Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2045 / 2486
(#) mikldesign válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Elnézést kérek.
(#) Cinema válasza game4812 hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Szó sincs +18dB-ről, ugyanakkora teljesítmény esetén csak +6dB lesz a hangnyomás növekedése, elvileg.
Mi az az ekvivalens 64W?

Üdv!
(#) game4812 válasza Cinema hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Ha elolvasod az előzményeket, az volt a kérdés, hogy a 4 hangszórót külön 4 db kisebb erősítővel, vagy 1 naggyal érdemes-e hajtani. Ezért vezettem le, hogy 4, külön erősített 100dB/1W/1m érzékenységű 16W névleges terhelhetőségű hangszóró 112dB, mivel a 16W az +12dB átváltva. Ezek fázisban összegezve 124dB-t adnak le. Ehelyett ebből a 4 hangszóróból egy soros-párhuzamos tömböt létrehozva kapunk egy 64W tehelhetőségűt, ami egy nagyobb teljesítmény, +18dB-t jelent átváltva, ezért is írtam rögtön a wattszám után zárójelben, és érzékenységben nyerünk +6dB-t, amit a 106dB/W/1m-es értékkel jellemeztem, tehát ugyancsak 124dB a végeredmény. Ugyanarról beszélünk, csak nem jól értelmezted, amit írtam.

Ha van rá lehetőséged, newDesigner 20:38-as kérdésére válszolhatnál, mert azt pedig én nem tudom értelmezni, erre az oldalra utal benne.
(#) Cinema válasza game4812 hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Ez még mindig zavaros, nem lesz ebből 124dB, de még 112dB sem.
Jó lesz ez annak a 106dB-nek, meg mérni kellene, az a biztos.

Üdv!
(#) newDesigner válasza game4812 hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Szerintem Ockham borotvája.

Ha jól értettem, te abból indultál ki, hogy milyen érzékenységű és terhelhetőségű hangszóró helyettesítené a négy adott képességű hangszórót.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2017
(#) game4812 válasza newDesigner hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Végülis igen, a soros-párhuzamosan kötött 4 "kis" hangszórót jellemeztem egy "nagy" összesített érzékenységgel és terhelhetőséggel 1 "kis" hangszóróhoz viszonyítva.

Cinema: ez ellen nehéz normálisan érvelni, hogy "zavaros", meg "jó lesz az". Niylván a mérés a biztos, ha ki tudjuk zárni a környezet befolyásoló hatását.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2017
(#) newDesigner válasza Cinema hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Alapvetőleg ebből indultunk ki. Mivel csak következtetni lehet arra, hogy a párhuzamos bekötést választotta az aki mért, így neki 2x3 dB nyereséget hozott az első kísérlet fele terhelő impedanciával.

A 2-2 soros bekötés párhuzamosítva +6 dB lenne, ez nyilvánvaló, de nem felezett impedanciával. Viszont ha mindegyiket külön "erősítjük", akkor a +3 hangszóró +9 dB-t jelent, mert nincs a soros bekötés miatt veszteség. Ez a matek.

De itt van a Klingeri arány is, ami máshogy közelíti meg az akusztikai teljesítménynövekedést töbször duplázás esetén.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2017
(#) Naszrai válasza mikldesign hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
A hozzaszolas nagy reszeben van igazsag vagy rész-igazsag. En is beleestem egy ehhez hasonlo dilemmaba. Megprobalok most csucsminosegu alkatreszekbol epitkezni. Dale RN55 es RN60 széria illetve welwyn w20 sorozat. A valodi jelentoseget sajnos en sem fogom megtudni. Azonos kapcsolast kellene megepiteni egy alap ellenallas keszlettel es egy premium ellenallas keszlettel aztan fulelni.
(#) reloop válasza newDesigner hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Ide írtam választ.
Az Erősítő mindig témában ez teljesen OFF.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2017
(#) Cinema válasza game4812 hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Ja ez alapján már más.
Tulajdonképpen mit akartatok ezzel?
Azért lett zavaros a számomra, hogy most ebből mi lesz?
Leszűrtem, okoskodás lett.


Üdv!
(#) Naszrai hozzászólása Nov 5, 2017 /
 
Keszul lassan az F5. Kotegelok halmaza fogja rogzitni a kondikat.
(#) Alkotó válasza Naszrai hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Nem látok semmilyen pozitív változást a korábbi állapothoz képest.
Pedig a feladat világos: a kondi és a diódahíd közti távolságot le kellene csökkenteni. Tehát vagy a diódahidat kellene hátrébb vinni -ez tűnik az okosabb alternatívának- vagy a kondikat kellene előrébb hozni.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Naszrai hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Pedig a két kép között van változás!
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Nov 5, 2017 / 1
 
Valóban van, de nem az aminek lennie kellene.
(#) levaitamas hozzászólása Nov 6, 2017 /
 
Sziasztok!
Javítok egy Onkyo TX SV 373-as típusú házimozit. Az elmondás szerint túlmelegedett. Találtam benn egy darab zárlatos végtranzisztort. A többi sípolva jónak mutatkozik. Kérdezném, hogy ennek ellenére forrasszam ki a végtranzisztorokat és dióda vizsgálóval mérjem meg?
(#) reloop válasza levaitamas hozzászólására (») Nov 6, 2017 / 1
 
Szia! A zárlatos tranzisztort távolítsd el, a B-E lábak helyét kösd össze 100 Ω ellenállással. Izzón keresztül helyezd áram alá a készüléket és mérd a csatornák kimeneti egyenfeszültségét!
(#) levaitamas válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Szia! Köszönöm a választ. Mint írtam az egyik 2SC5197 totál zárlat. A párja 2SA1940 viszont BE-BC irányban jó, de EC-ra zárlatot mutat. Végül kiforrasztottam a többi végtranzisztort is. Átmérve jók. A hibásak meghajtója is jónak mutatkozik.
A 100Ohm-on gondolom 0,5-0,7V-ot vársz.
(#) reloop válasza levaitamas hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Ha a 100 Ω-on több mint 0,5-0,6 V esik, akkor kár beültetni még a tranzisztort, mert rányit a párjára ás újra tönkremegy. Ilyenkor a mérés a meghajtó irányába folytatódik.
A nem zárlatos tranzisztorok kibontását nem értem. Ha esetleg szakadtak, azt mutatja a kimeneti egyenfeszültség.
(#) Mackrim hozzászólása Nov 6, 2017 /
 
Sziasztok!

A osztályú tranzisztoros erősítőt szeretnék utánépíteni. Bevált, ismert kapcsolást keresek. Segítséget előre is köszönöm!
(#) reloop válasza Mackrim hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Szia! A JLH és a Hiraga szavakat üsd be a Fórum keresőjébe! Mindkettő egyszerű, jól dokumentált és sikeresek az utánépítések.
(#) Mackrim válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Köszönöm! Megnézem!
(#) CIROKL válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Még a DoZ is szàmitàsba jöhet mint ...
(#) Naszrai válasza Mackrim hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Remelem heteken belul meg birok szolaltani egy Firstwatt F5-ot. Ha sikerul, beszamolok. Csak ido ido es ido kellene...
(#) levaitamas válasza reloop hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Szia.
Sajnos eléggé lassan haladok. Azt szeretném kérdezni, hogy a csatolt képen látható vastag piros-barna-fekete vezetéken kapja meg a 37V AC-t a trafóról. Tegyek-e 10-10 Ohm-ot az AC ágba élesztésnél?
A bekarikázott tranzisztorok mentek tönkre. Érdekes, hogy pont ezek voltak cserélve egy szervizes javítás során. Elképzelhető a nyugalmi áram beállításának a hiánya?
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2017

onkyo1.jpg
    
(#) reloop válasza levaitamas hozzászólására (») Nov 9, 2017 / 1
 
Semmilyen áramkorlátozó eszköz nem felesleges az élesztés során. Az ellenállásoktól függetlenül izzót is beiktatnék a készülék elé.
Egy esetleges magas nyugalmi áram nem veszélyezteti az erősítő működését, ha van rendes hűtése a végtranzisztoroknak. Az ismétlődés miatt a csatornára kötött hangsugárzót is ellenőrizném.
(#) levaitamas válasza reloop hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Idézet:
„ha van rendes hűtése a végtranzisztoroknak.”

Akkor lassan összeáll a kép, mert mint mondtam a gyári hűtés kevés lehetett. A hangsugárzónak utána kérdezek.
Beiktatok egy 60W-os izzót a pimer körbe, illetve a soros 10 Ohm-okat. B-E közé pedig a 100-100Ohm kerül aztán jelentkezem.
(#) szikorapéter hozzászólása Nov 9, 2017 /
 
Sziasztok. Olyan kérdésem volna hogy van itthon egy Castone CPA-100H 1000W -os erősítő, de ez 100V-os modell,viszont 10ohm kimenő ellenállásra dolgozik elvileg,akkor ha minden igaz ráakaszthatok két 8-ohm-os hangsugárzót sorban kötve igaz? Igaz úgy 16ohm lesz a terhelő,de mivel nem trafós a kimenet így csak halkabb lehet elvileg igaz? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) imre59 válasza reloop hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Üdv! Időközben tovább vizslattam az erősítőt. Meglehetősen nehéz lekövetni, mert sűrűn megrakott alkatrésszel, illetve sűrű a panel huzalozása is. Kiderült, hogy a végfok és a hangfal között van egy koppanásvédelmi relé, ami nem húz meg. A relé érintkezőit rövidrezárva tökétesen szól. a relét működtető IC típusa C1237HA. A környező alkatrészeket kimértem, hibását nem találtam. Az IC funkciója az adatlapja szerint a végfok védelme. Több lehetséges vezérlése van, itt azonban csak a 220 V meglétét figyeli. Miután más hibás alkatrészt nem találtam, az IC-t fogom cserélni és majd kiderül, hogy kell-e tovább vizsgálódni.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Ezek az adatai:
Névleges terhelőimpedancia
10 Ohm

Névleges kimenő szint
100 V

Névleges kimenő teljesítmény
1000 W

Frekvenciamenet (-3dB töréspont)
65 Hz - 32 kHz

Torzítási tényező
0,05 %

Jel/zaj viszony
min. 101 dB

Bemenet
szimmetrikus

Bemeneti érzékenység
0 dBm (775 mV)

Bemeneti impedancia
10 kOhm

Elvileg akkor bírnia kéne a két 8ohm-os hangsugárzót sorba kötve nem?
(#) cupika97 válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
100V os rendszerben mindig párhuzamosan kell kötni a hangszórókat szerintem. Persze trafónak kelle lenni előtte.
Következő: »»   2045 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem