Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   41 / 137
(#) Panhard válasza pajti2 hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Nekem ESP-07 külső botantennával és TPLink 1043 router kb: 500 méter úgy, hogy látták egymást az eszközök.
(#) atus1981 hozzászólása Aug 15, 2017 /
 
Egy kis érdekesség

Viszont ami érdekelne, hogy esp modulról a flash tartalmat le lehet tölteni pc-re?
(#) pajti2 válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Szerintem egy rasp-ra sokkal inkább valami ilyesmit fog rádugni a nép: Bővebben: Link
(#) pajti2 hozzászólása Aug 17, 2017 /
 
Esp8266-al termékskálákat nézegetek, és jó lenne valami mechanikailag normálisan kiszerelt teszt modul mobil környezethez (akkuval egybeszerelve stb). Egyetlen darab kell csak.

Olyasmit kellene kitesztelnem, hogy ha kiviszem a modult valahova, és megnevezek neki egy routert (ssid, jelszó, titkosítás), akkor térerő végett fel tud-e csatlakozni, vagy sem. Felkapcsolni egy piros vagy zöld ledet a modulon, hogy lássam, van-e életben adat link. Pic programozóm van, vagy valami előre programozott firmware-t tudok felhasználni, ha létezik direkt olyasmi. Persze barkácsolni mindig a biztos megoldás, de első körben ha van készen egyben eszköz, ami handy kezelhető, teszt célra inkább megvásárolnám azt (úgyis csak egy darab kell belőle). Amiket eddig találtam eszközöket, és talán jó lenne, mindegyik out-of stock.

Több szem többet lát alapon annyi a kérdésem, hogy lát-e valaki valahol olyan terméket a fenti célra, ami jelenleg raktárról kapható, és nem mondjuk 3 hónapos a berendelési idő?
(#) sirály12 válasza pajti2 hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Valami ilyesmi: Bővebben: Link
Bár ez már ESP32, de minden rajta van amit akartál.
(#) pajti2 válasza sirály12 hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Ezekben az esp modulokban nagyon nem vagyok otthon, nyitott vagyok kezdeti tanácsokra, hogy mit érdemes használni. Egyenlőre csak annyit látok, hogy a 8266-nak nagyobb a community-je, de a community minőségéről persze gőzöm sincsen. Legalább néhány valódi szakember is komolyan veszi, vagy egyenlőre csak hobbysták és hipszterek játszadoznak vele?

Olyan esp modul kellene, ami ha idővel odáig jut egy amatőr projecttel, hogy kimegy sorozatgyártásba, és felkerül mondjuk 10k panelre, nem lesz belőle minden harmadik hibás. Ha egyszer felprogramozom az egyiket, akkor az a program ugyan úgy stabilan működjön mindegyiken, és ne 3 tucat külön revision érkezzen minden hónapban, aminél szoftveresen is eltérések kellenek, meg forduljanak elő mindenféle misztikus hibák egyik-másik random esetben, mert az logisztikai rémálom. A gyengébb community-s termékeknél keleti felebarátaink bizony elkövetnek olyan viccet, hogy figyelmeztetés nélküli revision váltás, régi termék support beszüntetés azonnal, senki többet harmadszor, és tojnak rá, kinek tetszik vagy sem. Kiforrott termék kellene nekem, nem első-hónapos kísérleti cucc. És persze a ledokumentáltság is kérdés, ami keleten nem a legerősebb skill. Kellene legalább pár előre megszagolható project, ami nem csak papíron működik (és még ott is csak vagy működik, vagy nem).

Szóval nézelődtem, és megpróbáltam megsaccolni, hogy a 8266-ot érdemes lenne megnézni. Rosszul tippeltem?

Teszt modulból olyan kellene, amit később használni fogok. Bőven elég csak az egyiknek a rigolyáihoz hozzászokni. A nyák antenna még elfogadható, de másik modul nem.
(#) gerleimarci válasza pajti2 hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Szerintem ezt keresed, vagy esetleg OLED kijelzővel.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2017
(#) pajti2 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Jónak tűnik, köszönöm. Még annyit, hogy a dokumentációja ezeknek a moduloknak nem a legtökéletesebb. Szóval van az a modul, ahogy elnézem, usb-vel csatolhatom fel számítógéphez, és gondolom, kell hozzá valami program, hogy beállítsak neki ssid-t, titkosítást, wifi jelszót. Arról a programról egy szónyi említést sem találtam. Vagy valami framework van, amit egybe kell gyúrnom magamnak sdk-val, és letöltenem programozóval? De sem programozó jumpert nem látok rajta, sem sdk-ról egy szónyi említést sehol, pedig gondolom, ezek az eszközök nem mind hardver kompatibilisek a kapcsolástechnikáikban - vagy igen? (Kapcsrajzot sem találtam.)
(#) sanyisay válasza pajti2 hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Bővebben: Link
Ez a cég már sorozatgyártásba tette az esp8266-ost. Hogy mekkora példányszámnál járnak azt nem tudom, de elég hamar híre menne, ha elkezdenének hibásodni a készülékeik. Folyamatos kapcsolatban vannak a vevőikkel.
Vannak kapcsolási rajzok is a termékekhez tudsz csemegézni.
Bővebben: Link

Bővebben: Link
Itt meg megtalálsz mindent ha komolyan szeretnéd használni.

Egy kis értetlenkedés, ha rosszul látom javítsatok ki.
Nem nagyon értem hogy kerül sorozatgyártásba, a fejlesztői és hobbista modul?
Minőségi tanúsítványok, gyártási határidő, esetleg darabonkénti tesztelések, FW feltöltés és még megannyi kérdéses pontot tisztázni kell mire az ember létrehoz egy komolyabb üzletet. Ezek a jópofa modulok meg kb arra valók hogy kinézel valamit, kapod kb azt, kb ugyanannyiért, vagy lassacskán olcsóbban (de mindíg nagyon drágán az egyedi gyártáshoz képest). ha meg esetleg fordítva lett beforrasztva egy alkatrész azt okosba kicseréled otthon, mert az gyorsabb és olcsóbb mint gariba visszaküldeni.

Gyártásra meg itthon is és külföldön is lehet megfelelő céget találni.
(#) gerleimarci válasza pajti2 hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Programozó jumpert ne keress rajta, helyette van az a két nyomógomb(reset, upload), amit nem is kell használnod, mert van rajt a nodemcu modullal megegyező reset áramkör. Tehát csak rá kellnyomnod a feltöltésre és megy.
Fejlesztőkörnyezet van hozzá több féle, de a legelterjedtebb az arduino egy ehhez írt fordítóval kiegészítve.
videó
(#) atus1981 hozzászólása Aug 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Nodemcu 1.0 lappal sikerült valakinek 2,2" SPI TFT modult életre kelteni?
(#) gyerek67 válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Én most várom a TFT-t, remélem, hogy a napokban hozza a posta.
Problémád van vele?
(#) atus1981 válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Van vele bajom rendesen. Megvan az összes könyvtár, lefordul hiba nélkül, feltöltöm és nem csinál semmit a kijelző. Ezt próbáltam utóbb, de semmi.
Ennél a kódnál feérról átvált kicsit kékesre, majd vissza és annyi. Szerver része működik és ennyi.

Ugyanazzal a könyvtárral NANO-ra feltöltve működik, szóval nem tudom mi lehet a baj.
(#) gyerek67 válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Attól tartok, nem fogok tudni segíteni, mert én LUA-ban hergelem az ESP-t, de ha eredményre jutok vele, azért jelezni fogom.
Mindenesetre: kitartás! Én időnként a fától nem látom az erdőt...
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Hali!
én ezt a libraryt használtam, ili9341-el, jól működött
Bővebben: Link
(#) atus1981 válasza pipi hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Hali!
Megvan ez is. Ezzel sem mukodott. Vagy a vezetekelesem nem jo. Bekotesrol tudsz leirast adni?
(#) atus1981 válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Sikerült működésre bírnom
Egy kötést elnéztem...
(#) gyerek67 válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Az JÓÓÓ!
Az enyém ma érkezett meg, holnap kezdem a kanyart!
Ugye, írtam a fát, meg az erdőt..
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2017
(#) atus1981 válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Igen...
Most egy NTP óra akasztott meg
11 másodpercenként kéri le az idő a szerverről, ezt szeretném ritkítani, meg a kijelzőre iratni úgy, hogy ne csak a lekérés idejében mutassa az időt...
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Ntp szinkronkor elteszed a millis értékét, illetve a különbséget, óra kijelzéskor, a millis-hez hozzáadod a különbséget
Vigyázni kell a millis 32 bites, most fejből meg nem mondom, de rövid időn belül átcsordul, ez hibát okoz...
én találtam a neten/meg átírtam a saját szájízemre egy millis64() föggvényt, és azt használom.
Annyit csinál hogy hív egy millis()-t, ha ez az érték alacsonyabb az előző millis()-nél, akkor a 64bites érték felső 32bitjét növeli eggyel (az alsó 32bit amit a millis visszaad). Ez csak akkor működik jól ha a millis64 "gyakran" meg van hívva, de ez szerintem alapból teljesül
pl: Bővebben: Link itt írják is 72 perc
De lehet szárazabb érzés betenni valamilyen RTC-t, ebayon aprópénz, pl ds3231 modul
--
amit linkeltem tftespi-t nézd meg a wheather mintát
(#) atus1981 válasza pipi hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
a millis 49 naponta csordul túl 32 biten, nem?
Viszont a TFT_Clock_Digital mintával szemezek. Addig meg van a dolog, hogy a kijelzőre kiírja az időt, de csak 11 másodpercenként frissít, addig áll az óra és amikor "no packet yet" üzenet érkezik, akkor üres a kijelző...
A weathert nem tudom feltölteni, jpegdecoder.h hiányára panaszkodik, pedig installáltam a könyvtárat...
(#) gyerek67 válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Az NTP engem is megakasztott.
Igaz, még sokat nem foglalkoztam vele.
A célom az lenne, amit Pipi kolléga is mond:
lekérni az időt NTP-ről és beleírni az RTC-be.
(#) atus1981 válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Ezt told fel! NTP szervert nem kíméli a lekérésekkel...
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 23, 2017 / 1
 
Hali!
Ez nem etikus a többi felhasználóval szemben. Ha mindenki ezt csinálja, leülnek az ntp szerverek a túlterheléstől, vagy be fogják vezetni az újra lekérdezésre időlimitet, ugye nem ezt akarod?
Az NTP szervereket nem erre találták, ki hanem hogy időnként szinkronizálja az óráját az ember...
Valamikor régen olvastam ajánlást az ismételt szerverlekérdezésre, most nem találom, de tuti több perces (talán 10-15p).
Szóval ne sajnálja senki azt a pár száz forintos komplett arduino rtc modult, vagy a két lekérdezés között számolja az időt.
Te sem örülnél neki, ha a kollégáid folyamatosan kérdeznék tőled hány óra van, rövid idő alatt besokkalnál, rendre utasítanád őket, hogy vegyenek egy karórát...
Szóval át kéne az ilyet gondolni...
(#) cua válasza pipi hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Az NTP szerver az RTC szinkronizalasara van. Azt eleg naponta egyszer megtenni.
Ha az RTC egy nap alatt nagyot csuszik,akkor ki kell dobni.
Ha valaki RTC nelkul dolgozik, akkor kell venni egy raspberry pi-t (a legolcsobbat) es hazi NTP szervert telepiteni.
(#) gyerek67 válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Köszönöm, de amúgy sem tudok mit kezdeni vele, mert LUA-ban bütykölök.
(#) atus1981 válasza pipi hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Persze igazad van, nem is hasznalom. De elindulni jo lehet.
(#) gerleimarci válasza pipi hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
A 10 másodpercenkénti lekérés sem etikus? Akkor Ő sem az.
(#) atus1981 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
ebbe beleférne az 59 másodpercenkénti lekérdezés is.
(#) andyka hozzászólása Aug 23, 2017 /
 
Sziasztok
Segitsen ki valaki, miert nem erem el kintrol (internetrol) az ESP-met. Mint mar irtam ketszer is, a belso halozatrol mukdik, elerheto, csak kintrol, internetrol nem.
A kora tavasszal feltoltottem egy Wemos-mini -re es akkor mukodott, most amikor veglegesiteni kellene a dolgot, mar nem megy.
Itt vannak a router beallitasok is, meg az egesz kod.
Megjegyzem a .108-as IP-n mukodik egy, azon is kellene egy kis simitas de ha ez nem sikerul akkor az sem fog.
tobb mint ket honapja teszem veszem, de semmi.
Az egyszeru „AdvancedWebServer” es a „SimpleAuthentification” peldak az „ESP8266WebServer” library-bol mint mukodnek, de ahogy gyarapitom a .html reszt leall. Hogy igen nagy lenne a kod - a html resz, szerintem az lehetetlen.
Segitsetek ki, mit tegyek, hol lehet a hiba, mit valtoztassak.
Koszonom
Következő: »»   41 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem