Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   122 / 125
(#) proli007 válasza Varpad82 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Ha a szivattyú helyett is bedugsz a konnektorba egy ugyanolyan izzót, jobban jársz a tesztelésnél.
(#) Varpad82 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
2 szintes a ház, ezért lesz fent és lent
A lenti keringgető szivattyú helyére egy olvasó lámpát raktam.
Az izzókat többször is ellenőrízem jók voltak.
volt kérdés: A régi rendszer jól működött.

kék – fekete:
• a, 40W hagyományos izzó nem világít fent – lent olvasólámpa világít
• b, 4W ledes izzó világít fent, lent olvasólámpa NEM világít

fekete – sárga:
• 40W hagyományos izzó rövidzárlat
• 60W led izzó rövidzárlat
• 5,5W led világít

kék – sárga:
semmi reakció

Újra megpróbáltam az új termosztáttal sárga-fekte, hátha valóban elkötöttem.
Eredmény rövidzárlat.
(#) proli007 válasza Varpad82 hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Hello! Igazából nem értem mit csinálsz..
A termosztát eredetileg egyszerre kapcsolta a két szivattyút?
- Csak két normál volfrám izzót használj, vagy két egyformát, vagy a 40-es és 60-ast.
- Csak egy lámpát köss az egyik szivattyú helyére. Másik szivattyút húzd ki.
- Az A-B-C helyre egyenként tedd rá a próbalámpát.
- Az ábrán láthatod, hogy ha így viselkednek, akkor megtalálod F=fázis N=nulla és K=kapcsolt szálat a termosztát helyén. Aztán így beazonosítható a vezeték színek is.

A lámpán keresztül, nem lehet zárlat!
(#) Tomi111 válasza Varpad82 hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Na várjunk csak! Itt valami félreértés lesz. Te megszakítót írsz, hogy kapcsol a termosztát. Nincs itt, csak kismegszakító és dugaljak. Na meg mi old le, mikor zárlatot írsz? Ugye nem a kismegszakító, hanem szerintem a FI relé. Nem?
Én úgy látom, hogy a 2A-es kismegszakítókból mennek a vezetékek a termosztátokig( fekete ér) és onnan vissza a dugaljakba( kék éren a fázis) Keresd meg a dugaljas tokozatban a 4-es kismegszakítóhoz( dugaljhoz) tartozó kábelt. A zöld/sárga ere tuti, hogy a földelésre lesz kötve. Ezt az eret tedd át felül a kékek mellé, ha minden igaz az a nulla. Így jó lesz az előzően proli007 által leírt bekötés.
( ha így van, ahogy írom, akkor eddig is hibásan volt bekötve, csak a régi termosztát fűtőellenállása nem oldotta le a FI relét )
....kíváncsi vagyok...
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2023
(#) proba válasza Varpad82 hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Idézet:
„kék – fekete:
• a, 40W hagyományos izzó nem világít fent – lent olvasólámpa világít
• b, 4W ledes izzó világít fent, lent olvasólámpa NEM világít”


Ebből számomra az jön le, valamiféle relés logika valamiért invertálja ennek a két szálnak az állapotát. ha semmi egyéb módon nem lehet értelmes választ kicsikarni a vezetékekből, és ilyen bonyolult az egész, azt is szemre vételezném, nem e a régi termosztát át volt alakítva. Ebben az esetben lehet okoskodni még egy ideig.
A leírt "mérésekből" számomra az jön le, nem megy fel a termosztáthoz a nulla helyette a védőföld megy fel. Ebben az esetben viszont az új termosztát egy az egyben bekötése bukott, marad egy jobb villanyszerelő, aki hajlandó felderíteni a miérteket, és ennek megfelelően átvezetékezni az egészet.
Esetleg a termosztáthoz oda vezetni nullát, és a jelenlegi feketét rákötni az 1-2 re, a jelenlegi fekete kék szálat meg a termosztát NO és COM lábaira.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2023
(#) bébébé hozzászólása Nov 3, 2023 /
 
Sziasztok!

Kazán: junkers ceraclass acu zwse24, termosztát: honeywell CM927 + BDR91 relé. A termosztát képernyője elromlott, egyszer javítottam már, de így is csak 1 évet bírt. Mit javasoltok?
Javítsam újra CM927-t?
Vegyek másikat? Van olyan RF termosztát, ami kompatibilis a BDR91-gyel?
Vagy komplett csere? Akkor Computherm? Hogyan tudom kitalálni az új relé bekötését?
Költséghatékony megoldásra törekednék...

Köszönöm a válaszokat
(#) VIM válasza bébébé hozzászólására (») Nov 3, 2023 /
 
Szia! Akkor ezeket biztosan ismered: Bővebben: Link Bővebben: Link Bővebben: Link ezek a kenyérpirítós ill. a hőlégsugaras melegítős megoldások.
(#) bébébé válasza VIM hozzászólására (») Nov 6, 2023 /
 
Igen, köszönöm, ezt ismerem, ezek alapján javítottam meg tavaly, egy évet bírt, most azon gondolkodom, hogy nem vesződöm vele többet, hanem kicserélem. Kérdésem erre irányult, hogy merre induljak szerintetek...

Ha új rádiós termosztátot vennék, akkor mit javasoltok?
(#) Varpad82 válasza Tomi111 hozzászólására (») Nov 8, 2023 /
 
Villanyszerelő lett a megoldás.
Ahogy itt többen gondoltátok a nulla vezetékkel volt a gond. Érdekes, hogy több termosztát is azonon nulla vezetéken volt kötve.

A megoldást: termosztátonként külön- külön nulla vezeték.
(#) proli007 válasza Varpad82 hozzászólására (») Nov 8, 2023 /
 
Az hogy egy nulla van vagy több, az érdektelen, ha a nulla azonos pontra van bekötve. Ha azt is kapcsolja valami (ami egyébként nem tisztességes), akkor abból lehet kuszaság.
Gyanítom hogy a szivattyúk és a termosztátok most lettek tisztességesen bekötve.
De a lényeg, hogy jó! Csak azért szóltam hozzá, hogy ebből ne legyen dezinformáció a jövőben..
(#) uniman válasza megapull hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Egyszerűbb lenne ilyet használni a motoros helyet... Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2023
(#) Bakman válasza megapull hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Lásd melléklet. Rég találkoztam konkrétan ilyen zónaszeleppel de a vezetékek színei nem egyértelműek, meg kell nézni az oldalán/alján lévő rajzot.

A relé kb. olyan, amilyet kapsz a sarki fűszeresnél (230 V-os behúzótekercsű). Minimum egy váltóérintkezője legyen, de ha több van (általánosabb a két áramkörös), az sem baj, nem kötelező mindeyiket használni.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2023
(#) megapull válasza uniman hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Hjah, sajnos tudom, de nem én voltam a beszerző...

@Bakman- köszi a tippet.
(#) Moderátor hozzászólása megapull hozzászólására (») Nov 25, 2023
 
Egy kérdést csak egyszer, egy helyen teszünk fel!
(#) cbakifli hozzászólása Dec 1, 2023 /
 
Sziasztok.

Kazán tipusa: vaillant B11Bs
Jelenlegi termosztát:VRT-PZA
Kérdésem, hogy lehet a jelenlegi (tönkrement) termosztátot computherm Q7 tipusúra cserélni?

Köszönöm.
(#) VIM válasza cbakifli hozzászólására (») Dec 1, 2023 / 1
 
Szia! A kazán 3-4-5 (230V) pontja közül a 3-4 pontra ha kiveszed az átkötést ahová a Q7 1-2 pontjait kötheted. A polaritás mindegy. A 24 voltosat ki kell kötni!
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2023
(#) cbakifli válasza VIM hozzászólására (») Dec 2, 2023 /
 
Köszönöm!
(#) Massawa hozzászólása Dec 4, 2023 /
 
Lehet, hogy nem itt kellene kérdezni.

Ismer valaki olyan szobatermosztátot ( intelligens, 2 drotos) ami OpenTherm protokoll szerint kommunikál a kazánnal?
Amit eddig kaptam illetve láttam mindegyiknek ugyanaz a gondja. A napi hömérsékletet csak 2 fokozatban tudja kezelni, azaz van egy nappali mondjuk 22 fokos fokozat meg egy éjjeli 18 fokos. Csak az idöt lehet állitani mikor melyik fokozatban van. Nekem meg olyan kellene ami legalább 3 fokozatot tud.
Pl. 8-16h. 20 fok
16-22h 22 fok
22-08h. 18 fok

A gond az, hogy a szoba déli fekvésü télikertes ablakokkal, ahol a Nap megteszi a magáét igy sokkal melegebbnek érezzük a levegöt, mint amikor lemegy a Nap. Ilyenkor kellene egy kicsit befüteni.
A régi kazánhoz csak egy buta termosztat volt, ami csak be meg kikapcsolt, de magán a termosztaton lehetett a hömérsékletet állitani - akár féloránként mást. ( egy baja volt, higy csak egesz fokokbsn, ami néha érezhetöen durva volt).
Esetleg be lehet kötni a régi termosztátot az uj intelligens kazánra is? ( csak egy relé kontaktus a kimenet). A gyár nem tudja, vagy nem akarja tudni.

Kösz.
(#) CocaCola003 hozzászólása Dec 5, 2023 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy elromlott a szoba termosztátom(éjjel -nappali kapcsolós) gondolom ezért kell 3 vezeték a beķötéshez,viszont amit vettem az nem ilyen és két vezeték kell a bekötéshez,nem tudom melyik kettöt használjam és hova kössem,köszönöm a segitséget előre is.
(#) biji válasza CocaCola003 hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Szia!

Általában záró érintkezőre, így 1-3.
(#) CocaCola003 válasza biji hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Gondolom a fázist az 1 re és a 0át a 3 ra?
(#) uniman válasza CocaCola003 hozzászólására (») Dec 5, 2023 / 1
 
Az rövidzár, nagy bummmm...!!!
(#) CocaCola003 válasza uniman hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Akkor,hogyan segitenél?
(#) uniman válasza CocaCola003 hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Először neked kéne megmutatnod, hogy a régi hogy volt bekötve...meg megnevezni a termosztátok típusait!
(Ha visszaolvasol 100X le van írva a megoldás...)
Ott lehet egy fázis vezeték, meg a kapcsolt fázis drótja... a nulla felejtős a 2 pólusnál.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2023
(#) arsenlupin hozzászólása Dec 10, 2023 /
 
Sziasztok!
Tudom lerágott csont, de nem bírok vele....
A Lányoméknál adott egy Junkers ZW 20kd cirkó hozzá egy eberle szobatermosztát, ami cserére van itélve! Már vettek egy computherm 7 termosztátot, ami eddig nem nagyon akarja a cirkót vezérelni.
A cirkón a 163/1 sorkapocsnál a következö a bekötés: 2=fekete / 1= kék / 4=kék
Szerintem már minden variációt kipróbáltam, de nem müxik a computhermmel, visszakötve a régit simán megy a vezérlés....
(#) VIM válasza arsenlupin hozzászólására (») Dec 10, 2023 / 1
 
Szia! Szerintem az 1-4 pontokra kell kötni azt a kettő kék szálat a Q7 termosztátban a COM és NO pontjaira. A ekete szál nem kell. Az áthidalás ebben az 1-4 pontban volt ha nem csatlakoztattak termosztátot a kazánhoz.
(#) arsenlupin válasza arsenlupin hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Higgadtabban végig gondolva a cirkón az 1-4 csatlakozó, két kék vezetékét kellene rákötnöm a termosztát 1-2 csatlakozójára!?
(Valamiért mindig a fekete+kék variációt próbáltam....)
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2023

c7.jpg
    
(#) arsenlupin válasza VIM hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Köszi VIM, akkor jól gondoltam! Volt termosztát így áthidalás nincs...
(#) VIM válasza arsenlupin hozzászólására (») Dec 10, 2023 / 1
 
Jól gondoltad. A kazán két pont vezérlésű, termosztát nélküli kapcsait minden esetben áthidalással látják el, hogy anélkül is ki lehessen próbálni ha még nincs termosztát bekötve és még nem született döntés a típusát illetően sem.
(#) joetata válasza VIM hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Üdvözletem!
SIEMENS REV17 szobatermosztáttal szeretnék vezérelni egy WiloStar szivattyút. Csak annyit tudok, hogy ajánlatos a fázist szakítani és nem a nullát. 220V-ból bekötöm a földelést és a nullát a szivattyú kapcsokra. A fázist bekötöm a szobatermosztát (A) pontjára. Majd a (B) pontból jövő vezetéket a szivattyú (L) pontjára. Jó az elgondolás? Remélem nem lesz tűzijáték.
Elnézést a tudatlanságomért.
Köszönöm: Joetata
Következő: »»   122 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem