Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompresszor építés
 
Témaindító: saca2, idő: Feb 8, 2009
Lapozás: OK   179 / 181
(#) Valkof válasza erbe hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
Akkor ne a teherautó légsűrítőknél keressem
(#) Plero hozzászólása Okt 21, 2023 /
 
Hozzájutotatm egy hűtőgép kompresszorhoz (GL80AA) és az a problémám vele, hogy ha elinditom megy szépen dolgozik. Ha leállítom akkor nem indul el csak búg. Ha várok 5 percet utána már elindul. Teljesen mindegy hogy 1 vagy 10 percet megy, ha leállítom nem indul el újra. Mi lehet a gond?
(#) VIM válasza Plero hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
Szia! Ez teljesen rendben van így, mert a PTC az így működik benne, hogy amíg le nem csökken az ellenállása addig nem fog tudni elindulni a motor. Ha kiiktatod azt az elemet és helyette nyomógombot vagy megfelelő áramú relét használsz akkor bármikor újra tudod indítani.
(#) Plero válasza VIM hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
A PTC-t áthidalom egy rövidzárral, mert a nyomáskapcsoló vezérelné a kompresszort. Működőképes hosszútávon ez a megoldás??
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2023

1.jpg
    
(#) vision61 válasza Plero hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
Szia!

A PTC az indításnál a segédfázishoz kell, miután beindult a motor, megnő az ellenállása, ezáltal a segédfázis tekercs csak minimális árammal működik tovább. Ha rövidrezárod, akkor le fog égni a segédfázis tekercs. Kiválthatod egy időzítő relével, vagy a hűtőgép kompresszoroknál egyébként is használt indítórelével (Nem tudom mi a hivatalos neve, ha beindul a motor, lekapcsolja a segédfázist.).
A nyomáskapcsolónak ehhez semmi köze.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2023
(#) Plero válasza vision61 hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
MIHA relé?
(#) vision61 válasza Plero hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
Nem, ezt hűtőgépekhez gyártják, közben rákerestem.
Indítórelé, rátolható a hárompólusú csatalakozóra a kompresszor oldalán.
Amíg nem lett kész a végleges kompresszorom, ilyet (is) használtam. Én hulladékudvarban leadott hűtőgépekről leszereltet kaptam, potom pénzért. Lényeges, hogy közel azonos teljesítményű kompresszoron lévőt használj.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2023
(#) dB_Thunder válasza vision61 hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
Idézet:
„Nem, ezt hűtőgépekhez gyártják,”

És gyakorlatilag ugyanaz mint a MIHA...
(#) Plero válasza vision61 hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
vision61 , dB_Thunder : Köszönöm.
(#) VIM válasza Plero hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
ITT és ettől lentebb is találsz infomációt hűtőgép kompesszorral kapcsolatban.
(#) vision61 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
Igazad van, DE ez kifejezetten hűtőgép kompresszorhoz készült. Csak rá kell dugni az oldalán lévő csatlakozóra.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2023
(#) Plero válasza vision61 hozzászólására (») Okt 24, 2023 /
 
GLY 80 AA Hütőgép kompresszormak mekkora Miha relé kell? A Miha 1-es melegszik és nem lehet újra elindítani azonnal. Várni kell. Mi határozza meg, hogy mekkora relé kell?
(#) pipi válasza Plero hozzászólására (») Okt 24, 2023 /
 
mintha ezt már kérdezted volna
Az a dolga hogy melegedjen, így csökkentse a motor segédtekercs áramát indulás után.
A vele járó szerencsétlen eset, hogy amíg ki nem hűl nem indul a moci a kis segéd áram miatt, viszont le tud égni...
(#) kaqkk válasza pipi hozzászólására (») Okt 25, 2023 /
 
Idézet:
„A vele járó szerencsétlen eset, hogy amíg ki nem hűl nem indul”
Ez tudatosan van így tervezve . A hűtőgépekben leállás után ki kell egyenlítődni a nyomásnak hogy terheletlenül tudjon indulni a kompresszor, külömben egy pillanatnyi áramszünet után egyszerűen leégne a komp motorja .
(#) kaqkk válasza Plero hozzászólására (») Okt 25, 2023 /
 
Miért csak két témában kérdezted meg ? Van még vagy 3 hűtős téma azokba is beszórhatnád a kérdésedet ....
(#) Plero válasza pipi hozzászólására (») Okt 25, 2023 /
 
A gyári megoldást cseréltem le Hűtőgépindító (Miha) relére, de semmi változást nem hozott.
(#) Plero válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 25, 2023 /
 
Itt nagyobb a pörgés mint ott.
(#) kaqkk válasza Plero hozzászólására (») Okt 25, 2023 /
 
Ha csak nem találsz régifajta tekercses indítórelét nem is lesz változás , de azt tudd hogy ha nyomás ellen rögtön indítod a kompot nem fog elindulni , ahhoz kicsi az indítónyomaték és előbb utóbb leég a motor .
(#) Plero válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 25, 2023 /
 
Van visszacsapó szelep a tartályon a betáplálásnál.
(#) kaqkk válasza Plero hozzászólására (») Okt 25, 2023 /
 
Ha nincs lefuvató a komp meg a visszacsapó közt akkor a visszacsapó is értelmetlen ...És ha van tartály akkor az hogy leállás után rögtön ujraindul a komp teljesen esélytelen (főleg ha nyomáskapcsoló indítja)
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2023
(#) Plero válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 25, 2023 /
 
Van lefuvató, el is engedi szépen a nyomást. Igen a nyomáskapcsoló indítja. Akkor nem lehet megoldani, hogy úgy működjön mint egy légsűrítős kompresszor? Feltermeli a levegőt 8 BAR-ra , leáll , lefúj és ha eléri a 6 BAR-t akkor elinduljon?
(#) kaqkk válasza Plero hozzászólására (») Okt 25, 2023 /
 
De így megoldható de ha 8 nál áll le és 6 nál indul újra akkor nem fontos hogy azonnal induljon van idő a "visszahűlésre"Vagy ha túl hamar leesik a nyomás használj nagyobb tartályt .
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2023
(#) Plero válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 26, 2023 /
 
kb mennyi idő a rendes (normális) "visszahűlés"?
(#) kaqkk válasza Plero hozzászólására (») Okt 26, 2023 /
 
2-5 perc
(#) VIM válasza Plero hozzászólására (») Okt 26, 2023 /
 
Szia! Van a "hűtőgép kompresszor"-os topikban egy 24 voltos segédáramkör erre ami kettő relével megoldja ezt a problémát.
(#) Fidel hozzászólása Nov 19, 2023 /
 
Sziasztok!
Nekem is kellett volna egy kis kompresszor, mstanában, elő is szedtem két hűtő kompresszort, meg van két 10l-es acél gázpalackom.
Az összes ilyen kompresszort építő DIY videóban közvetlenül rákötik a tartályra a kompresszor kivezetését.
A hűtő kompresszorban olaj van, és azt fújja is kifelé a csövön, előbb utóbb elfogy a kenése és megáll az egész, arról nem beszélve, hogy a tartályon keresztül a kocsigumit, a festéket, mindent telever olajjal.
Kéne oda valami olaj leszedő és visszavezető alkatrészt beépíteni.
Gyárilag az a vastag rövid réz hüvely az ha jól tudom, pont ezt a célt szolgálja.
Azt nem tudom, hogy az jó megoldás lenne e oda? Mármint, hogy a kompresszor esetén felvitt olaj onnan üzem közben vissza tud e folyni a végáram ellenére, vagy telítődni fog egy idő után és átmegy rajta? A hűtő kicsit másként működik, nem? Ott rövidebb bekapcsolást hosszú kikapcsolás követi.
(#) erbe válasza Fidel hozzászólására (») Nov 19, 2023 /
 
A vastag csődarab szűrő. Az olaj visszafolyatását a kompresszorban egy kis kamra végzi, aminek az alján van egy kis lyuk. Lehet, hogy a szűrő is fog vissza valamennyit. Meg lehet oldani, hogy kompresszorként is legyen pihenőideje, de a tartályban is leül, meg olaj(víz)fogót is lehet használni.
(#) Fidel válasza erbe hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Az rendben is van, de attól még a kompresszorból előbb utóbb kipumpálja az összes kenőanyagot, szóval annak valahogyan ott kéne maradnia, nem kéne a tartályba átmennie!
(#) erbe válasza Fidel hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Mivel nem arra tervezték, amire használnád, ne várj tőlünk csodákat!
(#) Hacsi88 hozzászólása Jan 25, 2024 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy milyen kompresszor tud 28-30bar nyomást előállítani? (Hűtő/klíma) egy porraloltó palackot szeretnék felfújni vele 27bárra, de ami hűtő kompresszorom van az 1x megcsinálta viszont izzott a háza, ebből gondolom, hogy nem tetszett neki annyira.
Következő: »»   179 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem