Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Komplett öntöző rendszer
Lapozás: OK   5 / 6
(#) Lina1591 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
nem most akartalak hívi csak holnap
(#) nedudgi válasza Lina1591 hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Nem lehet. Kérdezz, ha tudok, válaszolok.
(#) Lina1591 hozzászólása Aug 18, 2018 /
 
akkor szerinted RUN TIMES nél mit állítsak bea % mennyire állítsam be? hogy tudom kikapcsólni pl két nap ne öntözön?
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2018
(#) nedudgi válasza Lina1591 hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Run Times : 20min, a százalékot állítsd be 100%-ra.
(#) Lina1591 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
és hogy tudom beállítani hogy pl 2 nap ne öntözön start time nál meg akkor két időpontot adjakmeg?
(#) nedudgi válasza Lina1591 hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Nem egyértelmű a kérdésed.
Minden második napon akarsz locsolni? Esetleg azt akarod, hogy két napig ne öntözzön, csak a harmadik napon?

A helyesebb írással megtisztelnél.
(#) Lina1591 hozzászólása Aug 18, 2018 /
 
permetezni szeretnék és nem akarom hogy lindujon már aznap meg másnap
(#) nedudgi válasza Lina1591 hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Water Days: öntözési napok. Az Int állásnál állíts be 3-at. Ekkor minden harmadik napon locsol.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2018
(#) Lina1591 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
de nem lehet kikapcsolni? hogy csak én ma ugy gondolom ne locsoljon ezért kikapcsolom
(#) nedudgi válasza Lina1591 hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Nem ismerem ezt a vezérlőt, de úgy gondolom, hogy ilyenkor az első nap locsol, utána két napig nem fog.
Az ismételt hozzászólást töröld ki.
(#) Lina1591 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
van rajta egy olyan hogy system off az mi?
(#) nedudgi válasza Lina1591 hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Kikapcsolt állapot.
Bővebben a kilencedik oldalon.
(#) Lina1591 hozzászólása Aug 18, 2018 /
 
akkor ott tudom kikapcsolni?
akkor kösszi a segítséget
(#) nedudgi válasza Lina1591 hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Igen, olyankor nem fog locsolni.
(#) molnarp hozzászólása Aug 19, 2018 /
 
Sziasztok!
Olyan 1 zónás mágnesszelepes vezérlőt keresek amit távirányítóval lehet vezérelni és elemmel működik, nem kell külön áramot odahúzni. Időzítősbe van ilyen de távirányítósba még nem találtam.
(#) nedudgi válasza molnarp hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Itt nézz körül.
(#) Perec1981 hozzászólása Feb 16, 2019 /
 
Sziasztok!
Csöpögtető rendszert szeretnék hajdu nosógép egyutas mágnesszeleppel vezérelni,ami 230V-os.
Amikor bekapcsolom és hagyom hogy behúzva legyen egy órát,nagyon rezonál és melegszik a tekercs.
Jó lenne,ha legalább halk lenne..
12-12 órás intervallumban kapcsoltatnám ki-be.
Milyen megoldást javaoltok? Dobjam el és szerezzek másikat?
(#) nedudgi válasza Perec1981 hozzászólására (») Feb 16, 2019 /
 
Melegszik. Mennyire? Valószínűleg egy olyan szeleped van, ami egy háztartási mosógép feltöltésére való, tehát néhány perces működésre tervezték, gyártották. Egy óra szerintem túl sok.
Kerti öntözésre 230V tekercsű mágnesszelep eléggé kockázatos. Nem véletlen, hogy a legtöbb gyártó 24V tekercsű szelepeket alkalmaz, az még elviselhető egy kertben.
Ennek valószínűleg semmi baja, másik példány is így fog viselkedni.
(#) Perec1981 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Szia!
Igen,nem is működik igazán jól,mert a hálózati nyomás kell neki a teljes nyitáshoz. Mert így éppen megfelelően csöpög,de nem merném otthagyni egész napra...
Valami olyanra van szükségem,ami egy sima réz vagy műanyag szeleptest,és kisfeszültségű tekercs. Ja és azonnal nyisson teljesre,utána majd én állítok csöpögést.
Hol találok ilyesmit?
(#) nedudgi válasza Perec1981 hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Ezzel kellett volna kezdeni. Nem hálózati víz, és nem is szivattyús kút? Akkor csak egy sima (IBC?) tartály lehet, arra meg a legjobb egy motoros szerep, amit a fűtéshez használnak. Az ráadásul csak akkor fogyaszt, ha nyit, vagy zár.
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Idézet:
„csak akkor fogyaszt, ha nyit, vagy zár.”
Elnézést hogy belevau, de ez típustól függő. Van NO és NC változat is, két vezetékkel.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Olyan is van.
(#) Perec1981 hozzászólása Feb 19, 2019 /
 
Sziasztok! Végül szereztem olcsón egy Co hegesztő gáz adagoló mágnesszelepet.
230V-os, szerintem pont jó lenne. A gond az,hogy szerintem nem jó. Rádugdostam a feszültséget,de nem kattan,vagy mozdul.. Hogyan tudnám multiteszterrel megmérni,hogy rossz-e a tekercs? Addig nem próbálom szétszedni a szelepet,mert lehet be van szorulva..?? Van 3 csatlakozó. A legalsó a föld. A két szembenlévőt kisípoltam,de nem sípol.
20k-ra állítva a műszert ezt mutatja: 2,47.
Most akkor jó vagy nem jó?
(#) Perec1981 válasza Perec1981 hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Na. Kipucoltam a szelepet. Most működik. A gond viszont az, hogy melegszik. Meddig melegedik fel? Addig amíg tönkremegy? Vagy beáll egy normális hőmérsékletre?
12 órát kellene folyamatosan menjen minden nap. Bírhatja addig?
(#) JZoli válasza Perec1981 hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Ez sem állandó üzemre készült, hanem szakaszosra. Így természetes, hogy melegedik. Ez sem túl jó megoldás az öntözőrendszeredhez. Miért nem veszel egy öntözésre gyártott szelepet? Vagy egy normálisabb motoros szelepet? Ezek a barkácsmegoldások nem túl hosszú életűek!
Itt egy példa a 230V-osra:Bővebben: Link
Vagy amiehez lett kitalálva: Bővebben: Link

Második link javítva.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) nedudgi válasza Perec1981 hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Az orosz rulett a mániád? Miért vagy úgy rákattanva a 230V szelepekre? Írtam már, hogy nem ajánlott.
(#) Perec1981 hozzászólása Feb 19, 2019 /
 
Nem akartam túl sokat költeni.. 2500 volt csak ez a szelep.
Ha szerzek rá 24-es tekercset ahhoz még egy trafó is kell.
(#) nedudgi válasza Perec1981 hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Ne ezen akarj spórolni. Hidd el, a maximális jóindulat beszél belőlünk.
(#) proba válasza Perec1981 hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
A különbözetet meg ráköltöd a vezetékezésre, meg a szerelvényekre. És mellékesen a legrosszabb párosítás a víz és a 230V. Ha 230V-al akarod vezérelni az öntöző rendszered, tegyél rá egy szivattyút, ha megy, van víz ha nem megy nincs víz. ez tartállyal is működik. Vagy vegyél egy használt ablaktörlő motort, és szereld rá egy golyós csapra.
Ha meg nyugodtan hátradőlve akarsz gyönyörködni a munkádban jövőre is, vegyél egy rendes szelepet.
(#) Perec1981 hozzászólása Feb 20, 2019 /
 
Simán csak hordóból akarok csöpögtetni egy hosszú deszkára. -ennyi. Méhitató lenne belőle. A hordóban lévő 230-as melgítő miatt adott a feszültség
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem