Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB kérdések
 
Témaindító: shark, idő: Júl 27, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) bakonyip hozzászólása Okt 24, 2018 /
 
Sziasztok!
Átolvastam a topic-ot, viszont nem igazán találtam (vagy csak számomra érthető) megoldást a problémámra.
Adott egy eszköz, aminek a sok sok elektronika végén van egy usb b csatlakozó. Szeretném bővíteni az eszközt és beleszerelni egy usb vezérelte arduinot. Azt szeretném valahogy megoldani, hogy az alaplapon található usb b-re csatlakozva felismerje az eszközt és az arduinót is, tehát egy usb hub-ot szeretnék kivitelezni.
Tápom van máshonnan, így az ardunino usb D- és D+ pineit kellene kivezetni. A dolog bonyolultsága, hogy az alap eszközön található usb b port egyből a nyákra van forrasztva, így elé nem nagyon tudok plusz elektronikát rakni. Működhet a dolog, hogy az arduino D- és D+ portját rákötöm az usb b port megfelelő pineire vagy nem?
Hogy lehetne megoldani a meglévő alaplap szétforrasztása nélkül?
Előre is köszönöm, ha segítesz a kaotikus leírásom után!
(#) Hp41C válasza bakonyip hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Forrasztás nélkül megoldható: Végy egy USB HUB -ot és két kábelt. A hosszú kábel menjen az USB HUB -ra (B) és a két egység egy egy különálló kábellel a HUB (A) portjaira.
(#) bakonyip válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Köszönöm a választ, de ez esetben az usb hub-ról csatlakoznék a gépre, ha jól értem. Én azt szeretném, ha a meglévő usb b portról csatlakoznék a gépre, mivel az van szépen kialakítva a házban.
(#) proba válasza bakonyip hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Ha nem tudod a csatlakozó után elvágni a panelen a vezetékeket, nem akarsz elé HUB-ot, marad az hogy a gépen másik portra kötöd az arduinót . Vagy ez a klasszikus eset, frissen festett falon kell még egy konnektor a fal közepére.
(#) Hp41C válasza bakonyip hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Más megoldások:
Hogy lehetne megoldani a meglévő alaplap szétforrasztása nélkül:
1 - A készülék programjának módosításával lenne lehetséges.
2 - Ha szerencséd van az egység maga is tartalmazhat USB HUB -ot és azon még egy nem használt port is van, oda beköthető az arduino.

Szétforrasztással:
A készülék táp, D+ és D- vonalait a panelon elvágni, a csatlakozóról jövő vezetéket egy kábal darabbal az USB HUB (B) csatlakozójára vinni, a panel vezetékeire egy másik USB vezetéket forrasztva a HUB egyik (A) csatlakozójára vinni. Egy másik (A) csatlakozót felhasználni az arduino -nak.

Nem lehet több készülék USB D+ és D- vonalait összekötve használni.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2018
(#) bakonyip válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
Köszönöm szépen a javaslatokat, de megnézve az alaplapot az usb egyenesen egy PCM2900C ic-be megy, a fóliát nem szeretném elvágni, így akkor külön usb-vel fog működni az arduino.
(#) TakiZoli hozzászólása Okt 29, 2018 /
 
Üdv.Lehet-e usb bemenetet használva ami Dvd lejátszóé átvinni a jelet azaz hangot rá mondjuk egy telefon füles bemenetéről?Usb jack kábellel.
(#) ferci válasza TakiZoli hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Szia!
Létezik audio-usb konverter, ha erre gondolnál..
(#) pucuka válasza ferci hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Leánykori nevén USB -s hangkártya. Ami ugyan nem kártya, hanem doboz.
Bővebben: Link
(#) bbb válasza pucuka hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
S csak akkor, ha a kérdéses eszköz is támogatja (kötve hiszem egy DVD lejátszó esetében). Viszont egy DVD lejátszónál illene lennie egyéb hangbemenetnek, amire viszont rákötheti a telefont.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2018
(#) McAdams hozzászólása Dec 21, 2018 /
 
Sziasztok ! Először is Boldog ünnepeket kívánok mindenkinek !
Azon töröm a fejem, hogy szimulátorhoz készítenék magamnak egy "falat" műszerfalat melyben lennének mindenféle nyomógombok, kapcsolók.... Mindezt usb kapcsolaton szeretném csatlakoztatni. Esetleg valaki tud segíteni hogyan is tudnám ezt megvalósítani? Gondolom kell valamilyen közvetítő (pl PIC) ami megmondja a PC-nek, hogy mi lett lenyomva, bekapcsolva, eltekerve..... ilyesmi.
Lehet ilyeneket venni de drágák inkább építenék egyett-kettőt
Köszönettel veszek minden ötletet !
(#) bbb válasza McAdams hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Nézz körül az instructables oldalon, ott találsz kész projekteket is!
(#) McAdams válasza bbb hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
köszi szépen !
(#) elektrorudi hozzászólása Márc 8, 2023 /
 
Szervusztok!
A TV-ből műsorokat szeretnék rögzíteni. Ehhez egy USB csatlakozóval ellátott külső HDD-t használok, ami a TV USB aljzatához csatlakozik. A HDD USB kábelének hossza kb. 40cm. Mivel hetente csak 2-3 műsort rögzítek, ezért a többi időben szeretném a HDD-t leválasztani, egyrészt, hogy ne fogyasszon feleslegesen, másrászt ne használódjon feleslegesen. A leválasztásra két mód van:
- vagy a HDD-ből húzom ki a kábelt (ez nem sokáig fogja bírni)
- vagy a TV-ből húzom ki az USB kábelt (ez meg nagyon kényelmetlen, mert a csati hátul van)
Arra gondoltam, veszek egy USB 3.0 hosszabbító kábelt. Igen ám, de nem működik! A kettő szumma hossza messze kevesebb, mint 5 méter. Mi lehet a baj? Vegyek egy rövidebb USB 2.0-t (30cm)? Az nem nagyon ér ki a TV hátolja mögül.
Mit javasoltok? Köszönöm.
(#) lelkes amatőr válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 8, 2023 /
 
Nem tudom, milyen TV-d van, nekem az LG-m kikapcsolja a külső HDD-t pár perc után ha nem használom.
(#) elektrorudi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 8, 2023 /
 
ORION. Nem tudom, hogy mit csinál vele, de a kék LED folyamatosan világít. Ezt (is) szeretném megszüntetni.
(#) mikrodigit válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 8, 2023 /
 
Én Panasonic TV-ből veszek fel hasonló módon. Tapasztalataim:
- Nem látok semmi különbséget, hogy a TV-n az USB 2.0 vagy az USB 3.0 csatlakozóba dugom, tehát az USB sebessége nem számít.
- Ha a HDD aktív (felvesz vagy lejátszik), akkor villog rajta a LED, egyébként csak világít. Standby-ba kapcsolt TV-nél csak akkor kap áramot, amikor az időzített felvétel megy.
- A HDD felpörgéskor 1 A körüli áramot vesz fel, ez problémás lehet hosszabb kábelnél vagy ha a TV nem ad le ennyit. (Az én TV-m leírásában az szerepel, hogy külső tápról használjuk a HDD-t. És valóban, direktben bedugva többször nem működött, amióta viszont külső tápot csináltam hozzá, azóta nincs vele gond.)
(#) elektrorudi válasza mikrodigit hozzászólására (») Márc 8, 2023 /
 
Ezen a TV-n csak USB2.0 van (fehér aljzat). A HDD saját kábelével működik (a LED világít, illetve amikor felvesz-lejátszik, akkor villog). Tökéletes.
Ha az 1,8méteres hosszabítóval csatlakoztatom, akkor csak világít, és a TV azt írja ki, hogy nincs csatlakoztatva HDD. Eddig úgy tudtam, hogy 5 méterig lehet az USB kábelt használni. Ez csak 1,8+0,4=2,2 méter, tehát messze van az 5 métertől. A TV leadja az 1 Ampert, mivel a rövid kábelével működik. Lehet, hogy ez egy sz@r kínai kábel, amiben rezezett vas vezetékek vannak, ezért nem megy át rajta az 1 Amper? Direkt megnéztem az adatlapját, ahol az szerepel, hogy réz vezető van benne. Egyre jobban bosszant a dolog.
Mi lenne, ha kivágnék a kábelből egy darabot, és összeforrasztanám? Egy 40-50 centis kábel is bőven elég lenne.
(#) Gafly hozzászólása Márc 8, 2023 /
 
Nyomógomb USB illesztésre mi mostanában az egyszerű megoldás?
Például két nyomógomb, az egyik "z", a másik "x" megnyomása.
Mármint azon felül, hogy veszek kínából egy billentyűzetet, fúrok rá lyukat, és kivezetékelem. A maradékot meg szigszalaggal felragasztom az asztal aljára.
(#) Hp41C válasza Gafly hozzászólására (») Márc 8, 2023 /
 
PIC16F145x + USB HID firmware + nyomógomb
PIC18F13K50 + USB HID firmware + nyomógomb
PIC18F14K50 + USB HID firmware + nyomógomb
...
AR-TINY85-USB modul + USB HID firmware + nyomógomb
AR-TINY85-MICROUSB modul + USB HID firmware + nyomógomb
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Márc 8, 2023 / 1
 
Nem kell fúrni, kiberheled a kis panelt belőle és ott a matrix-ból kivezeted a 2 kívánt gombot. Költséghatékonyságra verhetetlen.
(#) mikrodigit válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 8, 2023 / 1
 
Az 5 m az adatátviteli sebességre vonatkozik, nem a táplálásra.
Egyszer töltési problémák miatt begurulva végigmértem az összes USB kábelemet, hogy a +táp és a -gnd vezetékek együttes ellenállása mekkora, pl. az egyik 180 cm-es 0,42 ohm, a másik 0,82 ohm volt. Több kábelt is töltésre alkalmatlannak találtam, pedig adatátvitelre használhatók voltak.
A vastagabb kábel elméletileg jobb, de a vezeték és a csatlakozó között is lehet rossz kontaktus, itt a tized ohmok is számítanak.
Én nem használnék 180 cm-es hosszabbítót, csak olyan hosszú legyen, ami tényleg kell és lehetőleg egy darabból.
(#) benjami válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 8, 2023 / 1
 
Nekem van egy régebbi USB2-es mobil rack-em amibe egy sima laptop HDD van belerakva. Mini USB csatlakozó van rajta a rack oldalán. Egyszer nem a saját kábelével próbáltam működtetni, hanem egy másikkal ami épp a kezembe akadt. Csodálkoztam rajta, hogy nem ment. Aztán megkerestem a gyári kábelét ami ekkor tűnt fel, hogy sokkal vastagabb.
Ebből nyilvánvalóvá vált, hogy a gagyi (vékony vezetéket tartalmazó) USB kábelek egyszerűen nem alkalmasak nagyobb áramfelvételű eszköz táplálására.
(#) elektrorudi válasza benjami hozzászólására (») Márc 9, 2023 /
 
Köszönöm mindenkinek a választ. Akkor úgy tűnik, megvan a hiba oka. Már csak a jó megoldás hiányzik.
- Külső tápegység? Áhhh, nem.
- Rövid, vastag kábel? Honnét? Egy helyen találtam 80 centist 4 ezerért és 1méterest 5 ezerért. De vajon azok jók lennének? Megér annyit az egész?
Nem gondoltam volna, hogy egy vacak USB kábel így megtud szívatni, hogy ennyi tudás kell hozzá.
(#) pumpa hozzászólása Dec 1, 2023 /
 
Üdv! Létezik olyan USB elosztó aminek van külön táp ellátása? Ha van kérnék egy linket.
(#) Hp41C válasza pumpa hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Létezik. "USB powered hub" -ként keresd.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2023
(#) Gafly válasza pumpa hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
(#) Macsek71 hozzászólása Dec 3, 2023 /
 
Következő kérdése(i)m lennének a mellékelt "USB multiport adapter" eszközzel (és a hasonlóakkal) kapcsolatban :
Azt állítja magáról, hogy dokkolóként használható, több USB, külső monitor(ok), LAN stb csatlakoztatható rajta keresztül.
1, Bármely USBC (vagy átalakítva USB3) porton működőképes, vagy a mai laptopokon van erre a célra dedikált port ?
2, Szabványos eszközként P&P működik, vagy lehet küzdeni a kezelőprogramjával ?

Van egy asztalunk amit több laptop is előfordul, saját és céges is - amire nem lehet szabadon telepíteni . Kényelmes lenne csak 1-2 csatlakozó használatával cserélni a gépet ...
(#) Elektro.on válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 4, 2023 /
 
Szerintem az nem USB C (illetve a csatlakozás úgy néz ki és működik is USB C ként)
hanem Thunderbolt csatlakozás. Sokkal nagyobb adatsebességet tud a szabvány USB3 nál.

Egy példa

Infó itt - Wiki
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2023
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem