Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Buszokban lévő kijelző neve és működése
Lapozás: OK   5 / 6
(#) Sebi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Igen. Kétlábú reed-csövet csak záró érintkezővel láttam, ami bontani tud, az 3 lábú - morse-érintkezős. Ettől még nem értem a szerepét - mert az tiszta, hogy minden tekercs egyik vége kivezetett, de nem látom, hova megy a diódás végük. És - ha megszámolod a fóliákat, amik a csatlakozóra mennek - 10 kivezetést találsz. Lennie kellene - szerintem - még egy, vagy két kivezetésnek, talán a túloldalon drótozva.
(#) Gafly válasza Sebi hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Vagy mágnessel megvaditva. Mágnes nélkül még én sem láttan forditottat. Működési elvéből következően fura is lenne...
(#) Gafly hozzászólása Jún 26, 2015 /
 
Ezt csak belövöm ide.
A sok dióda meg a kevesebb vezeték (multiplex vezérlés) miatt van (gondolom én ).
(#) rockersrac válasza Gafly hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
A dióda az inkább szerintem ,,visszarúgás" ellen van.
(#) Gafly válasza rockersrac hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Gondolom nem külön vezetékekkel és tranzisztorral billegtetik, egyenként...
(#) sejtek hozzászólása Okt 3, 2017 /
 
Sziasztok,


10 darab csatolt képen szereplő Flip Dot kijelzőből szeretnék egy kijelző falat csinálni. Így összesen 5700 db pixelt kellene vezérelni. Tudtok valami megoldást rá?

előre is köszi
(#) bbb válasza sejtek hozzászólására (») Okt 3, 2017 / 1
 
Szia!

Kezdd el a házi feladatod elvégzésével, azaz a kijelző visszarajzolásával! Ahogy látom, van rajta pár IC, meg jópár kapcsolódási pont, így míg nem tudod megmondani ki-kivel van, addig csak olyan ötleteket fogsz kapni, minthogy használj fpga-t, vagy vezéreld azzal, amivel eleve szerelve volt.
(#) bi02 hozzászólása Dec 19, 2017 /
 
Sziasztok.
Műszaki jellegű kérdésem lenne a hozzáértőkhöz.
Van egy komplett Fok-Gyem rendszerem vezérlővel, homlokfali, oldalfali, hátfali és egy beltéri kijelző egységgel. Szeretném életre kelteni. A vezérlő működik +-24V betáppal. Viszont nem tudom, a kijelzőkkel hogyan kéne összekötnöm. A kijelzőkön van 3 csatlakozó, amelyből a négy szálas ugyan olyan, mint ami a vezérlőn is van. Van még két kétszálas, amelyekből a világítást megtaláltam, ennyire futotta . A másik kétszálason két fekete kábel van, az egyik kék színű hüvellyel megjelölve. Nem akarok kísérletezni, hátha elfüstöl valami esetleges polaritás hiba miatt.
 
Az lenne a kérésem, hogy valaki magyarázza el nekem - mint egy hülye gyereknek - hogy melyik színű vezetéket melyikkel kötözgessem össze, hogy működésre bírjam a rendszert.
A vezérlő hátoldalán van még öt kivezetés J3, J4, J5, J6, J7 jelzéssel. Ezekre mit kell kötni?
 
Köszi
(#) zacktipton78 hozzászólása Jan 31, 2018 /
 
Van 9db flip dot táblám, kábel, táp, és egy állitolagos vezérlő.
Segitség kelll összekötni és müködtetni. programozni, stb.
Tudok fotot küldeni az összes alkatrészröl.
Van egy program is amit tesztelésre használtak.
Hajlandó vagyok fizetni ha sikerül használhatóvá tenni ezt a rendszert.
(#) kiszebra válasza zacktipton78 hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Miben volt ez, elég egyedi.
(#) pbalazs válasza kiszebra hozzászólására (») Jan 31, 2018 / 1
 
Szerintem busz
(#) rockersrac válasza kiszebra hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Szinte biztos hogy busz.
(#) rockersrac válasza zacktipton78 hozzászólására (») Feb 1, 2018 / 1
 
A többi cuccról tudnál feltenni képet esetleg? Sokat segítene.
(#) zacktipton78 hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
persze. itt a hátulja
(#) zacktipton78 hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
ami szerintem a vezérlő
(#) zacktipton78 hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
ez is jart hozza, de nem tudom mi ez.
(#) zacktipton78 hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
van rajta néhány német irás
(#) Gafly válasza zacktipton78 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
A német az hogyan/honnan?
(#) zacktipton78 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
német ebay
(#) zacktipton78 válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
feltettem néhány képet!!
(#) Gafly válasza zacktipton78 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Úgymint: Stever/AP/Mon?
(#) bbalazs_ válasza Gafly hozzászólására (») Feb 3, 2018 / 1
 
Inkabb Steuer lesz az...
(#) redakker hozzászólása Ápr 20, 2018 /
 
Sziasztok,

Nekem van egy komplett ilyen kijelzőm (BROSE) és felvettem két német emberrel a kapcsolatot, akkik egész sok dolgot elmondtak arról, hogy miként lehet végül Arduinoval vezérleni a kijelzőt.
A programozás részéhet értek, meg van, hogy hova kell rákötni az arduino-t, de ahhoz már kevés vagyok, hogy miként kell kapcsolgatni a vezetékeken a jelszintet.
Minden leírás megvan, szívesen megosztom, de kellene egy hozzáértő, aki jobban ismeri az áramköröket, mert nem akarom, hogy a kísérletezés során elmenjen pár pixel.
Sajnos ez a kijelző érzékeny arra, hogy mennyi ideig van áram alatt. Ha ez picit is több a kelleténél, akkor kiég benne a dióda, esetleg elfüstöl a mágnesező tekercs.
Tudna nekem valaki segíteni? Veszprém környéki vagyok. Szívesen fizetnék is a munkáért.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2018
(#) rockersrac válasza redakker hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Ez milyen kikelző lenne? Flip-dot vagy flip-matrix? Egyébként csak az átmágnesezősdi idejére(max 1mp) kell áram alá helyezni.
(#) Lucifer válasza redakker hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Hehe nem te voltál a HUP-on ugyanezzel a problémával?

Szerintem a meglévő/megszerzett infóidat ha tudod publikáld úgy jobban tudunk segíteni.
0. kérdés az, hogy konkrétan a te kijelződ bekötése ismert-e.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2018
(#) Gafly válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Úgysem osztja meg, ne álmodozz
Szerintem csak beregisztrált tegnap és várja (innen is) a sült galambot...
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2018
(#) Lucifer válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Idézet:
„várja (innen is) a sült galambot...”


vs.

Idézet:
„Szívesen fizetnék is a munkáért.”


Bocsánat, hogy tényekkel zavartam a trolllkodásod.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2018
(#) Gafly válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Ahhoz képest nem túl aktív...
Idézet:
„Minden leírás megvan. Szívesen megosztom”

Ha már troll: És hol van a megosztás?
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2018

aktivitas.PNG
    
(#) redakker hozzászólása Ápr 22, 2018 /
 
Köszönöm, nem kell mindjárt rosszat feltételezni. Miért ne osztanám meg?
@Gafly, valamikor el kell kezdeni a regisztrációt. Eddig nem foglalkoztam ilyen mélyen elektronikával ezért nem volt szükségem az oldal regisztrációra.
@Lucifer, de én voltam és aztóta már van egy olyan kijelzőm, amiben van kontroller, tehát már könnyebb a dolog. Ettől függetlenül jó lenne a másikat is életre kelteni.

Itt van, pont ilyen kijelzőm van nekem is:
https://www.heise.de/make/artikel/Der-Flipdot-Hack-3527908.html
Google chrome le tudja fordítani magyarra, ami szerintem viszonylag érthető lesz.
Kaptam még pár plusz infót:
- Siemens chipet ki kell venni a vezérlőből
- ezután meg lehet oldani, hogy egyenként meg lehessen címezni a pixeleket. A beforrasztás is le van fényképezve amit aztán az arduino-val lehet vezérelni.

A cikk írója még ezt írta e-mailben:
"Be careful and use a power supply with 24V and set it to 300 mA max output at the beginning. Always watch the actual consumption and pull the plug if it goes higher than 100 mA for more than half a second! You can burn the diodes and coils quite quick!"

Tehát nagyon figyelni kell arra, hogy meddig adom neki a jelet, mert különben kiég a pixel elektronika.

"Never Flip longer than 1 ms at the beginning - some dots might need more - but in general 0.5 ms are enough. "
Tehát max 1ms legyen a pixelen a jel.

"Do not connect a panel at the first time - you also could connect a LED with a resitor to the desired flip pins."

Először a kijelző csatlakoztatása nélkül kísérletezzek. Ebben az esetben azonban mérni kéne, amihez nincs eszközöm, nincs tudásom a chipek/panel visszafejtéséhez.
Ezért keresek embert, nem troll vagyok, hanem egy problémát szeretnék megoldani, amihez segítséget kértem.
Nem észosztókra, hanem szaktudásra lenne szükségem. Azt mondták itt segítőkész emberek vannak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2018
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem