Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2812 / 3553
(#) Petyaa válasza gkari hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
"Amennyiben itt kér tőlünk visszahívást, az első, egy órás, személyes találkozó irodánkban ingyenes (20 000 forint helyett). Ekkor bemutatja találmányát és szerződést kötünk"

Gyanítom hogy aki először fut neki egy ilyennek muszáj egy ilyen cégnek átadni a bejelentést jogi ismeretek hiányában.
(#) Petyaa válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Vagy az egészet ügyvéddel bejelenteni a hivatalhoz.
(#) zolika60 válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Nem könnyű dolog ez. Egy ismerősöm volt a gödöllői agrár egyetemen, aki még a nyolcvanas években kitalálta azt amit mos automata hegesztőpajzsnak vehetsz bárhol. Kért rá hazai szabadalmi jogot, de mivel az európai, pláne a világ szabadalmi jog nagyon drága volt egy svájci céggel tárgyalt. Ott megnézték azt mondták nem érdekli őket, majd saját nevük alatt beadták és azóta is az övéké.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017
(#) kameleon2 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
5000Euró az európai szabadalom és akkor nem beszéltünk az amerikai illetve egyéb védelmekről. Őszintén - egymás között - a multikat kivéve kinek van ennyi pénz a zsebében egy pénzigényes fejlesztés előtt, után és közben? Az állam feladata lenne ezt felkarolni, de csak operettszabadalom - támogatás van. Csinálnak iskolás akciókat diákoknak - "Had örüljön a gyerek!" A felnőtt, érett és komoly szabadalmakat pedig elcsaklizzák a multik. Már a szabadalom bejelentése is közzététellel kezdődik a teljes világban. Egy évig közzéteszik. No komment.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017
(#) nagym6 válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
A szöveg megfogalmazása a nagy nehézség, nagyon meg kell felelni formai és egyéb jogi, logikai követelményeknek, (igénypontoknak) hogy mindent egyértelműen és támadhatatlanul tartalmazzon rövid terjedelemben, kizárja a más által ebből származtatható találmányok védhetőségét. Tehát ha feltalálod és levédeted a téglát ami téglatest alakú, más ne találhasson fel másmilyen téglát, mert övé kocka alakú.
Megpróbálhatod magad is, semmi baj, visszaadják javításra, lehet újra próbálkozni. Ha nem megy, azután is lehet megbízni erre ügyvédet.
Megnézted esetleg nincs-e már ilyen szabadalmaztatva?
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017
(#) wbt válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 15, 2017 / 1
 
Ha kell, előtúrom a linkeket, honnan szedtem (emlékezetből) az összeget, spec. egy jóember egy LED-szalag mellett elvezetett +1db vezetéket (ez a szabadalom tárgya) és megkapta, mellékletekben a levelezésben olvastam az összeget. Ugyan is, ha ezt nem fizeti be (talán kutatási díj volt) akkor ugrott az egész. Ahogy alant javasolják, ha a találmány piacképes, újdonság, akkor az első dolog 1db vagy 2db jó ügyvéd (cimboráék 2db-al kezdték, de mivel világszabadalomról volt szó, így a végén már kisbuszt töltöttek meg az ügyvédek, mire sikerült)
A lopás: 100 éve alap volt (ugyan is kishazánkban nem volt ilyen hivatal, ki kellett sétálni Germániába...aztán vagy eltűnt, vagy nem, vagy a postán elveszett, de mielőtt megállna előttem egy fekete autó: 2000 előtt: szabadalom bead=>kimegy FAX-on AU=> visszajön: sajnos 3 napja véletlenül, pont ezt adták be a szomszédban, az övéké az elsőbbség...)
(persze ezt csak egy fantasztikus könyvben olvastam, nem is láttam ilyet)
Ha pénz van, akkor MINDENT azonnal szabadalmaztatni/védetni (nagy cégek csinálják), cimboráék szinte hetente indítottak szabadalmi kérelmeket (balra nézünk, jobbal lépünk, fejünket simogatjuk egyszerre szintű dolgokat is azonnal)
(#) Petyaa válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Nagyon szomorú eset. Gondolom azóta rá sem tud nézni semmilyen hegesztőpajzsra...
(#) wbt válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Nagy igazságot írtál, a nyelvezet, az valami szörnyű. Volt amit 3x olvastam el, minden szót értettem, de nem állt össze a dolog; nagyon fárasztó dolog, de tényleg a legapróbb lépésekre le kell bontani a találmányod megfogalmazását.
(#) Petyaa válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Még a sorköz! is számít... Első nekifutásra tényleg magas lépcsők lehetnek / lesznek.
Igen megnéztem, nincs még szabadalmaztatva
(#) zolika60 válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Eltelt harmincegynéhány év. Gondolom már túl van rajta. De meg nem gazdagodott belőle, pedig az ötlet mint látjuk jó volt. Ha csak darabonként 1Ft-ot kapna minden eladott darab után akkor is gazdag ember lenne.
(#) nagym6 válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Olyan hibába is lehet esni, hogy a feltaláló azt gondolja, valami nagyon hasznosat talált ki, amiből bármennyit el tud adni, jó buli lesz. És mégsem kell senkinek, bukta lesz. A szabadalmaztatott dolgoknak valami nagy százaléka az, ami senkinek nem kell, eladhatatlan, pedig hasznosnak tűnik.
(#) jani1987 hozzászólása Nov 15, 2017 /
 
Már felhagytunk a windózos témával de ez már nekem is magas.

z.jpg
    
(#) kameleon2 válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 15, 2017 / 1
 
Pedig egyértelmű. Fel kell telepítened a programíró szoftvert, mert lusta a programozó. A lányom épp most panaszkodott, hogy a Visual C eszi meg szinte teljesen a harddisket. Fent van vagy 10 verziója. A legszebb, amikor felkerül egy többszáz megás, gigás keretrendszer és fut rajta egy pár kilobyte-os szoftver. De ez sajna már nem csak a Windowsra igaz.
(#) jani1987 válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Épp ez a vicc hogy fent van és mégse látja.
(#) kameleon2 válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 15, 2017 / 1
 
Akkor az nem is annyira vicces. Ha nem látja, az rossz telepítésnek köszönhető szerintem. A regisztrációs adatbázisban valami hibádzik, vagy éppen megvan, de nem lett újraindítva a rendszered (windows csodamegoldás: restart).
(#) Petyaa válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Na de még mennyi ember járt így...sajnos.
(#) Petyaa válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
A fejvakaróból mondjuk nem néztem volna ki, hogy egyszer születik egy ilyen "valami" , és mégis.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017
(#) pjg válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Mi a gond ezzel? Töltsd le, telepítsd.
(#) granpa hozzászólása Nov 16, 2017 /
 
Helló Urak és Szép Leányok!
A szerdai (13:30) kérésem még él; ha ránéznétek.
(#) neogeo2 válasza granpa hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Szia!
Ha más megoldást nem találsz, a Sziklakórház Múzeumban 2-3 ezresért árulnak ilyeneket...
(#) granpa válasza neogeo2 hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Annyit nem ér.
(#) pjg válasza granpa hozzászólására (») Nov 16, 2017 / 1
 
Támogatod a múzeumot. A maszk ingyen van.
(#) antiktelefon válasza granpa hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Valaki rakott fel ingyen elvihetőbe XI. ker, de van rá jelentkező. Kérdezd meg, hátha tudja még az illető egy hónapig nélkülözni.
(#) granpa válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Köszönöm, gondoltam rá, de már megoldódott (épp az imént).
(#) Epu2 hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Üdv! Úgy néz ki a pákám alaposan kipihenheti magát. Annál is inkább mert rá fér. több mint 45 éves. Tegnap kilógtam a sufniba. Megnézegettem a kapott bontásra szánt panelokat. Amiben egy két hasznos dolog volt, azt ki is kaptam. 2 óra mulva rájöttem, ez már nem az az időjárás, amikor hosszabb ideig lehet kurkászni. Hiába por és szélmentes, 5 köbméter levegőt és cuccost nem tudok lelkesedéssel befűteni. A tetőablakon sem jön be elég fény. Még egy-két hét és körömfagyás lenne a vége. Elmegyek fagyszabadságra. (Itt azért nem.)
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
(#) Gafly hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Foltozó.

foltozo.PNG
    
(#) Epu2 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 

Tipikus szenzácis csoda. Nem állítom, hogy a bitekben kifejezhető memóriámnak nem használhatna, de azt kikérem magamnak, hogy semmit sem felejtek el!
Vajon hogy jött ki a 379%?
(#) Kovidivi válasza Gafly hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
0-nak a 379%-a még mindig nulla, úgyhogy rengeteg ember lesz, akin nem tud segíteni ez a szer. Sőt, ha -50 az agy, annak a 379%-a -189, szóval még akár károsíthatja is az embert!!!
(#) pjg válasza Gafly hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Amúgy mi ez?
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Pontosan tudnak mérni. Nem 3-4-szerese, hanem 379%.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
Következő: »»   2812 / 3553
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem