Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiótechnika számok keresése
 
Témaindító: SZAsza21, idő: Júl 19, 2007
Témakörök:
A Rádiotechnika újság nem szabad mű, így utánközlése a kiadó írásos beleegyezése nélkül tilos. A topik, egy elfeledett cikk idejének-helyének megkeresésére fenntartott, nem szkennelt változatok utánközlésésre.
Köszönjük!
Lapozás: OK   43 / 44
(#) Imi65 válasza rectamas hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
2023-as Évkönyv kapható elektronikus formában? Egy linket kaphatnék?
(#) kadarist válasza lakatos2000 hozzászólására (») Dec 7, 2023 / 1
 
Szia! Itt vannak 2000 utáni RT-s anyagok. Bővebben: Link
(#) Remci válasza lakatos2000 hozzászólására (») Dec 8, 2023 / 1
 
A 2020-2021-es évadot elküldtem, a többit kadarist belinkelte.
(#) rectamas válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
Jobban megnézve nem egy pdf/djvu-t kapsz, hanem fizetés után böngészővel olvasható.
https://radiotechnika.hu/digitalis_lapszam.html
Az évkönyv itt van:
https://radiotechnika.hu/archivum.html
(#) lakatos2000 válasza Remci hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
Köszönöm szépen.
(#) lakatos2000 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Köszönöm szépen a linket.
Még csak most volt alkalmam kipróbálni.
(#) Imi65 válasza rectamas hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Köszi látom, igazából nem is gondoltam, hogy létezik.
A 23-as évkönyvhöz a link jó, de itt nem lehet a digitális formátumra befizetni. Azt hol kell?
Köszi előre is.
(#) bbatka válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Dimag
Mindig be kell jelentkezni, mert csak online nézhető meg. Letölteni nem lehet. Vagyis próbálkoztam vele, de egy idő után a letöltött újság eltűnt a tabletről és újra be kellet jelentkezni. Titkosított formátum.
(#) tufatofu válasza bbatka hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Úristen, milyen titkos anyag lehet benne?
(#) Imi65 válasza bbatka hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Az a baj, hogy csak a 2022-esig dobja fel, a '23-ast nem. Lehet, hogy - ennek ellenére - én vagyok az ügyetlen?
(#) rectamas válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
2023-tól más cég adja ki a RT-t és az évkönyvet.
2023-ig a Dagály utcában is megvásárolható http://www.radiovilag.hu/.
2023-tól a https://radiotechnika.hu/ oldalon kell keresgélni.
(#) rectamas válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Azt írják, hogy a belépési adatokat a "digitális online előfizetés díjának beérkezése után küldjük emailben a felhasználó számára." Ez alapján szerintem az elofizetes@radiotechnika.hu címre kell írni máskülönben nem tudják a címünket...
(#) bbatka válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
A formátum titkosított. pl. Nem lehet PDF-be konvertálni.
(#) bbatka válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Nem csak neked nem hozza. Én is most látom, hogy csak 2022-ig vettem meg. Előbb - utóbb biztos felkerül ide.
(#) tufatofu válasza bbatka hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Egy nagy múltú lap végnapjai már ezek szerintem
(#) bbatka válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Ahogy a szerkesztőjük szájából elhangzott. Az internettel nem lehet versenyezni. Sőt attól félek előbb-utóbb a hobbielektronikának is annyi. Főleg ha ilyen mértékben nőnek az alkatrész árak. Érdemes bevásárolni alkatrészekből. pl.Van néhány CPLD-m és FPGA-m , amelyet már nem is lehet kapni vagy horror áron. A mikrovezérlők nagy része is el fog tűnni, aztán maradnak a BGA tokozásúak esetleg. Megy át minden mikro méretekbe.
(#) lakatos2000 válasza bbatka hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Szerintem a lap impotens szerkesztősége futtatta zátonyra a Rádiótechnikát.
Szaklapból egy gagyi reklámújságot csináltak.
Többek között ezért sem akartam pénzt adni érte.
A pofátlan "zárjegyükkel" tették az egészre a pontot nálam.
(#) elektroncso válasza lakatos2000 hozzászólására (») Dec 10, 2023 / 1
 
Két alkalommal írtam cikket a rádiótechnikába. Az elsőnél csak késtek a honorárium kifizetésével másodszorra a megígért összeg helyett kaptam egy PMR adó-vevő párt. Több kezdő "szerzővel" beszéltem, és voltak akik egyáltalán nem kaptak semmit a megírt cikkért annak ellenére hogy előre "le volt beszélve az összeg". Egyszerűen a szerkesztőség "elfelejtette" kifizetni az írókat.
Szóval nem véletlenül volt egyre kevesebb cikk és egyre gyakoribb az újraközlés. Esetenként 20-30 évvel ezelőtti cikkeket bújtattak kicsit új köntösbe. Szóval akik egyáltalán rászánták magukat az írásra azoknak is az első alkalom után elment a kedvük. Ha egyáltalán eljutottak odáig és nem fásultak bele abba, hogy 8-10-szer is visszadobja a szerkesztőség javításra a cikket és miután mindent az író szépen kijavított akkor leközlik hibásan.
Az én cikkembe elrontották a nyák rajzot. Még nyomtatás előtt kaptam a nyers példányból, szóltam hogy hiba van a rajzon. Azt mondták, rendben javítják. Amikor megvettem a lapot (ugyanis a szerzőknek sem adtak az utolsó időben "tiszteletpéldányt") akkor láttam hogy hiába szóltam hibásan közölték le a rajzot. Ha valaki megpróbálja utánépíteni akkor meg én mint a cikk írója leszek a hülye. Szóval nekem sem véletlenül ment el a kedven az RT-be cikket írni. Több hétvégém ráment és nem érzem úgy hogy megérte volna...
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2023
(#) tufatofu válasza bbatka hozzászólására (») Dec 11, 2023 / 1
 
Aki szeret építgetni, nehezen tud leszokni róla(főleg aki abban az időszakban szokott rá, mikor semmi nem volt kapható készen, és az alkatrészbeszerzés sem volt könnyű). Az internetes világban is vannak színvonalas elektronikai szaklapok jelenleg is, amit szivesen olvasgat az érdeklődő, főleg, hogy már lefordítható bármilyen nyelvről érthetővé.Az RT-ben is voltak jó cikkek régebben, a sok versenynaptár és hirdetés ellenére is, egy ideig. Sajnos a koncepción nem változtattak és sok cikk született az utóbbi időben a HAM bazár árú készletére, ami többnyire csak ott kapható egzotikus alkatrészeken alapult. Az "elektroncso" által leírt "szerzőcsalogató" megoldás sem bizonyulhatott túl vonzónak, ami versenyképessé tette volna a lapot, pedig az árából futhatta volna a cikkíróknak tiszteletdíjra. 1975-től a 2000-es évek közepéig vásároltam, de a tartalomhoz viszonyítva irracionálissá vált az ára. Most meg ez az online nézhető marhaság is elképesztő. Aki kifizette és birtokolni szeretné, miért nem teheti meg a pénzéért?
(#) lakatos2000 válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
Hibákkal sajnos én is találkoztam és mint hozzá nem értő amatőr elakadtam.

Arra nem is gondoltam, hogy az aljasság arra a szintjére is el lehet jutni, hogy nem fizetnek a szerzőnek.
Ezek után nem csoda, hogy kimúlt ez a lap.
És még volt pofájuk "kultúrára" hivatkozni.
Mert hát a kultúrának a becsület, vagy annak hiánya is része.
(#) elektroncso válasza lakatos2000 hozzászólására (») Dec 11, 2023 / 3
 
[off]Nem is az anyagi része fájt (bár akkor még diákként jól jött volna), hanem az hogy átvertek. Ha az elején közlik hogy nincs pénz de tudnak adni egy PMR adó vevőt akkor azt mondom jó és megírom a cikket. A végén pedig nem érzem magam átverve és örülök a rádiónak.

Én azt sem értettem soha hogy miért nem lehet megvenni a régi lapszámokat digitálisan összegyűjtve. Persze tudom dolgozni kellett volna vele... Érdekes a cseh Amatérske Radio folyóirat összes régi lapszáma megvehető egy DVD-n 1955-től 1995-ig kb. 60€-ért. Az utána lévők is de az 10 éves csomagokban kb. 30€/csomag-ért.
Nagy szívfájdalma volt az RT szerkesztőségének az hogy kalóz példányokkal van tele a NET. Szerintem sokan kifizették volna azt a 10-20.000Ft-ot a régi lapokért ha egybe meg lehetett volna venni (normális minőségben), de lehetőség sem volt rá.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2023
(#) lakatos2000 válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 11, 2023 / 1
 
Teljesen igazad van.
Én ugyan nem tartoztam az Ezermester olvasótáborába, de láttam, hogy ők gond nélkül nyilvánossá teszik a régi, saját lapszámaikat.
(#) tufatofu válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 11, 2023 / 1
 
Valami pendrive őrület is rémlik, hogy valami azon volt kapható.
Az Elektornak is voltak CD-i. 10 évenkénti évfolyam volt 1 CD-n, ha jól emlékszem.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2023
(#) kadarist válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 11, 2023 / 2
 
Viszont rengeteg folyóirat elérhető ingyenesen: Böngésznivaló. UK válogatás: Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2023
(#) elektroncso válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
Tetszik ez az oldal, el is mentettem.
(#) soskajoska válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 12, 2023 /
 
Bocs!
Régóta nem voltam itt. Köszönöm, tökéletesen működik.
(#) soskajoska válasza Remci hozzászólására (») Dec 12, 2023 /
 
Szia Remci!
Látom jó sokan kérték a 2020 11-12 számokat és a 2021-es évadot!
Én is csatlakoznék a többiekhez, ha még lehet.
(#) Remci válasza soskajoska hozzászólására (») Dec 12, 2023 /
 
Üdv!
Elküldtem.
(#) soskajoska válasza Remci hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Köszönöm.
Megjött és probléma nélkül le is töltöttem.

Még egyszer nagyon köszönöm.
(#) Ódenka hozzászólása Dec 18, 2023 / 2
 
Üdv!
Elsősorban, szeretném a RT. újság 2021-es évfolyamáért folyamodni segítő Fórumtárshoz.

Másodsorban az RT újság és évkönyvek kapcsán.
Valamikor, heves fiatal koromban egyszer feladtam egyszerre annyi levelet a szerkesztőségbe, ahány szerző fel volt tüntetve, nekik címezve.
Akkorra teljesen teli lett a hócipőm az ..bán úr cikkeivel, aminek a megfejtésében mindig szerepelt, hogy 1 mm-es fúróval fúrjuk ki és és a fény felé tartva a nyákot, nézzük meg nincs-e zárlat, szakadás. Valamint a cikk végén, hol lehet megrendelni, megrendelését tömören vázolja...
Azokért a támogatott cikkeiért nehezteltem, aminek amikor a leközölt - nyilván pénzt kapott érte - ott volt, hol lehet a szoftvert és a kellékeket megvásárolni. Ez az érdekes, Vásárló által szponzorált hirdetéssel tettünk egy lépést afffelé, hogy a 70-es évektől 2005-ig az összes bekötött újság, évkönyv után nem fizettem tovább elő. Na igen, volt válasz is, B..ei ős főszerkesztő (megszólításnak politikai íze lenne) megírta, örüljünk, hogy valaki cikkeket ír és egyáltalán. Akkor jó.
Amiként a juhász nagyot ütött a szamár fejére, az egyik évkönyvből azt a kb. 20 oldalt, ahol egyszer, később a "nagyérdemű" adta elő a mindennapi betevőre valót, szépen kivágtam.
Aztán, ha hozzájutottam később valamilyen formában évkönyv, újság, láttam az egyenletes süllyedését a számomra belterjesnek látott működést.
Valóban, a régiek fényévekkel voltak jobbak, de ez már elmúlt.
Következő: »»   43 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem