Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   9 / 1674
(#) Frankye válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
Látod, Ant? Valahogy így néz ki egy normálisan megépített "kütyü"!!!!
(#) KeserűCukor válasza Ant hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
Mi az az átlátszó trutyi rajt?
Szilikon?
Minek?
(#) szabi83 válasza KeserűCukor hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
ragasztó..
ilyen
(#) deguss válasza Ant hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
Hát a design milyenségével én is egyetértek, nah, de nem kritizálni akarok, hanem segíteni!
Szerintem fölösleges telenyomni mindent Pattex forróragasztóval, és az "alaposabban" megtervezett nyák is megkönnyítette volna a kivitelezést. Kicsit sok talán a híd, és így persze jobban érzékeny a zavarokra. De nem ez a legfőbb probléma, hanem ha pl. "Ne adj' Isten, nem működne elsőre".... Kicsit nehézkes az utólagos igazítás.

A jövőben talán jobban tervezd meg a nyákot. Nem muszáj ezt a legprofibb programmal, amivel kiismered magad, az jó! És tévhit, azt hinni hogy nem lehet alkoholos filccel szép nyákot készíteni! Igenis lehet!

Csak kitartás, és türelem kérdése.
Utóbbiakat kívánom neked. deguss
(#) Ant válasza deguss hozzászólására (») Ápr 19, 2006 /
 
Hááát őőőőőő
minden azért van mert a nyák az 125%-os lett és akkor csak madzagokkal az ic-ket bekötöttem
(#) Frankye válasza Ant hozzászólására (») Ápr 19, 2006 /
 
Az még önmagában nem baj. De a NYÁK tervezésénél figyelj oda, hogy az alkatrészek lábtávolsága a valóságosnak megfelelő legyen, valamint, hogy az alkatrészek némi rendezettséget mutassanak. Azon kívül a beforrasztásnál figyelj az alkatrészek "sűllyesztésére", azaz, hogy csak a szökséges mértékig álljanak ki a panelból.
Ha azt akarod, hogy a "szabadon" lévő réz felület ne korrodálódjon, illetve érintésvédelmi szempontból se legyen veszélyes, akkor fújd le lakkal. (Végső esetben egy körömlakk is segíthet, ha nincsenek benne "csillámos szemcsék", csak ne legyen nagyon vastag rétegben felvive.)
Az a melegragasztós megoldás valóban nem jó, mert az esetleges javítást nagyon megnehezíti.
Javaslom, nézz körül, akár ebben a topicban is, hogy mások hogyan készítik a cuccaikat, abból sok ötletet meríthetsz.
(#) szabi83 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
**up**
(#) tatabike válasza Ant hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
Ant, ez a PIC-égető megérintett egy kicsit, emlékeztet a kábé 10 éve "épített" első erősítőmre, ami persze nem működött... Nem mertem kicsi nyákot csinálni, merthogy nehéz lesz a kis helyen forrasztani, aztán akkora nyák lett belőle, hogy egy távfutó hangya fél órát trappolt, mire neki bírt menni egy kondinak... Egyszer valahogy el kell kezdeni, remélem nem csüggedtél el. Van egy ős-hangszínszabályozóm, még TCA5500-val készült, sosem volt beépítve, istenemre megkeresem, és lefotózom, az is nagyon durva, szerintem szét fogsz pusztulni rajta a röhögéstől...
(#) isamisa válasza tatabike hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
miva gyerekek ? elvonási tünetek? Én is szívesen látnék itt még mások álltal készített dolgokat.

Nem akarom még megmutatni amin most dolgozom mert tiszteletlenség lenne vele szmben Még kell egy doboz.
hihetetlen de igy van....
Lelke van a cucnak.

Amugy egy kis GainClone lesz. Ha ez mond valakinek valamit
Isa
(#) tatabike válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
Hm. Biztos jó és szép lesz. Én is kavarok egy erősítővel. Ha kész lesz, befotózom ide. Az érdekessége, hogy egy kipurcant szupervékony DVD házába lesz beleintegrálva, és 2x40W bír majd tudni, legalábbis remélem. . .
(#) tatabike válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
Gain, gain.... az nem valami automatikus hangerőszabályozó, vagy ilyesmi? Nem tudom pontosan, de ez ugrott be, valahol ezt olvastam...
(#) isamisa válasza tatabike hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
Nem-nem, ez egy erősítő.

LM3875-ből épül. És a lényege, hogy minimális alkatrésszel elég jó minőségü erőssítő építhető.

Az eredeti erősítő (a neve GainCard) valami 2500 dollárba kerül és ugyanaz az IC van benne, amit a boltban is megkapsz 1500Ft-ért. Csakhogy ez a kapcsolás ellentmond a megszokásos erősítősémáknak. Pl. nekem a táppuffer 100uF! Na ez lett lemásolva, így lett belőlle GainClone.
(#) Norberto válasza tatabike hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
tatabike...amire te gondoltál, az az AGC.

Idézet:
„AGC = Automatic Gain Control”
Avagy automatikus erősítés-szabályozás.
(#) tatabike válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Na, hogy Ant barátunk nehogy azt higgye, csak Ő képes ilyen brutálisan agyonhuzalozott cuccot csinálni, íme egy fotó egy jó pár évvel ezelőtti próbálkozásomról. TCA5500 IC-vel készült hangerő/hangszínszabályozónak nevezett zajgenerátor, vagy sistergőautomata, ahogy tetszik. Ha hiszitek, ha nem , soha ki sem próbáltam, úgyhogy azt sem tudom, működik-e...

TCA5500.JPG
    
(#) tatabike válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Hm. És elérhető ez a kapcsolás valahol...?
(#) Frankye válasza tatabike hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
Kb., mintha egy tál spagettibe esett volna szegény! De ezért legalább kipróbálhattad volna! Lehet, hogy tök jól műxik! :yes: :yes:
(#) Higgins válasza tatabike hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
Én nem értelek! Ha több órát vacakoltál azzal, hogy ezt megépítsd, mert biztos elszöszöltél vele egy jó darabig, akkor utána miért nem próbáltad ki?

Elment tőle a kedved? Vagy új, jobb kapcsolást láttál és azt kezdted el spagetti formában megcsinálni?

Üdv: Higgins
(#) Frankye válasza Higgins hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
Ugye?! Én is ezt mondom!!!
(#) tatabike válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
Ez a spagetti, ez tetszik... Az igazság az, hogy tényleg elment a kedvem, meg időm sem volt, ha jól emlékszem, most meg már nem tudom, hogy a kivezetések mik is akarnak lenni... Két tüskesor látszik, azt tudom csak, hogy az egyik a ki- és bemenet, a másik meg a potik bekötései, de hogy ki kivel van, fogalmam sincs...
(#) tatabike válasza Higgins hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
Igen, jó sokáig csináltam, és azt gondoltam, tuti elszúrtam... azóta felhagytam a spagetti-dizájnnal...
(#) Frankye válasza tatabike hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Pedig ANNYIRA azért nem rossz ez a "spagetti-dizájn". De legalábbis egyedi...
Tüskesor - megoldás: Feliratozás! :yes:
(Én még a maratott NYÁKokra is felrajzolom/felírom, melyik csatlakozásnak mi a szerepe. Jelentős mértékben csökkentia javítás/későbbi használatba vétel alkalmával a ráfordított idő-szükségletet... )
(#) _JANI_ válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Talán a legfontosabb dolog(!) a MEGFELELŐ DOKUMENTÁLÁS. :nezze:

Elvi rajz, beültetési rajz, nyákrajz, csatlakozó pontok neve - funkciója, működési leírás! Néha elég egy rövid emlékeztető, és így később nem kell azon , hogy mi hogyan volt!

Érdemes kinyomtatott formában is megőrizni a doksikat...:yes:
(#) tatabike válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Ja, az ötletek jók, csak nem bírom a bürokráciát... A papírmunka nem nekem való, túl gyakorlatias vagyok...
(#) tbence3 válasza tatabike hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Sziasztok!
Én most egy pc hömérséklet érzékelős ventilátor szabályzót készítek ami még nem müködik de már rajta vagyok az ügyön.
(#) luxmanpower válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Szerintem nem olyan egyedi. Ez működik is!
(#) tbence3 válasza luxmanpower hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Ez amúgy mi?
(#) luxmanpower válasza tbence3 hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Kivezérlésjelző
(#) _JANI_ válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 28, 2006 /
 
Idézet:
„Na ez most hogy van? Van egy IR adó-vevő + egy külső IR LED. Miért?”


Mert ezzel a hatótávolságot tudtam megnövelni. A gyári USB-s változanak kicsi az érzékelési távolsága (néhánysor 10cm). A plusz IR LED-del 2métert gond nélkül átvilágít.

Idézet:
„A piros LED-el mi történt, olyan fura a képen.”


Egyszerű a válasz.
Élve tettem be a szkenner alá és kereste a kapcsolatot.
A piros az dásjelző a zöld a vételtjelzi...

(#21245) tatabike-nek válaszolva: (?)
Valami alapján csak megépitetted azt a kapcsolást?
(#) ndavid87 válasza _JANI_ hozzászólására (») Máj 5, 2006 /
 
Sziasztok!
Én egy 10 ledes futófényt építettem utoljára.
Az igaz, hogy nem saját tervezésű, de legalább megépíteni sikerült :yes: (kezdő vagyok).
A ledeket egy 4017-es ic vezérli, aminek
egy 4011-es küldi az impulzusokat.
A kondenzátor a másik oldalon van.

Építek majd egy másikat, lehetőleg szebb kivitelben

Kép003.jpg
    
(#) Higgins válasza ndavid87 hozzászólására (») Máj 5, 2006 /
 
Ügyes! Kezdőhöz képest nagyon szép munka!
Egy elvi rajz alapján, célszerű egy próbapanelen megépíteni az áramkört, és akkor a lényeg, hogy működjön, nem az, hogy hogyan néz ki!


Úgy látom kezd ez a topic elhalni, pedig nagyon szerettem olvasgatni, hogy ki mit épített!
Remélem azért még kerülnek fel ide képek megépített munkákról!:yes:

Üdv: Higgins
Következő: »»   9 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem