Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   42 / 137
(#) gerleimarci válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Tudom, hogy beleférne, de nem is használom, csak valamikor régebben kipróbáltam.
(#) pipi válasza andyka hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Én ott akadtam el, a server.send (vagy nem tom már melyik függvény) kb 3kbyte feletti html-t nem tud válaszként kiküldeni, szét kellett cincáljam ekkora méretű weboldalakra.
A weboldalam a flashban van így:
const char PAGE_NetworkConfiguration[] PROGMEM = R"=====(
<head>
...

A dlinkhez nagyon nem értek, furcsállom hogy két helyen lehet állítgatni a virtual server, és port forw. oldalon, próbáld csak az egyiken konfigolni
(#) andyka válasza pipi hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
A routerrel kapcsolatba: az allitasok ugyanolyanok mint az ontozo esetebe, az pedig kifogastalanul mukodik, holott annak kodja haromszor-negyszer ekkora es string-el van az is
(#) andyka hozzászólása Aug 23, 2017 /
 
Kirakom a VITRINBE !!!
Arduino IDE 1.6.8, ESP8266-2.2.0, innen http://arduino.esp8266.com/stable/package_esp8266com_index.json installalva Alaplap-kezelovel es lass csodat, MUKODIK.
Tanulsag, ne dobd el a regit. Mert az uj nem biztos hogy bevalik !
(#) gerleimarci válasza andyka hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Szerintem ezt akartad linkelni, nem a 2.3-asat.
(#) andyka válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Letoltottem az ArduinoIDE 1.6.8 -at es arra installaltam a 2.2.0 verziot az Alaplap-kezelovel.
Nem linkelni akartam, hanem hogy azt a linket irtam be a Fajl - Beallitasok - Tovabbi Alaplap-kezelo URL-ek mezobe.
Mar nem is tudom hany variaciot probaltam ki.
Amikor megirtam ezt a kodot es az ontozoet akkor meg a 2.3.0 volt a legujabb verzio es azzal sem ment.
Probald ki, szerintem csak ez lehetett a bibi.
Amikor az ontozot utoljara programoztam akkor is egy hetet mergelodtem vele. Akkor jelent meg az ArduIDE 1.8.3 es azzal nem ment (sok gondolkodas utan forrt ki hogy csak azt valtoztattam, az esp verziora igazan nem emlekszem, de az sem volt a legujabb, pedig mar ki akartam hajitani a routert)
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2017
(#) gerleimarci válasza andyka hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Ja értem, tehát akkor a fórummotor alakította linkké a bemásolt szöveget. Akkor bocsi, hogy beléd kötöttem.
(#) andyka válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Semmi gond, lenyegebe az egy link es annak is irtam.
(#) atus1981 hozzászólása Aug 24, 2017 /
 
Sziasztok! Olyan ESP modullal találkozott már valaki, hogy a gpio16-os lábnak tüskére van kivezetve?
Csak a gpio16 tudja felébreszteni az ESP-t?
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
(#) atus1981 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Köszi!
Csak a gpio16 tudja felébreszteni?
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Ha alszik, akkor igen. Mondjuk, kívülről az RST, vagy EN lábbal is lehet vezérelni.
(#) atus1981 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Akkor marad az ESP-01 és a forrasztás. Hőmérsékletet értéket kellene küldjön, alszik 2 percet, majd megint küld adatot. Mennyi lehet a max alvásideje? 2 perc belefér?
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 24, 2017 / 1
 
A belső timer tudtommal valamivel több, mint egy órát tud.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2017
(#) ciw hozzászólása Aug 24, 2017 /
 
Üdv!

Valaki nem tud egy leírást, amivel az SDK-t működésre lehet bírni egy ide felülettel?
Az a lényeg, hogy az arduino-s cuccoktól mentes firmwaret szeretnék kszíteni.
(#) Lucifer válasza ciw hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
https://github.com/pfalcon/esp-open-sdk

IDE-nek én QtCreatort használtam, Baremetal targetként be lehet fűzni alá.
(#) atus1981 hozzászólása Aug 25, 2017 /
 
Sziasztok!
A blynk bridge dolog fogott meg. Ezt a projectet szeretném megcsinálni, esp-01-en van a dht-11, nodemcu 1.0-an van a másik kód. Ami a baj, hogy a nodemcu serial portra invalid auth token-t ír.
Ami még nem oké, hogy a dht-11 az applikációra nem ugyanazt írja, mint amit serial-ra.
Jobban zavar az invalid auth token dolog, és ennek megoldásában kérném valaki segítségét.
Köszi.
(#) kapu48 válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Használd az: arduino16.8 - vagy ...16.10-est
(#) atus1981 válasza kapu48 hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Ardu 1.6.5-tel sikerult. Viszont most massal kuzdok. Virtualis portra irok a telefonrol es nem veszi at az erteket. Kodot kesobb irom, gepen van.
(#) Attila86 hozzászólása Aug 26, 2017 /
 
Sziasztok!
Van két ESP-02 modulom, de nem csinál semmit egyik sem. Lehet hogy nem jól kötöttem be? A reset lába a levegőben, a GPIO15 lekötve a GND-re, a GPIO0 és a GPIO2 pedig felkötve a tápra. A tápfesz 3,3V, és a TXD lábára van akasztva az UART-USB átalakító bemenete, amely 115200 BAUD-ra van állítva. A soros porton nem ad ki semmit se.
Mindkettőt kipróbáltam, egyik sem működik.
(#) atus1981 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Hali!
Reset és gpio15 lábat 10k-val tápra, gpio0 pedig földre flash módban.
A resetre nyomógombot a földre kell kötni. UART módban a gpio15 és a gpio0 lebeghet.
(#) Attila86 válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Soha nem akarom resetelni, sem flash módba kapcsolni. Ez esetben akkor elegendő ha csak a reset lábat húzom fel a tápra, a GPIO0, a GPIO2 és a GPIO15 lebeghet?
(#) atus1981 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Igen, van olyan nekem is, amit nem resetelek, TX-RX, táp bekötve és a reset felhúzva. Ennyi, minden más lebeg.
(#) Attila86 válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Kipróbáltam, de így sem ad ki semmit magából. Nem értem... az ESP-12E tökéletesen működik, de ez az ESP-02 meg sem mukkan. Pedig muszáj lenne egy külső antennásat használnom...
(#) nedudgi válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
78600Bd sebességű Boot üzenet sem látszik? 9600Bd, 19200Bd és 57600Bd is előfordul.
(#) Attila86 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Semmi, mindet kipróbáltam. Lehet hogy rosszak lennének a modulok? A HEStore-ban vettem mindkettőt.
(#) atus1981 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Rajta a tápfesz és adsz neki egy resetet? Akkor kéne látszódjon bármelyik baudon valami.
(#) Attila86 válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Semmi.
(#) nedudgi válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Az ESP8266EX-ben alapból van egy bootloader, amit nem lehet felülírni. Ha mást nem, az indulási feltételeket ki szokta írni: GPIO0, GPIO2,GPIO15. Az RST/CH_PD ugye ellenálláson keresztül van a tápra kötve?
Ha semmi villogás (remélem USB-TTL átalakítóról járatod) akkor táp körül kellene keresgélni, vagy a TX láb szakadt/zárlatos.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2017
(#) Attila86 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
A reset láb eddig közvetlen volt a tápra kötve, de most felhúztam egy ellenállással. Így sem ad ki magából semmit. "CH_PD" lábról nem tudok hogy lenne ennek a modulnak:Bővebben: Kép
Következő: »»   42 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem