Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2771 / 3550
(#) Petyaa válasza Villanymozdony hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Hirtelen csak a 10 éves Sony W200 on tudtam kipróbálni hogy bejön e a facebook egyáltalán, és bejött weblapként is, plusz leszedett egy alkalmazást ami kemény 149KB-ot foglal

Előbb rákerestem, volt aki Nokia 3330on hozta be a google-t
(#) Firefighter1 hozzászólása Júl 27, 2017 /
 
Tudja valaki hogy csoroooo Zsombor miért lett banolva??
Nem tudom... de valahogy mindig megküzd egy két "pofonért"!!
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Úgy látom, még csak figyelmeztetése van.
(#) Villanymozdony válasza Petyaa hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Kipróbáltam a 3510i-t, de a teló szerint nem jött létre a GPRS kapcsolat. Pedig azt a SIM-et raktam bele, amit egyébként is használok telefonálásra, és internetre.
(#) Pafi válasza pjg hozzászólására (») Júl 27, 2017 / 1
 
Ezt most mégis hogy képzeled? Ez elektronika, ami itt szigorúan tilos a moderátorok szerint!
(#) Pafi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 27, 2017 / 1
 
Nem tudom, csak annyit hogy volt pofája szigetelő anyag javaslatot kérni ebben a topicban, ezért törölték a hozzászólást a rà adott válasszal együtt.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2017
(#) pjg válasza Pafi hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Igazad van, Bocsi. Bár itt a lényeg a kutyán meg a pihenésen volt.
(#) Bakman válasza pjg hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
A szomszéddal nem lehet megegyezni valahogy? Bár, ha itt kérdezed, valószínűleg nem...
(#) BarnaPili válasza Bakman hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
2hete még nálunk is hangzavr volt. 6 kutya nyomta a decibelt. A két szülő,és a szaporulat(3 neveletlen kutya,korábban 4 volt)Hazaérve a nyaralásból gyanús volt a csend. Valahova a szaporulatot elvitték valahová. Most csak a maradék hangoskodik,de csak okkal. Viszont egy kóbor kutya,és pár macsek felfedezte,higy a kapu átjárható. Erre kell valamit kiokoskodnom,higy elriasszam őket. Bántani nem akarom,de gyűlölöm a macskapisi szagú kertibútort,babakocsit(korábban)... A kapu kovácsoltvas-jellegű,egy dróthálóval elcsúnyítanám.
(#) pjg válasza Bakman hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Bunkó albérlő. Egy az udvaron, egy a lakásban. (kutya) Elmegy valaki, valami a ház előtt, szó szerint megőrül.
(#) Moderátor hozzászólása Pafi hozzászólására (») Júl 27, 2017
 
Jó lenne ha befejeznéd!
(#) Petyaa válasza Villanymozdony hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Beállítottad az adatkapcsolatokat jól? Találtam egy oldalt remélem segít megoldani a gondot.
(#) ronin75 hozzászólása Júl 29, 2017 /
 
Sziasztok,
tud valaki olyan helyet Budapesten, vagy közeli vonzáskörzetében, ahol gyermekruhákat, cipőket le lehet adni és valóban a rászorulók kapják meg? Akár közvetlen rászoruló családok is lehetnek, 4 és 6 éves korú gyerekekkel.
(#) Gafly válasza ronin75 hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Értem a kérdésedet, és tisztellek érte

Annó sok "baba"ruhát kaptunk ajándékba, és adtunk tovább ugyanígy.
Majd jött az az időszak hogy jobban kopik/ciki.

Én még mindig a fehér kukára szavazok (szavazok jelenti: Jobb ötlet hiányában és is oda fogom ki/be dobni).
De várom (én is) a hasznosabb ötleteket.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2017
(#) Kovidivi hozzászólása Júl 29, 2017 /
 
Sziasztok! A hangya lélegzik?
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Idézet:
„Rovarok légzése

A rovarok légzőszerve a légcsőrendszer, más néven trachearendszer. A légcsőrendszer nyílásai a tor és a potroh két oldalán találhatók. A légzőnyílásoknál eredő csövek a test belseje felé hatolva faágszerűen elágaznak egyre több és vékonyabb csövecskére. A légcsövek behálózzák az összes szervet, így a gázcsere közvetlenül a sejtek és a levegő között zajlik le. Ha az állat a potrohát összehúzza, akkor a levegő kipréselődik a légcsövekből, a potrohizmainak elernyedésével pedig friss levegő áramlik a légcsövekbe. Egyes rovarok légzésük közben jól láthatóan, szaporán mozgatják potrohukat. Ez jól megfigyelhető például a pihenő darazsakon, méheken.”
Sulinet.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2017
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Köszi!
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Nagyüzemekben gázosítással irtják a rovarokat, légzőrendszerükön keresztül hat.
(#) sany válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Most tényleg van olyan élőlény amely nem lélegzik?
(#) Kovidivi válasza sany hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
De hogyan kap több ezer hangya olyan kis lyukon keresztül levegőt? Nem kell válaszolni, irónikus a kérdés!
(#) Bakman hozzászólása Júl 29, 2017 /
 
Nagyot!

Van valakinek közvetlen tapasztalata a gyantás vízlágyítókkal? Az "ismerek egy embert, aki már hallott olyanról, aki látott ilyet" c. véleményeket inkább hanyagoljuk, nekem első kézből való tapasztalatokra lenne szükségem. Ugyan építettem egy elektromos lágyítót de ez csak felületesen hat. Mosógépben, WC tartályban és legfőképpen a bojlerben hatástalan.

Vettem vízkeménységmérőt, 24 - 25 nk° mértem, többször ismételt teszttel. A "gond" valójában ott van, hogy elég drága dolgok ahhoz, hogy csak úgy próbálgassunk párat. Természetesen az eladók és a prospektusok, mi más dolguk lenne, az egekig magasztalják a szerkezeteket.

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) pjg válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
A mieink már nem. Délelőtt fedeztük fel a kamrában, hogy megkívánták a lekváros linzert. Raid kartárs betett nekik.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
A víz összetételét nem változtatja meg ! Csak a vízkő kialakulását előzi meg,tehát a hatását műszerrel nem tudod kimérni. A hatásosságát csak az idő mutatja meg .
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Melyikre gondolsz? A gyantásra vagy az elektromosra?
(#) botesz válasza Bakman hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Az elektromos egy hulladék a gyantás viszont jó és egy teljesen elfogadott technika.Mosogatógépben mindben van és valóban nem vízkövesedik....feltéve ha raknak bele sót.
(#) pjg válasza botesz hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Az enyémben sohasem volt só és egy körömnyi vízkő nincs benne.15 éves.
(#) Bakman válasza botesz hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Az elektromos működik pár hónapja, a csaptelepeken valóban kevesebb lett a vízkő, hulladéknak nem nevezném, max. nem eléggé hatásosnak. A nagyobb gondokat viszont nem oldotta meg. Amiben mi gondolkodunk, az a ház teljes vízellátására lenne csatlakoztatva, nem csak egy-két dologra.
(#) botesz válasza Bakman hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Ismerősnek volt elektromos semmit nem ért.Van komplett vízhálózatra való gyantás lágyító csak ugye az már nem egy olcsó mulatság.Gondolkodtam már rajta hogy ami a mosogatógépben van azt hogyan lehetne önmagában hasznosítani mivel hegyekben áll...
(#) botesz válasza pjg hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Persze ha eleve lágy vizet adsz neki vagy ecetezed....
(#) pjg válasza botesz hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Csapvíz.
Következő: »»   2771 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem