Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3411 / 3553
(#) nagym6 válasza enree hozzászólására (») Júl 10, 2022 /
 
Lehet félreértettem. Oldalirányban el kellene folynia? Azt nem fog tudni.
(#) Bakman válasza enree hozzászólására (») Júl 10, 2022 /
 
Kb. mindegy mit terítesz rá, a sima felület és az oldaltámasz hiánya miatt szétcsúszik minden, csak idő kérdése (hetek - hónapok).
(#) enree válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 10, 2022 /
 
Nem fog. Egyrészt mert 40cm, vasalt, van lejtése és 1970ota nem fagyott szét. Csak csúnya. Ezért keresek valami alternatívát, ami olcsón és gyorsan megoldható. Olyan árak vannak, hogy csak lesek.
Tudom, hogy a római utak legendásak, de azt onnan feltörni és új rétegrendet kialakitani a jelenlegi árak mellett lenne vagy 2millio. Szóval ezért jutott eszembe a murva. Csak ugye milyen szemcse és milyen vastagságban a kérdés.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2022
(#) enree válasza Bakman hozzászólására (») Júl 10, 2022 /
 
Nem fog szétfolyni, baloldalon ház, jobb oldalon támfal, szembe garázs, az utcafront felé kell csak valami, meg a kaput megemelni, de azt intézem.
(#) Bakman válasza enree hozzászólására (») Júl 10, 2022 /
 
A nem kötött anyagnak a lejtés is az ellensége. Még a vízszintes területre szórt kavics is mozog a kerekek alatt.
(#) Skori válasza enree hozzászólására (») Júl 10, 2022 /
 
És ha a kőzuzalékot kevés cementtel + vízzel keverve hordanád fel a betonra?
(#) enree válasza Skori hozzászólására (») Júl 10, 2022 /
 
Nem rossz ötlet, csak tiltakozik az elmém további cement betetemetése iránt. Az esés minimális, csak, hogy a víz ne álljon meg rajta. Amúgy meg elképzelni nem tudom, hogy mi a fenének kellett oda ilyen beton. Mikor megvettük dicsekedett vele az öreg, aztán mikor a sittes 8köbös konténert vitték el, mondtam a fickónak talpalás előtt, hogy ne tegyen padlót alá, mondta, hogy csúnyán össze fog törni, mondom nembaj, legalább megkezdi nekem. Karcolás sem lett rajta kb. Miután elment, kihoztam a gépet, méteres 10es fúróval, és tényleg 40-50centi között szaladt meg.
(#) nagym6 válasza Skori hozzászólására (») Júl 10, 2022 /
 
Nem fogná össze. Vagy rendes beton, vagy szétmegy.
(#) szs válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 10, 2022 /
 
Szeretem ezt az utólagos hősiességet. Nem gondolod, hogy ha olyannak a házát csinálod, aki szerinted azért nem érdemli meg, mert a mi pénzünkből jogtalanul gazdagszik, akkor
-vagy nem vállalod el, mert elveid vannak
-vagy elvállalod, de akkor nem dicsekszel, hogy elveid ellen tettél.
???
Van a családban is, aki elpanaszolta, hogy elvei ellen kell dolgoznia. Megkérdeztem tőle: ha elvhű vagy, miért csinálod? És akkor jött azzal, hogy ő családos. Neba, szerintem nem az a hős, aki mindenkit beáldoz a saját családjáért. Persze, hogy én voltam a bunkó.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2022
(#) Sanyesz5 hozzászólása Júl 10, 2022 /
 
Üdv!

Tiszta ónt vajon lehet találni valamilyen formában egy háztartásban? Bármiben...
(#) szs válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Júl 10, 2022 /
 
Hm... Talán.
Idézet:
„Konzerveink nagy része ónlemezből, kisebb része pedig alumíniumból készül.”

Bővebben: Link

Bár borzasztóan izgalmassá teszi, hogy nem azt írja, hogy a dobozok, hanem azt, hogy a konzervek készülnek ónlemezből
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2022
(#) zolika60 válasza szs hozzászólására (») Júl 10, 2022 / 1
 
Persze ez csak a hibás fordítás miatt igaz, mert ónozott vaslemezből van a a konzerves doboz.
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 10, 2022 /
 
Szóval akkor mégiscsak talán Francba....
(valójában én is azért találtam rá, mert homályosan én is a
"konzervdoboz-ónozott lemez"
-re emlékeztem. meg is lepett az ónlemez, de hát azt hittem: ők tudják... )
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2022
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 10, 2022 /
 
És érdekes az is, hogy a Franklin-expedíció tagjai egy része állítólag az ólmozott forrasztású konzervek miatt halt meg. De hiányos forrasztás miatti bakteriális fertőzésről is írnak.
Miket nem talál az ember, ha itt felkeltik a figyelmét.
Konzervellenesek is muníciót. de egy időben egész héten fuvarban voltam, ezért konzerveken is éltem. Jelentem, élek


Franklin
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2022
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Én már többször találkoztam hibás "forrasztású" konzervvel. Úgy általában konzerv nem szokott megromlani, de gyártási hiba miatt mégis megtud...
Konteósoknak muníció.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2022
(#) torokj hozzászólása Júl 11, 2022 /
 
Sziasztok,
Béka (Gömör Géza) nem frissíti a honlapját régóta.
Tudtok valamit róla?
Remélem nincs semmi baj vele.
(#) gg630504 válasza torokj hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Július 10-én villanymotort próbált.
(#) torokj válasza gg630504 hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Igen,benéztem,hírlevelet nem kaptam mostanában
(#) Frankye válasza torokj hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Én írtam Neki ugyan ezen okból. Azt írta, hogy a gmail és még néhány levelező rendszer visszadobta a levelét, spam-nek minősítve azt, ezért ezeket a címeket kivette a címlistából.
(#) kameleon2 válasza szs hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Majd ha nem lesz választásod az adósságspirál miatt - megérted, hogy nem az a hősiesség, ha valaki "elvhű", hanem az, aki az elvei ellenére is megteszi, amit meg kell tennie.
(#) Kari55 válasza torokj hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Én épp most kaptam a hírlevelet tőle.
(#) jani1987 hozzászólása Júl 11, 2022 /
 
Ezt a kettőt kellene össze boronálni. A wc víz beeresztőt akarom valahogy a falba bekötni egyetlen módosítással. Lesz egy záró szelep hogy ne a külső szeleppel kelljen vízmentesíteni a lakást a szerelés idejére.
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Én valami ilyesmivel próbálkoznék.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2022
(#) jani1987 válasza sany hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Erre gondoltam én is. De azért kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Hátha a többieknek is lesz valami ötlete.
Vigyázz nehogy a csempe eltörjön vagy kiszakadjon a falból az egész, ha csavarod ki a ezt az elzáró csapot.
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
A falban az egy külső külső menetes radiátor szelep? Tehát a falban egy 1/2-es belső menet van? Azt akarod lecserélni?
Kell egy adapter elem meg egy negyedfordulatú sarokszelep és egy flexibilis bekötőcső.
(#) jani1987 válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Hozzáértés hiányában nem tudok rá válaszolni.
(#) nedudgi válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Én úgy látom, hogy a falban egy hollanderes könyök van. (Lehet, hogy ez volt a fiókban? Logikusan külső menetes sarokszelepet kellett volna odatenni.)
Erre egy külső-külső golyóscsap dukál, és egy flexicsővel be lehet kötni a WC tartályát. Látható hogy áll, lehet matatni a WC tartályt.
Én se értek hozzá.
(#) sany válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
@antiktelefon:
Szerintem valami ilyesmi lehet a radiátorszelep. A képen felcserélve a belső és a külső menet.

@jani1987:
Ha így van, akkor azt bontás nélkül nem nagyon lehet kicsavarni. De azt sem lehet tudni mi van a falban. Ha a falban belső menet van, akkor sarokcsapot kell oda feltenni és arra egy flexibilis bekötő csövet, belső-belső menettel.

Én sem értek hozzá.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2022
(#) sany hozzászólása Júl 11, 2022 /
 
Hmm. De érdekes elnevezések. Valahol sarokcsap, másik helyen sarokszelep.
A szelep elnevezés nekem sántít egy kicsit, hiszen mindkét irányban átfolyhat az alkatrészen a víz.
Most diak vagy dióda?
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2022
Következő: »»   3411 / 3553
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem