Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Koax kábelek
 
Témaindító: tams, idő: Dec 15, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 5
(#) Jonni válasza Massawa hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Van itt még egy kis baj. Letiltottam a tecnicolor wifi-jét de áramszünet után megint világitott a wifi led és a beállításokon is amit azelőtt disabled -re állitottam az áramszünet után visszaállt enabled-re.
(#) Jonni válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Az tényleg régebbi de most csak ez van . (esetleg majd veszek másikat)
(#) Massawa válasza Jonni hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Mert ugy vannak programozva, hogy áramszünet, ujrabekapcsolás után automatikusan minden elinduljon a modemen. Ha szolgáltato letiltotta a manipuláciot ( ami gyakori) , akkor ezen nem tudsz változtatni. A tiltásod csak az ujrainditásig lesz érvényben.
(#) Jonni válasza Massawa hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Idézet:
„A tiltásod csak az ujrainditásig lesz érvényben.”


Ez baj!
(#) Massawa válasza Jonni hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Miért akarod letiltani.kit zavar az?
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2022
(#) Jonni válasza Massawa hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Lopják a cigányok és ez engem zavar. Az ebédlöből meg már nem menne el a wifi odáig.
(#) Jonni válasza Massawa hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Gondolom a wifi jelet nem tehet irányítani.....
(#) Massawa válasza Jonni hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Hogyan lophatják ha jelszoval védett? Talán csak nem akasztottad ki a kapura?
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2022
(#) Jonni válasza Massawa hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
A netről le lehet tölteni wifi kódtörő aplikációt .. Szerintem ezzel . Átírtam a gyári 8 karakterest egy 22 karakteresre ami tele volt számmal, betüvel, idézőjellel, kérdőjellel stb és azt is feltőrték.
(#) Massawa válasza Jonni hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Nem tudom akkor körülötted nagyon okos cigányok vannak, ha 22 karakteres kodot fel tudnak törni. És azt te honnan tudod, hogy feltörték?
És már az is gyanus, hogy a szolgâltato modemjén sikerült átirnod a jelszot, mert az is általában blokkolva van, hogy ha bejelented a lopást a szolgáltatonak legyen bizonyitéka.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2022
(#) Jonni válasza Massawa hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Kiírta a virusírtóm (wifi vizsgáló) ,hogy egy idegen csatlakozott a hálózatomhoz aminek minden adat-ja rejtve volt csak a nene látszott (valami %S).
A szolgáltatótól elkértem a bejelentkezési adatokat, nálunk lehet jelszót cserélni.
(#) Jonni válasza Jonni hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Jaaa és természetesen lassult is a net eközben.
(#) antiktelefon válasza Jonni hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Nem az ingyenes vagy torrentes vírusírtó hülyeségeit kell elhinni, hanem vagy be kell lépni a modembe és figyelni vagy logolni kell az aktív kapcsolatokat vagy simán csak csinálsz egy MAC alapú hw whitelistet, amin csak a saját cuccaid engedélyezed, de ez baromság, a wifi feltörhető, de ismerni kell hozzá milyen modemed van és érteni is kell hozzá és a gyári jelszó megőrzésével racionális, anélkül csak az adott helyzetre jellemző sérülékenységekkel fog menni.
De ez mind hülyeség, csak azért mert az ingyenes vírus(írtó)d jelez, az nem jelent semmit sem.
(#) Jonni válasza Massawa hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Tehát végeredménybe rossz ötletnek tartod a koax meghosszabitását?

Mondjuk mostmár én is
(#) Jonni válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Idézet:
„vagy simán csak csinálsz egy MAC alapú hw whitelistet,”


A tp linken meg van csinálva, csak az a baj ha vendég jön akkor nem tudja használni a wifit.
(#) Massawa válasza Jonni hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Ezt modtam az elsö hsz ota. ( és sok évig ezzel foglalkoztam profi szinten).
(#) Jonni válasza Massawa hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Ok . OK
hiszek neked! Köszi
(#) Massawa válasza Jonni hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
A vendégnek veszel egy olcso, stekkerbe dughato WIFI extendert amit registrálsz a modemben, és abban csak a jelszot állitod be. Ha meg a vendég elmegy kihuzod az extendert a stekkerböl, ennyi.

(De szerintem senki nem törte fel a 22 karakteres jelszot az orbitális marhaság. Nem kell mindent elhinni az interneten amit irkálnak).
(#) Jonni válasza Massawa hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Idézet:
„A vendégnek veszel egy olcso, stekkerbe dughato WIFI extendert”


Mondjuk ez is jó ötlet...

Meditálok rajta (mint Joda)
(#) antiktelefon válasza Massawa hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Vagy csak a hulladék tplinket használja vendég wifinek és ha nem kell lelövi. A mac alapú whitelist alapból is egy ajánlott dolog. Nem kikerülhetetlen, de senki sem fog azzal szórakozni. De valóban nem 2004 van, amikor még a wifik védelme kb nulla volt.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2022
(#) Jonni válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Ezzel is van egy kis gond. A tecnicoloron vagy nincs , vagy csak én nem találom a mac cím szürést. A tp linken be van állítva, és az teszi is a dolgát.
(#) Massawa válasza Jonni hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Szerintem a technicoloron eleve sok minden le van tiltva. Esetleg hivd fel a szolgáltatot, de nem biztos, hogy ott tudnak segiteni. Nem szokott ez a része a modemnek nyilvános lenni.
(#) antiktelefon válasza Jonni hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Nem mondom, hogy a szolgáltató cuccát piszkáld, de ha nagyon zavar, lehúzhatod róla az antennát, csak van olyan okos, hogy nem hajtja szét magát, meg ha úgysem akarod használni mindegy.
De senki nincs a wifiden, csak bebeszéled magadnak, de ha nagyon érdekel, akkor logolj mindent és elég hamar ki fog derülni. De aki képes egy egyedi jelszavas wifit feltörni, az nem a szomszédja rossz jelerősségű netét fogja lopni.
(#) Macsek71 hozzászólása Feb 7, 2022 /
 
Érdekesség :
Közelmúltban alakítgattam a lakás tv-hálózatán (asszonyi béke miatt )
Lehet szakszerűtlenül, de úgy szoktam a csavarós F-csatikat szerelni, hogy meghámozom-előkészítem a kábelt, felcsavarom a csatit, és végül vágom méretre a középső szálat.
Egy ilyen vágás után tűnt fel, hogy a levágott darabka nem repül el (ahogy a csípőfogó hatására szokott) hanem a fogóra tapad ...
Kiderült mágneses a fogóm és mágnesezhető sárga fémből van a koax belseje .
(#) Jonni válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Az első ötletem ez volt (még az áthelyezés előtt ) de nincs külső antennája!!
Techicolor
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2022
(#) Massawa válasza Macsek71 hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Ma már szinte minden koax kábel ilyen, a szkin effektus miatt elég a réz réteg a felületen, a keménység meg kell a mechanikus csatlakozáshoz.
Azaz a drot maga acél csak galvanizálva van a felület a drágább kábeleknél aranyozva.
(#) antiktelefon válasza Jonni hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Erre mondtam a szolgáltató cuccának piszkálását... De még mindig mondom először csinálj teszteket.
(#) erbe válasza Massawa hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
30+ éves nagygépes összekötő kábel. Áll vagy 20 szál RG63-as kábelből. A külső fekete műanyag alatt ragyogó vörösréz szövedék, beljebb opálosan áttetsző cső üreggel, amiben damilszál megy körbe-körbe a fényes vörös ér körül, amit tökéletesen fog a mágnes. Kihúzva erősen rugózik. Mint a CO2 hegesztőhuzal.
(#) Massawa válasza erbe hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Nézz körül alkalomadtán egy adoban. Ott a koaxilális vezeték ugy néz mint egy réz vizvezetékcsö, benne müanyag tartokon a belsö vastagabb rezezett, ezüstözött drot ami viszi a teljesitményt az antennákba.
(#) Macsek71 válasza Massawa hozzászólására (») Feb 8, 2022 /
 
Gondoltam, hogy hasonló okok miatt... Azért meglepő volt
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem