Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   364 / 570
(#) briki válasza APA1219 hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Savazni kell de az az igazi ha sziattyuval aramoltatod rajta keresztul a savat. Pl foszforsav citromsav stb. Sosavval vigyazni kell mert ha sokaig marja eltunik a réz is. Hazilag lehet hasznalni uzemanyag pumpat ami furogepbe foghato es azzal keringetni a vizet. Savazo gepet is lehet kolcsonozni jopar ezer ft- ert, de olcsobb a futogepes megoldas igaz barkacsolos de penzt sporolsz.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2017
(#) briki válasza vadkerti hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Akkor csak felfut gyorsan szerintem a nem elegseges vizaramlas miatt.
(#) vadkerti válasza briki hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Mi lehet az ok?
Gyenge a szivattyú?
(#) VIM válasza vadkerti hozzászólására (») Dec 8, 2017 / 1
 
Szia! Ezt a nyomáshiány hibát talán úgy tudod azonosítani, hogy ha megkeresed a nyomásőrt és rövidre kötöd egy próba idejére, így az üzem közbeni esetleges nyomáselégtelenség nem fogja működtetni ezt a védelmet. Ezt a műveletet csak abba esetben alkalmazd és saját felelősségedre, ha biztos vagy abban, hogy a rendszerben és a tágulási tartályban az megfelelő nyomások uralkodnak.
(#) gatveder hozzászólása Dec 9, 2017 /
 
Üdv,
Tudja esetleg valaki hogy Beretta ciao 24 c.s.i. turbós kazánon mitől történhet reteszelt leállás? Ntc szondak cserélve, karban tartva, tiszta füstcső( 1 méter csak) csere panellel is időnként leáll és nem indul újra. Leszerelt előlappal ( nyitott égéstérrel) nem jelentkezik a hiba.
Hálás köszönet ha valaki tud segíteni. Sajnos 2 "szakember" is elakadt vele.
(#) VIM válasza gatveder hozzászólására (») Dec 9, 2017 / 1
 
Szia! Ha a biztonsági határ termosztát old ki a bitermikus hőcserélőn, akkor az el van vízkövesedve és csak savazással lehet orvosolni. Ha az elégtelen huzat miatt áll le a készülék, akkor talán a ventillátor fordulta a határon van és elegendő ahhoz, hogy e miatt leálljon. Átmenetileg megoldás lehetne a ventillátor csapágyakat megkenni, mert többsége sikló csapágyas és az idővel kiszárad és e miatt lelassul a venti fordulata.
(#) gatveder válasza VIM hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Köszönöm az ötletet! A biztonsági határ termosztát miatt még újra indulna szerintem. Az elégtelen huzatra nem gondoltam, a presszosztát is teszi a dolgát. A ventilátor kenést megpróbálom. Csak dilettáns logikázás, de felmerült hogy égésterméket szív vissza. És ha ez miatt kialudna a láng akkor talán nem indul újra. Lehetséges ez? Köszönöm még egyszer!
(#) briki válasza gatveder hozzászólására (») Dec 9, 2017 / 1
 
A füstcsőnél lesz a hiba. Tömítések, stb. Differenciál nyomásmérővel lehetne légnyomást mérni. Esetleg a légnyomás kapcsolóhoz menő cső, és a PITOT cső tisztítása, ventilátor ellenőrzése, járókerék, stb
(#) VIM válasza briki hozzászólására (») Dec 9, 2017 / 1
 
Idézet:
„Sajnos 2 "szakember" is elakadt vele.”
Gondolná az ember, hogy két szakembernek sem terjedt ki odáig a figyelme, hogy azt megnézze és kitakarítsa? Hát az "gáz"! Az viszont igaz, hogy a pitot csőbe fújásért nem egy nagy összeget lehet elkérni a kiszálláson kívül.
(#) briki válasza gatveder hozzászólására (») Dec 9, 2017 / 1
 
A presszosztat4a meno cso ha 2 van belole nem cserelte fel valaki es allitott a prsszosztat nyomaserteken? Mint irtam ehhez legnyomasmero kellene.
(#) gatveder válasza VIM hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Idézet:
„Gondolná az ember, hogy két szakembernek sem terjedt ki odáig a figyelme, hogy azt megnézze és kitakarítsa?”

Az első tisztességesen kitakaritott mindent, beallitgatta a gázszelepet muszerrel, már majdnem indulni készült amikor jött ismét a leállás. Utána még próbálta megfejteni hosszasan de nem sikerült. A második cserélt ntc-ket és élből panelcserét javasolt. Másik panelt már én tettem bele de ugyanaz a hiba maradt... Úgy rémlik 1 cső van csak a presszosztáton. Az logikus lenne hogy a ventilátor gyenge mert levett előlappal
megy es nem áll le egy hete... Köszönöm mindenkinek aki ötletet ad
(#) briki válasza gatveder hozzászólására (») Dec 10, 2017 / 1
 
Mint mar irtam legnyomas ellenorzese . A pressostat kapcsolasi ertekenek elleorzese.. fustjaratok ellenorzese. Bentilator jarokerek tricox cso romitesek ellenorzese es minden ami az egestermeket szallitja erzekeli stb. Lehet a pressostat csere megoldja a problemat de azt muszerrel kellene kimerni..
(#) beers hozzászólása Dec 11, 2017 /
 
Sziasztok!

Adott egy Biasi Contract 24S! A fűtéssel semmi gond, pikk pakk meleget csinál (igaz két radiátor van rajta összesen), de a melegvíz nem az igazi! Nem igazán akar forró lenni, olyan 3x fok, hiába van a legmelegebbre tekerve! Gondolom a HMV hőcserélővel lehet gond! Érdemes savaztatni, vagy egyből csere? Köszönöm!
(#) VIM válasza beers hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Szia! A leírásában megtalálsz minden fontos dolgot a készülékről. Ez egy jó képességű berendezés és ez nem hajlamos a vízkövesedésre mint a bitermikus kivitelűek. Ha nem modulál a főégő a HMV készítéskor akkor a vízáram kapcsolójával lehet gond ami reed relés megoldású. Ha az őt működtető vízáramba helyezett mágnes nem tudja működtetni akkor ne lesz melegvíz illetve ha a HMV NTC meghibásodott aminek az értéke 10kohm szoba hőmérsékleten.
(#) beers válasza VIM hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Köszönöm, megnézem amint lehet!
Közben megtaláltam amit linkeltél magyarul:
Biasi Contract magyar
Hátha jól jön még valakinek!
(#) briki válasza beers hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Amennyiben a viz megnyitasara beindul a gyujtas de nem eleg meleg a hmv:
Ha ki be kapcsol vagy nagyon lemodulal a láng akkor a szekunder hocserelo el van koszodva vagy a haromjaratu szelep nem zar le. Ezt ellenorizheted ha megfogod hmv keszites modban a futesi eloremeno csovet. Ha meleg az is akkor atereszt.. Lehetseges a hmv ntc erzekelo nem jo vagy nem fekszik fel a csore rendesen ha pattintos
Elsore ez amit en megneznek..
(#) beers válasza briki hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Köszönöm, ezt is megnézem!
(#) monxla hozzászólása Dec 13, 2017 /
 
Helló

Ma kijött a szerelő a kazánomhoz amely minden nap akár többször is leáll.
(1 sec ütemben villog a reset gomb és a 60C fokos hővok jelző)
Kézikönyve szerint a hiba: nincs lángjel a biztonsági idő letelt.
Okok: gyujtás, ionizáció, szelepek

Azt mondta, várjam meg amíg teljesen tönkre megy és akkor könnyen kiszűrí a hibát.
A kérdésem az, valakinek van tippe mit érdemes megnézni?
Évente karbantartott kazánról van szó.
Esetleg érdemes megpucolni a piezo-t vagy a gyujtórészt?
Előre is köszi a tippeket.

Junkers ZW 23 KE
(#) Gafly válasza monxla hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Idézet:
„Előre is köszi a tippeket.”

Szerintem ki kell cserélni.
Idézet:
„Ma kijött a szerelő a kazánomhoz amely minden nap akár többször is leáll.”

Mármint ezt a darabot
Idézet:
„Esetleg érdemes megpucolni a piezo-t vagy a gyujtórészt?”

Itt adtam fel (de nem értek hozzá).
(#) APA1219 válasza briki hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Köszönöm a választ. Szerinted megoldható hogy ne szedjem ki a gèpből a hőcserèlőt ,hanem a rendszerbe valahogy beleöntsem ? Pl.lègtelenîtön keresztül?
(#) monxla válasza Gafly hozzászólására (») Dec 14, 2017 / 1
 
Kicserélni?
Most nincs rá keret.
(Egy jó kazán 350000Ft, a kéménybe behúzni a bélést + engedélyek stb. összesen kb. 800000 Ft.)
A kazán 2003-as azóta évente a kijelölt márkaszerviz tartotta karban.
Amúgy meg ha értesz hozzá gyere javitsd meg, megfizetem.
Egyébként meg viccelődni, hülyeségeket mondani okoskodni én is tudok, de NEM teszem.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2017
(#) APA1219 válasza briki hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Lemaradt ...van aki azt mondja a váltókapcsoló nem vált rendesen ,mivel a fűtèsi módnál a melegvîzcső is melegszik.Tehát mintha átengedne a kapcsoló.De ha átenged ,akkor nem a teljes vîznyomás megy a fűtèsi rendszerbe.Emiatt a lassu viznyomás miatt is főlhet a viz a kazánba..Mondják lehet csak meg kellene olajozni a váltókapcsolót..De nem találom .. Szerintem a vizkő recseg ropog nagy gázon a hőcserèlőben.
(#) JZoli válasza APA1219 hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Sajnos a savazásnál a hőcserélőt le kell üríteni,és kikötni a rendszerből (nem feltétlen kiszerelni) és utána valamilyen szivattyúval keringetni benne a savat, ami ezáltal kioldja a lerakódott vízkövet. Beleöntéssel nem megoldható az ügy!
Hangot valószínűleg a lerakódott vÍzkő miatt ad.
(#) JZoli válasza monxla hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Szerintem Gafly csak az irónia miatt írta a hozzászólását. Leírták, hogy ellenőrizni kellene az ionikus elektródát, ez egy valószínűsíthető hibaok! Ha a kihívott szerelő erre rá se nézett, hát nem minősíteném ezt! Az meg végképp nem megoldás, hogy várd meg, hogy teljesen elromoljon, ez nem megoldás, és a szerelőt minősíti! Szerintem keress másik szerelőt! Az elektródán átfolyó áram (ha "tüzel a kazán") mérhető, így lehet következtetni az elektróda állapotára is, ebből kiderül, hogy mit is kellene vele csinálni. Ez nem tartozik a bonyolult hibák közé.
(#) VIM válasza monxla hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Szia! Erről az elektródáról volna szó de találsz ezekből használtban is. Bővebben: Link Bővebben: Link Ezek egy új beruházáshoz képest nem egy nagy összeg így a tél közepén.
(#) Gafly válasza JZoli hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Én teljesen komolyan gondoltam, hogy szerintem le kell cserélni ezt a szerelőt
(#) JZoli válasza Gafly hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Céloztam rá én i!
(#) VIM válasza JZoli hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Szia! Azt szeretném kérdezni, hogy nem tudnád véletlenül, hogy ennek a típusnak a feltöltő csapjához milyen méretű "O" gyűrű tömítéseket használnak? Az egész feltöltő csapot nem tartom szükségesnek kicserélni de rafinált módon csak együtt adják a csapbetéttel.
(#) JZoli válasza VIM hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Bocsi, de én csak ugatom a tényleges kazánjavítást, mivel elektronikai területről tévedtem a gázkazánok közé, igaz azóta kettő iskolát is elvégeztem emiatt, de csak besegítek egy-két kazánszerelőnek ha nagyon el vagyok havazva, és az általuk feltárt hibák kijavítását végzem a tőlük kapott alkatrészek beépítésével és a műszeres végbeállításokkal együtt, így a méretek sajnos eddig kimaradtak nekem, még egyszer bocsi, de sajnos ebben nem tudok segíteni!
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2017
(#) VIM válasza JZoli hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Köszönöm, csak próbálkoztam ezzel a kérdéssel hátha van ilyen ismereted erről a részről. Egy hete tisztítottam ki egy Euroline-t és egy Euromaxx-ot és a "line"-nak a feltöltője úgy tűnik nem sok nyitás-zárást fog már elviselni.
Következő: »»   364 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem