg az egy szériából valók talán egyformák.
(#) bbalazs_ válasza pinyó39 hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Sajnos Banggoodos es en turelmetlen vagyok, mar a 25 napos szallitas is sok volt, most ha visszakuldom es ok kuldenek egy ujat azonnal, az is ket honap. Annyit nem er.
Mar rendeltem egy ujat, talan ugyanaz lesz. Ha nem, uj protocolt tanulok.
(#) H2opok hozzászólása Júl 12, 2017 / 7
 
Üdv
Elkészült végre a neopixel ring clock. Az első "csillagkapus" program sajnos 1perc alatt fél percet sietett. Nem boldogultunk vele.
A jelenlegi már pontos. Ardu nano , rtc és egy "rotary encoder" a beállitásnak. 5 kijelzési mód van benne.
Burkolat plexi, cnc n gyártva. A gyűrű is cnc s. A gyűrű egy 3.5 jack dugóval csatlakozik az elektronikához (ebben van egy aljzat) amit ki is lehet húzni. Persz csak táp nélkül mert fesz alatt az ardu elszáll sajnos. Pedig direkt ki lett mérve hogy csatlakoztatáskor nincs e a 3 pólusok között zárlat. Nem volt, persze tévedtem. Jó lett volna a programban egy fényerő állitási lehetőség mert elég erős fénye van.
Fotók és video.
fotók
(#) kalmi.kalmi válasza H2opok hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Vettem a fáradtságot és rákattintottam. Nekem tetszik. Látni, hogy sok időt foglalkoztál a projektel. Precíz munka.
Ha ide töltöd fel többen megnézik, és évek múlva amikor a külső link már nem él nem jön egy üres lap.
(#) wbt válasza H2opok hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Nagyon precíz, szép munka. A gyűrű-panelt is Te csináltad vagy a kínai kész ívekből van összerakva?
Idézet:
„Jó lett volna a programban egy fényerő állítási lehetőség”

Mi akadályozott meg benne, ha nem hadititok?
Gratulálok, mégegyszer!
(#) H2opok válasza wbt hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Köszi.
A gyűrű a 4 cikkes bangoodos.
A fényerőt? Ha valaki meg tudja oldani akkor lesz benne. Én nem értek hozzá sajna.
Nem is lenne fontos állithatóra. Egyszerűbb lenne szerintem ha egy fix időpontban, pl.este 8 és reggel 7 között a felére csökkenne. Persze itt csak 12 órás kijelzés van, nem 24.
Amugy a programban van egy ébresztő funkció aminek szerintem semmi értelme. A beállitott időben full fényerőn villog az összes led. Ugye az ember csukott szemmel alszik. Legalábbis én. Akkor ........mi értelme?
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2017
(#) Petyaa válasza H2opok hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Felébredsz a zavaró fényre
(#) H2opok válasza Petyaa hozzászólására (») Júl 13, 2017 / 1
 
Én? Max egy atomvillanásra.
(#) wbt válasza H2opok hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
A programot nem Te írtad? Én egyszerűen letudtam a fényerőszabályozást (igaz, ez nem a legtökéletesebb, de látványcuccokhoz bőven jó lett):
Amikimegy_byte=High(Szín_byte*Fényerő_byte)
Fürdőkádvilágításhoz, n*méteres VU-méterhez tökéletes volt.
(#) H2opok válasza wbt hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Innen az ötlet.
neo

Program is innen van.
(#) morgo válasza H2opok hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Egy LDR fényerőszabályzást jobb ötletnek tartanék mint az órához igazítottat.
Izlések és pofonok...
(#) gerleimarci válasza H2opok hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Kiolvastatod AnalogRead-el egy poti vagy LDR állapotát, map fügvénnyel beállítod a hozzátartozó minimum-maximum értéket és ahol a progiban 255 van, azt behelyettesíted a változóval (IDE-ben CTRL+F). Lehet, hogy még több helyen kell változtatni az értékeken, de nagyjából ennyi.
(#) H2opok válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Hú. Köszi. Ha lenne kinai szótáram, elővenném.
Én is tudok olyat mondani, hogy azt hinnéd más naprendszerből érkeztem.
De viccet félretéve. Ez távol áll tőlem. NEM ehhez értek.
Max annyi, hogy feltöltöm az ardura a progit. Inkább a "köret" design ami izgat.
Ha leirnám egy kb. 60x60mm es 8 rétegű furatgalvános, aranyozott, nyák gyártási lépéseit, amiben van flexibilis rész is, ......ezt vágom.
És tudnék is segiteni.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2017
Következő: »»   1440 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem