Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   732 / 1121
(#) Primary hozzászólása Okt 17, 2017 /
 
Fogtam egy asztali gépet, és elvittem A-ból B-be egy ismerőshöz, ahol ugyan elindult a gép, de a merevlemezt nem ismerte fel. Mikor visszavitte az A helyszínre, ott kiválóan működött, mint előtte.
B helyen egy másik monitor volt rácsatlakoztatva, illetve másik billentyűzet és egér. Ezen felül B helyszínen nem csatlakozott a PC védőföldhöz (a veszélyességétől, most tekintsünk el).
Az egy szem sata kábellel játszottam, hogy hátha kicsúszott, vagy valami, de semmilyen kombinációban nem akart működni.
A földeletlenség okozhat ilyet? Szerintem max. a tápnak lett volna jogos a fekvemaradás.
(#) uniman válasza Primary hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Vidd vissza "B"-be újra , most működni fog. De még akár "C"-be is elviheted...
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2017
(#) SPORE hozzászólása Okt 17, 2017 /
 
Sziasztok!
Előkerült a padlásról egy 486-os számítógép. (Ami akkor még működött, amikor fel lett víve.)
A kis akkumulátor természetesen ki volt folyva, de szerencsére nagy kárt nem tett a panelon. Az akkut kiszedtem, a panelt megtakarítottam az oxidációtól. Elindítom a gépet, majd ahogy régen is csinálta, sípol egy mélyebbet majd magasabbat. Aztán sípol négy mélyet. Utána néztem ennek a 4 sípolásnak, a memória első 64KB-jával van valami baja. Már mindent kiszedtem, átcserélgettem, kontaktspray egyebek... Még a jumpereket, IC foglalatokat is áttakarítottam kívül-belül. Az alaplapon fix Texas Instruments proci van és MR BIOS. Ha csak az egyik oldali XT tápcsatlakozót kihúzom, a gépet nem érdekli, ugyan úgy elindul sípolva. Errefelé nézelődjek? Mégis megsérült volna valamelyik alkatrész az akkutól? Pedig kimértem őket. Mi vezérli ebben a memóriákat? Ha ez segít, teszek fel képet este.
Köszi!
(#) Massawa válasza SPORE hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Szerintem azzal tetted tönkre ( sajnos én is) a gépet, hogy kivetted/kicserélted benne az akkut.
Én is ezt tettem és nem tudtuk ujra összerakni, mert hiányzott a memoria tartalma ( meg a gyárto is már az ibolyát szagulgatta).
Egy másik gépben már okosabb voltam, elöször bekapcsoltam ( abban tölthetö litium cella volt), elindult, de azonnal jelezte, hogy üres a back-up battery. Ezért párhuzamosan kötöttem egy külsö elemet, majd kikapcsolva kicseréltem az eredetit. Elinditottam a gépet és egy napig hagytam járni, hogy ujra feltöltödjön. Azota is megy.
(#) SPORE válasza Massawa hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Ajjaj. Bár mivel több, mint 10 éve volt utoljára bekapcsolva, nem hiszem, hogy én végeztem vele. Teszek bele új akkut, de feszültség most is van az eredeti helyén, ha megy a gép. Remélem, hogy nincs igazad...
(#) Massawa válasza SPORE hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Az én gépemet többen is felprobálták éleszteni (profik), mert egy CNC vezérlö volt, igy nem lehetett egyszerüen helyettesiteni, de nem sikerült.
(#) FAZ1 válasza Massawa hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Van ilyen, hogy a régi gépek (mint a mamutok) szépen meghalnak.
Nekem egy kazettás-szalagos lejátszóegységem (IBM) dobta be az unalmast.
A windows-ok már fel se ismerték ....
(#) Massawa válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Nekem is hasonlo gondom volt. Az a gép már akkor vagy 5 éves volt és átélt egy müesést a 3. emeletröl. Utánna került hozzám, beépitettem egy szép fa kazettába és kicseréltük benne a vinyot. Ehhez már a IT szakember barátom büvészkedése kellett, mert az eredeti azt hiszem 32 MB volt, az uj meg vagy 300MB (kisebb már nem létezett), amit a BIOS fel sem ismert. Sikerült neki összerakni, és igy müködött az emlitett akkucseréig (~10 év). Azután már csak a BIOS indult el, de nem ismerte fel már a vinyot, és nem tudtuk már felészteni.
R.I.P
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Ha minden igaz, feltettem az applikációt, talán ez a címe.:
ThiEYE andriod app...
(#) RoliNyh hozzászólása Okt 19, 2017 /
 
Szerintetek ez az egér csak a hozzáadott USB WiFi dongle -val megy?
Vagy tablet beépített WiFi -ére is tud kapcsolódani?
Olyan egérre lenne szükségem, amihez nem kell USB -s vevőegység, mert a tablet beépített WiFi -ére tud kapcsolódni közvetlenül. Esetleg Bluetooth is szóba jöhet, de az is csak úgy, ami a tablet beépített bluetooth vevőjére tud kapcsolódni, USB -s vevős nem jó.

Tudtok ilyet ajánlani? Köszi...
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2017
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Ha rá is tud wifire csatlakozni, nem lesz interneted wifin keresztül. Bluetoothossal nincs tapasztalatom.
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Pffff két eszközhöz nem lehet egyszerre csatlakozni?
Akkor lehet mégis csak a blueetoothos megoldás marad?
(#) Bakman válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Idézet:
„Szerintetek ez az egér csak a hozzáadott USB WiFi dongle -val megy?”
Nagy valószínűséggel igen. Marad a Bluetooth.
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Telefonnal sem tudsz két wifi hálózathoz csatlakozni sajnos, ha jól tudom. Nekem még nem sikerült.
(#) FAZ1 hozzászólása Okt 20, 2017 /
 
Van egy pendrive-om.
Van rajta némi program, ám sehogyan se bírom letörölni, egyszerűen nem engedi. Rendre azt írja ki - " a fájl írásvédett". Hmm. Még a teljes formázásnak is lazán ellenáll!
Régen láttam olyan pen-eket (egy még valahol nekem is van), hogy van rajtuk egy kis mechanikus átkapcsoló. De ezen a valóságban még olyan sincs.
Létezik olyasmi, mint ami például a mobiltelefonoknál akad, hogy valami loock programmal van gyártóilag levédve, és valójában azt kellene valahogyan feltörni rajta?
Idegesítő, hogy nálam csupán szemét-ként van rajta a cucc, de mégsem tudok megszabadulni tőle.
(#) lelkes amatőr válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Van nekem is ilyen 4 Gb-os memóriám, semmit se lehet csinálni vele, a belső vezérlője sérült.
Több héten keresztül próbáltam mindenféle programmal, trükkel visszahozni az életbe, eredménytelenül.
(#) RoliNyh hozzászólása Okt 20, 2017 /
 
Helló!

Nem tudjátok az opera böngészőnek van valahol a megnyitott lapokról automatikus biztonsági listája/mentése? Elindítottam, és (most először) úgy csontra fagyott, hogy feladatkezelőt sem tudtam indítani, hogy azzal bezárjam. Nyomtam egy hard resetet, és újraindítás után a megnyitott lapok zömét elfelejtette. Csak az első három lap van meg, amit gondolom az összeomlás előtt sikerült újra megnyitni/cachelni. Szóval jó volna az összeomlás előtti lapokat valahogy előbányászni...

Esetleg valami log vagy report fájl amiben az összeomlási adatokat elmentette?
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2017
(#) krauszkrisztian hozzászólása Okt 20, 2017 /
 
Üdv!
Van egy pentium 4-es gépem 1 Gb rammal.
Nem tudná valaki megmomdani nekem, hogy miért nem mehy a monitorom, ha egy Radeon X 1600 Pro-t csatlakoztatok a gépemhez? (Az alapi videokártya megy.)
Lehet, hogy driver miatt?
(#) RoliNyh válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Ha szükséges plusz táp akkor azt rá kell tenni. Ha rá van téve (vagy nem szükséges hozzá) akkor be kéne nézni a BIOS menübe, és ott esetleg átállítani a kimenetet AGP/PCIe -re (amilyen a kártyád) és beállítani a dedikált videómemória méretét.
Ha még mindig semmi, esetleg meg lehet próbálni letiltani az alaplapi kártyát, de ez előtt mindenképp nézd meg az interneten, hogy kell CMOS resetet csinálni az alaplapodon, mert ha úgy sem lesz kép,
az lesz a következő lépés, hogy újra helyreálljon a rendszered...

Bár azt csak halkan kérdem meg, az új kártya azért jó? Másik gépen lett tesztelve, üzemképes egyáltalán?
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2017
(#) krauszkrisztian válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Elvileg jó.
Kell hozzá plusz táp, de rá van téve.
Le írnád lépésről lépésre, hogy mit hogyan állítsak?
(#) krauszkrisztian hozzászólása Okt 20, 2017 /
 
Alap: ASRock p4i45gv.
(#) RoliNyh válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
A képeken megnézhed mit kell átállítani.:
Advanced fülön,
Chipset configuration -ban
AGP aperture size beállítod hány MB RAM van a VGA kártyádon.

Aztán Advanced fülön,
Resource configuration -nál
Primary graphic adapter -t átállítod AGP -re.

Nyomsz egy F10 -et, és mented a változásokat, majd rebootolsz...
(#) krauszkrisztian válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Köszönöm szépen!
A beàlítás során akkor az alapi videokártyáról csinálom, és mentés után menni is fog a kártya?
(#) krauszkrisztian válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Csak 258 Mb-ig növelhetö (addig van a skála).
Akkor azért nem ment?
(#) RoliNyh válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Ha kissebb (vagy akár nagyobb) méretet állítassz be neki a valósnál, elvileg akkor is kellene mennie.
Ez a beállítás még a DOS -os időkből maradt, mikor az oprendszer nem volt képes felismerni a dedikált videómemóriát.
A WXp -s időktől ez már az oprendszer feladata...
(#) krauszkrisztian válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Beálítottam a lehető leg nagyobbat, és úgy se megy.
Mit tudnék akkor csinálni vele?
(#) abcdabcd válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Mi a pontos jelenség amikor nem megy? A ventilátorok felpörögnek és leállnak, vagy pörögnek, és látszólag jó minden, csak nincs kép?
De akárhogy is, próbáld ki a nagyobbik táppal, ne a 155W-ossal... csak rakd le az asztalra valahova a gép mellé, ahol kényelmesen elfér, állítsd az oldalára, hogy kapjon levegőt a ventije is, meg persze vigyázz, hogy a táp belsejébe semelyik nyíláson ne érjen be semmi ami az asztalon van...

még: monitor kábel ugyanaz, amivel összekötöd? Kábelen nem látszik, hogy esetleg töredezett, "hajtogatott", szóval nem-e csak ez viccel meg, és épp pont akkor, amikor a másik kártyába van dugva? Átalakítót az új kártyánál használsz-e a monitor csatlakoztatásához (pl DVI-VGA, HDMI-VGA...).
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2017
(#) krauszkrisztian hozzászólása Okt 21, 2017 /
 
A ventilátor megy.
Csak kép nincsen.
Kipróbálom a nagyobb táppal is.
A kábel törött, de a kártyával képet nem ad, csak akkor, ha átdugom az alapiba.
Közvetlen van bedugva.
(#) Gabó válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Próbáld már ki azt a nyamvadt kártyát egy másik gépbe... Ez az elvileg jó szöveget annyit hallottuk már.... Ha ott jó, biosba tiltsd le az alaplapit....
(#) antikzsolt hozzászólása Okt 21, 2017 /
 
Sziasztok.

Lenne egy olyan kérdésem hogy a biost érdemes e piszkálni az asztali gépnél ha rendben működik?
Szoktam de csak a hűtés miatt hogy ne pörögjön a venti 100% ahogy bekapcsolom. De csakis bios elem cserénél.
Valahogy lehet e optimalizálni (nem tuning) hogy gyorsabb legyen a be/ki kapcsolás
op rendszer stb.
Asrock n68-vs3 uvv
Következő: »»   732 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem